Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arcol

    újonc

    Sziasztok!

    Nekem az lenne a kerdesem, hogy ki honnan rendelte a telefont?
    En oktober ota probalok rendelni, az eddigi tapasztalataim:

    vopmart.com (2013 okt. vege): Lenovo A660 (tudom nem S750, de igy indult), egy honap mulva egy szo nelkul visszautaltak a penzemet.

    pandawill.com (2013. nov kozepe): Lenovo S750. Egy honap mulva kerdezem, hogy egy tracking-et adjanak, "jovo hetre" igertek a postazast. Penzt visszakertem.

    vopmart.com (20131204): Lenovo S750. Kerdezem toluk december 28-en, majd januar3-an emailben,
    hogy tracking-gel mi ujsag, nagy csondesseg. Most paypal-on nyitottam pert (case).

    Neztem etotalk.com-ot, de 25$ a postazas es 6$ a biztositas ra (igy 256$)

    Maradt meg ebay es minideal.net.

    Tudom van meg kismillio weboldal, de valahogy nem szeretnem vegigprobalni az osszest,
    foleg nem 1oldal/ho teljesitmennyel.

    Olvastam meg a hozzaszolasokat, es kulonbozo helyrol kulonbozo(?) hardver johet,
    es valamelyik jobban dobalja a simet el mint a masik.

    A kerdesem, hogy ez tisztan szoftveres, vagy tenyleg szamit, hogy honnan rendelem meg a telefont?

    Udv,
    arcol

  • arcol

    újonc

    Sziasztok!

    Regen irtam ide. Most hogy a telefonomat elloptak,
    egy osszegzest irok,
    hogy mi tetszett es mi nem a kb. januar ota hasznalt telefonomban,
    mivel a kovetkezo biztos, hogy nem Lenovo S750 lesz.

    I) Vezetek nelkuli tolto (pozitivum)
    A vizallosag nagyon popec volt, viszont a kis fedel amit allandoan
    ki-be kellett piszkalni minden toltesnel, nagyon elvette a kedvemet ->
    ezert Qi toltest hegesztettem bele.
    Amikor szetszedtem a telefont lattam, hogy nagyon korrekten van
    osszerakva, a nyomogombok (kikapcsolo gomb) igazi mechanikus
    nyomogomb, es nem ilyen gagyi gumilap+nyaklap ami egy rakat HTC-n van,
    tomito gyuru mindenhol. Szoval a vizallosagban lehet valami.
    Nem volt nehez beletenni a Qi toltest, egy kicsit macera volt megtalalni,
    hogy hova forrasszam a nyaklapon, de csak azert, mert eloszor
    az USB csatlakozora akartam, ami iszonyat nehez szabad kezzel,
    utana kerestem csak a nyakon, hogy hova is forrasszam:)

    A qi toltes nagyon franko, autoban csak ugy hasznaltam, vettem hozza
    bolcsot is. Tipp: csak 3 tekercses qi toltot vegyetek, mert az 1 tekercsesek
    losz@rt nem ernek.
    Igy kepes voltam tolteni ugy, hogy egy szilikon tok is rajta volt a telefonon.

    Szoval a toltes nagyon franko, es az akkuido is.

    II. Kamera (negativum)
    Ami miatt megse veszek lenovot tobbet, az pedig a kamera.
    Nekem Nokia N900-am volt elotte, de ez a kamera egy botrany ahhoz kepest.
    1. Sotetben nem lehet vele fotozni, mert nem tud fokuszalni.
    Igazabol mar gyengebb fenyviszonyok mellett (belter) se tud autofokuszalni.
    2. Tajfotot nem lehet vele kesziteni, mert nem tud fokuszalni, hoygha nincs legalabb
    20meterre valami targy. (hegymaszas soran felersz a csucsra, es nem tudod megorokiteni. Vagy kiugrasz egy repulobol es egy kepet nem tudsz csinalni az ugrasrol)
    3. Ha valamit is fotoz este az botranyosan rossz minoseg.
    4. A vakujanak a fenyereje az a lepkefing kategoria.
    Meg zseblampanak is gagyi. Vakus kepet alig lehet vele csinalni.
    Normalisat semmikep.

    Szoval csak es kizarolag idealis fenyviszony mellett (kulter) lehetett vele egy-egy
    nem tul tavoli kepet loni.

    III) Semmifele antennaja nem mukodik jol. (negativum)
    De ez az eddigi osszes kinai tervezesu cuccomnal visszautott.
    1. A GPS-e ultragagyi, kb. 10 perc mire megtalalta magat, volt ugy, hogy odaertem a celhoz mire vegre megtalalta magat.
    2. A wifi-je az atlagos alatti erzekenysegu. Konkretan minden itthoni laptopomnal,
    regi telefonomnal rosszabb volt a wifi kapcsolodasi kepessege (ahol meg a laptop tudott kapcsolodni, a telefon mar regen nem).
    4. GSM-et mindig eldobta.
    Konkretan nem lehetett PIN kodot beallitani a sim kartyara.
    PIN kod nelkul egyutt lehet vele elni, de iszonyat zavaro volt, hogy
    naponta tobbszor feljott a popup, hogy nem erzekelheto a masodik sim kartya (ti. egy sim kartyaval hasznaltam).
    Vagy ketszer hivas kozben is eldobta a sim kartyat.
    Es tobbszor (kb. hetente) ugy eldobta a simkartyat,
    hogy airplane modban maradt ujrainditasig.
    Egyszer egy napig nem tudtak hivni, mivel nem vettem eszre.

    IV) Google play beadta a kulcsot. Bar ez valoszinu minden telefonnal elojohet.
    Igy gyujtottem az eromet egy ujrainstallalasig, de sajnos elloptak Olaszorszagban.
    F-droid.org-rol mukodott a letoltes. Onnan hasznaltam is tobb alkalmazast (antennapod pl.)

    V) Minimalis kozosseg van korulotte. A Business calender pl. gyarilag nem mukodott, valami orosz forumon talaltam valami libeket amiket a helyukre kellett masolnom. Nagyjabol semmifele ertelmes kezdemenyezes nem megy fel ra (Cyanogenmod, Ubuntu touch, Jolla mobile). Lehet emiatt fogok egy referenciakeszulek mellett donteni (Nexus 5) a kovetkezo telefonom vasarlasakor.

    Szoval a vegkepp kizaro ok a kamera. Ami nagy negativum meg, az a gagyi antenna (az osszes: gps, wifi, gsm).

    Ami hatalmas pozitivum volt ebben a teloban: az a vizallosag es strapabirosag.

    Szilikontokot vettem hozza es tobbszor ejtettem le (betonra is), es soha egy karcolas sem eset rajta. A kepernyofoliabol a masodikat koptatta mar, de
    teljesen patinas allapotban volt (ertsd egy karc nem volt rajta, es meg Qi toltes is ment).
    Ugy gondoltam vagy 2 evig kihuzom vele. Sajnos az olaszok mashogy gondoltak.

    Nem tudom mi lesz a kovetkezo telefonom, de valoszinu karacsonyig gyujtom ra a penzt (LG G3, Oppo find 7(a), Oneplus One a hardveres erintokepernyos bug miatt kiesett, Nexus 5)

    Sajnalom nagyon, mert mechanikailag az eddig legjobban osszerakott telefon volt ami a kezeim kozott megfordult, csak a kameraja ne lett volna ennyire ultragagyi.

    Remelem aki telefonvasarlas elott all, annak hasznos ez a kis szosszenet.

    Asszem en mar nem fogom ezt a topikot latogatni... :O

  • arcol

    újonc

    válasz SanyiSay #2516 üzenetére

    > VII. vezeték nélküli töltés témája engem is érdekelne mert ezt az egyet nagyon
    > hiányolom, hamár olyan tutin lezárták. Képeket csináltál esetleg? Vízállóság
    > megmaradt?

    Képet nem csináltam sajnos, és már nem is tudok.
    Vízállóság megmaradt. Persze.

    I. vezeték nélküli töltő, én ezt rendeltem baromi jó:
    http://www.ebay.com/itm/141325069989?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

    Sajnos a rögzítője (bölcső tartója), ilyen hulladék. (autó szellőzőbe való)
    De előtte rendeltem egy ilyet is:
    http://www.ebay.com/itm/Favored-Qi-Wireless-Car-Charger-for-Galaxy-S5-S3-S4-Note-3-Nexus-4-5-Cell-Phones-/400762772889?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&var=&hash=item5d4f529d99

    Amihez adtak normál tapadókorongos talpat, amit szélvédőre lehet tapasztani.
    A kettő kompatibilis egymással.
    Nem tudom, hogy külön talpat hol lehet beszerezni.

    Ha megjön a töltő, akkor a tapadásgátló gumilapját le kell húzni (1.5mm-t nyersz vele), szét kell szedni, és a használati útmutatóját be kell tenni (hajtogatva) a nyáklapja mögé, így még kevesebb légrés választja el a mobiltelefontól.
    (Így működik védőtokon keresztüli töltés is!)

    II. Qi vevőből szinte bármilyet lehet venni, én direkt 1A-est vettem, hogy gyors legyen.
    Aszem pont ilyet:
    http://www.ebay.com/itm/New-Qi-Wireless-Charging-Charger-Receiver-Pad-for-Samsung-Galaxy-S4-S-IV-i9500-/221440693094?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item338ee4d366

    III. Telefon szétszedése:
    1. Leszeded a telefon hátlapját
    2. kiveszed az aksit
    3. van pár torx csavar, amit kicsavarsz, kb. 9.
    4. leszeded a muanyag lapot, vigyazol a tomito gyurure (ami korbe megy a teljes telefonon).
    Ne szakitsd el, ne hagyd el, es ne felejtsd el visszatenni.
    Minden csavar alatt is vagy egy tomitogyuru.

    IV. Segédanyagok

    - Kapton szalag (narancssárgás celluxra emlékeztető szalag)
    - nagyon vékony réz vezeték.
    Én egy hajlékony kábelből vettem ki egy elemi szálat (de a telefonon belül legalább 3-3 elemi szállal dolgozz, mégha egyik el is szakad van 2 backup)
    (pl. hosszabbító kábeléből kiveszed az egyik eret és azt szétvágva kiszedsz belőle egyet).
    - forrasztópáka + ón

    Multiméterrel kimérheted, hogy az-e a pont a nyákon.

    A földet (GND) az aksi melletti tesztpontról vettem (oda forrasztottam a szálakat (legalább 2, de jobb ha 3))
    Az 5V-ot az USB csatlakozóhoz legközelebbi 5V-os tesztpontról vettem.
    A szálat végigvezettem a nyákon alá és fölé kapton szalagot vágtam.
    A GND szálját alig kellett vezetni (rögtön az aksi fölött volt, csak egy kurfli kellett).

    A vevőről lehúzod azt a szar kék műanyag fóliát, majd 0.3mm-t nyersz. Alig van hely.

    Az aksi fölé helyezet szépen végigvezeted a szálat és méretre vágod és ráforrasztod a vevőre.

    Összerakod a telefont és kész. Sehol semmi sérülést nem hagytam.

    Ha képet mutatsz a nyákról, lehet, hogy még a tesztpontot is megismerem, ha eltévedsz. De multiméterrel hamar ki lehet sakkozni.

    Az egyedüli hátrány a vezeték nélküli töltésnek, hogy forrósodik (nem túlzottan azért).
    De ugye a vevőnek kb. 70% a hatásfoka (többi hő), az akksi is melegszik töltés közben. A kettő együtt azért elég forró:)
    De max kihajítom az akksit fél év után.

    Üdv,
    arcol

    ps: az összes vezetéknélküli töltőt megvettem szinte az eBayről, szóval tényleg az általam linkelt töltő a legjobb:) Bár próbálkozni mindig lehet....:))

    [ Szerkesztve ]

  • arcol

    újonc

    válasz arcol #2530 üzenetére

    El is felejtettem mondani, voltam a vodafone-nál, hogy tiltsák le
    az ellopott mobilomat az IMEI száma alapján.

    Szerencsére a dobozát nem dobtam ki, rajta van matricaként az imei száma.

    A vodafone nem hajlandó letiltani, mert:
    1. a dobozát kukázhattam, az nem bizonyító erejű, hogy a mobil valaha is az enyém volt.

    Az, hogy hónapokig az ő hálózatukra ezzel az IMEI számmal kapcsolódtam fel, az egyrészt nem bizonyító erejű, másrészt pedig titkos.
    Ezt az információt ők nem adhatják ki.
    (mármint, hogy az én telefonszámomat milyen IMEI számmal használták hónapokon keresztül).

    2. Az eredeti számlát virítsam, ahol szerepel a telefon IMEI száma

    3. Lepecsételt jótállási jegy, amin szerepel az IMEI szám

    4. Ő általuk kiállított jótállási jegy (amennyiben tőlük vásároltam)

    5. Eredeti rendorsegi feljelentes, amin szinten szerepel az IMEI szam.
    (Sajnos amikor elloptak a rendorsegi feljelentesben nem tudtam megadni az IMEI szamot, mivel nem tudtam fejbol, es a dobozt nem vittem az olaszokhoz).
    A magyar rendorseg nem tud az ugyben eljarni, mivel ok teruletileg nem illetekesek.
    A magyar rendorseg egyebkent az iratokat se tudja letiltani, mivel teruletileg ok nem illetekesek, igy az ugyben ok mar nem tudnak eljarni, mivel az olasz rendorseg "viszi" az ugyet.

    Szóval a telefon nincs letiltva.

    Összesen itt tudtam regisztrálni:
    http://www.imeidetective.com/

    Pedig mondtam nekik, hogy nagyon szívesen kitekern elbeszélgetnék
    azzal aki ezt az IMEI számú telefont tartja a kezében, vagy aki azt állítja, hogy az övé... :U

    [ Szerkesztve ]

  • arcol

    újonc

    válasz arcol #2532 üzenetére

    > 4. Ő általuk kiállított jótállási jegy (amennyiben tőlük vásároltam)

    Itt megemlítettem nekik, hogy kripli telefont nem veszek.
    Ki kellett fejtenem, mivel nem értette (piros köd, vagy ilyesmi):
    szándékosan megnyomorított telefon

    Itt még mindig rákérdezett, hogy hogyan kell érteni a "megnyomorítást".
    Előtört belőlem a pedagógus hajlam, és egy példával szemléltettem:

    Ez olyan, mint amikor az utcán a busz után bottal siető öregembert még fel is rúgod, hogy biztosan ne érhesse el azt.

    De valahogy láttam a szemén, hogy még mindig nem érti... :(
    Inkább ugortunk, de végülis intézni nem sikerült semmit, csak a délutánom ment el.

  • arcol

    újonc

    válasz Haliboy #2562 üzenetére

    > Szóval mindent összevetve hasznos cucc, csak félek az 1A-től,

    Mivel a telefon toltes kozben melegszik. A Qi toltok hatasfoka kb. 70%, a tobbi veszteseg (ho), igy a ketto egyutt hamar forrositja az akkumulatort.

    De valo eletben ugy nezett ki, hogy a hajdani telefonom GPS-ezes kozben nagyon lassan toltodot, tehat nem merult. Viszont tobbszor (foleg nyaron) hosszu uton (4-5 ora vezetes) letiltotta a toltest mert tulmelegedett (azt hiszem alapban 52C a toltes tiltasanak a hatara).

    De GPS nelkul tok jol toltodott. Viszont rendes toltovel (bedugos) is letiltott mar elotte tobbszor a telefon GPS-ezes kozben.

    Mindenesetre a Qi toltes erezhetobben melegebb akkumulatort eredmenyezett.
    De mivel az akksi cserelheto, igy kulonosebben nem zavart...

    OFF:
    A lenovo .apk-khoz nagy keres hogy egy-egy screenshotot mellekeljetek? Amolyan kedvcsinalo, hoyg kb. mire szamithat az ember.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák