Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DS39

    nagyúr

    válasz nemlehet #93 üzenetére

    ha vki havonta kap 1000 fontot (428,450.72 HUF)... ennek a felével is már hazánkban is bőven akad ilyen 0 Ft költségű számla. emellett ha a jó átlag magyar legalább ennek felét megkeresné nettóban, szerintem pont lesz.rná a párszáz, párezer forintos banki költségeket. a banki rendszerrel nekem egyetlen bajom van, hogy pont attól hajtják be a legtöbb költséget, akinek a legkevesebb van, mert annak semmilyen havidíj, stb kedvezményt nem biztosít, cserébe levonja a standard díjakat is.

    a kormány rezsicsökkentési álomvilága nálam itt bukik meg, hogy persze, persze olcsóbb a gáz, villany, stb, 500-1000 FT/hó, rendben, de 2010 óta a banki költségek duplájára emelkedtek. én nem csodálkozom hogy nagyon sokan éppen ezért kiléptek vagy nem is szándékoznak belépni a bankkártyás világba.
    én is csak azért használom, mert egyszerűbb, gyorsabb, interneten is tudok fizetni vele ingyen közüzemit, de ettől függetlenül amit leművel a bankszektor, az nyílt rablás, semmi szociális érzék, látszik hogy azok az emberek, akik itt dolgoznak, sosem voltak még anyagilag megszorult helyzetben életükben. :U

    [ Szerkesztve ]

  • DS39

    nagyúr

    válasz Vodar #95 üzenetére

    kérlek, havi zárlati díjak, megemelkedtek, alapcsomagokban, amit az ember csak azért nyit hogy a fizetését kapja rá, semmi extrát nem akar. az átutalási költségek nőttek, és az éves kártyadíjak az OTP-nél 1,5-szeresére emelkedtek.

    ha te nem vetted észre, akkor pont abba a rétegbe tartozol, aki annyit keres, hogy nem számít neki az a 2-4000 Ft plusz, vagy mert olyan csomagod van, mint említettem hogy minimum 150k (asszem ennyi nálunk) felett nincs havidíj, stb, stb kedvezmény jár.

    a havi két ingyen jól jön valóban, illetve jól jött volna 10-15 éve, amikor több volt a kp forgalom és kevesebb helyen lehetett használni kártyát. én szinte mindenhol azt használom. kivenni kp-t talán havi egyszer veszek. az nekem kb havi 250 Ft költségem lenne, ennyit spórolok, de ha évi 3599 Ft (új ügyfélnek 4400) kártyadíjat vonnak le évente, akkor asszem nem jártam jobban.

    szerk: igen tudom, nem is kérek már jó ideje papír alapú számlát. de az minimál összeg 50 Ft kb. mondjuk én azon röhögök, hogy a drága volt csányi banda a WC papíromnál rosszabb minőségű papírra nyomja, míg az összes közüzemi ingyé ontja a szép fehér papírkákat. :D

    [ Szerkesztve ]

  • DS39

    nagyúr

    válasz Vodar #97 üzenetére

    az éves bankkártyadíjat emelték annyival, azt írtam. nem a számlavezetési díjat. volt kb.1600-1900 forint régebben, most 3599, újaknak 4400. hajunkra kenhetjük a kivételi kedvezményt.

    összességében a bankszektor úgy mocskos ahogy van, szegényebbeket lehúzzák, a gazdagokat ajándékozzák, de muszáj vagy használni mert megkönnyíti az életet a bankkártya, az internetes fizetés, stb.
    ezért üdvözítő, hogy a posta bevezette végre a kártyás fizetési lehetőséget.

    [ Szerkesztve ]

  • DS39

    nagyúr

    válasz Vodar #99 üzenetére

    ha minden hónapban direkt kihasználom a 2 lehetőséget, akkor igazad lehet, hogy a régi rendszerrel rosszabbul járnánk. mondjuk korábban sem voltak szociális gondolkodásúak a bankok, amikor még nem volt bankadó, tranzakciós adó. de jó, ezt aláírom, ha vki él mindig a 2 kivétellel, nem jár rosszabbul. viszont manapság már nem kell mindig annyira a kp, tehát ha a régi rendszert nézem, kevesebb kivételi költséget számolnának fel a bankok, mint akkoriban, hiszen nőtt a kártya-elfogadóhelyek száma, a legtöbb helyen már paypass is van.

    amúgy akik véleményét itt lentebb olvastam, vidékiek, nekik nincs igazán ösztönzés, hogy belépjenek a bankkártyák világába, mert a semmihez fogják mérni az aktuális banki költségeiket. (az esetükben megértem a ragaszkodást a készpénzhez)

    [ Szerkesztve ]

  • DS39

    nagyúr

    válasz Aliszalámi #103 üzenetére

    a Raiffeisennél :D

    (nem vicc, ott tényleg adtak telefont olyan számla nyitásánál, amelynél feltétel, hogy érkezzen havi nettó 150k a számlára, és még a havidíjat is elengedik. 1-2 hónapja volt nagyon reklámozva)

    telefon nélkül, amúgy az összes bank rendelkezik ilyen kedvezményes csomaggal jól keresők számára.
    persze érthető, a részükről, hisz az emberek által betett pénzből tudnak hitelezni, befektetni, ha csak sok minimálbéres ügyfelük lenne, becsuknák a boltot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák