Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    Z1C-t szeretnék venni de a Telenor zseniálisan pont most futtatta ki, vagy csak kifogytak belőle.. GSM boltokba főleg csak hülye pink meg lime van, használtba meg fehér, vagy ha épp minden stimmelne akkor voda függő.. Media Markt meg egyéb helyeken ~130k az meg kissé túlzó ár. Ott a ZR ~80k ért amit meg alig-alig lehet kapni, főleg feketében. Szóval nem sok lehetőség van most Sony fronton ha 5 hüvelyk alatt vízálló telóban gondolkozunk... Ha olyan 50-60 ezer lesz akkor jó ajánlat lehet.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz pulcsi #27 üzenetére

    "A készülék nincs raktáron, már nem értékesítjük." Ez a szöveg fogadott. Én sem tudom hova tenni, hisz népszerű telefon és nyomták is azért.. Mindenesetre ha ezt tudom múlthéten megvettem volna..

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz mrlujoak #47 üzenetére

    Részben egyetértek veled de a gyártási hibáról pont nem a user tehet és nem tudja otthon maradéktalanul ellenőrizni a telefoni minden részletét. Ha a hőtől elenged a ragasztás az pl. pont az a hiba amit otthon nehéz lecsekkolni, sajnos csak túl későn derül ki.. Szóval én azt mondom, hogy vagy be kéne szüntetni az IP szabványok HIVATALOS odaítélését (tehát lecsekkoltatni a telefont de nem sütni rá a plecsnit) és a vizes reklámokat, vagy garanciát vállalni a beázásra és ugy megcsinálni az ajtók körüli részt, hogy ellenőrizhető legyen ha ott éri víz a készüléket. Vagy még egy ötlet, hogy kötelező lenne minden vízálló telefont árusító helynek lehetőséget adni beázás elleni biztosítás megkötésére a garancia időtartamáig.

    Lássuk be ha a TV-be a csapból is az folyik, hogy egy telefon ilyen vízálló meg olyan vízálló akkor a vásárlónak teljesen jogos igénye, hogy ő is használhassa vízben és elég szar érzés lehet ha beázik a cucc és utána még csípőből őt hülyézik le, hogy biztos nyitott ajtókkal úsztatta meg. És akkor arról nem is beszéltünk, hogy micsoda nonszensz ha a készülék szervizbe jár utána jó eséllyel nem lesz többé vízálló, mert vagy nem tudják vagy nem akarják úgy összerakni... A minimum lenne, hogy utána a user előtt megcsinálják vele az ip szerinti vizes tesztet. Veszek egy vizes mobilt és remeghetek, hogy semmi baja ne legyen mert utána bukom a vízállóságot?

    Szóval elég komplex dolog ez szerintem de én mindenképp örülök, hogy jön egy középkat vízálló teló csak legyen normális áron.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz mrlujoak #49 üzenetére

    "Nézd, én a fehér V-m mikrofonját nem rendeltetésszerűen takarítottam, meg is sértettem a vízzáró réteget," Hogy sikerült?

    "Ugrás előtt is szemrevételezéssel ellenőrzöd a felszerelésed, mint ahogy a búvárok is mindig ellenőrzik." Így van de sajnos a ragasztás tömítések erősségét egy telefon esetében elég nehéz ellenőrizni. :) Ki tudja pl. egy gumitömítés pontosan mikor öregszik el annyira, hogy már ne jelentsen biztonságot a víz ellen? Egy év? Kettő? Szóval nem egyszerű ez mindenesetre én a saját vízálló telóm (Defy) egyszer megúsztattam újkorába azóta soha max esőbe, nekem úgyis az volt a szempont, hogy a vízállóság egyfajta védelmi háló legyen amit nem akarok feszegetni de ha mégis olyan a szitu akkor remélem megóvja a telefont. Mondjuk bringán kifejezetten kényelmes, hogy nem kell tokba tartani elázhat lazán semmi baja nem lesz. :)

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák