Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Majd arra leszek kíváncsi, h ezután a sok fanyalgó, "Windows 8 / 8.1 szar a csempe" szidalmazó, mennyire lesz elégedett...? :D
    Tény, h ezzel még komfortosabbá tették a rendszert, de igazából már a 8.1 se volt rossz, abban is be lehet állítani helyileg asztalra bootolást + egyéb dolgokat, de az átlag usernek, meg itteni ekéző topikok törzsközönségének az nem volt elég, sokan pusztán a Modern UI meglétét is nehezményezték, hiába különíthető el és nem muszáj használni...

  • King Unique

    titán

    válasz bzoley #33 üzenetére

    Meg a hozzád hasonló rosszmájú kötekedők, ekézők, a feszültséget ezzel pont te generálod... :U
    Zöldségeket meg nem hiszem, hogy írtam, mert ezek a tények, hogy a 8 /8.1-et is milyen érvek miatt temették egyesek, csak arra próbáltam utalni, hogy az Update 1-ben sokat "kijavítottak", finomhangoltak és vajon ez elég lesz-e már? Egyébként a rendszer már auto érzékelni fogja érintő kijelzőt, ahhoz mértem állítja be bootolásnál felületet, társítja fájlokhoz alkalmazásokat (pl. desktop v metro képnézegető). De gyanítom ez sem elég sokaknak :N , mert majd, ha kijön és itt is lesz 1-2 topik neki, ugyanúgy szidni fogják, hogy mért nem szedték ki belőle akkor már teljesen a csempét indokokkal, mert sokakat még, ha nem is kell használnia, pusztán az zavar, h ott van a rendszerben, mert ő bezzeg jobban megcsinálta volna, okosabb a redmondiaknál...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BluEyes #35 üzenetére

    Nem hiszem, h csak rám, szerencsére itt PH-n, meg home userek közt is akadnak, kiknek szintén bejön. :K , még, ha kisebb is ez a tábor.
    Azt meg ti fogadjátok el, hogy a "csempés izé" nem lesz kiírtva a rendszerből :N , mert ugyanúgy jelen lesz az Update 1 után is, max jobban elkülöníthetően, sőt a Win9-ben is Metro 2.0 (modenr ui + desktop) néven... :K Ha annyira nem pálya, lehet maradni a Win7-nél.
    egyébként téged meg ki nem... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BiP #37 üzenetére

    Én mondjuk nem, de ezen nem veszünk össze. :N
    Felvetette vki, h jó lett volna, ha telepítéskor választhatóvá teszik, csak azzal meg az lett volna a baj, h akkor jóformán senki nem jelöli be az újdonságtól való idegenkedés miatt és akkor eleve MS is minek dolgozott rajta....
    Kínézet: Aero Glass meg ilyenek? Nekem speciel ez a minimalistább 8-cas se rút, átlátszóság itt is megvan, csak nem az az üvegszerű, mint a 7-esnél.
    "ami a 8.1-ben még működött, az Update1-ben megint nem jó" - ezt hogy érted, kompatibilitás (driver, program) ??

  • King Unique

    titán

    válasz kispx #39 üzenetére

    Akkor, mivel nem használták, nem tudta volna mki objektíven eldönteni, sokan alapból, v újtól való félelem miatt ignorálták volna.
    Azt nem állítom én se, h Metro a fő munkafelület, meg mindenre alkalmas, mert nem az, viszont 8.1 óta (cirka fél éve) elég jól állítható rajta egy, s más. Bejelölöd, h asztalon kezdj, charm bart letiltod (igaz jobb alsó megmarad, de ott ritkábban matatsz), jobb klikk és desktop progikhoz társítod fájlokat, kb ennyi. Ugyanúgy dolgozol desktop felületen, nem kell a csempéken matatnod. Nekem se az a fő játszóterem :N , de nem zavar, h ott van és néha jó elmerülni a Store kínálatában, v hatékonyabb, gyorsabb a progikat, mappákat megkeresni, indítani a kezdőképernyőről, mint a start menüből, v a teleszemetelt asztalról.
    Sokan persze még így is szapulják, holott nem kötelező Metrót használnia, pl. Facebook, Skype esetében is vkinek nem jön be modern appos verzió, ok, ugyanúgy leszedi-felrakja asztali Skype-ot azt kész. Csak sok ellenérvből az jön le, mintha rá lenne kényszerítve a user minden proginál (amúgy is kevésnék van modern app verziója és ott is választható melyiket használod), műveletnél a Modern UI használatára, holott ez nagyon nem így van :N .

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BiP #41 üzenetére

    Azt hittem komolyabb dolgokra gondolsz, mert ezek azért nem vészesek. 8x alatt amúgy sem az igazi ez a Glass8 és társai progik, mert nyilván tök olyanra, mint 7-esé nem csinálja meg egyik sem :N , de szerintem enélkül még nem használhatatlan az ablakkezelés, v nem értem itt mire gondoltál pontosan :F
    Az, h kinek tetszik, kinek nem az új desktop dizájn, az szubjektív...én felváltva használok több Windows-t, de ha 7-es után 8-casra váltok, nincs különösebb hiányérzetem e téren.
    Persze erre is ugattak sokan, h "csúnya", de majd talán Win9-ben visszavarázsolják, v nem...szerintem utóbbi sanszosabb.

  • King Unique

    titán

    válasz kispx #43 üzenetére

    Igen várhattak volna, csak azt nem tudom mire, mert ez a Modern Ui, szerintem soha, v egyhamar biztos nem lesz olyan szinten, h full kiváltsa a hagyományos desktop módot...esetleg voltak pletykák a 2 egybemixeléséről, de nem tudom abból mi sült volna ki :F 8-ban ugye külön van a 2 felület, ami pont jó szerintem.
    "Annak ugyancsak nincs értelme, hogy 8-nál behozni a modern ui-s felületet, és már azt pletykálják, hogy a 9-be csak desktop lesz, és ablakba fog futni a modern ui-s alkalmazás."
    Na ezzel full egyetértek :K , max desktop+modern mód az ok, de csak desktop, mintha böngészőt nyitna az ember, az erős visszabutítás lenne...

    Lehetett volna sok mindent, csak mikor vmit időre be kell fejezni, piacra kell dobni, nem mindig tud az ember minden apró részletre odafigyelni. Persze legalább kiadogatják javításokat hozzát, de valóban a hírrneve már be lett sározva...sokan meg eleve ódzkodnak és félnek tőle, mert mondta a szomszédja, a Jóska, h szaracsempe, meg csak az van benne, és emiatt nem kell váltani, aztán ugye nem csak az... :D

    Ez a fájltársítás dolog, viszont félig-meddig user error...jobb klikk--->társítás / alapértelmezett programok lehetősége 8-nál is ugyanúgy ott van, ha vkinek nem jön be modern app. Videólejátszóból se muszáj WMP-t használni, sokan 7 alatt is VLC, MPCHD-t részesítik előnyben és ott is kell társítással babrálni. De persze Update1-ben ezt is külön be kellett állítani, mint az asztalra bootot, hiába volt ott a sima 8.1-ben is...
    Manapság a tudatos népbutítás következményeként, lásd: pl.TV, illetve IT fronton is, amióta ennyire kommersz módon elterjedt az internet (ami önmagában persze jó), sok géphasználónál annak használatára korlátozódik főként a tevékenysége a gép előtt, ami viszont baj.
    Ennek hátulütője az, hogy csökken a valódi hozzáértés, elkényelmesedik és elbutul géphasználat terén a user és ha már vmi apróságot be kell állítani az OS-ben, v feldog vmi értesítést, akkor sokan elég sötéten néznek ki a fejükből és persze, hogy elsőként a rendszert okolják mindenért...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BiP #45 üzenetére

    Végülis lehet, de azért allinone pont ugyanolyan ugye nem lesz.
    Azért látom még a start menü gombot is lecserélted a 7-esére (Classic Shell, v más?) , de ha így tetszik, ettől könnyebb lesz "elviselni", akkor hajrá... :)
    Én speciel szeretem a változatosságot, azért se skineztem át 8-casokat multiboot notinál, mert azért jó néha újat is látni. :D

Új hozzászólás Aktív témák