Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz szabogabor10 #439 üzenetére

    Szerintem két külön rendszerre volna szükség. Egy metrós, tapicskolós ARM változatra tabletekre, meg egy inteles, hagyományos-asztalos desktop verzióra. Jelen állás szerint nincs olyan felület, ami megfelelne mindkét felhasználási módnak, ezt az Apple is így kezeli.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • NGA

    addikt

    válasz szabogabor10 #439 üzenetére

    Nem értem hogy mit problémáztok. Leirtam egyszer, de ismét leirom szivesen. A laptopon alapvetően a Desktop felület használható. A Start képernyő arra szolgál csak, hogy elindul a gép, és azokat az alapvető infókat megkapjam, amiket a Windwos Phone-omon is megkapok, ha a lockscreen-t oldom. Azaz mennyi emailom van, kik üzentek, milyen programok lesznek stb. Mikor ezeket áttekintettem egy pillanat alatt, akkor eldöntöm mit szeretnék csinálni. Vagy egyből rákattintok a desktop-ra, vagy egy program ikonra, ami elindul a desktopon. Ott már a rég megszokott rendszer van, a gyakran használt programokat vagy kirakom a desktopra, vagy a tálcára ikonnak és már használom is. Én bevallom egy dologra használtam a start menüt, hogy keressek. Ez most is pont igy van, nyomok egy win gombot, majd elkezdem írni. Tehát is is ugyanaz. Amikor feltelepitek egy programot, az belekerül a start kezdőlapra/menübe. Innen elinditom, és ha sokszor lesz rá szükségem, akkor lehorgonyzom a tálcára.

    Kellett kb 1 óra, mire sikerült elkapnom a fonalat, amit az MS kigondolt, és azt kell mondjam, hogy baromi jó. A Metro felületet nem is kell használni, mivel az arra szolgál, ha valaki csak éppen ismeri a számitógépet, itt azonnal elboldogul. Ez az 1 bites felület. És a többiteseknek is arra jó, hogy a legfontosabb infokat azonnal megkapják.

    Még egyszer. A Metro felületet nem kell használni, csak arra szolgál, hogy elinduljon az ember, a tényleges desktop felület azonnal ott van.

    Kikapcsolás: Nekem notebook-om van, én a win7-et is a kikapcsológombbal kapcsoltam ki, és a céges asztali gépet is. De sok esetben csak lecsukom a laptop fedelét.

    Remélem érthető voltam.

Új hozzászólás Aktív témák