Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Például az, van-e értelme a tévézést mint passzív, időkonzumáló elfoglaltságot a nethez mérni?

    Van, ha arra gondolunk, hogy a lehetőség nem feltétlenül vonja maga után a kihasználtságot, magyarán nem kell azt hinni, hogy a tévézés passzivitása után valaki a neten pedig közösségépítő élharcossá lép elő.
    Több szituációban lett már legalábbis feltételezve, de szerintem de facto igazságként is kezelhetjük, hogy az információ megléte nem jár együtt annak feldolgozásával.

    A net meg nem egy önálló életforma, az olyan lesz, ahogyan az emberek használják.

    „A T-Home vezér Simó György szerint a célt már elértük, az internet betört oda, ahova be kellett törnie. Innentől kezdve nem ez a lényeges kérdés, hanem az, hogy mire használjuk a netet.”

    Én ezzel egyetértek. A továbbiakban meg a net terjedése pénzügyi, illetve technikai probléma, a "gyerekem ne üljön elé" féle bigottságot meg nem érdemes ide keverni, ha egyszer minimális kisebbségről van szó.

    a nyilvánosság csatornáinak kusza rendszerében szinte mindig ott a releváns információ

    Senki ne sértődjön meg, de sosem értettem, mi a rák a netnek ez a nagy felmagasztosítása, istenítése meg önálló lényként kezelése. Nem az. Egy eszköz - azoknak a kezében, akik tudják használni. Nem cél, csak egy médium.

    Ahol ha nem tudod mit beszélsz, kapásból jöhet a maflás, nem véd a katódsugárcső.

    A net által biztosított (és rengeteg ember által áhított) anonimitás éppen ennek ellenkezőjére ad lehetőséget. Ennek hasznosságával sem feltétlenül értek egyet.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • borg315

    aktív tag

    a "talk no shit"-et a kedves szerzo is gyakorolhatna.

    mar csak egy "10 ev mulva intelligens agensek fogjak elemezni a wckefek hasznalatat, jelenleg mar ki is tudjak egy programmal irni azt h wckefe"-jellegu agymenes hianyzott ebbol a "cikkbol". igy nem is faj igazan.

    better luck next time.

  • WonderCSabo

    félisten

    "Simó szerint nem biztos, hogy az internet jó. Pedig az." Ezt így semmire se lehet kimondani általánosságban. Mindennek van jó és rossz oldala is... És sztem eléggé nehéz az internetet a TV-hez hasonlítani, pl. mert az első interaktív, az utóbbi nem (még). De ezer más érvet is fel lehetne hozni.
    Azt a "talk no shit"-et fontos volt odabiggyeszteni az írás végére?

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    Ha őszinte akarok lenni, a cikk értelmét nem látom... Egy vélemény az egyik oldalon, egy a másikon.

    Az, hogy kijelented, hogy a másik beszél marhaságokat, még nincs 100%-ig igazad. (SZVSZ)

  • Bici

    félisten

    Szerintem nézőpont kérdése az egész. Más, ha valaki hülyeséget beszél, és más, hogy nincs igaza, és megint más, ha nem értesz vele egyet.
    Legalább ne külföldiül írtad volna a végére az utolsó két mondatot...

    (#1) Morden24:
    "...sosem értettem, mi a rák a netnek ez a nagy felmagasztosítása...
    ...csak egy médium.
    "

    Ez igaz, de azért el kell ismerni, hogy állati hatékony médium. Ezért a felmagasztalás. Lehetne sorolni, hogy mi mindenre nélkülözhetetlen, de felesleges.

    (#3) WonderCSabo:
    "Ezt így semmire se lehet kimondani általánosságban..."

    De, ha valaminek sokkal több a jó tulajdonsága, mint a rossz, akkor összességében jó, nem? A szexnek is lehet rossz oldala, mégis jó... :U

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Bici #5 üzenetére

    Ez igaz, de azért el kell ismerni, hogy állati hatékony médium. Ezért a felmagasztalás.

    Ez a felmagasztalás volt az osztályrésze a rádiónak és a televíziónak is. Az internet csak az újabb (és hatékonyabb, valamint több lehetőséget biztosító) a sorban.

    Ezt a cikké avatott műfelháborodást meg tényleg nem értem. Amúgy ezzel az "internet az jó" dologgal sem értek egyet, mert egy klisé, és ami még rosszabb, hogy az üres fajtából való. Mintha egy ovis gondolkodna leegyszerűsített elképzelésekkel egy olyan fogalomról, ami meghaladja a képességeit és tudását.
    Ahogy te is mondod, az internet egy médium, mocskosmód hatékony - mondjuk úgy, hatékonyabb, mint az eddigiek. A résztvevők arányában viszont hígul az információ is, ami megjelenik rajta, és ugyanaz a sorsa, mint bármelyik más médiumnak: van egy mainstream vonala és vannak szubkulturális részei. Ahogyan növekszik a felhasználók száma, annál jobban fog kitágulni a mainstream, és annál jobban fognak (a felhasználók összarányában) zsugorodni a szubkulti halmazok.

    A mostani helyzetben az az érdekes, hogy végig lehet nézni, hogyan szüli meg saját magát egy új piac, és ezzel együtt egy új felfogás. Ettől még "csak egy médium", továbbra sem az afla meg az omega.

    Sectumsempra - For Enemies

  • #95590400

    törölt tag

    válasz WonderCSabo #3 üzenetére

    Azt a "talk no shit"-et fontos volt odabiggyeszteni az írás végére?
    jaja... mer' úgy röktön releváncs lett a zinformácijó.

  • Bici

    félisten

    válasz Morden24 #6 üzenetére

    Lehet, hogy csak egy médium, és még hígul is, de a legnagyobb ereje abban áll, hogy olyanná teheted, amilyenné akarod - legalábbis olyanná is.
    A TV és Rádió esetén a hígulás az értékes műsorok rovására megy, mert adott az időkeret, de az interneten nem lesz azért kevesebb érték, mert szaporodik a szemét.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • kingi

    tag

    válasz Morden24 #1 üzenetére

    egyetértek, bocs ha triviális, amit írok, de sztem a net "csak" egy információs infrastruktúra, ami elvileg állandó eléghetőségével (éjjel-nappal) , interaktivitásával és gyorsaságával nyújt még vmit (amit a többi is csak másképp), hsizen, hiába tudsz ezer emberrel elméletileg "kapcsolatot építeni", vagy hiába tudsz elméletileg 2 millió oldalt elolvasni VIA NET :) , gyakorlatilag érdemben nemigen lehet 5 embernél többel valódi (értelmes) kapcsolatot kialakítani és kezelni, és nem is tudsz többet elolvasni (pláne, ha nem struktúrált), mert ott az időkorlát és egyéb emberi (és nem) kapacitási korlát ...

    győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Bici #8 üzenetére

    A TV és Rádió esetén a hígulás az értékes műsorok rovására megy

    Ugyanez történik a neten is (annyi különbséggel, hogy itt nem kevesebb lesz "az értékes műsor", hanem nehezebben lesz fellelhető). Az igazi előnye a netnek abban van, hogy gyakorlatilag előképzés és anyagi háttér nélkül bárki publikálhat rajta - ez persze bizonyos szempontból (az információ "minőségmenedzsmentje" szempontjából) hátrányos (is lehet).

    Az érték is kevesebbé válhat amúgy, mivel adott esetben érdeklődés és "vérfrissítés" nélkül megszűnik a relevanciája, mondhatni "kiöregszik" az információ.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz kingi #9 üzenetére

    ott az időkorlát és egyéb emberi (és nem) kapacitási korlát ...

    Ebben igazad van, de nem ezek a legnagyobb gátak, hanem a legegyszerűbb, triviális dolog: az adott individum igénye az információra és a kommunikációra. Nekem úgy tűnik, hogy a cikkíró szerint a net nyújtotta lehetőség alapban kihasználásra kerül mindenki által, kivéve, aki "véglény". Ez meg egy akkora fasiszta baromság, hogy az valami hihetetlen, mert optimális esetben (ha technikai vagy pénzügyi korlát nem áll fent) kizárólag az egyén személyes igényei határozzák meg, hogy mit használ ki a lehetőségek közül. Egyes lehetőségek ki nem használása pedig nem véglénységet takar - bár hülye példa, de én sem írok blogot.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Bici

    félisten

    válasz Morden24 #10 üzenetére

    Végülis, ha statisztikai oldalról nézzük, akkor igazad is lehet, de a nethez szerintem másik oldalról kell közelíteni. Több a szélsőség (pozitív értelemben), és pont ezek adják a lényegét.
    Sokkal erősebb a közösségi jelenlét, ezáltal nem csak arról szerzel tudomást, amit egy szerkesztő jónak lát.

    Pl. net nélkül most nem lenne állásom. Netről tanultam meg mindent, amit a szakmámmal kapcsolatban tudok. A szakmai fórumokon is rengeteget lehet tanulni. Szinte minden tudás ingyen van, vagyis az értékéhez képest nevetséges összegért (pl. ADSL havidíj, villanyszámla, gép ára).
    Persze, aki csak IWIW-ezik, meg Youtube-ozik, annak nem ér sokat.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Bici #12 üzenetére

    Persze, aki csak IWIW-ezik, meg Youtube-ozik, annak nem ér sokat.

    Pedig még mindig elég egyoldalú a dolog abból a szempontból, hogy a publikáló réteg sokkal, de sokkal kisebb, mint a felvevő réteg, és ahogyan növekszik a felhasználószám, annál nagyobb lesz a passzívak aránya az aktívak javára, és ezzel együtt megnövekszik az igény a központosított adatforgalmazásra (önálló médiumok, rádiók, televíziók, híroldalak stb. - amikben az egyetlen közös a "hordozó", tehát az internet; folyamatos és rendszerezett, tehát egyben szűrt információmenedzsmenttel). Erre azért lesz szükség, mert a kisszámú (és nem [feltétlenül] üzletszerű tevékenységet folytató) aktív réteg nem fogja tudni ellátni a passzív réteget.

    Engem az internet mostani állapota a 60-as évek Amerika-víziójára emlékeztet: ott van a nagy szabadság, ott vannak a végtelen lehetőségek, mindenki, aki számít, már ott is van. Maga a túlmisztifikálás pedig olyan igényeket eredményez, amiket annak tárgya valójában nem tud teljesíteni, éppen ezért vízfejszerűen növekszik, majd eléri a végpontot (megroppan és/vagy átalakul). Személy szerint úgy gondolom, hogy a nettel, mint médiummal is pontosan egy ilyen helyzet lesz.

    Egy szó, mint száz: az egyszerű ember nem alkotni és összeválogatni, hanem választani szeret, és ezt az igényt kell egyre jobban kiszolgálni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Bici

    félisten

    válasz Morden24 #13 üzenetére

    Ebben egyetértek, de feltételezem, hogy a net mostani formája nem szűnik meg ha bejön, amit mondtál, hanem csak háttérbe szorul.
    És ez a lényeg; mindenki megtalálja a neki valót (mégha nehezebben is), míg a TV esetében ez nincs így, mert ha a sok segg a győzikét zabálja, akkor nem marad műsoridő a tudományra, művészetre, és az igényes szórakozásra.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • kingi

    tag

    válasz Bici #14 üzenetére

    a TV esetében ez nincs így, mert ha a sok segg a győzikét zabálja, akkor nem marad műsoridő a tudományra, művészetre, és az igényes szórakozásra.

    mivel a TV is erre az infrastruktúrára fog épülni teljesen, akárhogy is nevezzük, így azt nézel és olyan ütemben, amit akarsz... azért most is van elég csatorna, elég választék, nem kell a győzikét nézni azért most sem, egyszerűen csak üzlet, hogy az megy, ami...
    jó éjt

    győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #1 üzenetére

    "Ahol ha nem tudod mit beszélsz, kapásból jöhet a maflás, nem véd a katódsugárcső.

    A net által biztosított (és rengeteg ember által áhított) anonimitás éppen ennek ellenkezőjére ad lehetőséget..
    "

    A feneket, marhasagokat beszelsz!

    (Remelem sikerult szemleltetnem, hogy az anonimitas nem ved meg az ellenvelemenytol :) )

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #13 üzenetére

    "Pedig még mindig elég egyoldalú a dolog abból a szempontból, hogy a publikáló réteg sokkal, de sokkal kisebb, mint a felvevő réteg, és ahogyan növekszik a felhasználószám, annál nagyobb lesz a passzívak aránya az aktívak javára"

    Ez utobbi tetelt nem nagyon latom bizonyitottnak. Sot, nekem ugy tunik, hogy a technikai feltetelek javulasaval no az aktivak aranya, mivel most mar egy webcam v mobiltelefon segitsegevel barmelyik tizeves elkeszitheti a sajat youtube-os videojat.
    Persze, a hubokra van igeny, de ez nem ujkeletu, meg hat leteznek is, ott az Index, a PH!, a kuruc.info, kinek-kinek izlese szerint. Ami viszont szerintem lenyeges valtozas az offline vilaghoz kepest, hogy nem egy-ket nagy hub hatarozza meg a dolgokat, hanem mindenkinek van egy szep nagy, egyeni hub-portfolioja es azon kivul is rengeteg alkalmilag hasznalatos forrasa.

    "Egy szó, mint száz: az egyszerű ember nem alkotni és összeválogatni, hanem választani szeret"

    Szerintem egyaltalan nem szeret valasztani. Komolyan: tegyel le nehany embert egy par ezer szammal feltoltott WinAmp ele es nezd meg, hogy hanyan fognak playlisteket gyartani hosszutavon is, meg hanyan nyomnak ra a "random" gombra. Persze, igyekszik olyan csecset valasztani maganak az ember, amibol neki tetszo anyag omlik, de jo esellyel nem fog sokat valogatni, ha talal egy "eleg jo" forrast, akkor nem keres tovabb.

    Az alkotas viszont flash. Az kell. Persze nem mindenkibol lesz elszant alkoto, de nezd csak meg a logoutot (hogy messzire ne menjek), mennyi (rettenetesen rossz ;] ) irodalmi mu jelenik ott meg. (Vagy nezz magadra - most mi is gyartjuk a tartalmat ezerrel.)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Szten Márs

    nagyúr

    Ez most komolyan egy IT café hír? Ami megjelent a portálon? Izé... ahhoz nagyon szubjektív, és nagyon ömm... fura a nyelvezete. Szóval nem értem hogy került ide :F És a szerző nem is házigizda, vagy akármi, ezt sem teljesen értem, ennek örömére megyek is lefeküdni szerintem...

  • SystemRoot

    őstag

    Nem értem hogy itt felettem miért szólják le ezt a hírt. Én teljes mértékben egyet értek a mondanivalójával. A helyesírás meg a stílus kicsit érdekes. Meg talán kicsit kemény is a kinyilatkoztatás, de szerintem tényleg helyén való a "Talk no shit", mert tényleg eszeveszett baromság amit az a muksó beszélt.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #16 üzenetére

    És? Egyrészt ignorálhatom, másrészt semmilyen hatást nem gyakorol rám, ha nem akarom. Rohadtul nincsen benne az a kényszerítő, elkerülhetetlen maflás, amit a szerző próbál érzékeltetni.
    Továbbra is állítom, hogy anonim módon nem is lehet ilyen. Ha nem csak szájat kéne valami mellé rakni, hanem a személyt magát is, na az a véleménynyilvánítás.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #17 üzenetére

    Szerintem egyaltalan nem szeret valasztani. Komolyan: tegyel le nehany embert egy par ezer szammal feltoltott WinAmp ele es nezd meg, hogy hanyan fognak playlisteket gyartani hosszutavon is, meg hanyan nyomnak ra a "random" gombra.

    A playlistek készítése már az alkotás folyamata (a meglévő dolgokat nem csak felhasználom, hanem megváltoztatom, "újraalkotom"). A választást készen felkínált lehetőségek közötti csemegézésre kell érteni.

    (Vagy nezz magadra - most mi is gyartjuk a tartalmat ezerrel.)

    Amit most itt csinálunk, az erősen a szubkultis halmazban figyel, és nagyon nem a mainstream-ben. Maga a fórumozás sem egy húde elterjedt dolog, a relevanciája meg főleg nem valami nagy bizonyos körökön felül - pölö az index hiába egy nagyon olvasott, sokak által látogatott hub, a legtöbben sosem kattintanak a hozzászólások elolvasására - sőt, azért vannak alapban rejtve, mert a legtöbb embert zavarná a sok hülyeség. Nem vagyunk kíváncsiak mások véleményére, főleg, ha különbözik a miénktől, márpedig amíg ez kikapcsolható és szűrhető (erre bizony komoly igény van), addig úgysem változik semmi ilyen téren.

    Az más kérdés, hogy én személy szerint nem is szeretném, ha a névtelen véleménynyilvánítás nagyban elterjedne. Szerintem nagyon sokat von le egy vélemény relevanciájából az, hogy az alkotóját semmilyen módon nem lehet elérni, csak egy nick vagy IP mögött rejtőzködik, és onnan ordibál.

    Ez utobbi tetelt nem nagyon latom bizonyitottnak. Sot, nekem ugy tunik, hogy a technikai feltetelek javulasaval no az aktivak aranya

    Hm. Talán igazad van, mindettől függetlenül a 2.000.000-ik "my baby said f*ck" videó rohadtul nem fogja a tömegigényeket kielégíteni, éppen ezért gondolom azt, hogy a jelenleg releváns és népgyűjtő internetes csomópontok jellege (pl. youtube) meg fog változni, mivel a felhasználók nagyméretű növekvése (és egyben a mainstream kialakulása, kikristályosodása) miatt alapban be fog következni egy paradigmaváltás a világhálóhoz való hozzáállásban, illetve a használatában. Utóbbi pedig minden bizonnyal a passzív felhasználás (netrádió, nettévé stb.) irányába tolódik el, nem pedig a fórumozás és blogírás felé. A youtube is érdekes téma: rengeteg cég pont arra áll rá, hogy a videóidat/egyebeidet ne közösségi protálon osszad meg, hanem person-to-person alapon menjen: elég csak az MSN-féle file sharingre gondolni, de a Skydrive "ő megnézheti, ő meg szerkesztheti is) e-mail listája is ebbe az irányba tolódik el.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Bici #14 üzenetére

    Azért a tévében sem annyira tré a helyzet, csak egy csatornán belül. Ha nem kell Győzi, akkor goto NatGeo, Spektrum, akármi. Azért választék van, legfeljebb nem a két kertévé között, de azért azon is mennek jó műsorok, sorozatok (legalábbis gondolom, uscve 3 éve nem nézek tévét, csak ha éppen felgyújtják az MTV székházat, vagy kitör valami háború).

    feltételezem, hogy a net mostani formája nem szűnik meg ha bejön, amit mondtál, hanem csak háttérbe szorul.

    Igen, pontosan így gondolom :K

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Bici

    félisten

    válasz Morden24 #22 üzenetére

    (#15) kingi-nek is szól:
    Oké, hogy a TV interaktivitása is nőni fog, de így még csak egy jobb képminőségű szerkesztett youtube szint környékére emelkedik, mert a TV csatornák, és műsorok sok-sok pénzbe kerülnek, így várhatóan erős marad a szelekció. Tulajdonképpen ez az előnye a netnek, hogy Kis Pista cikkeit is elolvashatom, ga jó guglizok.

    De már szinte ugyanarról beszélünk mindhárman. :)

    Szerintem hosszútávon a TV az internet egy részeként fog működni, csak jelenleg más infrastruktúrával rendelkezik.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Bici

    félisten

    válasz Bici #23 üzenetére

    ...ha jól guglizok.

    Bocs, későn vettem észre. :B

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Alchemist

    addikt

    A hagyományos média (TV, rádió) csatornáin eléggé alkalomszerűen jön a megcsócsált és felkérődzött információ.
    A neten céltudatos utánajárással egy délután alatt lényegbevágóbb dolgokat el lehet érni, mint sokszor minden más információs csatornát használva hónapok alatt.
    És még sorolhatnám az érveket a net mellett, minden más információs csatornával szemben...

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • dark100

    aktív tag

    Nekem ez a szoveg tetszett.

    A netet nem lehet semmihez sem haszonlitani, ahogy a TV-t sem, vagy epp a telefont sem. Mind egyedi terultet fednek es, es bar van nemi atfedes, azert a megkozelitesuk alapvetoen mas. A net a mindenki-mindenkivel kommunikaciora epul, amit szolgaltasokat ado eszkozok segitsegevel vegzunk. Persze nem kizarolagosan csak vele lehet ezt megvalositani, es nem is mindenkivel, de a mukodesi elve ez. A TV egyiranyu adatfolyamra epul, meg ha valthatsz csatornat es sms-ben szavazhatsz is, attol ez a fokusza. A telefon meg kis, privat, hangalapu kommunikacioban eros.

    Szerintem ezzel a hasonlitgatassal csak kaoszt novelnek az okosok. Ha a netet tvhez hasonlitom, azzal alarendelem valaminek. Aki nem ismeri abban azt az erzest kelti, hogy ha nekem van tvm akkor nem kell net, mert az lenyegeben ugyanaz.

    Egyebkent a net legfobb terjedesi a korlatja az emberi ertelem. A hatekony hasznalatahoz szukseges az emberi esz, ami egy komoly gat. Tudom, hogy az emberi egyenlosegerzetet serti az ertelem szerinti rangsorolas, de a tudati kepessegeinkek is vannak korlatai, ahogy minden egyeb biologiai jellemzonknek. Az internet azon nepesseg kedvelt eszkoze, akik kulonosebb gondolkozas nelkul, kenyelmesen tudjak hasznalni. Akinek erolkodnie kell ehhez, azok sohasem fogjak megszeretni, szamukra ez nem jelent kenyelemerzetet. Ok csak annyira hasznaljak, amennyire rakenyszerulnek, es nem vonnzak oket az uj felfedezesek.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

Új hozzászólás Aktív témák