Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz kcsa #121 üzenetére

    Számolj utána, vagy olvass vissza, nincs kedvem megint leírni.

    De tudod mit, bemásolom, mert más sem fog utánaszámolni, csak kommentelni, könnyebb így:

    #27
    Ez baromi jó! Mármint üzleti szempontból! Nem tudom, ki találta ki ezt a csomagot, de igen jó marketing ötlet volt! Le a kalappal előtte
    Elérték a legkedvezőbb percdíjú általánosan elérhető feltöltőkártyás csomagot olyan módon, hogy közben mégis minden hónapban fel kelljen töltened.

    Gondoljatok csak bele: A 29,50Ft-os percdíj jelenleg a legjobb ajánlat a bárki számára elérhető feltöltőkártyás piacon (Nem számolom bele a 26 alattiaknak elérhető csomagot, mert ők úgyis csak az itt is megjelent "égő" szintig képesek eljutni, valamint az egyedi, vagy külön díjba kerülő csomagokat).

    Ugyanakkor ahhoz, hogy ezt a percdíjat tartani tudd, ahhoz minimum 2000 Ft-ot ki kell fizetned havonta. Na igen, akkor már előfizetést is köthetnél, csakhogy az előfizus 2k körüli, mindenki számára elérhető csomagok percdíja is magasabb ennél a percdíjnál (Telenor 36,50Ft/2350Ft havidíj, T-mobile 34Ft/2500Ft havidíj, Vodafone 30Ft/2100Ft havidíj, majd 39Ft ezen felül)

    Tehát ha valaki havi kb 2k-t telefonál el, annak ez a csomag éri meg leginkább, nincs sem előfizus, sem feltöltőkártyás, amit könnyedén elérhet és olcsóbban beszélhet. Emellett pedig ott van a tény, hogy nem kell hűségidőt kötnie. ha nem akarja tovább, abbahagyhatja a használatot.

    OK, az itt fórumozók nagy része más igényekkel rendelkezik, illetve vagy még 26 év alatti, vagy flottába csöppen bele, de az ország Kovács Pistája biza kb 2k-t telefonál el egy hónapban, és számára megéri ez a csomag. Közben pedig a Tesco magához köti, noha nem írat alá vele hűséget, de ha meg akarja tartani a jó percdíjat, akkor megint fel kell töltenie.

    Szóval akármelyik guru találta ki ezt a csomagot, emelem a kalapom előtte

    #44 + #49
    Ha 60 percet beszél a Jóska bácsi, akkor Tesco-nál még maradni foga kártyáján 460Ft, ami a 30 nap végén nem tűnik el, ott marad. Ugyanekkor a Lidl-kártyán 20Ft marad.Éppen ezért remek ez a csomag üzleti szempontból, mert nagyobb összeget fogsz látni a számládon 30 nap múltán, ha nem beszéled le, csak a felét. De a pszichológiája a következő a már jól ismert Kovács Pista szemszögéből:

    - 2000Ft-nyit mindenképp le kell beszélnem, mert az csak 30 napig él (mivel a kedvezményt használod el előbb). Ez fél óra, annyit eddig is telefonáltam általában. Tehát ha 33 percet telefonálok, akkor a számlámon még mindig marad 2000Ft, amennyit kifizettem a feltöltőkártyára, ergo ingyen beszéltem.
    - 33 és 66 perc között is jól járok, mert a percdíjam nagyon jó. Ha pedig nem beszélem le, akkor még sok pénzem marad. Pl ha 50 percet beszélek 30 nap alatt, akkor is marad még 1050Ft a számlámon, tehát 950Ft.ért beszéltem 50percet. Jó vagyok, 19Ft-os percdíjjal beszéltem.
    - ha elérem a 66 percet, akkor telefonáltam a legdrágábban, mert akkor 29,50Ft volt a percdíjam.
    - rendszeresen járok a Tesco-ba, tehát nem kell félnem attól, hogy elfelejtek venni újabb kártyát, hogy a kedvező percdíjam tovább éljen (ha meg még sms-t is küldenek 30 nap végén, akkor elég lesz csak megvennem a feltöltőkártyát, aztán majd otthon feltöltöm, ha jött az sms)
    - ha tudom, hogy valamelyik hónapban többet kell telefonálnom, akkor nem 2000Ft-ra töltöm fel, hanem pl 4000-re, akkor ha abban a hónapban ha pl 1000 percet beszéltem, még mindig marad 2900Ft a számlámon, tehát 1100Ft-ért beszéltem 100 percet.

    Egyedül azok járnak/járhatnak rosszul ezzel a csomaggal, akik 30 percet sem telefonálnak 30 nap alatt. Ilyen személy viszont nincs sok.

    Szóval alapvetően átgondolva ezt a csomagot, nagyon jó lehetőséget ad a felhasználóknak, bármit is mondtok.

    Ha pedig ez csak bevezető akció, aminek fél év múlva vége, akkor fél év múlva vagy számhordozás, vagy új szám és kész.

    Ugyanakkor a Tesco ha semmit nem keres ezen a szolgáltatáson, már akkor is magához köti az embereket. Zseniális húzás a részükről

    Ha feltöltöd 2000Ft-tal március elsején, kapsz +2000Ft-ot. Az első 30 nap alatt ha csak 33 percet beszélsz, akkor elhasználtad a bónuszt, marad 2000Ft a számládon. A következő 30 nap alatt megint telefonálsz 33 percet, elhasználtad a maradék 2000Ft-ot.
    Tehát feltöltöttél 2000Ft-ot, amit használtál 2 hónapon keresztül, beszéltél vele 66 percet, ami azt jelenti, hogy havi 1000Ft-ot költöttél a telefonodra, mégis havi 33 percet beszélhettél.

    Hadd idézzelek:
    A butaságról ennyit...
    :U

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • DS39

    nagyúr

    válasz kcsa #121 üzenetére

    most te írtál butaságot.
    mivel 30 napon belül kell lebeszélni a kedvezményt. így sok pénzel feltölteni nem éri meg mert ami megmarad, bukod.

  • Magnat

    veterán

    válasz kcsa #132 üzenetére

    Szia,

    sztem rosszul érted. 2k-s feltöltésre jár 4k (59 forint/perc), de ebből 2k-t csak 1 hónapig beszélhetsz le. Egyszerűen elmondva: ha minden hónapban 2k-t beszélsz le, akkor már jól jársz, mert a kedvezményed nem veszik el és így értelemszerűen 2 havonta fox 2 ezer forintokat tölteni (tehát havi egy ezrest).
    Továbbá ha mondjuk maradt még a kártyádon mondjuk 1500 forint (tehát lebeszélted a 2k bónuszt, plusz 500 forint "valós" pénzt) és akkor rátöltesz 2k-t, akkor lesz összesen 1500+2000+2000=5500 forint a kártyán azzal a kikötéssel, h 2000-et 1 hónapon belül el kell használni. (ugye mindig a bónusz pörög le először)

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz kcsa #132 üzenetére

    A"tényleg jól járj" definíciójától függ, hogy igazad van vagy sem. Tény, hogy csak akkor jön ki a 30Ft-os percdij, ha a juzer minden hónapban feltölti a 2k-t és le is beszéli. Ez havi 66 perc. Ha ennél kevesebbet beszél, akkor elkezd nöni az átlag percdíj, havi kb 33 perc dumánál egálban van a lidl 33 forintos tarifájával, havi 10 perc csacsogásig pedig olcsóbb mint a az alap praktikum/vitamax csomagok.

    Szerintem ott van a feleslegessége a csomagnak, hogy tipikusan nem a sokat beszélők azok akik nekiállnak teszkóban occomobilt venni, aki meg nagyrészt arra tartja a telefont, hogy elérjék, annak a lidl 33-a minden matekozás nélkül jobb.

    Ideális esetben 10%-al olcsóbb ez a csomag mint a lidl. Aki pont 66 percet beszél havonta, az tud havi 200Ft-ot spórolni (a lidlhez képest). Viszont van egy korosztály, amelyik nem számolja végig, és baromira örül, ha valahol ezt látja : "egyet fizet kettőt kap" és egyébként nem nagy mobilozó, természetesen van teszkó kártyája, ők lehetnek a célközönség.

    Na közben pont ugyanazt leirtuk:)

    [ Szerkesztve ]

  • Magnat

    veterán

    válasz kcsa #144 üzenetére

    "Ezért nem értem hogy miért jó ez mindenkinek, amikor elég tisztán látható hogy csak és kizárólag annak éri meg, aki legalább havonta a 4k értéket lebeszéli..." - Úgy tűnik, még mindig nem érted. 2, azaz 2 ezer forintot kell lebeszélned az első hónapban, hogy elfogyjon a bónusz. A második 2000-et már nem is szükséges a köv hónapban lebeszélni, akár 11 hónapig is húzhatod további feltöltés nélkül.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • Magnat

    veterán

    válasz kcsa #155 üzenetére

    Nem reális eset egyáltalán, csak próbáltam érthetően elmagyarázni, miután elsőre nem jól értetted, amit írtam.
    Abban azért ugye egyet értünk, hogy manapság havi 34 percet elég sokan eltelefonálnak?
    És igen, abban igazad van, hogy aki nem teszi, annak jobban megéri a Blue Mobile.

    Tehát:

    A Tesco Mobilet csak olyanoknak éri meg választani, akik legalább minden második hónapban beszélnek minimum 34 percet.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • fateless

    veterán

    válasz kcsa #155 üzenetére

    Ember! Azoknak jó ez, akik eddig havi 1000 Ft és 2000Ft között költöttek el a telefonálásukra. Ez a réteg egy nagyon jelentős csoport kis hazánkban. Nekik lett ez létrehozva, őket célozták meg vele.
    Ez nem a mindenkinek szóló csomag. Ez azoknak, akik ebben az összeghatárban mozogtak. Ebben gondolkozz!

    Gondold már végig, amit mondasz!!
    Ha pistike 2000Ft-ra feltölti a telefonját, majd beszél 50 percet egy hónapban, akkor még marad a számláján 1050Ft. Ez az összeg NEM fog elveszni, hanem rajta marad. Ha a következő hónapban nem tölt rá, akkor is lebeszélhet még 17 percet.
    Csak akkor veszít kedvezményt, ha nem beszél le legalább 33 percet az első 30 napban. De ha valakire igaz ez, akkor nem havi 1000-2000Ft-ot költ telefonálásra, ergo nem célcsoport.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • DS39

    nagyúr

    válasz kcsa #159 üzenetére

    miért ne érné meg? te nem tudsz számolni

    havi 1000 Ft feltöltés esetén:

    2000 van elszámolva 59 Ft-os percdíj -> 33,8 perc
    első hónapban elhasználsz 16,9-et, majd a másodikban is ennyit, akkor ugyanúgy kijön a tényleges 29,5 Ft. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Magnat

    veterán

    válasz kcsa #159 üzenetére

    Na ezért írtam a #160-ban azt, amit :C

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • DS39

    nagyúr

    válasz kcsa #163 üzenetére

    akkor mindegy, de 1000 Ft-nál is megérné, sőt bármely összegnél, feltéve azt hogy az ún. ajándék hónapban teljesen elhasználod azt az "ajándék" összeget.

    persze havi 5k eltelefonálás esetén vagy afelett már vannak jobb konstrukciók máshol (pl RBM)

    [ Szerkesztve ]

  • DS39

    nagyúr

    válasz kcsa #165 üzenetére

    hát igen, ezért trükkös ez, mert oda kell rá figyelni hogy megérje, ha nem figyelsz és mondjuk az ajándék összegből hó végén elbuksz 500-at, (2000 Ft feltöltést nézve)
    akkor elbuksz 8 percnyi beszélgetést és így a provizórikus 29,5 felmegy 33,8-ra.

  • Magnat

    veterán

    válasz kcsa #168 üzenetére

    Szerintem senki sem akarta megmagyarázni, h mindenkinek ez a legjobb :)

    1ébként ami nekem lehúzásszagú az az, ha nem lesz vmi bagatell percdíj hálózaton belül (Szlovákiában 0.01 eur cent, azaz 3 forint az ottani Tesco Mobilenál). Ha lenne ilyesmi (mondjuk 5-8 forint, mert azt fel sem tételezem, h annyi lenne mint ott), akkor megérné venni egy második telefont ilyen kártyával, ha van ismerősöd akivel rendszeresen sokat beszélsz, mert ez már akkora kasza, ami miatt talán megérné 2 telefont hordani.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz kcsa #172 üzenetére

    én kiszámoltam, havi 30 perc felett kezd el olcsóbb lenni mint a lidl és ugyebár 66 percnél éri el az ideális 29,5ft-ot. Szóval aki számolja a perceket/hívásokat az

    akár 198Ft-ot is megtakarithat havi 2000Ft elköltésekor.

    Ha ez lenne a szórólapon szlogennek a "megduplázzuk a feltöltést" helyett, nem hiszem, hogy egymás kezéből tépnék ki az emberek a simcsomagokat :)

  • fateless

    veterán

    válasz kcsa #159 üzenetére

    :( :U :(

    Levezetem neked - és a többieknek is - de utoljára (nem is értem, miért próbálom megértetni):

    Nézzük meg Kovács Pista meséjét!

    Kovács Pista havonta 1500Ft-ot költ telefonálásra Ez a célcsoportban van, hiszen havi 1000-2000Ft között költ, ezzel könnyebb lesz számolni.
    Eddig Kovács Pista rendelkezett egy TeleVoda-mobil csomaggal, mely 35Ft-os percdíjjal számolt, azaz Kovács Pista az eddigi 1500Ft-os költésével majdnem 43 percet tudott lebeszélni havonta. Kovács Pista szeretne továbbra is majdnem 43 percet beszélni havonta, de azért spórolni is szeretne. Mivel Kovács Pista már 40 éves, ezért nem kap djuice és hasonló kártyákat, és nem szeretné a gyereke nevére sem megvenni, meg hasonlók.
    Kovács Pista hallott arról, hogy most a Lidl és a Tesco is ad SIM kártyát, így leül számolni, hogy a következő egy évben melyiknél éri meg neki inkább havonta majdnem 43 percet beszélnie.
    Már tudja, hogy a TeleVoda-mobil-nál ez a 43 perc pontosan 43x35=1505Ft-jába kerülne.

    Lássuk, mennyi lenne a Lidl ajánlata.
    Itt egyszerű kiszámolnia, mert a 43 perc beszélgetés 43x33=1419Ft-jába kerülne, tehát havonta spórolna 86 Ft-ot, ami éves szinten egy ezres. Nem sok, de ugyebár, ki a kicsit nem becsüli...

    Kovács Pista megnézi a Tesco ajánlatát is. Bár elsőre megijed, mert hallja, hogy 59 Ft a percdíj, de mondták neki, hogy van valami kedvezmény is, gondolja, kiszámolja.
    1. hónapban rátölt a kártyára 2000Ft-ot, mert ez a legkisebb összeg, Kovács Pista pedig nem akar sokat költeni. Ezzel megjelenik a számláján 4000Ft. A percdíj 59Ft, azaz a 43 perc beszélgetés 59x43=2537Ft-ot von le a 4000Ft-os egyenlegéből, ami azt jelenti, hogy még 1463Ft marad a számláján. Elsőre nagyon megörül Kovács Pista, hiszen arra gondol, hogy "lám-lám, feltöltöttem 2000Ft-ot a számlámra, és még maradt így is 1463Ft-om". De azért Kovács Pista nem olyan ostoba, hogy bedőljön mindennek, ezért szépen visszaosztja a költségeket, hogy pontosan megtudja, hogy mennyibe is került neki a 43 perc telefonálás, így rájön, hogy ezen költség havonta számára 1268,5Ft-ot jelent, amivel az eddigiekhez képest 236,50Ft-ot meg tud spórolni havonta, éves szinten pedig 2838Ft-ot.

    Eddig nagyon boldog Kovács Pista, de ekkor figyelmezteti őt néhány barátja, aki megmondja neki, hogy "vigyázz, Pista, mert ha nem telefonálod el a kedvezmény összegét, akkor azt - de csak a kedvezményt - elbukod, oszt jónapot".
    Kovács Pista persze tudja, hogy alapvetően 43 percet szokott átlagosan telefonálni egy hónapban, de azt is megvizsgálta, hogy mennyit kell minimum telefonálnia ahhoz, hogy elhasználja a bónuszt. Ez 33 perc, hiszen ha eltelefonál 33 percet, akkor azzal felhasználta az ajándékkeretét, így még mindig megmarad a 2000Ft a számláján, ami éppen elég a következő hónapban is 33 percnyi beszélgetéshez, tehát jól jár.

    Csak kíváncsiságból Kovács Pista azt is kiszámolta, hogy mi történik akkor, ha nem telefonál legalább 33 percet egy hónapban, hanem mondjuk ő csak 30 percet telefonálna havonta, akkor megéri-e neki ez a Tesco-s csomag. Rájött, hogy még így is spórol havonta 52,50Ft-ot a Lidl csomaghoz képest.

    Így Kovács Pista abban a tudatban, hogy amennyiben havonta 30-60 percnyi hívást kezdeményez telefonján, azaz havi 1000-2000Ft-ot szán telefonálására, úgy számára a Tesco valóban gazdaságos.

    Ez hát Kovács Pista története.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák