Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz BlackPriest #28 üzenetére

    Mert nem lehet egy kártyára rápréselni minden infót.
    Lakcímed több is lehet és ne kelljen már minden lakcím váltásnál új személyi. (Lakcímkártya percek alatt kész van a személyi meg hetek és a költsége jóval több.)
    Jogsija nincs mindenkinek szóval ez is külön kell, ahogy nem diák se mindenki, adószáma se mindenkinek van. (mi van még, mert most ez a 4 jut eszembe mást nem kell magaddal cipelj?)

    Amúgy meg minél több személyazonosító okiratod van, annál kisebb az esély arra, hogy ellopják az azonosságod, most képzeld el, hogy Angliában elég egy mezei számla, amit hamisítani nem egy nagy kihívás, így kb. mindennapos a személyazonosság lopás.
    Csodás dolog a szabadság, de nem hiszem, hogy a személyitől szűnne meg...

    A magyar rendszer számomra átgondoltnak és jónak tűnik, magas szintű bürokráciával, de ugyan ez magas szintű biztonságot is ad.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz bambano #30 üzenetére

    Jó és akkor most szerinted egy az a jó megoldás hogy 1 szem számlával azonosítom magam, az aztán mocskosul bitonságos. Mer ugye még chipen lehetne, hogy minden infó ráférjen, mert jogsin lévő adtok változnak (lejárat, kategóriák stb.), lakcím változik. Tehát ráírni nem tudod, mert ha megnézed a jogsit pl. elég sok az infó rajta.
    "online minden rendőr", ezt te se gondolod komolyan? :D És akkor kártyaolvasó is legyen minden rendőrnél és közteresnél, meg mindenkinél aki kérhet személyit. A rendszer meg nem az online világra van kitalálva, az még mindig utópia.

    Igazad van adószáma már mindenkinek van, ami tényleg hülyeség...

    A szabálytalan Kft. bejegyzésnek mi köze a rendszerhez, az emberi tényezőt még mindig nem lehet kizárni...

  • vicze

    félisten

    válasz bambano #40 üzenetére

    De most számokról beszélünk vagy fizikai azonosítóról? (én inkább fizikai azonosítóról) Vagy arról, hogy jó vagy rossz hogy nincs. Több azonosító szám a több rendszer miatt több kell, ezt nagyon kerülgetni nem lehet.

    Nem vagyok a központi azonosító ellen, bár annyira nem tettszik, de le tudom nyelni. Viszont tisztában vagyok azzal, hogy a jelenleg ez nálunk meg valósíthatatlan úgy hogy mindig működjön üzembiztosan.

    De azt viccnek tartom, hogy valahol egyáltalán nincs, főleg hogy fejlettebb államban.

    A hamisítást elkerülni nem lehet, de a lehető legjobban nehezíteni igen.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz BlackPriest #45 üzenetére

    Mert én hogy a halálba olvasom azt le, vagy te a ujjaddal chipet a szemeddel meg mágnescsíkot olvasol?
    Ezek kb. 0 de tényleg 0 biztonságot nyújtanak úgy írod őket ahogy akarod, hogy biztos legyen kell az online háttér, amihez hozzáférése kell legyen bárkinek, aki bizonyosságot akar.

    A fizikai kártya hamisítása a legnehezebb feladat.

  • vicze

    félisten

    válasz BlackPriest #55 üzenetére

    Nem érted. :)
    Én az írásra gondolok ami rajta van. Ha az digitális lesz, akkor arra változtatom amire nem szégyellem. Olvashatóan rajta kell legyenek az infók, különben nincs értelme, és onnan tól minden változás új kártya és újabb illeték stb...
    Továbbra is olyanról vitatkoztok, ami nem megvalósítható jelenleg Magyarországon, mert túl nagy átállás kell hozzá és iszonyatosan költséges. (Tudtommal nem dúskálunk épp...)
    Arról nem is beszélve hogy még magasabb szintű bürökráci kell hozzá( és a személyiségjogi oldalt fel se hozom, mert igazából az nem érdekel. :P).

    A bankkártya egy kulcs a bankszámlához és nem személyi azonosító (nem magamat azonosítom vele, hanem a hozzáférési jogomat, bárkinek odaadhatom), ne tereljünk már ennyire.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz BlackPriest #57 üzenetére

    De mit nem értesz azon, hogy a bankszámla / kártya nem személyhez kötött, nem azonosít 1 személyt.

