Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz MaUser #63 üzenetére

    Nem nyúltak le semmit tőlem, csak próbálkoztak, ezt is onnan tudom, hogy szólt a bank. És igen virtuális volt nyilván. Ha itt a sec rovatban kicsit visszaolvasol, láthatod hogy 10 ezrektől tudnak pillanatok alatt pénzt lenyúlni, bárki akinek megadod a kártya számod és az adataid az bármikor bármekkora összeget le tud vonni. Több külföldi utalásomnál hívogat a bank, hogy az valós-e, és gondolom nem azért mert unatkoznak...

    A többi csak tényleg régi módszerek voltak, a chipes kártyákkal már nehezebb visszaélni, de rengetegen még most sincs chip. (Vagy mind a kettő van, tehát szarnak a pofon)

    Ha 1 kártyád van azt miért nem lehet elhagyni? Valamint akkor az égvilágon semmit nem is tudsz csinálni amíg újat nem kapsz, még pénzt se felvenni, mert nem tudod magad igazolni.

    Valahogy ti abba nem gondoltok bele, hogy a személyazonossággal milyen istentelen mennyiségű csalást lehet elvégezni. És azaz alapelv, hogy aki hülye dögöljön meg, jó magyar szokás szerint.

    @dabadab:
    Nyilván nem lehetetlen kihívás, de amíg a egyes adatbázisok nincsenek összefüggésben, vagy nem is lehetnek személyiségi okok miatt, vagy iszonyat drága az átállás (láttam nagyon csúnya dolgokat közigazgatási informatikában, a siralmas nem szó rá), addig inkább ne legyen, mert az állam nem tudja hozzá biztosítani a hátteret.

    Még egyszer nem vagyok az 1 azonosító ellen, csak erős aggályaim vannak az ellen, hogy biztonságosan/értelmesen implementálják.

Új hozzászólás Aktív témák