Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nimrod

    addikt

    válasz Lompos48 #21 üzenetére

    A háziorvos végigzabáltatta velem a fél patikát olyan vacakokkal, amik közül néhány hosszabb távon hazavágta volna a májam (látszott laborvizsgálatnál, onnan is tudom). Amióta ezt csinálom (meg mást is) azóta meg nem is láttam a háziorvosom és nem is akarom.
    Persze mellette relatíve normálisan élek, nem szeretem a nagyon sós ételeket sem és mozgok is eleget (ellentétben a kardiológusommal), így nem hiszem hogy problémáim lennének a jövőben. :)

    ui.: szűrővizsgálatokra viszont járok és köszönöm, jól vagyok. :)

  • Geller72

    veterán

    válasz Lompos48 #21 üzenetére

    Pedig igaza van. Javaslom, hogy előtte olvasgassa el ezeket az oldalakat mindenki. De legalább ezt.

    Orröblítés. Megemlíteném halkan, hogy a sima tengervíz (kapható ilyen) nagyon jó hatással van, de meglepően magas a hatás a szimpla vizes öblítésnél is. Eleink ezt már nagyon rég tudták, de más kultúrákban is jelen van, volt. Bőven elég ezt olyan szinten művelni, hogy ha zuhanyzunk, akkor alacsony nyomáson (rá kell érezni) spriccelünk az orrunkba úgy, hogy közben annyira fújunk rajta csak ki levegőt, hogy távol tartsuk a garattól a vizet. Az öblítés mikéntje igazából az, hogy a szőrszálak a napi piszkot, egyéb fertőző külső elemeket rendkívül jól szűrik. Talán kevesen szokták magukon megfigyelni, de egy egészséges embernek optimális esetben kissé nedves az orrnyílás belső felülete. Ez, valamint az, hogy a szőrök is nedvesek, elegendő ahhoz, hogy a szűrő szerepét megfelelően lássa el. Az egyik legfontosabb szervünk ezen a téren. Aki nem hiszi, akkor csak annyit tegyen meg, hogy egy télen keresztül napi rendszerességgel elvégzi ezt a műveletet. Tavaszra írja meg nekem a különbséget, legyen szíves. ;). Nem mondom el, megéri kipróbálni. Főleg azoknak, akik minden nyavaját elkapnak egy átlagos téli szezonban.
    :R.

Új hozzászólás Aktív témák