Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz E770 #15 üzenetére

    Megbocsáss, de akkor nem látod át sem azt, hogy is működik a szerzői jog, sem azt, hogy az EU új tervezete mit is próbál elérni.

    Egy példát szeretnék hozni:

    1.: A nagy cégeknek nem éri meg, hogy a kis piacokkal foglalkozzanak. Például ezért vonult ki a Warner Music magyarországról.
    2.: Hogy mégis elérhetőek legyenek az általa birtokolt zenék, kell egy helyi disztributor. Ha nincs, akkor legálisan nem elérhető az általa birtokolt zenei repetorár. Ezt általában helyi kiadók veszik meg, és sokat fizetnek érte. Nekik elemi érdekük, hogy ebből bevételük legyen, tehát körmükszakadtáig próbálják a szerződésben foglalt jogaikat védeni. Amelyek országhatárra vonatkoznak.

    Látod a problémát?
    Ugyan ez igaz a filmekre is.

    Na most az új EU szerzői jogtervezet ettől annyiban tér el, ettől, hogy ha te mondjuk megveszed a jogdíjat X országban, legyen a példát folytatva ez Németország, akkor meg kell oldani, hogy ezt elérhesd Y országban is, ha az az EU-n belül van, így mondjuk Magyarországban is.

    Arra ez továbbra sem jogosít fel, hogy te innen Magyarországról előfizess a német szolgáltatásra.

    Itt van az óriási lyuk a tervezetbe meglátásom szerint, mert a technikai oldalát nem fekteti le. Nem igazán tudja. Eleddig az IP volt az a lehetőség, ami alapján meg tudta szabni a szolgáltató, hogy akkor ez a felhasználó X országból jön, számára tudok szolgáltatni, mert szerződésük van a jogtulajdonossal. Ha Y országból jött, akkor őt pedig visszautasította, hogy sorry, de nálatok a jogdíjakról nincs szerződés.

    Az, hogy lehetővé akarja tenni a tervezet, hogy X ország állampolgára Y országban is igénybe vegy az X országban kifizetett szolgáltatást, nagyon támadhatóvá teszi az egészet. Mert Y országban a jogtulajdonos élhet a gyanuval, hogy lesznek, akik igénybe veszik a szolgáltatást Y országból, holott ezért ő nem kap egy petákot sem. A szolgáltató ezért pedig nagyon megütheti a bokáját, mert ha a bíróság ezt megalapozottnak tartja, akkor fizethet, mint a katonatiszt. Na ezért van a Netflix is úgy blokkolva, ahogy.

    A baj az, hogy miközben az EU vámuniót és a belső határok ledöntését hírdeti, valójában ezer és egy jogszabály és törvény továbbra is az országhatárokhoz van kötve. Amíg nem egységesül a szerződéses jogok használata az EU-n határain belül (ne adj isten, világviszonylatban), addig erre nem is lesz valódi megoldás.

    Szóval az, amit te itt próbálsz mondani, az nem fog változni a fenti EU-s szerzői jogtervezetben sem.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák