Új hozzászólás Aktív témák

  • Vodar

    senior tag

    válasz DS39 #100 üzenetére

    Nem is kell ahhoz kihasználnod a havi 2 lehetőséget, hogy pozitív legyen a mérleg.

    Készpénzfelvétel saját (OTP) ATM-ből:

    régi díj: 1,21%+61 Ft
    új díj: 1,21%+62 Ft

    A kártyavezetés díja ugyebár éves szinten 2 ezer Ft-tal nőtt.

    Tehát 1 évben mindössze ~ 100 ezer Ft-ot kell felvenned ingyenesen ahhoz, hogy egálban legyél. Ha ennél többet veszel fel, akkor pedig nemcsak, hogy ugyanannyit fizetsz, mint korábban, de még pozitívra is fordul a mérleg. Szerintem 100 ezer Ft-ot 1 év alatt mindenki kénytelen felvenni.

    Vagyis nem lett drágább a "bankolás". A banki szolgáltatások költsége 1-5 Ft-okkal nőtt, ami egy természetes jelenség a piacgazdaságban. Egyedül a kártyavezetés nőtt nagyobb mértékben, azt viszont bőségesen kárpótolja a havi 2 ingyenes készpénzfelvételi lehetőség.

    Aki azt mondja, hogy drágább lett a bankolás, az vagy nem gondolta át és hagyta kimosni az agyát az RTLKlub által, vagy szeret lázongani az aktuális kormány ellen. Én a számok embere vagyok, nem hagyatkozom a sejtésekre, benyomásokra.

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz Vodar #95 üzenetére

    2. Időről időre jön ezzel valaki, hogy nőttek a banki költségek. Én ezt nem tapasztalom, ugyanannyi a banki költségem most, mint 5 évvel ezelőtt.

    Nekem is (ettol fuggetlenul a szamlacsomagom mar lezart, akik most akarnanak ennel a banknal lakossagi szamlat nyitni, 1000 Ft/ho-rol indulnak, es csak fizetesutalassal meg koltessel lehet lejjebb vinni). Ellenben a ceges szamlarol (ahova viszont atterheltek mindent a p***ba), 200e ft felvetele atm-bol anno 620 Ft-ba kerult, majd a nagy tranzakcios ado meg a penzugyi rezsicsokkentes eredmenyekepp valahol 2200 Ft korul volt a teteje. Es a ceges havi szamlavezetes minden pereputtya anno megvolt anno 6-7e-bol, a csucson 20e folott volt, de most is olyan 12-14e/ho.

  • DS39

    nagyúr

    válasz Aliszalámi #103 üzenetére

    a Raiffeisennél :D

    (nem vicc, ott tényleg adtak telefont olyan számla nyitásánál, amelynél feltétel, hogy érkezzen havi nettó 150k a számlára, és még a havidíjat is elengedik. 1-2 hónapja volt nagyon reklámozva)

    telefon nélkül, amúgy az összes bank rendelkezik ilyen kedvezményes csomaggal jól keresők számára.
    persze érthető, a részükről, hisz az emberek által betett pénzből tudnak hitelezni, befektetni, ha csak sok minimálbéres ügyfelük lenne, becsuknák a boltot.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz DS39 #94 üzenetére

    "a banki rendszerrel nekem egyetlen bajom van, hogy pont attól hajtják be a legtöbb költséget, akinek a legkevesebb van, mert annak semmilyen havidíj, stb kedvezményt nem biztosít, cserébe levonja a standard díjakat is."

    Nos, annak fényében, hogy az ország 90%-a nettó 206 eft alatt jut pénzhez, így nem csoda, ha az ügyfeleik 90%-a is kispénzű és rajtuk hajtják be a hasznot. Pedig ez a 206 még éppen a "vakok közt a félszemű a király" lehet, mivel ez még bőven nem a gazdag kategória. Sőt, a legjobban kereső 5% is csak 242eft-nél kezdődik.
    Tucatnyi olyan európai ország van, ahol a legszegényebb 10% annyi pénzzel rendelkezik, mint nálunk a top 5% alsó határa. Ezek után nem csoda, hogy koldusország vagyunk.

  • Aliszalámi

    tag

    válasz azbest #105 üzenetére

    Az, hogy mennyi pénzed van, és mennyit keresel nem igazán vannak köszönőviszonyban sem.
    Luxemburgban te annyiért szobát bérelsz éjszakára, amennyi itt egy albérlet egy hónapra. Vásárlóérték arány...

    Szerintem a multik nagyon szívesen megfizetnék az embereket, ha lehetne miért, de a medián átlagot keresőkre te mit bíznál rá? Őszintén... Gyakorlatilag nincs állástalan gépész vagy villamosmérnök az országban, és ha neked ilyen szakmád van akkor a felső 5%ban is még a jobbak közé is tartozol. Hova jöjjön még a tőke eltartani még jobb életszínvonalon az egyéb kategóriát?

    Nem csak fizetésben, munkaerő mennyiségi kínálatban is elmaradunk a Luxemburgi átlagtól. Pedig ez gyakorlatilag csak a termelékenységtől függene. Érdekes módon csak az előbbit propagálják minden utcasarkon.
    Most akkor nem látják az emberek vagy nem is akarják?
    Az a marha nagy probléma, hogy mindenki nyugati bért akar, de nyugati színvonalú terméket előállítani csak nagyon kevesen.

    [ Szerkesztve ]

  • Vodar

    senior tag

    válasz Aliszalámi #106 üzenetére

    Mindenki picsog, panaszkodik, másokat hibáztat, kifogásokat keres, lázadozik. Ahelyett, hogy tanulna rendesen, hogy legyen rendes munkája és adna is valamit a társadalomnak, nem csak követelőzne.

  • azbest

    félisten

    válasz Aliszalámi #106 üzenetére

    Fogalom nélküli propaganda amit írsz. A magyar melós semmivel sem dolgozik rosszabbul, mint a nyugati. A nyugati fellógatná a kapu elé a főnökséget, ha az azt engedné meg magának, amit az itteni magyar vezetők.

    Mindig azzal hülyítitek az embereket, hogy semmirevalók, haszontalanok és ezt érdemlik. A fenéket. Ugyanazt a munkát 5-10x bérezéssel végzik, ha elegük lesz és kiköltöznek. Ezért kell a propaganda, hogy ne próbálkozzanak, mert még a végén megszabadulnak innen.

    Az árakról csak annyit, hogy a fix kiadások után több marad meg, mint amit itt összesen keresnek. Az élelem és iparcikk pedig sokszor olcsóbb nyugaton, mint itt, de nem szignifikánsan drágább, ellenben jobb minőségű. Persze rögtön étterembe járással kell hasonlítani az itthoni rántotta árát is. Ma már, az internet korában nem nehéz meglátni a valóságot, nem véletlenül özönlenek ki a magyarok nyugatra.

    Egy fontos dolog van csak, hogy be kell illeszkedni. Aki gettósodik, nem hajlandó az ottani nyelvet megtanulni, csak magyar közvetítőn át dolgozik, azt lehúzza a közvetítő és nem sokat lát a nyugati életből.

    Szerk: de tanultam a másik topicból, nem segítek trollkodni.

    [ Szerkesztve ]

  • nemlehet

    őstag

    válasz DS39 #94 üzenetére

    Ahogy előttem is írták az 1000 font az nyugaton éppen csak több mint ha valaki részmunkaidőben (az olyan 600-900 font attól függ mennyit dolgozol és mit) dolgozik. A teljes állásban dolgozók olyan 1200-től felfelé szoktak kapni ugye munkakörtől függően aztán határ a csillagos ég.

    Nah jah a rizsacsökkentés miatt én is haragszok a kormányra. Lesz még ennek böjtje és akkor majd mindenki csak szétteszi a kezét, az átlagember meg majd manduláig mélytorkozza azt a bizonyost...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Aliszalámi

    tag

    válasz azbest #108 üzenetére

    Mit csinál a magyar főnökség, amit nyugaton nem tűrnének meg?
    Én nem mondom, hogy igazad van-e vagy sem. Lehet vállalkozni, és lehet nyugati bért fizetni az embereidnek.
    Gyere vissza ha sikerült ;) .

    A munka nem ott kezdődik, hogy előállítasz valamit, hanem hogy kinek és mennyiért tudod eladni. Mert egyébként lehet dógozni a vakvilágba...
    Arról van szó, hogy a magyar pék magyaroknak adja el a kenyeret, és nem a magas termelékenységű osztrákoknak. Nem a munka minőségén múlik, hanem a piacon. Ha mondjuk oda termelünk akkor ott olyanok is a bérek. Az Audinál például reálértéken jól lehet keresni.
    Svájc például nem azért gazdag ország, mert a gazdag svájciaknak elad ezt meg azt, hanem egész Európában keresett amit Svájcban előállítanak. Nem csak az óra, meg a csoki, hanem a rengeteg szolgáltatás.

    Amivel manapság nagyon szeretnek dobálózni, hogy nem az iparban a pénz, hanem a szolgáltatásokban. Minek ennyi szar mérnök. Csak itt nem a milliomodik bölcsészről, szakembör Bsc-s szógátatásszakosról van szó, meg a fodrászatokról, hanem nemzetközi szinten eladható dolgokról.(mert vannak ilyenek) Mert lehet lopni, csak a vezető gyártók már nem igazán tudják senkinek a szellemi munkáját lenyúlni.
    Keverjük a szezont a fazonnal.

    Propaganda meg trollkodás :) Ez az új casual szinten sem értek a témához, de beszólogatok mostanában mondóka?

  • nemlehet

    őstag

    válasz Aliszalámi #110 üzenetére

    Amúgy sok igazság van abban, hogy a pénz nem az iparban van, hanem a szolgáltatásokban. Hazánkra ez különösen igaz lévén nyersanyagban igen szegények vagyunk és valójában komoly termelői múlt és kultúra sincs. Nem mellesleg a versenyképes iparhoz gépesítésre van szükség ami meg pont hogy kizárja a nagy tömegek foglalkoztatását és 500 ember helyett kell 20 jól képzett mérnök.
    Persze mondjuk Kínában más a leányzó fekvése, mert ott adott minden a komoly termeléshez és a szellemi tőke is hiányzik (egyenlőre és egyre kevésbé) ahhoz, hogy szolgáltatásból éljenek meg.

    Persze egyik sem élhet a másik a nélkül, iparra is szükség van, csak talán nem arra kéne helyezni a hangsúlyt a 21. századi európában.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Aliszalámi

    tag

    válasz nemlehet #111 üzenetére

    Igen, és még csak nem is a tőkehiány, hanem a szakemberhiány az aggasztó. Mert a tőke jön, 1 hónap alatt felhúzzák a csarnokot.

    Kínai szerintem már nem az a kínai ami régen volt. Már az is kezd drágulni. Kezd is áthúzni az olcsó könnyűipar más ázsiai országokra.

    Amit itt összeszerelő csarnokokban csinálunk sokkal inkább szolgáltatás jellegű, mint ipari, hiszen borzalmas nagy a szakemberek által hozzáadott érték. Ezt nem lehet megcsináltatni utcáról bejött akárkikkel. CNC maratás-esztergálás ugyan ez.
    Nem az a kis darab alu az érték, hanem a rajta végzett munka.

Új hozzászólás Aktív témák