Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz BlackPriest #59 üzenetére

    Dehogy kell ellopják a kártyád, elég csak a mágnescsík tartalma+pinkód. Régen bizonyos boltok árusai azzal szórakoztak, hogy elvitték "hátra" és lehúzták azt csá, a mint meg a biztonsági kamaráról vissza lett nézve és még istentelen sok lehetőség van. Fake ATM-ek stb.
    Nyilván engem minősít, hogy próbálkoztak, nem éppen egy bonyolult dolog, csak pár szám és adat kell, semmi fizikai dolog.

    Elég életszerű mert 2x megtörtént velem, mert ilyen szerencsétlen vagyok, meg naponta rengeteg emberrel megtörténik, mert azok is szerencsétlenek...
    Már majdnem hívta a rendőrséget a lakatos, mire megtaláltam a bérleti szerződést, az adataimmal...
    Nyilván én nem élek a valóságban...

    Mit nem értesz azon, hogy adó és TAJ számot hiába "cipelsz"? :D
    szig, lakcím, jogsi
    Ezeket lehet összevonni, ebből 1 egy papírvékony cetli és 2db kártya, nyilván szétfeszíti a pénztárcád...

    @lordfreyr: Miről beszélsz? A személyi 10évig érvényes, a jogsi szintén (X kor felett csökken, fejből nem tudom), új lakcímet úgy 20perc alatt adnak, nem több mintha a chipet átírnák. És otthon kedves BlackPriest nem tudod megcsinálni, mert igazolnod kell azt is a hivatalnak, hogy valahol laksz. Tényleg ennyire nem jártok a való világban és a jó magyar bürokráciában?

Új hozzászólás Aktív témák