    Ne viccelj már, a bankatya hamisítás szinte mindennapos csak a kártya és 1 PIN kell tömegével csinálják, ahogy USA-ban is mindennapos a személyazonosság lopás, mert nincs megfelelő egységes rendszerük.
    Sőt már a számlaszámomról is nyúltak le pénzt, mert egyszer óvatlan voltam egy online vásárláskor. (visszakaptam)

    Te akkor azt szeretnéd, ha a lakásodat a házadat nyúlnák le egy gombnyomással?

    Minek olvasni? Mert pl. nem csak hivatalban kell, hanem bármilyen helyzetben ezzel azonosítod MAGADAT. Pl. Kizárod magad a lakásból jön a lakatos, hogy igazolod, hogy ott laksz? Ja igen az ő kisujjában is kártya olvasó van.
    TAJ és adószámod elég ha egy cetlire felírod, azok csak diszkatyák, csak csili-vilin rajta van egy szám. TÉGED két dolog azonosíthat, a személyi és a jogsi, a többi azokhoz kötődik, így 1 kártya van most is. legjobb esetben is 2-ből tudsz egyet csinálni. Valóban nagy nyereség...

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz BlackPriest #59 üzenetére

    Dehogy kell ellopják a kártyád, elég csak a mágnescsík tartalma+pinkód. Régen bizonyos boltok árusai azzal szórakoztak, hogy elvitték "hátra" és lehúzták azt csá, a mint meg a biztonsági kamaráról vissza lett nézve és még istentelen sok lehetőség van. Fake ATM-ek stb.
    Nyilván engem minősít, hogy próbálkoztak, nem éppen egy bonyolult dolog, csak pár szám és adat kell, semmi fizikai dolog.

    Elég életszerű mert 2x megtörtént velem, mert ilyen szerencsétlen vagyok, meg naponta rengeteg emberrel megtörténik, mert azok is szerencsétlenek...
    Már majdnem hívta a rendőrséget a lakatos, mire megtaláltam a bérleti szerződést, az adataimmal...
    Nyilván én nem élek a valóságban...

    Mit nem értesz azon, hogy adó és TAJ számot hiába "cipelsz"? :D
    szig, lakcím, jogsi
    Ezeket lehet összevonni, ebből 1 egy papírvékony cetli és 2db kártya, nyilván szétfeszíti a pénztárcád...

    @lordfreyr: Miről beszélsz? A személyi 10évig érvényes, a jogsi szintén (X kor felett csökken, fejből nem tudom), új lakcímet úgy 20perc alatt adnak, nem több mintha a chipet átírnák. És otthon kedves BlackPriest nem tudod megcsinálni, mert igazolnod kell azt is a hivatalnak, hogy valahol laksz. Tényleg ennyire nem jártok a való világban és a jó magyar bürokráciában?

  • vicze

    félisten

    válasz MaUser #63 üzenetére

    Nem nyúltak le semmit tőlem, csak próbálkoztak, ezt is onnan tudom, hogy szólt a bank. És igen virtuális volt nyilván. Ha itt a sec rovatban kicsit visszaolvasol, láthatod hogy 10 ezrektől tudnak pillanatok alatt pénzt lenyúlni, bárki akinek megadod a kártya számod és az adataid az bármikor bármekkora összeget le tud vonni. Több külföldi utalásomnál hívogat a bank, hogy az valós-e, és gondolom nem azért mert unatkoznak...

    A többi csak tényleg régi módszerek voltak, a chipes kártyákkal már nehezebb visszaélni, de rengetegen még most sincs chip. (Vagy mind a kettő van, tehát szarnak a pofon)

    Ha 1 kártyád van azt miért nem lehet elhagyni? Valamint akkor az égvilágon semmit nem is tudsz csinálni amíg újat nem kapsz, még pénzt se felvenni, mert nem tudod magad igazolni.

    Valahogy ti abba nem gondoltok bele, hogy a személyazonossággal milyen istentelen mennyiségű csalást lehet elvégezni. És azaz alapelv, hogy aki hülye dögöljön meg, jó magyar szokás szerint.

    @dabadab:
    Nyilván nem lehetetlen kihívás, de amíg a egyes adatbázisok nincsenek összefüggésben, vagy nem is lehetnek személyiségi okok miatt, vagy iszonyat drága az átállás (láttam nagyon csúnya dolgokat közigazgatási informatikában, a siralmas nem szó rá), addig inkább ne legyen, mert az állam nem tudja hozzá biztosítani a hátteret.

    Még egyszer nem vagyok az 1 azonosító ellen, csak erős aggályaim vannak az ellen, hogy biztonságosan/értelmesen implementálják.

Új hozzászólás Aktív témák