2014. november 23., vasárnap

(#1) Youri

Youri
(PH! kedvence)

59 forintos perc- és sms-díj :DDD :Y :W :C

A készülékek nem lesznek használhatók más operátor kártyáival.
A kétkártyás sem? :U

Dany007: külföldön működik, persze ott fillérekért megy, itt meg az alap percdíj horror, de erre hazudnak egy fantasztikus akcijót, és ott van mint a többi...

[ Szerkesztve ]

iPhone 5S 64GB Space Gray & iPhone 5C 16GB Blue

(#2) Dany007

Dany007
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Van ezeknek értelme? :F

"hogy egy 2000 forintos feltöltés esetén 4000 forintnyi lebeszélhetőség jár azzal a korlátozással, hogy a bónusz 30 napig vehető igénybe"

"A duplázás révén az egységes 59 forintos perc- és sms-díj a gyakorlatban 29,5 forintot jelent."

Vagyis akkor ezzel a lépéssel nagyjából ugyanannyiba fog kerülni, mint más szolgáltatónál. De mégis, úgy adják el, mint valami extra bónuszt... :D Sok értelme nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#3) kcsa

kcsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog

naivan mindig reménykedek, aztán jön a pofáraesés :) szabad verseny mi? :)

1+1

(#4) Zolee11

Zolee11
(senior tag)

Ez most komoly? Még csak március jön, hol van még az április. :DDD
Fixen rögzített 30 Ft/mp = Magyar mobilszolgáltatás. No komment. No kartell. :W
Remélem a DIGI egyszer beszáll a mobilkommunikációs szegmensbe is, és földbe döngöli ezeket az aljas szolgáltatókat.

no brain, no problem

(#5) bambano

bambano
(PH! félisten)
LOGOUT blog

semmi gond nincs ezzel, majd beborul magától és felszámolják.

a PH! kedvenc ISP-trollja (C) Tyberius | A nagy kártyapc topic: http://itcafe.hu/tema/a_nagy_kartyapc_topic_odroid_olinuxino/friss.html

(#6) Brutális eb

Brutális eb
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A dupla feltöltési bónusz kb elveszik a dupla percdíj miatt.
Ennyire ostobának nézik az embereket?

Én is azt mondom,hogy kellene a digi vagy egy hasonló szolgáltató.
Ez igy marad pofátlan ,gyomorforgató kartell telekomunikációs maffia.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#7) powergoku

powergoku
(kvázi-tag)

Nem rossz az a 30Ft-os percdíj szerintem.Váltani azért szolgáltatót nem fogok . :N

powergoku felhasználónak 46+92 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8) osztraksajt

osztraksajt
(őstag)

59Ft/perc 2012-ben. Sok sikert. ;]

Bár jobban belegondolva a többiek majd hozzáemelik. :W

(#9) Dany007 válasza powergoku (#7) üzenetére

Dany007
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ja, de csak 30 napig érvényes. Utána meg megy vissza a 60 forint / perc.
Persze ilyen kis csomagot nem nehéz lebeszélni egy hónap alatt. De aki rendszeresen ennyit beszél, annak jobb választás valami előfizetés.

Kártyás csomagot a diákokon / gyerekeken kívül azok választanak, akik tudják, hogy alig beszélnek valamit és nem éri meg nekik havonta 4-5 ezret fizetni előrefizetést.

Amúgy tényleg szánalmas, hogy ilyen gagyi trükkel akarják hülyére venni a magyar embereket. 60 forintos a percdíj de ők amilyen nagylelkűek adnak dupla lebeszélhetőségi bónuszt ugyanazért a pénzért, ajándékba. Amivel már elérik a 30 forintos percdíjat is. És itt el is jutunk a többi szolgáltató alapáraihoz.

(#10) amanoba

amanoba
(őstag)
LOGOUT blog

a másfél millió clubcardost célozzák meg...de ilyen percdíjakkal, nem fognak betalálni az biztos.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#11) wagi

wagi
(fanatikus tag)

Itt csak 1 csomagról beszélnek.
A Lidl alá fognak menni nyugalom.

(#12) Apika válasza amanoba (#10) üzenetére

Apika
(Közösségépítő)

Ezen én is meglepődtem. Ha állandósítanák az induló Tesco gazdaságos percdíjakat, akkor lenne keresnivalójuk. De így? :F

(#11) wagi: Valóban elő kell rukkolniuk valami komolyabb ajánlattal, mert így értelmetlen lenne...

[ Szerkesztve ]

(#13) leslieke

leslieke
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Hosszútávon nem biztos, hogy életképes marad, ilyen árakkal.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14) wagi

wagi
(fanatikus tag)

Ez csak egyszerű marketingfogás hogy dupla bónuszt adnak.
Az 59Ft soknak tűnik,de mivel ott a bónusz így máris feleződik.
Csak hát 1 hónapon belül le kell beszélni vagy ugrik.
Bár a mai világban ki nem telefonál havi 2000-et?

(#15) Apika válasza wagi (#14) üzenetére

Apika
(Közösségépítő)

És mi lesz később ezzel az 59 forintos percdíjjal, ha már nem lesz akció?

(#16) wagi válasza Apika (#15) üzenetére

wagi
(fanatikus tag)

Ez a bónusz mindig megmarad nem csak most adják.

(#17) arnyekxxx

arnyekxxx
(őstag)

Ha minden trükk nélkül lenne 30ft a percdíj, akkor lenne értelme.

A lidl-mobil 33ft/perc minden duplázás nélkül, és nem égeti magát az ember teszkóvalue körzetszámmal

(#18) Apika válasza wagi (#16) üzenetére

Apika
(Közösségépítő)

Nem csak induló ajánlat? Akkor minek említik az 59 forintos percdíjat, ha sohasem lesz annyi? Marketingfogás, hogy féláron adják, ami duplája, mint máshol?

(#19) Hunter2

Hunter2
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A dolog szépsége abban rejlik hogy a Tesco belső számai viszont Telenoros flottában vannak. ;]

LCD kijelzők a legjobb áron--> http://tinyurl.com/mokgnjc

(#20) simonlaci55

simonlaci55
(tag)

Ezek se normálisak :D

Szeretném kérni Rihannától a SATA PenDrive című számot

(#21) lordfreyr

lordfreyr
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Értelme az nincs. Túl drága, túl kevés a lehetőség nála... akkor meg minek? A Tesco-nak szerintem lenne pénze ennél jobb kínálatot összehozni. Igaz a nagyok se olcsóbbak...
De miért 31? Miért nem 71? Ez így megtévesztő a T-Mobile miatt. A T-Mobile hálózatát használó cégek meg majd kapnak 7x előhívót? Logika, esetleg, valaki?

[ Szerkesztve ]

Honvágyam van nem tudom hova

(#22) Stylewars_kp

Stylewars_kp
(senior tag)

Lidl, Tesco mi lesz a következő? Aldi? Penny? Spar? :W

Az életemet adnám érte, de ő azt akarja, hogy mosogassak is.

(#23) Youri válasza Stylewars_kp (#22) üzenetére

Youri
(PH! kedvence)

CBA :)

iPhone 5S 64GB Space Gray & iPhone 5C 16GB Blue

(#24) lordfreyr válasza Youri (#23) üzenetére

lordfreyr
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ja, az majd az új Postafon virtuális szolgáltatója lesz.. :)

(#25) arnyekxxx válasza Stylewars_kp (#22) üzenetére

arnyekxxx
(őstag)

Mi velük a probléma? A tejet se a lidl-tesco termeli meg csak eladja, most meg már mobilszolgáltatást is árulnak. És?

(#26) Stylewars_kp válasza arnyekxxx (#25) üzenetére

Stylewars_kp
(senior tag)

De minek?

(#27) fateless

fateless
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ez baromi jó! Mármint üzleti szempontból! Nem tudom, ki találta ki ezt a csomagot, de igen jó marketing ötlet volt! Le a kalappal előtte :R

Elérték a legkedvezőbb percdíjú általánosan elérhető feltöltőkártyás csomagot olyan módon, hogy közben mégis minden hónapban fel kelljen töltened.

