Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz kcsa #121 üzenetére

    Számolj utána, vagy olvass vissza, nincs kedvem megint leírni.

    De tudod mit, bemásolom, mert más sem fog utánaszámolni, csak kommentelni, könnyebb így:

    #27
    Ez baromi jó! Mármint üzleti szempontból! Nem tudom, ki találta ki ezt a csomagot, de igen jó marketing ötlet volt! Le a kalappal előtte
    Elérték a legkedvezőbb percdíjú általánosan elérhető feltöltőkártyás csomagot olyan módon, hogy közben mégis minden hónapban fel kelljen töltened.

    Gondoljatok csak bele: A 29,50Ft-os percdíj jelenleg a legjobb ajánlat a bárki számára elérhető feltöltőkártyás piacon (Nem számolom bele a 26 alattiaknak elérhető csomagot, mert ők úgyis csak az itt is megjelent "égő" szintig képesek eljutni, valamint az egyedi, vagy külön díjba kerülő csomagokat).

    Ugyanakkor ahhoz, hogy ezt a percdíjat tartani tudd, ahhoz minimum 2000 Ft-ot ki kell fizetned havonta. Na igen, akkor már előfizetést is köthetnél, csakhogy az előfizus 2k körüli, mindenki számára elérhető csomagok percdíja is magasabb ennél a percdíjnál (Telenor 36,50Ft/2350Ft havidíj, T-mobile 34Ft/2500Ft havidíj, Vodafone 30Ft/2100Ft havidíj, majd 39Ft ezen felül)

    Tehát ha valaki havi kb 2k-t telefonál el, annak ez a csomag éri meg leginkább, nincs sem előfizus, sem feltöltőkártyás, amit könnyedén elérhet és olcsóbban beszélhet. Emellett pedig ott van a tény, hogy nem kell hűségidőt kötnie. ha nem akarja tovább, abbahagyhatja a használatot.

    OK, az itt fórumozók nagy része más igényekkel rendelkezik, illetve vagy még 26 év alatti, vagy flottába csöppen bele, de az ország Kovács Pistája biza kb 2k-t telefonál el egy hónapban, és számára megéri ez a csomag. Közben pedig a Tesco magához köti, noha nem írat alá vele hűséget, de ha meg akarja tartani a jó percdíjat, akkor megint fel kell töltenie.

    Szóval akármelyik guru találta ki ezt a csomagot, emelem a kalapom előtte

    #44 + #49
    Ha 60 percet beszél a Jóska bácsi, akkor Tesco-nál még maradni foga kártyáján 460Ft, ami a 30 nap végén nem tűnik el, ott marad. Ugyanekkor a Lidl-kártyán 20Ft marad.Éppen ezért remek ez a csomag üzleti szempontból, mert nagyobb összeget fogsz látni a számládon 30 nap múltán, ha nem beszéled le, csak a felét. De a pszichológiája a következő a már jól ismert Kovács Pista szemszögéből:

    - 2000Ft-nyit mindenképp le kell beszélnem, mert az csak 30 napig él (mivel a kedvezményt használod el előbb). Ez fél óra, annyit eddig is telefonáltam általában. Tehát ha 33 percet telefonálok, akkor a számlámon még mindig marad 2000Ft, amennyit kifizettem a feltöltőkártyára, ergo ingyen beszéltem.
    - 33 és 66 perc között is jól járok, mert a percdíjam nagyon jó. Ha pedig nem beszélem le, akkor még sok pénzem marad. Pl ha 50 percet beszélek 30 nap alatt, akkor is marad még 1050Ft a számlámon, tehát 950Ft.ért beszéltem 50percet. Jó vagyok, 19Ft-os percdíjjal beszéltem.
    - ha elérem a 66 percet, akkor telefonáltam a legdrágábban, mert akkor 29,50Ft volt a percdíjam.
    - rendszeresen járok a Tesco-ba, tehát nem kell félnem attól, hogy elfelejtek venni újabb kártyát, hogy a kedvező percdíjam tovább éljen (ha meg még sms-t is küldenek 30 nap végén, akkor elég lesz csak megvennem a feltöltőkártyát, aztán majd otthon feltöltöm, ha jött az sms)
    - ha tudom, hogy valamelyik hónapban többet kell telefonálnom, akkor nem 2000Ft-ra töltöm fel, hanem pl 4000-re, akkor ha abban a hónapban ha pl 1000 percet beszéltem, még mindig marad 2900Ft a számlámon, tehát 1100Ft-ért beszéltem 100 percet.

    Egyedül azok járnak/járhatnak rosszul ezzel a csomaggal, akik 30 percet sem telefonálnak 30 nap alatt. Ilyen személy viszont nincs sok.

    Szóval alapvetően átgondolva ezt a csomagot, nagyon jó lehetőséget ad a felhasználóknak, bármit is mondtok.

    Ha pedig ez csak bevezető akció, aminek fél év múlva vége, akkor fél év múlva vagy számhordozás, vagy új szám és kész.

    Ugyanakkor a Tesco ha semmit nem keres ezen a szolgáltatáson, már akkor is magához köti az embereket. Zseniális húzás a részükről

    Ha feltöltöd 2000Ft-tal március elsején, kapsz +2000Ft-ot. Az első 30 nap alatt ha csak 33 percet beszélsz, akkor elhasználtad a bónuszt, marad 2000Ft a számládon. A következő 30 nap alatt megint telefonálsz 33 percet, elhasználtad a maradék 2000Ft-ot.
    Tehát feltöltöttél 2000Ft-ot, amit használtál 2 hónapon keresztül, beszéltél vele 66 percet, ami azt jelenti, hogy havi 1000Ft-ot költöttél a telefonodra, mégis havi 33 percet beszélhettél.

    Hadd idézzelek:
    A butaságról ennyit...
    :U

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák