Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Nimrod #9 üzenetére

    RYN-t hordok, lassan két éve. Tudom ajánlani, fejlettebb az MBT-nél (érdemes esetleg utánaolvasni, h tulajdonképpen a RYN az eredeti termék, és az MBT vált ki az anyagcégből és költözött Európába, míg a RYN inkább keleten maradt mostanáig) éppen a sarokrésze miatt, ami egy elnyűhetettlen légpárna. Nem foszlik, nem málik, nem töredezik.
    Árban ugyanannyi, vagy talán még drágább is pár ezressel (én 55-ért vettem az enyém).
    Egyetlen hátránya van, én csak a goretex felsőrészt és az antibakteriális bélést hiányolom róla, de ez a cipő sem büdösödik be és nem izzadok benne, mint egy átlag utcaiban. Valószínű itt is van némi extra, csak nincs úgy kiemelve talán, mint az MBT-nél.

    Kevesen ismerik, szinte senki. Az MBT semmi másnak nem köszönheti a népszerűségét, mint hogy csak azt ismerik és az ilyen terápiás cipőket az MBT nevével azonosítják (mint a sarokcsiszoló és Flex esetében). Ezt ki is használják természetesen, nincs akkora terméktámogatás, mint mondjuk a RYN-nél.
    RYN-re 2 év teljes körű garancia van, míg MBT-nél csak fél év és 2 év korlátozott.
    A családban van még 2 pár MBT is, mondjuk azokra sincs panasz.

    Én viszont óvakodnék az olcsó utánzatoktól, nem mind arany, ami szaglik. :U

    szerk: jah igen, aktív sportoló lennék, fiatal is, panaszmentes. Ezekkel a feltételekkel semmi probléma a fokozatosság mellőzésére, EKF megnyitót gond nélkül végigálltam a cipőben (aznap hoztam el a boltból, igaz nagyon nyomta a talpam egy 2-3 óra után), másnaptól kezdve már egész nap hordtam.
    Dombra felfelé jól megmozgatja a vádlikat, amúgy én nem érzek tőle semmi izomlázat.

    Szerintem a helyes testtartáson az ég világon semmit nem segít, hisz az egyensúlyt idétlen testhelyzetű kompenzációkkal is el lehet érni. Aki ettől automatikus javulást vár, az csalódni fog. Bizony tanulni kell és tudatosan odafigyelni rá, magától nem fog menni.
    Javaslom mindenkinek a gerinctorna kipróbálását, aki ad az egészségére!
    Ott megtanítanak a helyes tartásra is.

    Üdv mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Nimrod #9 üzenetére

    MBT - FiveFingers összehasonlítás

    Hülyeség. Röviden.
    A kettő két teljesen különálló dologra lett kitalálva.
    FF-ben futni kell, MBT-ben (a terápiás gömbtalpú cipőkben, csak mindenki ugye MBT-ként ismeri a gyűjtőfogalmat :U szóval az egyszerűség kedvéért nevezzük őket MBT-nek) meg sétálni.

    Vagyis hát FF-ben bármit lehet, de MBT-ben csak sétálni szabad (jó, nyílván a buszra azért el lehet vele futni).

    A mezítlábas futás nagyon jó dolog, de nem szabad összehasonlítani egy MBT-ben történő futásra, ahol még mindig a sarkad érkezik le a földre, és ez az, ami mezítláb nem jelentkezik.
    Nem ajánlom senkinek, h terápiás cipőben fusson, még jobban megterheli a lábakat/izületeket (károsan), mint a hagyományos futócipők.
    Egyszerű a képlet: járáskor gördül a láb sarokkal érkezve (erre jó az MBT), futáskor viszont ebben az értelemben vett gördülésről szó sincs!! Még véletlenül sem a sarkad érdezik le először, mert az megint csak káros!! A sarokban semmi csillapítás nincs, az csak támasztéknak jó. Ezért kell profi csillapítás a futócipőkbe, h védjék a sarkakat.
    Csak ugye ez egy rossz szokás, mert eleve nem arra kellene érkezni, lásd mezítlábas futás.
    A mezítlábas futást is ajánlom mindenki figyelmébe, aki futni jár, nagyon jó dolog, five fingers meg egy remek kiegészítője ennek. :K

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz sanzi89 #8 üzenetére

    Miért nem osztod meg velünk a tapasztalataid, ha már idefáradtál?
    Ezzel így semmit nem tudunk kezdeni. :U

    Nyílván nem kevés vakítás is van benne, kérdezd meg az ismerősödtől, mennyi az előállítási költsége egy cipőnek. :D Kb, mint az Iphone esetében.

