Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz Cifu #1 üzenetére

    Van amazon prime előfizetésünk Németországban. Ott annyit nézek/hallgatok a prime tartalmak közül, amennyit akarok. Amikor átlépem a határt, én, mint előfizető, aki igénybe veszi a szolgáltatást, az nem változik. Mégse nézhetek meg semmit Mo-n. Mennyiben változik az Amazon kiadása, a szerzői jog tulajdonosának a bevétele, ha egy filmet megnézek az előfizetésemen Mo-n? Gondolom semmivel sem, mivel ha visszajövök, akkor is meg fogom nézni ugyanazt a filmet, sorozatot, csak mondjuk 3 nappal később.

    Ugyanez igaz zenére is. Voltak magyar előadók, akiknek egy dalát meg akartam venni. Németországban megvehetem, Mo-n nem. Mármint Mo-n nem is árulták digitálisan letölthető formátumban, csak CD-n. Barátnőm megvette (ő földrajzilag Németo-ban volt), majd elküldte e-mailben nekem, és azóta is hallgatom. Milyen kár érte volna ebben az esetben a jogtulajdonost, hogy mo-i tartózkodásom alkalmával megvettem volna a dalt? A végén nekem muzsikálnak...

    Az is érdekelne, hogy a kalózoknak miért lesz rosszabb.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák