Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz azbest #36 üzenetére

    "a hírekből mostanában azt olvastam, hogy hamarosan felvételi követelmény lehet a nyelvvizsga, így ez a probléma „megoldódik", mert el sem kezdhetik.": a hírekből azt olvastam, hogy mostanában marhaságot marhaságra halmoznak. ha a munkaerőpiacon valaki boldogul nyelvvizsga nélkül, akkor minden szempontból teljesen értelmetlen és fölösleges a nyelvvizsgát erőltetni. csak azért ne legyen valakinek munkája, mert valami elefántcsont toronyban üldögélő ostobák szerint ő alkalmatlan, miközben a piac meg azt mondja, hogy alkalmas? totális ostobaság.

    "Egyébként szerintem az a legritkább, hogy valaki sosem kapná meg a diplomát csak a nyelvvizsga miatt.": egyébként nem szeretek olyannal vitatkozni, hogy "szerintem", miközben az általam ismert tények az ellenkezőjét mondják.

    "Errefelé inkább úgy van, hogy idő- és pénz pocsékolásnak tűnik az egyetemen bukdácsolni a komoly szakmai munka mellett.": valóban, egyre nagyobb népszerűségre tesz szert az a közkeletű tévedés, hogy egyetem nélkül komoly szakmai munkát lehet végezni. lehet szakmai munkát végezni, még azt sem zárom ki, hogy egy adott állásnak meg lehet felelni, de rendes háttértanulmányok nélkül az mégis kontár marad.

    Aki úgy gondolja, hogy ellentmondást vél felfedezni a két paragrafus között, annak előre szólok, hogy téved.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák