Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Namelesske #33 üzenetére

    "A rendszerindításhoz no comment Windows 98 óta minden főkiadásnál ugyan azt mondják...."

    Én meg már vagy 10 éve hibernálást használok... ha megnyomom a power gombot akkor hibernál a gép, ha még egyszer akkor gyorsan "kiolvad", és folyatom ott a munkát ahol abbahagytam (tehát az alkalmazásokat sem kell újra betölteni). Ezt a Win már kb 10 éve tudja, de jól elrejti a felhasználó elől. Talán mert megbízhatatlan sok hardverrel, vagy ki tudja miért. Most végre meglépik azt, hogy részben erre a technológiára támaszkodjanak alapértelmezésben, bár itt az alkalmazásokat be fogják csukni, szóval ez afféle félig-meddig hibernálás. Már ha nem kamu az egész kiszivárogtatott anyag...

    Egy másik gáz dolog a Win ki/be kapcsolás kapcsán, legalábbis XP-nél, hogy miután látszólag bejött már a rendszer, még percekig szenved a mindenféle bizbaszok elindításával (nem hibernálás után, mert ott nincs gond). Ez azért gáz, mert a legtöbb felhasználó azonnal használni próbálja a gépet amint megjelent az asztal és a tálca (a kis naiv... há' nem? :U), aztán mondják, hogy milyen kurva lassú a gép... én meg mondom, hogy miután látszólag bejött a Win, várjon még pár percet, és akkor gyors lesz. Nem tudom Win7 alatt ezzel kezdtek-e valamit... de ha az automatikusan induló (tálcára költöző, stb) cuccok állapotát is hibernálják a Win 8-ban, akkor ez is megoldódna.

    (Az meg már mekkora szakértelemre vall, ha valaki szerint az arcfelismeréses belépés volt az egyik legfontosabb dolog... kb minden slide nagyobb jelentőségű volt annál.)

Új hozzászólás Aktív témák