Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz Nimrod #13 üzenetére

    Ha neked nem gáz, ha úgy néz ki az írásod mint a hányás...
    Egy tanács: ha bármi tudományossat (diploma) szeretnél majd egyszer írni ne így csináld.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • Realradical

    őstag

    válasz Nimrod #18 üzenetére

    Hmm, köszönöm az infót. Most, hogy jön az allergiás időszakom egész ősz végéig, lehet beszerzek egy ilyen szettet (sóval mert miért ne).

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Nimrod #9 üzenetére

    RYN-t hordok, lassan két éve. Tudom ajánlani, fejlettebb az MBT-nél (érdemes esetleg utánaolvasni, h tulajdonképpen a RYN az eredeti termék, és az MBT vált ki az anyagcégből és költözött Európába, míg a RYN inkább keleten maradt mostanáig) éppen a sarokrésze miatt, ami egy elnyűhetettlen légpárna. Nem foszlik, nem málik, nem töredezik.
    Árban ugyanannyi, vagy talán még drágább is pár ezressel (én 55-ért vettem az enyém).
    Egyetlen hátránya van, én csak a goretex felsőrészt és az antibakteriális bélést hiányolom róla, de ez a cipő sem büdösödik be és nem izzadok benne, mint egy átlag utcaiban. Valószínű itt is van némi extra, csak nincs úgy kiemelve talán, mint az MBT-nél.

    Kevesen ismerik, szinte senki. Az MBT semmi másnak nem köszönheti a népszerűségét, mint hogy csak azt ismerik és az ilyen terápiás cipőket az MBT nevével azonosítják (mint a sarokcsiszoló és Flex esetében). Ezt ki is használják természetesen, nincs akkora terméktámogatás, mint mondjuk a RYN-nél.
    RYN-re 2 év teljes körű garancia van, míg MBT-nél csak fél év és 2 év korlátozott.
    A családban van még 2 pár MBT is, mondjuk azokra sincs panasz.

    Én viszont óvakodnék az olcsó utánzatoktól, nem mind arany, ami szaglik. :U

    szerk: jah igen, aktív sportoló lennék, fiatal is, panaszmentes. Ezekkel a feltételekkel semmi probléma a fokozatosság mellőzésére, EKF megnyitót gond nélkül végigálltam a cipőben (aznap hoztam el a boltból, igaz nagyon nyomta a talpam egy 2-3 óra után), másnaptól kezdve már egész nap hordtam.
    Dombra felfelé jól megmozgatja a vádlikat, amúgy én nem érzek tőle semmi izomlázat.

    Szerintem a helyes testtartáson az ég világon semmit nem segít, hisz az egyensúlyt idétlen testhelyzetű kompenzációkkal is el lehet érni. Aki ettől automatikus javulást vár, az csalódni fog. Bizony tanulni kell és tudatosan odafigyelni rá, magától nem fog menni.
    Javaslom mindenkinek a gerinctorna kipróbálását, aki ad az egészségére!
    Ott megtanítanak a helyes tartásra is.

    Üdv mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Nimrod #9 üzenetére

    MBT - FiveFingers összehasonlítás

    Hülyeség. Röviden.
    A kettő két teljesen különálló dologra lett kitalálva.
    FF-ben futni kell, MBT-ben (a terápiás gömbtalpú cipőkben, csak mindenki ugye MBT-ként ismeri a gyűjtőfogalmat :U szóval az egyszerűség kedvéért nevezzük őket MBT-nek) meg sétálni.

    Vagyis hát FF-ben bármit lehet, de MBT-ben csak sétálni szabad (jó, nyílván a buszra azért el lehet vele futni).

    A mezítlábas futás nagyon jó dolog, de nem szabad összehasonlítani egy MBT-ben történő futásra, ahol még mindig a sarkad érkezik le a földre, és ez az, ami mezítláb nem jelentkezik.
    Nem ajánlom senkinek, h terápiás cipőben fusson, még jobban megterheli a lábakat/izületeket (károsan), mint a hagyományos futócipők.
    Egyszerű a képlet: járáskor gördül a láb sarokkal érkezve (erre jó az MBT), futáskor viszont ebben az értelemben vett gördülésről szó sincs!! Még véletlenül sem a sarkad érdezik le először, mert az megint csak káros!! A sarokban semmi csillapítás nincs, az csak támasztéknak jó. Ezért kell profi csillapítás a futócipőkbe, h védjék a sarkakat.
    Csak ugye ez egy rossz szokás, mert eleve nem arra kellene érkezni, lásd mezítlábas futás.
    A mezítlábas futást is ajánlom mindenki figyelmébe, aki futni jár, nagyon jó dolog, five fingers meg egy remek kiegészítője ennek. :K

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Nimrod #33 üzenetére

    Gyakorlati tapasztalatom nincs MBT-vel, csak mikor megláttam elkezdtem agyalni, hogy akkor ez így hogy, s arra jutottam, szűk látókörrel rendelkező emberek kiragadtak egy összetett folyamatból egyetlen funkciót, s arra fókuszálva megalkották ezt. Ahogy egyre többen teszik járműiparban is, mert képtelenek komplexen gondolkodni.
    Mivel én alapból gördülve igyekszem járni, így nincs ilyenre szükségem, ha meg futás, akkor normál futócipő, s amíg nem fáradok el, addig lábujjra lépve.

Új hozzászólás Aktív témák