Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ddekany #182 üzenetére

    Kicsit rosszul írtam. Nem arra gondoltam, hogy nincs su, vagy sudo parancs, hanem arra, hogy ezek nélkül, csak simán használja a rendszert. Kicsit nehéz megfogalmazni, hogy mihez kell root manapság, ez disztrónként eltérő.
    Pl KDE-s Debianon a systemsettings kb. bármilyen pontjának átállításához nem is tudtál hozzákezdeni, amíg nem úgy indítottad el, hogy "ALT + F2, és oda: kdesu systemsettings". Ugyanez a helyzet az AMD CCC-vel is, azt is így kellett indítani a legegyszerűbb beállítások módosításához is.

    Ugyanezek a KDE-s Chakrán nem igényelnek root jogot. Nem tudok fejből olyan pontot mondani a systemsettingsben, amihez kellene root (ettől még szerintem van pár olyan).

    Btw, az igazán "desktop" disztróknál elég sokáig el lehet lenni root jelszó nélkül. Ezzel szemben valamelyik másik disztrón egy új wifi hálózat hozzáadása is root jelszót kért.

    zoli62: Nem látom át igazából a kérdést, de Ubuntun azzal magyarázzák, hogy növeli a biztonságot, bár a pontos okot most nem tudom fejből idézni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák