Új hozzászólás Aktív témák

  • camper

    csendes tag

    Tegnap megint:

    - Ne haragudj, nem tudom elvinni a lányt ebben az állapotban.
    - Miért nem, semmi baja!
    - Míg az autóig elértetek addig hányt kétszer és most is öklendezik.
    - Már nem fog hányni!
    - Ha kitalálod hányszor hallottam ezt a mondatot mióta taxizom ingyen elviszem a lányt..
    - De tutira nem fog hányni..!
    - Ezt honnan tudod, mi vagy te belgyógyász?
    - Nem, informatikus vagyok!
    - Jó, figyu ne lelkizzünk ezen, sétáltasd még picit, igy nem fogja elvinni senki.
    - De vissza akarok menni bulizni!
    - Hát akkor hagyd itt az utcán, biztos megdicsérnek majd a szülei.
    - Naa, vidd már el, rádobok egy ezrest..!
    - Egy ezrest? Nekem 50 rugóba fáj egy ilyen sztori, nem kockáztatom meg.
    - Plusz egy ezres most akkor nem jó?
    - Az informatikusok nem tanulnak matematikát?
    - Na ezért volt jobb az uber...!
    - Miért, ott lehetett hányni? Mert akkor valóban jobb lehetett.

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz camper #201 üzenetére

    Nálunk is volt egyszer ilyesmi. A 30. születésnapom elég jól sikerült, és taxival mentünk volna haza. Én addigra már 3x adtam vissza a Teremtőnek, amit korábban már megittam/ettem, emiatt is merték mondani a többiek a taxisnak, hogy nem fogok már hányni. Hisztizett persze, hogy 30 ezer lesz, ha mégis - jó, rendben. A két ismerős kiszállt, taxis koma meg rájött, hogy velem és a barátnőmmel fog elérkezni az úticélhoz, szóval elkezdett hirtelen mézes-mázas meg jópofáskodó lenni. Hiába, az asszony fillérre pontosan fizetett neki. ;] (és persze nem hánytam, végig aludtam kb)

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • tomajer

    tag

    válasz emvy #200 üzenetére

    Nem érzitek, hogy ezekkel a példákkal, magatokat járatjátok le? :-)

    Merre menjünk, mert neki nincs ideje megnézni ...
    nem az ő ideje, a te időd. Magadon segítesz szerencsétlen .... a te lóvéd megy, ha ő pötyög a gps-be. A végén persze sietsz, amikor a kártyalehúzó tököl ... (pedig az már nem kerülne a pénzedbe) bezzeg a számlára vársz, pedig az ubertől nem kellett ... hisz az uber nem adott valódi számlát. Ha azt hitted, adott, akkor majd a könyvelő, ahol el akartad számolni felvilágosít, hogy csak wc papírnak jó ... már ha kinyomtattad :-)

    - mennyit irhat a szamlara?

    tudod, van aki ad borravalót. nem kötelező, de szokás :-) És soknak akkor jut eszébe, amikor már ráírtad az összeget a számlára ... nna onnantól már a saját zsebéből adja. Tehát a taxista a te pénzedet védi a kérdéssel. /jópont. Addig nem viselkedtél úgy, hogy tudja, te nem vagy az aki borravalót fog adni! :-)/

    - kartyaleolvaso -- haaaat, lehet, hogy nem fog tudni felcsatlakozni

    És? Fel tudott? Akkor?
    Sajna tényleg lehet hogy nem tud. Van olyan. Pláne, ha a falu szélén, a völgyben lax :-)
    Csak fel akar készíteni, hogy ha nem sikerül, akkor nem az ő hibája. Jja és persze az időd ... ha sietsz, jobban jársz, ha nem tökölsz a kártyalehúzóval. Ennyi.

    Ui: ékezetes billentyűzet? Gáz lenne? :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz Csapoati #202 üzenetére

    Újjdeszép történet! :-)

    Itt is csak az előttemszóló klasszikust tudom idézni: Ezekkel a példákkal csak magadat járatod le nem tunik fel? Még ha vicces is probáltál volna lenni.

    Nna tehát: Adott egy taxis, aki a legjobb meggyőződése ellenére elvisz, kockáztatva, hogy aznapra kiesik a munkából (télen, akár két három napra is ... merthogy nem csak kipuceválni kell az autóból a vacsidat, de annak meg is kell száradnia, mielőtt nálad kulturáltabb utasokat beenged újra) ezt te azzal hálálod meg, hogy nem adsz neki borravalót.
    Gratulálok!

    Mindig döbbenten csodálkozok rá, hogy vannak akik még büszkék is rá, hogy fillérbaszó, kis gennyek, akik azt hiszik nekik minden jár ... sőt, az a minden, persze ingyen!

    ui: T modi! Ez nem személyeskedés volt, csupán, a tényálladék megállapítása! :-)))

    hallotaxi.hu

  • #35193216

    törölt tag

    válasz tomajer #204 üzenetére

    Ha ennyire gyűlölöd az utasokat, akkor miért nem olyan munkát vállalsz, ahol nem kell emberekkel foglalkozni?

    Szerk.:
    Ritkán taxizok, de téged olvasva ha legközelebb eszembe jut, hogy taxit kéne hívnom, még egyszer meggondolom, mert hátha hozzád hasonló érkezik...

    [ Szerkesztve ]

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #206 üzenetére

    Én gyűlölném, az utasokat ? :-)

    Akkor nem csinálnám majd 30 éve.

    Nagyon szeretem a szakmámat, szeretem az utasokat is, hisz mind egy egy más ember, más történet, más világ. Megbecsülnek és megbíznak bennem. Hisz ezért ülnek be mellém. Rám bízzák az életüket, szeretteik életét, ezért megfizetnek, és nem neveznek fillérbaszónak azért, mert ebből tartom el a családom, a vállalkozásom, éééés nem utolsósorban az államot.
    Az itt megnyilvánulók, törpe minoritásnak se nevezhetőek ... és szerencsére, sose ülnek taxiba! :-)

    ... valahogy, mégis televannak friss, taxisélményekkel :-P

    hallotaxi.hu

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz tomajer #204 üzenetére

    Ki lett fizetve az út? Igen. Bunkó volt, utána meg mézesmázas? Igen. Hánytam? Nem. Kapott borravalót? Nem. Rakd össze ezt a 4 dolgot, az még talán taxis ésszel is menni fog. ;] Hozzáteszem, nem épp csöves kinézetű társaság voltam, és egyedül én voltam annyira elfáradva/részeg (bár inkább már csak aludtam)
    Aki meg lefillérbaszó gennyezi a kuncsaftjait... nos, én nem minősítem, szerintem a többség úgyis tudja. Pont az ilyen kis fellengzős, beképzelt emberszabásúak miatt, mint te, utálnak titeket. Amióta kocsim van, szerencsére nem szorulok rátok, inkább nem iszom, mint hogy ilyen köcsögölésnek legyek kitéve. Egyébként meg FIZETTEM a szolgáltatásért, és tudtommal ebből élnek a taxisok, szóval nem értem a büfizésed, mert a szolgáltatás ki lett egyenlítve.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • tomajer

    tag

    válasz Csapoati #208 üzenetére

    Mindegy, hagyjuk! :-)

    Jut eszembe. Az a szerencsétek, hogy én nem tekintem idiótának az informatikusokat, mint az emberek többsége! :-)
    Ezért próbálok némi fényt varázsolni, a gyengébb egyedek fejébe is.

    Kicsiny saját történelem:

    1981-ben kezdtem el dolgozni műszerészként, a néhai BRG számítástechnikai osztályán. Olyan gépeket láttam működés közben és dolgoztam rajtuk, szereltem őket, amilyeneket itt a többség csak a történelemkönyvekben látott. Azóta se szakadtam el a számítástechnikától ... megvan az első saját, C64-em, és eltettem, egy 87-es PowerMacet, ami szintén üzemképes. Csak hogy a legkedvesebb darabokat említsem meg. Az egyik gyermekem, (a lány) programtervező matematikus. Tán kicsiny érdemem ebben nekem is van.

    Nna sz'al, az én szememben egy informatikus, nem egy kockafej, aki a világ minden más dolgához tök sötét!!!
    ... csak itt néhányan :-P

    hallotaxi.hu

  • #35193216

    törölt tag

    válasz tomajer #207 üzenetére

    Te bunkóztad az utast, aki nem borravalózott. Meg mentegeted a kártyaolvasóval trükköző kollégáidat, sőt még az überest megverőt is. Ezek után nem szívesen ülnék az autódba. És azt is tudom, hogy sajnos nem csak te vagy egyedül ilyen..

  • adise

    őstag

    válasz tomajer #210 üzenetére

    te gps nélkül nem szoktál eltévedni? Mert komolyan csodálkozok, hogy van olyan ember aki csak egyre jobban lejáratja magát és nem veszi észre. :U

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #212 üzenetére

    Nem dehogy.

    Ő bunkózta le a taxist, aki legjobb belátása ellenére mégis elvitte őt, mert megsajnálta, hogy ott fog elrohadni az út szélén, a saját hányásában ... :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #212 üzenetére

    őőő.. szövegértés:-)

    Én nem olvastam itt egyetlen kártyaolvasóval való trükközést. (az tudomásom szerint bűncselekmény) Olyanokat olvastam, hogy nem szeretik a kollégák, a kártyával fizető utasokat. (pontosabban a kollégák egy része)
    Két dologra vezethető vissza. Van ugye, aki a király utcában szeret a legnagyobb dugóban kártyával fizetni, miközben az összes mögöttük álló autós büdös köcsög taxisozik ... a másik, egy Mária-remetei zugban próbálkozna, ahol telefonálnia is ki kell mennie az erkélyre, ....

    Az uberest megverő .mentegetésének tűnik, hogy kifejtettem, kocsmai jellegű verekedés volt, aminek mi taxisok rendszeresen áldozatai vagyunk... (érdekes módon az nem kerül a sajtóba) és az ügynek annyi köze volt a taxisokhoz, hogy az uberes is, és a verekedők egyike is valamikor régen taxis is volt.
    Csendesen jegyezném meg, hogy van Bp-en egy alapvetés. Háromféle ember létezik.
    1; aki volt taxis
    2; taxis
    3; aki majd lesz taxis (uberes)

    Tehát, a Bp-i lakosság nagy százalékának a priuszában valahol régen felfedezhető a taxismúlt! :-)

    ui: én ettől természetesen nagyon szívesen elfuvaroználak ha szükséged van rá. Csak kéretik betartani az alapvető emberi normákat.
    ... én pl. egy részeget semmiképp nem viszek el. Elnézést kérek előre is. :-P

    hallotaxi.hu

  • #35193216

    törölt tag

    válasz tomajer #215 üzenetére

    "Csak kéretik betartani az alapvető emberi normákat."

    Ez rád is vonatkozik, pl. nem beszélünk bicskanyitogató stílusban potenciális utasokról, meg különösen nem ragalmazzuk őket.

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #216 üzenetére

    Potenciális utasokról?

    Hol olvastál itt te ilyent?

    Én csak azt olvastam, hogy sosem utazok taxival .. nem is fogok ... útálom őket, mint a sz@rt, tb.stb.

    Ez egy fórum, ahova kommunikálni (szórakozni) járunk. Ne keverjük már a munkával. Majd ha beülsz mellém az autóba, onnantól kezdődik a szolgáltatás ... ahol én is elvárom a tiszteletet, és én is megadom. Mindenkinek.
    Még annak is, akinek hamarabb fejeződik be az utazás, mint ő gondolta, mert neki nem sikerült betartania ... nagyon udvariasan kérem fel az autó elhagyására! :-)

    Rágalmazzuk? Ez ugye tudjuk, erős tényállítás. Megintcsak ugyi btk-ba ütköző cselekedet.
    Azonnal tessék engem feljelenteni!!!
    De, khmm... tényekkel alátámasztva! :-)

    ui: Itt megint előkerül a mentalitás: nekem jár minden .. ingyé is.
    Simán egy fórumon elvárnád egy szolgáltatótól, hogy kuncsaftként bánjon veled, holott, soha egy fillért nem adtál neki, nem vetted, és nem is szándékozol igénybe venni a szolgáltatását!
    ... de azért neked jár, az udvarias kiszolgálás! :-)))

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

  • #35193216

    törölt tag

    válasz tomajer #217 üzenetére

    Többen is leírták a személyes tapasztalataikat, utana meg szimplán kijelentetted, hogy kamuznak, itt senki soha nem taxizik, csak hallanak ezt-azt.

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #218 üzenetére

    Én meg többeknek leírtam a tapasztalataikra az életszerű magyarázatot, amire ti kijelentettétek, hogy egy köcsög taxis vagyok, ne hadováljak itt össze vissza:-)

    Nincs kedvem visszaolvasgatni és ide bemásolni a topic, összes, engem és a szakmámat sértő megszólalását, amire én jókedvűen, mosolyogva idejöttem, hogy kicsit a helyére tegyem az elfogult, elvakult véleményeket.

    Nem szoktam általában leereszkedni ilyen mélységekbe, de mint már írtam, a PH fórumot ennél többre tartottam.

    De nem.
    Itt is megvan az a réteg, aki meg van győződve arról, hogy ő szarta a spanyolviaszt, mert megtanult öt billentyűt leütni egy számítógépen. Aki azt gondolja, hogy ő sárbatiporhat bárkit, de ha visszaszólnak neki, fel van háborodva, hogy hogy meri ezt egy senkiházi taxis ...

    Háát, nem gyerekeim.
    Nem vagytok potenciális utasok! Nem jár nektek udvarias kiszolgálás, és mosolygás!
    Nem vagytok többek, noname kis trolloknál, /és itt visszafogtam magam, mert pattanásos kis buzikat szándékoztam írni:-)))/ akik szajkózzák a hülyeségeiket, teljesen függetlenül attól, annak van e bármiféle valóságalapja, netán elolvasnák és értelmeznék a velük vitába szállók érveit.

    Eddig szórakoztató volt itt veletek évődni, de már nem az.
    Szánalmas ....

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

  • #35193216

    törölt tag

    válasz tomajer #219 üzenetére

    Ok, lehet így, csak akkor ne csodálkozz, ha nem csak magadat, hanem a taxisokat is általaban lejáratod (nem, én nem fogom egy tahó miatt megítélni az egész taxis társadalmat, de sokan lesznek így). Én sehol nem engedtem meg magamnak veled szemben ezt a hangnemet. Ha itt ilyen tahó vagy, akkor miért kéne elhinnem, hogy az utasokkal meg barátságosan bánsz? És végül, sehol nem arcoskodtam, nem írtam olyat, hogy bármire is büszke lennék, vagy hasonlók, ezek a dolgok nem tartoznak ide.

    És végül akárhogy próbalkozol, nem fogok leereszkedni a szintedre.

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz tomajer #210 üzenetére

    Nem tudom nekem miért szerencsém, hiszen nem vagyok informatikus, nagyon nem. Vegyipari cégnél dolgozom jelenleg és mellette végzős élelmiszermérnök hallgató vagyok. Talán kicsit erős volt a reakcióm, csak nem szeretem, ha fillérbaszó kis gennynek neveznek vadidegen emberek (szerintem érthető) - főleg, ha épp azt akarják bizonyítani, hogy mennyire jó fejek. :DD Viszont egy dolgot tisztázzunk: a taxis (is) az utasból él, tehát rohadtul nem nekem tesz szívességet a taxis, hogy elvisz, ha kifizetem. Semmi gond nem lett volna, ha az esetemben azt mondja a kollégád, hogy nem visz el. Oké, hívunk másikat, vagy hazavisznek éjszakaival (4-en voltunk). De ha már elvisz és pampog menetközben, majd rájön, hogy itt a borravalót a páromtól kapná esetleg és átvált jópofiba - nos, szerintem nem gáz dolog, hogy nem kapott plusz pénzt. Főleg mivel az adHATÓ, nem pedig jár, ahogy egyes kollégáid gondolják.

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • LuckyL

    őstag

    válasz tomajer #219 üzenetére

    Szerintem onnantól, hogy az über sofőrök elvégezték a sok képzést, amit most nem tudok felsorolni, pedig olvastam mi minden kell a személyszállításhoz (csak elfelejtettem) és mindannyian elektronikus számlát adtak a teljes viteldíjról, teljesen rendben volt a dolog. A szabályokat kellett volna megváltoztatni, mert egyértelműen látszott hogy sokkal jobb a szolgáltatás és rengetegen igénylik, erről felesleges vitázni szerintem. (a piac dönt)

    Az über személyszálíltó cég, ennek feleljen is meg, de nem taxi.
    A taxi sárga, megállhat a droszton, leintésre utasokat vehet fel, buszsávban mehet, az überesnek ehhez nincs joga. Kb. ugyanaz a kategória mint a reptéri minibusz, az is teljesen rendben van.

    Az hogy 5x annyi taxis van mint amennyi indokolt lenne, az legyen az ő bajuk, majd csinál mást, amelyik nem él meg. Ilyen világ van, nem lehet szabályozással bebetonozni a szükségtelen vállalkozások pozícióit.
    Ha pedig nem tetszik nekik a fix tarifa és hogy nem lesz utas akkor tüntessenek hogy megint szabad áras lehessen a szolgáltatásuk, őszintén szólva nem érdekel a sorsuk és a visszajelzések alapján a többséget sem.

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • camper

    csendes tag

    válasz LuckyL #223 üzenetére

    A szabályokat kellett volna megváltoztatni, mert egyértelműen látszott hogy sokkal jobb a szolgáltatás és rengetegen igénylik, erről felesleges vitázni szerintem. (a piac dönt)

    Még szerencse, hogy a magyar adózási rendet nem gimnazisták állapítják meg, még a végén a piac azt is eldöntené, hogy az orvosoknak egyáltalán ne járjon fizetés.

    Szerintem onnantól, hogy az über sofőrök elvégezték a sok képzést, amit most nem tudok felsorolni, pedig olvastam mi minden kell a személyszállításhoz (csak elfelejtettem) és mindannyian elektronikus számlát adtak a teljes viteldíjról, teljesen rendben volt a dolog.

    A számlát a helyszínen kell adni - ha a megrendelő kéri - ilyet egy uber driver nem tud adni, hisz teljesen más tevékenységi körbe tartozik mint amit magáról állít. Azt hogy az uber nevezetű cég utólag, Hollandiából egy elektronikus számlát állít ki ami köszönöviszonyban sincs a magyar szabályozással és az amit ebben leír az szintén köszönöviszonyban sincs azzal a szolgáltatással amiről a számlát kiállította te helyénvalónak tartod csak a teljes tájékozatlanságodnak lehet betudni. Ilyen alapon az e-számla helyett küldhetne mókás gif fájlokat is, pont ennyi az értelme a dolognak.

    A sofőrök közül 300-an végeztek el valamiféle képzést, jellemzően a személyautóval történő személyszállítási képesítést szerezték meg már a végefelé, ők jártak a legrosszabbul, ugyanis ennek semmi köze nincs ahhoz a tevékenységhez amit valójában végeztek. Ráadásul az uber 1200 autós partnert ismert el a sztori végső stádiumában, ennek hozzávetőlegesen a duplája volt az igaz. 2400-ból 300 az aki valamiféle lépést tett annak érdekében hogy megfeleljen valamiféle szabályozásnak, bár sejtelmük sem volt hogy minek is kéne megfelelni, hisz ha tisztában lettek volna vele akkor neki sem kezdenek.
    1200 sofőrt úgy ismert el, hogy mellette kizárt mindenféle ellenőrzést a rendszeréből, ahogy kiderült valamelyik megrendelőről, hogy adó vagy egyéb ellenőrzést végez letiltotta a felhasználót. Ezért Európában - ma még - börtön jár.
    De ha eljön az az innovatív világ amire vágysz és senkinek semmiféle kötelezettsége nincs, akkor is érdemes lenne belevinned egy kis logikát... szerinted ha az uber győzedelmeskedik és itt ezzel a hozzáállással talpon marad akkor az ötezer budapesti taxis bedobta volna a kocsiját a Dunába és elment volna bányásznak? Te pedig a végtelenül unalmas taxisok helyett ezentúl csupa Brad Pitt bétával utazol hatalmas izgalmak közepette?
    El kell keserítselek nem, csak volt taxisokkal találkoznál, pont tíz perc alatt kiszorítják a hobbisofőröket, ha nekik ezen múlik a megélhetésük. De persze az illúziód amire annyira vágysz megkapod, hisz ez már nem taxi, ez sokkal jobb, ez már innovatív.

  • dabadab

    titán

    válasz camper #224 üzenetére

    "Még szerencse, hogy a magyar adózási rendet nem gimnazisták állapítják meg"

    Ez nagyon elegáns visszavágás volt. Ezzel sikeresen cáfoltad azokat az állításokat, hogy az Uberre van piaci igény, hogy átláthatóan működik, stb.
    Ja, nem.

    "A számlát a helyszínen kell adni - ha a megrendelő kéri"

    Nem, nincs ilyen szabály, a "helyszínen" meg ugye elég nehezen értelmezhető ebben az esetben, ahol az ember egy alkalmazással, a neten rendel valamit olyasvalakitől, aki tök máshol van. A kifejezés, amit keresel, az a "távollévők között kötött szerződés".

    "Hollandiából egy elektronikus számlát állít ki ami köszönöviszonyban sincs a magyar szabályozással"

    Az EU nevű szervezetről már hallottál?...

    Egyébként csodálatos az az árnyékboxolás amit előadsz, soha nem volt állításokat védesz ki, senki által nem mondott dolgokról mutatod be, hogy nem igazak - azt mondjuk nem értem, hogy ezzel mit akarsz elérni.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • LuckyL

    őstag

    válasz camper #224 üzenetére

    tájékozatlan vagy de magabiztos, ez egy remek kombináció :D

    az über a vége felé már a sofőrök vállakozásai nevében küldte a számlát elektronikusan, ami természetesen minden magyar jogszabálynak megfelel
    nekem is van olyan cégem, amivel főleg elektronikusan számlázok, akármilyen meglepő is ez neked

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • camper

    csendes tag

    válasz dabadab #226 üzenetére

    Nem, nincs ilyen szabály, a "helyszínen" meg ugye elég nehezen értelmezhető ebben az esetben, ahol az ember egy alkalmazással, a neten rendel valamit olyasvalakitől, aki tök máshol van. A kifejezés, amit keresel, az a "távollévők között kötött szerződés".

    Ezt a kifejezést te keresed, nem én. Bár nem tudom miért, én semmiféle szerződést azzal a taxissal - vagy ahogy te nevezed autós partnerrel - nem kötöttem, nem is köthettem hisz semmiféle engedélye a tevékenység végzéséhez nincs. Az pedig hogy az uber küld nekem egy - ahogy te mondod - számlát 'guruló szolgáltatás' megnevezéssel a sofőr nevében Hollandiából ez pedig teljes káosz. Feltételezem te lennél az aki legjobban vágná ki a hisztit ha a benzinkúton kérnél és nem kapnál számlát, ehelyett azt mondanák neked, hogy add meg az email címedet majd elküldik, más lehetőség nincs. Bár ne felejtsük el, hogy a benzinkutas közelebb járna az igazsághoz, hisz ő legalább arról a tevékenységről küldené a számlát amit valójában végez.

    Az alkalmazás pedig amire utalsz a taxiban - és még meglepően sok helyen - nem szoftveres, hanem hardveres. Pénztárgépnek hívják, el van látva adómemóriával, úgymond fekete dobozzal, visszakereshető, ellenőrizhető és ami ebben az ügyben egy sarkalatos pont elszámoltatható. Taxiban ezt a hardvert nemes egyszerűséggel csak taxiórának nevezik. Bár az általad hájpolt uber bizonyára nem vidám, hogy ezt az adatot nem ők kapják meg Hollandiában hanem a helyi adóhivatal, nem is értik ez hogyan lehetséges, hisz ennek a kezelése nekik jár.Nem tudom hány darab ilyet szerkezetet láttál az uber autós partnereinél, de lennének tippjeim.

    Az az igazság, hogy én meg benneteket nem értelek. Birkóztok és küzdtök tíz körömmel egy olyan cégért amely mindenkit átvert. Benneteket, az autós partnereit, a taxisokat, a magyar államot és ha ezt nem hagyják neki, akkor nagy hiszti közben kivonul. Én a helyetekben inkább mérges lennék, hogy volt képe ennyi hazugsággal megetetni és hogy én azt meg is ettem.
    Ezt felnőtt, diplomás emberek nem tudják feldolgozni, hogy hazudik a cég? Nem mondott igazat semmiben, egy tiszta mondata nem volt a saját hájpolása közben, ti pedig ettétek nagykanállal és mentetek utána vakon, sőt még harcolni és készek vagytok érte. Még most is mikor már nincs is.

    Nevetséges.

  • dabadab

    titán

    válasz camper #228 üzenetére

    "Ezt a kifejezést te keresed, nem én."

    Igen, ahogy láttam, te azt se tudod, hogy mit kellene keresned :)

    "én semmiféle szerződést azzal a taxissal - vagy ahogy te nevezed autós partnerrel - nem kötöttem"

    Hol neveztem "autós partnernek"?

    De. A jog nem csak a köznyelvben "szerződés" néven ismert aláírt papírt ismeri szerződésként: amikor a boltban veszel egy kiflit, akkor is szerződés jön létre, meg amikor beülsz egy taxiba, akkor is.

    "Feltételezem te lennél az aki legjobban vágná ki a hisztit ha a benzinkúton kérnél és nem kapnál számlát, ehelyett azt mondanák neked, hogy add meg az email címedet majd elküldik, más lehetőség nincs."

    Láttál már automata benzinkutat? Na, az így működik.

    "Birkóztok és küzdtök tíz körömmel egy olyan cégért amely mindenkit átvert"

    Mindenkit?... Az utasokat biztosan nem: nekik előre megmondták, hogy milyen paraméterekkel viszik el honnan hova és ezt teljesítették is. Legjobb tudomásom szerint a sofőrök esetében is ez volt a helyzet és nagyon úgy tűnik, hogy az adóhatóságot sem verték át (bár ezt nehéz kibogozni, mert az teljesen biztos, hogy az ügyben a NAV úgy hazudott, mint a vízfolyás).

    Ezzel bőven túlteljesítette azt, amit mondjuk a budapesti taxisok tudnak, az már csak hab a tortán, hogy mindezt kényelmesebben, egyszerűbben és olcsóbban is csinálta.

    DRM is theft

  • camper

    csendes tag

    válasz dabadab #229 üzenetére

    Nagyon elegánsan kivágdostad azt amire nincs válaszod. Tudjuk miért, mert nincs rá válasz. Még egyszer átgondolva ezt még elegánsnak sem nevezném, maradjunk a tényeknél: szimpla ferdítés.
    Épp ahogy az innovatív cég teszi. Taxiszolgáltatást nyújtanak mindenféle engedély hiányában, hivatkozva a személyszállítás személyautóval szabályozásra, miközben még ennek a szabályozásnak sem felelnek meg. Tényleg ezért küzdesz, hogy ők ezt csinálhassák?

    Le kell menni általános szintre, lemehetek ha csak úgy megy.... mikor a boltban veszek egy kiflit szerződés jön létre köztem és egy szolgáltató között. Mindez azért van igy mert ennek a szolgáltatónak van ehhez működési engedélye és köztünk szerződött felek között ezt az állam szabályozza és felügyeli. Tőlem elvárható, hogy kifizessem a kiflit, a boltostól pedig, hogy friss legyen és igy tovább. Ha valaki ennek nem tesz eleget felelőségre vontható. Ilyen engedély hiányában ez nem lehetséges, írhatsz Leninnek egy levelet, max ennyit tehetsz.

    Na most te azt állítod azok alapján amit itt leírsz, hogy én szerződést kötöttem a Blahán az itt a piros, hol a piros?-t játszó csókával, tehát ha átver, megkárosít - jellemzően úgy, hogy elszalad - akkor én egy érvényes szerződés birtokában érvényesíteni tudom majd a jogaim.
    Segíts már hogy mit ilyenkor a dolgom, emailt kell írnom? Hollandiába címezzem vagy hova? Mert Lenin eddig nem válaszolt.

  • LuckyL

    őstag

    válasz camper #230 üzenetére

    attól hogy te nem érted hogy miért jó, még sok tízezer ember szerette ezt a szolgáltatást
    mivel ebben a rendszerben átláthatóan, követhetően folyik a bevételek elszámolása az állam is sokkal jobban járna vele
    a külföldi turisták is egy bejáratott, ismert rendszert használhatnának és nem kellene szembesülniük a lehúzó tróger hiéna taxisokkal, ezáltal máskor is nagyobb eséllyel jönnének magyarországra

    a jelenlegi szabályok szerint sajnos nem működhet, de biztos vagyok benne hogy ez változni fog előbb utóbb

    az elektronikus számlázás szabályainak pedig nézz utána, ha már saját bevallásod szerint sem érted hogyan működik

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • dabadab

    titán

    válasz camper #230 üzenetére

    "Tényleg ezért küzdesz, hogy ők ezt csinálhassák?"

    Én olyan nagyon nem küzdök semmiért, én azt szeretném, ha olyan lenne a szabályzás, hogy az Uber meg a hasonló cégek gond nélkül tudnának működni.

    "mikor a boltban veszek egy kiflit szerződés jön létre köztem és egy szolgáltató között. Mindez azért van igy mert ennek a szolgáltatónak van ehhez működési engedélye"

    Nem, ez hülyeség. Akkor állj csak neki jogászkodni, ha legalább minimálisan képben vagy :)

    Egyébként meg úgy általában jellemző, hogy össze-vissza beszélsz mindent, bocs, nekem erre nincs időm.

    Ha majd összeszeded a gondolataidat és sikerül valami vitára érdemeset alkotni, akkor térjünk vissza rá.

    DRM is theft

  • camper

    csendes tag

    válasz dabadab #232 üzenetére

    Nem, ez hülyeség

    Már megbocsáss, de ezt te írtad, a kifli meg a szóbeli szerződés a te példád. Én csak rámutattam, hogy nem sok mindent tehetsz egy gázszerelővel akinek engedélye sincs, ha balul sülne ki a dolog.
    De én sem akarom erőltetni, én is azt látom hogy ez egy meddő dolog.

    LuckyL: hogy azt leirod, hogy ebbe a rendszerbe ellenőrizhetően áradt be a pénz az az uber teljes félrekommunikálásának eredménye. Érdekesnek tartom, hogy te kívülállóként két fél vitájában tényként tálalod azt amit az egyik fél magáról állít és szó nélkül elsiklasz afelett amit a másik szajkóz.
    Az uber nevezetű cég Magyarországon jelen sincs, sem jogilag, sem fizikailag. Sem engedélyük, de még csak törekvésük sem volt a rendeletek betartására és a szükséges engedélyek megszerzésére.
    Az ellenőrzést kizárták a rendszerükből - mert másképp képtelenek lettek volna ezt végezni. Sejtelmed sincs mi lesz az adataitokkal, sejtelmed sincs, mekkora bevételük volt, sejtelmed mennyi autós partnere volt. Nem csak neked nincs, az ellenőrző szerveknek sincs.
    Minden amit tudsz azt a Blikk magazinból tudod, az összes szám ami ott megjelent azt az Uber Hungary kft. közölte - ha épp volt hozzá kedve. Ha nem akkor nem. És persze jól kivehető, hogy te tűzbe tennéd a kezed a közölt adatok valóságtartalmáért, hisz kizárt, hogy elfelejtsenek számokat.... egy ilyen remek cég? Kizárt. Még az az apróság sem zavar meg ebben, hogy kitiltotta az ellenőröket a rendszeréből. Vajon miért? Lehetsz annyira elfogult, hogy erre is azt válaszold, hogy biztos minden rendben volt? Erre valóban érdekelne a válaszod.
    Az uber Hungary egy PR cég, 4 és fél darab alkalmazottal, semmi más dolguk nincs mint mosolyogva mindenre igen-t mondani a televízióban. Engem már az felháborít, hogy meghívják őket oda, ezzel elősegítve a tevékenységüket.

    És erre te le mered írni, hogy ez egy tökéletesen átlátható rendszer és ez mindenkinek az érdeke.
    Teljes káosz.

  • LuckyL

    őstag

    válasz camper #233 üzenetére

    nem akarod/tudod megérteni, de nem mondok le rólad, leírom még 1x hátha..

    a vége felé már a sofőrök cégének a nevében számlázott elektronikusan az über, amik mind magyar cégek voltak és teljesítették az adófizetést
    ez így részemről tökéletesen rendben van

    amit előtte csináltak hogy a holland központból adtak számlát az természetesen nem volt rendben, de ilyet nem is írtam, nem tudom honnan veszed ezt

    a főtaxinak se tudom hány alvállalkozója van, nem is érdekel és az sem hogy az übernek mennyi lesz ha egyszer majd vissza tudnak jönni szolgáltatni

    a sofőröket ellenőrizni kell próba utakkal, ezért vannak a hatóságok
    kérdés hogy a tróger hiénákat miért nem tudják/akarják ellehetetleníteni már 26 éve

    mindenképpen egy olyan szabályozás kellene, hogy az über és későbbi esetleges konkurenciák működni tudjanak, mert sokkal jobb a szolgáltatás mint a taxi, ez tény, nem véletlenül használta annyi ember

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • camper

    csendes tag

    válasz LuckyL #234 üzenetére

    a vége felé már a sofőrök cégének a nevében számlázott elektronikusan az über, amik mind magyar cégek voltak és teljesítették az adófizetést
    ez így részemről tökéletesen rendben van

    amit előtte csináltak hogy a holland központból adtak számlát az természetesen nem volt rendben

    Minden igyekezetemmel azon vagyok, hogy követni tudjalak, de nem tudlak.

    A vége felé az uber a sofőrök nevében számlázott? De hogy? Jelen sincs Magyarországon, nem olvasod el amit írok? Az hogy a Holland központból adtak számlát az elején nem volt rendben, de hogy a vége felé a Holland központból adtak számlát a sofőr nevében az rendben volt. Egy olyan cég amelynek erre semmiféle jogköre nincs. Plusz megfejelve azzal a ténnyel hogy azt mond amit akar, ennek az adatbázisnak a kezelése csak és kizárólag az ő dolga - szerinte.

    A főtaxi,nem tudom hogy jön ide, nekik van fuvarszervezéshez engedélyük, aminek feltétele - többek között - a teljes átláthatóság. Az ubernek nincs ilyen és én hányféleképp irjam, le azt, hogy elhidd nem véletlenül nincs nekik ilyen, ha nekem nem hiszel fogadd el a tényeket. Nem lett volna olyan nagy cucc a feltételeknek megfelelni, főképp nem a kritikánˇfelüli ubernek nem, de az egyben azt is jelenti, hogy akkor rálátnak az adataikra korlátozás nélkül.
    Nem érted, hogy át vagy verve?

  • LuckyL

    őstag

    válasz camper #236 üzenetére

    igen lejött már hogy nem érted, ezért próbálom magyarázni, remélve hogy nem trollkodsz
    a számlaadást elvégezheted meghatalmazotton keresztül is, nem csak te magad
    találtam neked egy linket googleben, olvasd el, hátha így érteni fogod, van benne NAV állásfoglalás is

    [link]

    a feltételeknek nem tudott megfelelni valóban, ez tény
    ezért mondom hogy elavult a szabályozás, változtatni kellene, mert a taxi fölött elszállt már az idő, az über pedig nem taxi, nincsenek is a taxisoknak járó előjogai

    [ Szerkesztve ]

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • camper

    csendes tag

    válasz LuckyL #237 üzenetére

    Elolvastam a linket, sőt ismerem is, akárhogy forgatom tételesen engem igazol. Leírták, mindezt azért, hogy később ne legyen az mondva, hogy ők nem szóltak. Erről szól ez a tájékoztató a gyakorlatban.

    Az ubernek pedig azért nincsenek taxi előjogai, mert akkor az uber nem tudná behajtani a 25%-ot, semmi más ok erre nincs. Ezért nem lehet csak úgy beülni az uber autóiba. Ezt kommunikálja feléd forditva ez a liberálisˇˇ cég, úgy hogy mintha ez előny lenne. Ez senkinek nem előny, csak és kizárólag neki. De ez a 100-ból csak egyik kamu amit jó sokan vakon esznek, szóval kár is rá szót vesztegetni.

    Próbáljuk meg kívülállóként ezt a dolgot, hagyjuk is hogy rendes uber meg gonosz taxisok.. elmondom neked mit csinál ez a cég, hátha igy érthetőbb.
    A piramisjátékot a fejlett országokban tiltják, ehelyett kell valami új, csak emészthetőbb formába csomagolva. Azt mondja mondj le a fizetésed feléről, oly módon, hogy 25% kedvezményt adsz a megrendelőknek, neki pedig kidobsz további 25%-t és ő ezért cserébe annyi megrendeléssel lát el, hogy a következő 10 évben garantáltan be leszel táblázva. Ennyi, ez az a nagy innováció amitől oly sokan el vagytok ájulva.

    Nem tudom mivel foglalkozol, de állítom, hogy ezt nálad is működik. Látatlanban vállalom, hogy ezt megszervezem neked, még az sem kell, hogy értsek a szakmád piaci helyzetéhez. Akarod ezt igy? Mert akkor fel kell készülnöd, hogy az elkövetkező évtizedben nem lesz hétvégi pihi és persze dőlni fog a lové.
    És most őszintén, ezért az innovatív ötletért a 25%-al még meg sem vagyok fizetve, de én csak 25%-t kérek, ezt garantálom.
    Innen nézve a dolgot mi a véleményed?

  • LuckyL

    őstag

    válasz camper #238 üzenetére

    azt mondtad nem érted az elektronikus számlázást hogyan működött az übernél, leírtam neked

    erre most elkezdessz valami egész másról beszélni, ráadásul sajnos ezt kell mondjam se eleje se vége csapongás a "mondanivalód" :F

    szép estét neked, szia!

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • camper

    csendes tag

    válasz LuckyL #239 üzenetére

    Te nem írtál le semmit, bemásoltál egy linket arról hogy müködHETNE, abban az esetben ha minkét oldal engedélyei rendben lennének. De nincsenek rendben, ezt már kiveséztük, igy az e-számlázás is teljes mértékben fekete. Ezt állítottam az elején és ezt állítom most is.

    A csapongásról pedig annyit, hogy te hoztad fel az uber előjogait, erre magyaráztam el én neked - a buta taxis - hogy ez miért is van igy. Tehát újra kell értelmeznem a csapongás fogalmát is.

    Mondjuk arra még várom a válaszod mikor lesz az, hogy lemondasz a fizetésed felérő, én pedig szerzek neked végtelen sok megrendelést innovatív módon. De látom alszol rá egyet, mielőtt elindulnánk a világ ellen, kipihenten minden bizonnyal jobban megy.

    Szép álmokat.

  • LuckyL

    őstag

    válasz camper #240 üzenetére

    ott a lehetőség neked is hogy indíts "innovatív" válalkozást, amit annyira szidsz
    de te inkább taxit vezetsz...miért?

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • camper

    csendes tag

    válasz LuckyL #241 üzenetére

    Nem értelek, hisz jól érzékelhetőn már több hozzászólás óta győzködlek, hogy álljunk be mi is az innovatív sorba.
    A megrendelők kapnak tőled 25% kedvezményt, nekem kidobsz további 25%-t, te pedig annyi megrendelést kapsz hogy még sose volt ennyi. Én kész vagyok a váltásra, ehhez már csak rád lenne szükségem, a megrendelői állományról én gondoskodom.
    Te is jól jársz, a megrendelők is elégedettek és nekem sem kell többé a volánt tekergetnem, igy mindenki happy.
    Csak egy szavadba kerül és már gyaloglunk is bele a szép új világba kézenfogva.

  • LuckyL

    őstag

    válasz camper #242 üzenetére

    de az a baj hogy valószínűleg nemigen tudnál senkinek megrendelést szerezni..hiszen akkor nem taxit vezetnél
    azért fizetsz valamelyik taxis cégnek százezret hogy szerezzen neked utast
    és nem forgalomarányosan, hanem fixen :K

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • camper

    csendes tag

    válasz LuckyL #243 üzenetére

    Miért ne tudnék, ehhez semmi mást nem kell tegyek mint téged meggyőzni hogy mondj le a fizetésed feléről.
    A megrendelők igy kapnak 25% kedvezményt, mondj egy olyan szakmát ahol ez ne működne. De már mondtam, látatlanban vállalom a menedzselésed, anélkül, hogy tudnám mivel foglalkozol.

    Az uber forgalomarányos sarca pedig 3x annyi mint bármelyik másik fuvarszervezőjé. Mindez amellett hogy költsége semmi, sem alkalmazottak, sem telefonszámla, sem elérhetőség, semmi. Csípőből kétszer annyi maga a sarc és még egy további rész - lehet hogy még több - az hogy elveszik a jogot a sofőrtől, hogy utcáról is tevékenykedjen. Hogy ezt miért teszik ezt már fentebb elmagyaráztam neked, elég jól érzékelhető hogy te itt akár sofőr vagy akár megrendelő konkrétan le vagy ejtve, ha ezt nem látod ebben a sztoriban akkor vak vagy.
    Egy újabb illúzió amit eszel nagykanállal.

  • LuckyL

    őstag

    válasz camper #244 üzenetére

    továbbra sem értem miért baj az neked, ha mások jónak találják a szolgáltatást és vállalkozók is akadnak akik szivesen fuvaroznak
    miért baj az neked hogy ők mennyit jutalékot fizetnek?
    inkább örülnöd kellene hogy te kevesebbet fizetsz elmondásod alapján

    a boltban ha vásárolsz az a fontos neked hogy ár/érték arányban kíváló legyen a termék, vagypedig azon agyalsz hogy mennyit kereshet ezen a boltos? :)

    amugy meg próbálj meggyőzni hogy mondjak le a fizetésem feléről, meglátjuk neked sikerül-e
    ezek szerint az übernek sikerült, bár szerintem nettó hülyeség ez a szöveg, természetesen nem ez a lényeg

    a lényeg az hogy a taxi egy mesterségesen a duplájára drágított luxus szolgáltatás lett, amiben rengeteg a kókler lehúzó csaló és nincs fölöttük kontroll
    az über olcsóbb és nincs lehúzás, van visszajelzési lehetőség is

    [ Szerkesztve ]

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • camper

    csendes tag

    válasz LuckyL #245 üzenetére

    Te hoztad fel előnyként hogy az innovatív cégnél százalékos arányban fizetsz. Én csak felnyitottam a szemed arról mit is jelent ez a gyakorlatban, mielőtt tovább írogatnád bármilyen fórumon tényként és indokként mint az innováció netovábbját.
    Itt a nagy baj ezzel a szerintemmel van, hogy szerinted igy, szerinted úgy. Ami nálad igazából azt jelenti, hogy az úgy van és kész. Annak ellenére úgy van, hogy most mondom el tizedszerre, hogy nem, de ezen úgy siklasz át, mintha ott sem lenne. Ha nekem nem is, de a matematikának csak hiszel.

    Szóval qrvára nem érdekelne az a pénzügyi analfabéta aki az ubernek tevékenykedik, csak arra jó a sztorija hogy a vállalkozását felélje, ezt én még túlélem ő nem. De úgy már nem élem túl, hogy ő és vele karöltve az uber mindenféle engedélyek hiányában végzi a tevékenységét minden esetben az ellenfél helyzetéhez igazítva azt. Ráadásul ehhez a háborúhoz a társadalom alsó szekcióját használja fel, akik - bár sejtelmük sincs róla - teljes mértékben eldobhatók, hogy mindig állhassanak be újabb katonák újult erővel.
    És én ezért ne szóljak, ezt hagyjam szó nélkül? Valamiféle nyominak nézel?

    Nekem is van ilyen kérdésem, miért bánt téged, hogy a taxisok kiálltak a jogaikért? Mit érdekel az téged?
    Mert te ezt nem mered megtenni a saját szakmádban? Az a te harcod, nem az enyém. Akkor most én is írhatom, hogy qrvára nem érdekel, ahogyan te tetted?

    Az az igazság, hogy ez az egész vita az uber félretájékoztatásából ered. Amit átgondolás nélkül tényként kezeltek. Csak igy a hozzászólásodból két gyors példa, aztán vagy megérted amit itt írogatok neked napok óta vagy nem, te dolgod.
    Az ubernél nincs kézpénzes fizetés. Tehát, ott csak egyféleképp lehet fizetni (kezdjem el mondani, hogy miért van igy vagy felesleges mert már megértetted?). Taxiban hatféleképp fizethetsz, többek közt úgy is ahogy az uberben. Melyik az előnyösebb a köztudatban és minden bizonnyal nálad is? Az uber egyféle fizetési módszere.
    Az ubernél van visszajelzési lehetőség. Erre a remek pontozási rendszerre gondolsz? Tehát ha be van koxozva a sofőr vagy letapizza a csajodat akkor lepontozhatod. Vagy írhatsz Hollandiába egy emailt. Hát gratulálok hozzá, ez valóban egy hatékony módszer.

    Már ebből a kettőből kirajzolódik, hogy sejtelmed sincs milyen jogaid vannak egy taxiban, és ha annak a taxis nem felel meg neki ez milyen retorziókkal jár - ha te nem vagy lusta és érvényesíted a jogaid.

    És végezetül - mert már én is érzem, hogy sok lesz ez egyszerre - mielőtt nekem esel a szokásos velem az történt, meg ez történt a bunkó taxissal sztorikba leirom neked, hogy sok taxis ad neked ebben igazat. És hogy ne csak ellenségeskedés legyen elárulom azt is - bármennyire felfoghatatlan ez sokak számára - hogy vannak olyan taxisok akik azért lobbiztak, hogy az orvosok, nővérek, rendőrök, tűzoltók kapjanak 20% kedvezményt a mindenkori árból.
    Sőt, olyanok is vannak akik előre látták, hogy a hosszabb fuvarnál ez az ár már sok és olyan megoldásért lobbiztak ami minél távolabb utazik annál jobban csökkenti a kilométer díját.
    Igy mindkét oldalnak kezelhetőbb lenne a sztori, a taxis nem rágná a kefét egy óra várakozás után - még ezzel a tarifával is - a 800Ft-os fuvardíjért, ami egyébként BKV-al 1600 lenne, de ha valaki a világ végén lakik az is bátrabban ülhetne bele az autóba.
    Szóval nem csak gonosz taxisok vannak, meglepően sokan vannak köztük olyanok akik normális szolgáltatással igyekeznek a kedvedre tenni, mindezt azért, mert tisztában vannak vele, hogy csak igy maradhatnak talpon.

  • #35193216

    törölt tag

    válasz camper #246 üzenetére

    "Az ubernél van visszajelzési lehetőség. Erre a remek pontozási rendszerre gondolsz? Tehát ha be van koxozva a sofőr vagy letapizza a csajodat akkor lepontozhatod. Vagy írhatsz Hollandiába egy emailt. Hát gratulálok hozzá, ez valóban egy hatékony módszer."

    Ez komoly??? Szerinted ilyen esetben nem ugyanúgy rendőrségi feljelentést teszel, függetlenül attól, hogy Uber vagy taxi? Az Uber rendszeréből meg könnyedén lenyomozható, ki volt az elkövető. Taxitársaságnál meg igyekeznek eltussolni, de jó esetben sincs extra eszközük az Uberes esethez képest.

    A pontozásos rendszer meg nyilván nem bűncselekményekre van, hanem pl. ha bunkó a sofőr, akkor lepontozod. Ezt a taxisnál nem tudod megtenni, hacsak a taxitársaságnak nincs értékelő rendszere.

  • LuckyL

    őstag

    válasz camper #246 üzenetére

    azért használom a szerintem és a véleményem szerint kifejezéseket mert jelezni szeretném hogy elfogadom más véleményét is, nem akarom az enyémet ráerőltetni...neked is ajánanám ezt

    miért akarod te más helyett kiszámolni, hogyan éri meg neki egy vállakozást vinni?
    ha a szomszéd boltban olcsóbb a kenyér, az a megoldás szerinted hogy fix árassá tesszük?

    engem nem az bánt hogy a taxisok kiállnak a jogaikért, hanem az hogy ostoba piackorlátozó intézkedéseket vezettek be az érdekükben. igenis az a véleményem hogy ne legyen ilyen, amelyik nem bírja a verseny,
    -ami egyébként majdnem minden normális iparágban jelen van-
    az menjen csődbe vagy keressen más üzletet-

    aztán felőlem hadd tüntessen, csak ne a belvárosban, százezrek közelekedését akadályozva, hanem menjen felvonulni bivalybasznád alsóra a szántóföldre
    telejsen természetes, hogy téged nem érdekel én hogyan boldogulok, éppen ezért nem érdekel engem sem a taxisok sorsa
    nekem egyébként eszembe sem jutna piaci verseny helyett piackorlátozásért kiáltani (lehet hogy ez azért van, mert én tudok fejlődni a szakmámban és nem szorulok rá erre)

    az hogy készpénzzel lehet fizetni a taxiban kifejezetten egy rossz dolog, hiszen mind tudjuk hogy a taxisok túlnyomó része katás adózást választ, a készpénzes forgalmat pedig az úgy nevezett "radír" nevű eszközzel kitörli az órából, hogy beleférjen a katás keretbe, ne kelljen áfát és járulékoat fizetnie
    ezért jobb az über rendszere, ahol kártya van és kész

    a pontozásnak nem a retorzió az elsődleges funkciója, hanem hgy a többi felhasználó megkímélhető legyen a kretén szolgáltatótól. ha bunkó a taxis nem fogok órákat telefonálgatni meg levelet írni, kinek van erre ideje
    ha viszont az über sofőr paraszt, akkor egy perc alatt ott lesz a visszajelzésem, hiszen csak két kattintás
    viszont ah normális, akkor temrészetesen az is ott lessz, látja majd mindenki

    nem a tűzoltónak meg ki tudja kinek kell engedményt adni, hanem normális piaci verseny kell, az viszi előre a gazdaságot
    ha ebben a versenbyen eltűnik a taxisok fele, ám legyen, úgy is munkaerő hiány van sok iparágban, majd csinálnak mást

    [ Szerkesztve ]

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • adise

    őstag

    Visszaolvastam a topikot mitörtént azóta, hogy irtam. Komolyan azzal veszekedtek, aki egy épkézláb példát nem hozott még fel? Mindent úgy értelmez ahogy ő gondolja és az úgyis van jól? Komolyan egy két mondatánál mintha azt sem tudná miről beszél... Gondolom az Ubert se használta... Nem tudom, hogy troll-e?
    Legjobban azon nevettem, hogy az Uber megkárosítja az emberket :C

  • Ku'leth

    tag

    válasz adise #249 üzenetére

    Megkárosítja ... bekapcsolt GPS, mobilnet, wifi, képernyő mind-mind zabálja az akkut, no s ha még a korlátos mobiladatkeretet is beleszámoljuk már olcsóbb volt hívni egy taxit ... ja, nem. :C

    A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

Új hozzászólás Aktív témák