Gondoljatok csak bele: A 29,50Ft-os percdíj jelenleg a legjobb ajánlat a bárki számára elérhető feltöltőkártyás piacon (Nem számolom bele a 26 alattiaknak elérhető csomagot, mert ők úgyis csak az itt is megjelent "égő" szintig képesek eljutni, valamint az egyedi, vagy külön díjba kerülő csomagokat).
Ugyanakkor ahhoz, hogy ezt a percdíjat tartani tudd, ahhoz minimum 2000 Ft-ot ki kell fizetned havonta. Na igen, akkor már előfizetést is köthetnél, csakhogy az előfizus 2k körüli, mindenki számára elérhető csomagok percdíja is magasabb ennél a percdíjnál (Telenor 36,50Ft/2350Ft havidíj, T-mobile 34Ft/2500Ft havidíj, Vodafone 30Ft/2100Ft havidíj, majd 39Ft ezen felül)

Tehát ha valaki havi kb 2k-t telefonál el, annak ez a csomag éri meg leginkább, nincs sem előfizus, sem feltöltőkártyás, amit könnyedén elérhet és olcsóbban beszélhet. Emellett pedig ott van a tény, hogy nem kell hűségidőt kötnie. ha nem akarja tovább, abbahagyhatja a használatot.

OK, az itt fórumozók nagy része más igényekkel rendelkezik, illetve vagy még 26 év alatti, vagy flottába csöppen bele, de az ország Kovács Pistája biza kb 2k-t telefonál el egy hónapban, és számára megéri ez a csomag. Közben pedig a Tesco magához köti, noha nem írat alá vele hűséget, de ha meg akarja tartani a jó percdíjat, akkor megint fel kell töltenie.

Szóval akármelyik guru találta ki ezt a csomagot, emelem a kalapom előtte :C

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#28) arnyekxxx válasza Stylewars_kp (#26) üzenetére

arnyekxxx
(őstag)

Miért ne?

(#29) Fairplays

Fairplays
(fanatikus tag)

és az a 10 mega adatforgalom vicc. . akkor inkább ne adjanak semmit ...

(#30) Wictor

Wictor
(senior tag)

Megnézem az áraikat. Ha jók, akkor... Egyszer mindent ki kell próbálni... ;]

(#31) mukibuci válasza fateless (#27) üzenetére

mukibuci
(MODERÁTOR)

pont ezt akartam írni én is, csak lusta vagyok ennyit gépelni ;]

:R

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32) Stylewars_kp válasza fateless (#27) üzenetére

Stylewars_kp
(senior tag)

Üzleti és marketing szempontból valóban csodás. Újabb multi fogás. Teljesen ellátja az embereket, próbál minden szegmensben ott lenni. Végül pedig az olcsó embert teljesen behálózza a termékeivel! :U

(#33) fateless válasza Fairplays (#29) üzenetére

fateless
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az pont jó arra, hogy ha esetleg az e-maileket be akarod állítani, hogy megkapd őket (a szöveges részét), akkor ne kelljen külön fizetned érte.

Vagy ha néha meg akarod nézni a menetrendet, akkor Opera minivel megteheted.

Esetleg ha véletlenül felmész a netre, mert félrenyomtál, akkor ne fizess vagyonokat.

Stylewars_kp "olcsó embert"
Ez egy új fogalom, a Homo Insumptuosus :DDD

Valahogy én inkább nevezném Homo Sapientior-nak azt, aki odafigyel a költekezéseire. :U

[ Szerkesztve ]

(#34) arnyekxxx válasza fateless (#27) üzenetére

arnyekxxx
(őstag)

Tehát ha valaki havi kb 2k-t telefonál el, annak ez a csomag éri meg leginkább,

Ha valaki minden hónapban pont 66 percet akar telefonálni annak tökéletes. Ha nem beszélte le a feltöltést, akkor pillanatok alatt bukja a lidlnél picit jobb percdijat. (blue 33ft/perc, 2000ft-ból 60 percet beszélhet de ha ugy alakul akkor a 31.napon is 33ft lesz neki a percdíj, nem 60ft)

(#35) lordfreyr válasza fateless (#27) üzenetére

lordfreyr
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szerintem ez csak induló akció, ami 3-6 hónapig lesz elérhető az újonnan belépőknek. De ez ha így lesz, csak az apróbetűs részben hivatkozott melléklet apróbetűs részében hivatkozott melléklet apróbetűs részében lesz leírva.

[ Szerkesztve ]

(#36) Stylewars_kp válasza arnyekxxx (#28) üzenetére

Stylewars_kp
(senior tag)

Tesco védő ügyvédje vagy? :U

(#37) DS39 válasza arnyekxxx (#17) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

pontosan, de ez hogy a duplázást csak 30 napig használhatod fel, arra ösztönöz hogy beszélj sokat, csak azért hogy ne veszítsd el, és realizálni tudd a 29.5 forintot.

úgyhogy én azt hiszem maradok a djuice-omnál még egy darabig, de ha váltanom kéne se erre..
a Mini-t 2012-ben Tesco akciósan 32k-ért meg egy vicc, komolyan. :Y

(#38) arnyekxxx válasza Stylewars_kp (#36) üzenetére

arnyekxxx
(őstag)

Feltűnt, hogy pont fikázom a tesco csomagját?

Továbbra se értem, miért zavar az téged, hogy a tesco nem csak kovácsbáci tejét és az univer majonézét hanem a voda mobilhálózatát is árulja?

tejet csak östermelőtől veszel és majonézt is csak a gyártól közvetlenül?

[ Szerkesztve ]

(#39) arnyekxxx válasza DS39 (#37) üzenetére

arnyekxxx
(őstag)

persze, eladóként zseniális csomag, és a potenciális felhasználok nem fognak utánaszámolni, hogy csak akkor éri meg nekik ezt választani, ha minden hónapban pont a feltöltési összeg dupláját akarják lebeszélni, egyébként orbitális orális szex a konkurens gazdaságosmobil ajánlatához képest

[ Szerkesztve ]

(#40) Stylewars_kp válasza arnyekxxx (#38) üzenetére

Stylewars_kp
(senior tag)

Árulja nyugodtan...

(#41) mukibuci válasza arnyekxxx (#39) üzenetére

mukibuci
(MODERÁTOR)

és a 2000ft környéki előfizetés nem orális szex akkor, ha csak 1700Ft-to használsz fel belőle? Itt legalább az esélye megvan, hogy felhasználd (ha drágábban is), nem csak megy a levesbe. :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#42) bambano válasza arnyekxxx (#25) üzenetére

bambano
(PH! félisten)
LOGOUT blog

van az embereknek egy kis részhalmaza, az okosak, akik tudnak más kárából tanulni.
ezek az emberek úgy gondolják, hogyha egy üzleti modell már kétszer megbukott, akkor harmadjára már nem erőltetik.

a PH! kedvenc ISP-trollja (C) Tyberius | A nagy kártyapc topic: http://itcafe.hu/tema/a_nagy_kartyapc_topic_odroid_olinuxino/friss.html

(#43) arnyekxxx válasza mukibuci (#41) üzenetére

arnyekxxx
(őstag)

ja de ez nem előfizetés hanem kártyás, és van egy kunkurens fapados szolgáltató aki ugyanugy prepaidbe ad 3ft-al nagyobb percdijat de az egy évig 33ft nem 30 napig 30 aztán 60

(#44) fateless válasza arnyekxxx (#34) üzenetére

fateless
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ha 60 percet beszél a Jóska bácsi, akkor Tesco-nál még maradni foga kártyáján 460Ft, ami a 30 nap végén nem tűnik el, ott marad. Ugyanekkor a Lidl-kártyán 20Ft marad.Éppen ezért remek ez a csomag üzleti szempontból, mert nagyobb összeget fogsz látni a számládon 30 nap múltán, ha nem beszéled le, csak a felét. De a pszichológiája a következő a már jól ismert Kovács Pista szemszögéből:

- 2000Ft-nyit mindenképp le kell beszélnem, mert az csak 30 napig él (mivel a kedvezményt használod el előbb). Ez fél óra, annyit eddig is telefonáltam általában. Tehát ha 33 percet telefonálok, akkor a számlámon még mindig marad 2000Ft, amennyit kifizettem a feltöltőkártyára, ergo ingyen beszéltem.
- 33 és 66 perc között is jól járok, mert a percdíjam nagyon jó. Ha pedig nem beszélem le, akkor még sok pénzem marad. Pl ha 50 percet beszélek 30 nap alatt, akkor is marad még 1050Ft a számlámon, tehát 950Ft.ért beszéltem 50percet. Jó vagyok, 19Ft-os percdíjjal beszéltem.
- ha elérem a 66 percet, akkor telefonáltam a legdrágábban, mert akkor 29,50Ft volt a percdíjam.
- rendszeresen járok a Tesco-ba, tehát nem kell félnem attól, hogy elfelejtek venni újabb kártyát, hogy a kedvező percdíjam tovább éljen (ha meg még sms-t is küldenek 30 nap végén, akkor elég lesz csak megvennem a feltöltőkártyát, aztán majd otthon feltöltöm, ha jött az sms)
- ha tudom, hogy valamelyik hónapban többet kell telefonálnom, akkor nem 2000Ft-ra töltöm fel, hanem pl 4000-re, akkor ha abban a hónapban ha pl 1000 percet beszéltem, még mindig marad 2900Ft a számlámon, tehát 1100Ft-ért beszéltem 100 percet.

Persze ott van a negatív oldal, hogy a megmaradt összeget csak telefonálásra tudja majd elhasználni Kovács Pista, ráadásul 59Ft-os percdíjjal, kivéve, ha megint vesz 30napra egy 2000-es csomagot, mert akkor a fennmaradó összeget is le tudja beszélni nem olyan magas költségen.
De amikor vége egy hónapnak, akkor vagy legrosszabb esetben felhasználja a teljes keretét az illető, ez esetben 29,50Ft-ért telefonált, vagy egy látszólag jelentős összeg marad a számláján.
Egyedül azok járnak/járhatnak rosszul ezzel a csomaggal, akik 30 percet sem telefonálnak 30 nap alatt. Ilyen személy viszont nincs sok.

Szóval alapvetően átgondolva ezt a csomagot, nagyon jó lehetőséget ad a felhasználóknak, bármit is mondtok.
Ha pedig ez csak bevezető akció, aminek fél év múlva vége, akkor fél év múlva vagy számhordozás, vagy új szám és kész.

Ugyanakkor a Tesco ha semmit nem keres ezen a szolgáltatáson, már akkor is magához köti az embereket. Zseniális húzás a részükről :R

MOD
Közben olvasom, miket írogattok egypáran :Y
Utánaszámoltatok egyáltalán?? Nem csak akkor éri meg, ha az egészet lebeszéled :U
A Tesco-nak nem a telefonálás lesz benne az üzlet, hanem az, hogy ha már náluk van egy nagyon kedvező telefonos szolgáltatásod, akkor már úgyis oda mész majd vásárolni is. Először azért, mert ott veszed a feltöltőkártyát, utána meg azért, mert már megszoktad, hogy ott vásárolsz.
Ez a csomag-konstrukció pedig baromira megéri, sőt, a legkedvezőbb szabadon elérhető csomag a keveset beszélők számára.

#46 pont arra válaszoltam, hogy a felhasználónak is megéri, és nem csak akkor, ha az egész összeget teljes mértékben lebeszéli. :(

[ Szerkesztve ]

(#45) arnyekxxx válasza bambano (#42) üzenetére

arnyekxxx
(őstag)

Ez már csak igy van, a netes forumozók sokkal okosabbak mint a multicégek vezetői.

(#46) arnyekxxx válasza fateless (#44) üzenetére

arnyekxxx
(őstag)

írtam én egy szóval is, hogy a teszko felől nézve nem zseniális a csomag?

(#47) Fairplays válasza fateless (#33) üzenetére

Fairplays
(fanatikus tag)

Igen igazad van, viszont ha van túlforgalmazás, akkor jól megszívatnak, mert piszok hamar túllépi az ember...

(#48) kiskaktusz

kiskaktusz
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha már láncreakció, akkor megvárom az auchan-t is, mert őket jobban bírom ;]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#49) fateless válasza fateless (#44) üzenetére

fateless
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"- ha tudom, hogy valamelyik hónapban többet kell telefonálnom, akkor nem 2000Ft-ra töltöm fel, hanem pl 4000-re, akkor ha abban a hónapban ha pl 1000 percet beszéltem, még mindig marad 2900Ft a számlámon, tehát 1100Ft-ért beszéltem 100 percet."

Itt egy "0"-val elírtam
Helyesen
- ha tudom, hogy valamelyik hónapban többet kell telefonálnom, akkor nem 2000Ft-ra töltöm fel, hanem pl 4000-re, akkor ha abban a hónapban ha pl 100 percet beszéltem, még mindig marad 2900Ft a számlámon, tehát 1100Ft-ért beszéltem 100 percet.

MOD
Ennyi ember és nem számol utána, csak morog :(

[ Szerkesztve ]

(#50) rudi válasza wagi (#14) üzenetére

rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Nem csak soknak tűnik, hanem az is. A szlovák teszkós kártya (O2 van ögötte, ami a 3. szolgáltató a szlovák piacon) 29 forintos percet ad nem csak minden szlovák hálózatba, hanem az EU tagállamok vezetékeseibe is. A napi max netdíj 1 euro (290 forint), az 500 MB-os netcsomag ára 5 euro (1450 forint).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.