Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz WN31RD #397 üzenetére

    Rossz oldalról közelíted meg! Persze, hogy egy törvényen lehet vitázni, ellenérveket felhozni, vagy esetleg hülyeségnek tartani, ez hívják véleménynek. Itt viszont közel sem erről van szó. Egy, azaz egyetlen egy ember sem említette, hogy az a baj, hogy törvénybe ütözik az illegális szoftverhasználat. Ezzel senkinek sincs gondja...

    Csak, hogy egyszerűbbe legyen:
    Magyarországon törvény tiltja, hogy embert öljek.

    A Te álláspontod szerint (jogosan) lehet azon vitatkozni, hogy valóban bűntetni kellen-e, vagy mivel kellene büntetni az emberölést.

    Jelen esetben itt viszont a vita tárgya az, hogy bár büntetik az emberölést, elfogadom, tudom, hogy rossz (és büntetendő), de mégis megcsinálom, nem értem mi ezzel a baj, és igazából Te vagy a hülye, mert nem ölsz embert, sőt igazából én nem is vagyok bűnös, mert nem tudják megakadájozni, hogy embert öljek. Ha azt akarják, hogy ne öljek embert, akkor akadájozzák meg, ahogy tudják, ha nem tudják, magukra vessenek, és külnben is, nekem nincs kedvem betartani a törvényt, akkor nem tartom be.

    A példa sarkos, nem a szoftverlopás-emberölés közti párhuzamot kell fogyelni...

    [ Szerkesztve ]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz WN31RD #405 üzenetére

    Teljesen jogos, amit leírtál, lényegében többé-kevésbé egyet is értek veled, úgyhogy nem is szaporítanám a szót, mindössze 1 dolgra reagálnék:

    ...minden jogod megvan azt mondani, hogy te semmilyen esetben nem szegnéd meg a törvényt...

    Ilyet sosem mernék kijelenteni, sem a múltra, sem a jövőre való tekintettel. Biztos mindenki szegte már meg a törvényt, akár konkrétan ezt, de ezért büszkének nem kell lenni rá.

    (Pl.: én simán toleráns tudok lenni azzal, amit valaki lentebb írt. Van egy speciális program, amit egész életed során 1-szer fogsz használni mondjuk 1 órára. A program ára több százezer forint. Ilyenkor szerintem nincs feket vagy fehér, inkább szürke a helyzet. De az Oprendszer nem ez a ketegóra, sem a játékok. És ugye most az oprendszer a téma.)

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • moonman

    titán

    válasz WN31RD #464 üzenetére

    az ISO-minősítést igazi nagytőkés multihoz méltóan verték keresztül, nem mintha az IBM, a Novell és a többi nagy szebb eszközökkel tolná a saját szarát. ettől még a formátum jó és valóban nyílt, ott van MSDN-en a dokumentáció, meg lehet nézni. a mi cégünk is fejleszte(te)tt már docx-manipuláló szoftvert, nincs benne semmi átverés.

    "sajnos nem egy olyan idealizált világban élünk, ahol pl. a licencek (szerződések) elfogadása mindig teljesen önkéntes alapon működik."
    amíg tanuló az ember, jár neki. ha dolgozik, akkor a munkahelyen alá teszik. otthon pedig mindenki használjon olyat, ami jól esik. most már adót is lehet Linuxon bevallani. érdekes mód sok ember büszkén mondogatja, hogy egyik terméküket sem használják :) aztán mégsem áll feje tetejére a világ.

  • zed01

    őstag

    válasz WN31RD #518 üzenetére

    Elnézést, de annyi hülyeséget hordott össze az olvtárs, hogy nem hagyhattam szó nélkül. De már befejeztem.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

Új hozzászólás Aktív témák