    Amúgy elég sok történet kezdődik úgy, h "ismerősöm...". :P

    (#15) Blindmouse: ugye tudod, h ez merőben szubjektív? Szerintem jó így.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz #06658560 #29 üzenetére

    másik, talán fontosabb a stabil állás, azt szépen elrontja.
    Problem?

    szerk: 10 emberből 9 amúgy sem ismeri a helyes testtartást, akkor már legalább egyenesen igyekezzenek állni a cipőben! :U

    szerk2: amúgy meg még mindig !sétálásra! való a cipő. :P
    Az álló gyakorlat "csak" slusszpoén.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz #06658560 #36 üzenetére

    Had idézzek saját magamtól, feljebb, ha kimaradt volna:
    Szerintem a helyes testtartáson az ég világon semmit nem segít, hisz az egyensúlyt idétlen testhelyzetű kompenzációkkal is el lehet érni. Aki ettől automatikus javulást vár, az csalódni fog. Bizony tanulni kell és tudatosan odafigyelni rá, magától nem fog menni.
    Javaslom mindenkinek a gerinctorna kipróbálását, aki ad az egészségére!
    Ott megtanítanak a helyes tartásra is.

    Amúgy igen, lehet görnyedni otthon a fotelben. Nincs szükség egész nap vigyázva állni (ülni), ha jól esik, akkor nyugodtan lehet görnyedni kicsit. Ha fáradt az ember, ilyenkor nyugodtan ölbe lehet hajtani a fejet is lefelé (közben enyhén hátrabillenteni a medencét), ezzel nyújtva és lazítva a gerincet. Pár percig. Segít ellazulni.

    Gondolom nem erre gondoltál. Ha órákig ücsörgünk görnyedve, akkor már inkább szerezzünk be ergonómikus bútorokat.

    Amúgy jó meglátás, én is vettem fasza ülőlabdát, hogy majd aktív ülés, milyen szuper az! :K
    Szupernek szuper, csak vigyázva ülni azért mégiscsak fárasztó hosszabb ideig, meg az ideális magasságban, amikor derékszöget zárnak be a lábaid, nemes egyszerűséggel a többi bútor nem így van kialakítva és nem tudod használni pl a kedvenc asztalodhoz.
    Szóval marad az ortopéd fotel. :P

    Itt nem az a lényeg, h az életed minden területén változtass és tudatosan mozogj, hanem a kiegyensúlyozottság. Persze az ideális, ha mindezekre oda tudsz figyelni, de már akkor is sokat teszel magadért, ha legalább naponta arra az egy-két órára átmozgatod magad, odafigyelsz a tartásodra. Ehhez vitathatatlanul jól jön egy ilyen cipő, de csak akkor, ha tudatosan jársz benne. (jöhetnék megint a közhelynek számító számaimmal, miszerint 10-ből 9 ember nem úgy jár a cipőben, ahogy kéne.)

    De amikről itt szó esik, önmagukban nem változtatnak az állapotodon látványosan.
    Rengeteg apró dolog van, amit ha betartasz, sokat tehetsz magadért.
    Gondolok itt olyanokra, mint este lefekvéskor a lábakat a magasba emelni és pumpálni a lábfejjel/ujjakkal, így kiszorítva a vért, ami csökkenti az erek terhelését.
    (Viszerek megelőzésére - jó ötlet még felrakni a lábakat ülés közben)
    Vagy pl reggelente, mikor felkelünk, az ellazult geincünket nem terheljük fölöslegesen, pl fogmosáskor nem hajolunk be a mosdó fölé, stb.
    Sok ilyen gyakorlat van, ami mind csak egy-egy perc az életedből, vagy csak odafigyelés kérdése (pl súly emeléskor), a napi rutin során, de hasznos hosszú távon.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz #06658560 #36 üzenetére

    Amúgy meg tisztában kell lenni vele, h mire való a cipő.
    Arra, amire kitalálták, tökéletesen alkalmas: sétálni, egyenes, kemény felületen.
    Ebben a szituációban semmilyen más cipő nem védi a lábad, vagy amelyik igen, annak ára közelít a terápiás cipőkéhez.
    És a városi ember szinte csak ilyen környezetben mozog.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz jimhun #39 üzenetére

    Nem ismerem azt a fajtát, amit említettél, de MBT-ben valóban úgy van kialakítva a betét, hogy emeli a láb boltozatot. Ezért is kell megszokni (nem az izomláz miatt).
    Azért vigyázzunk ezekkel a feltételezésekkel, h ugyanaz lehet, mint az MBT!
    Ebben egyáltalán nem lennék biztos, tekintve hogy nem tudjuk "mi van a motorháztető alatt".
    Inkább csak hasonló.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz jimhun #41 üzenetére

    Egész emberien néz ki, nem olyan ortopéd, mint az MBT-k. :C
    Ez is csillapít a sarokrésznél?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák