Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz sirály12 #389 üzenetére

    Ettől függetlenül érdemes lenne a fejekben rendbe rakni valamennyire a témát. Azért itt is elhangzott, hogy "jogom van letölteni" és hasonlók. Attól, hogy a helyére tesszük a dolgokat, még nem lesz kevesebb letöltés, megbántani se kell senkit, hiszen lehet minősítés nélkül is, de talán kevesebben verik a mellüket, hogy milyen faja is a warez és pusztuljon az aki tartalmat gyárt és az nekem nem tetszik. Meg milyen dolog már, hogy pénzt kérnek azért, amivel dolgoztak. Vérlázító!
    (És akkor abba bele sem mentünk, hogy a forgalom nagy része gondolom torrenten megy, ahol meg feltöltés is van és tőlünk nyugatabbra szoktak ezért csekket küldeni olykor-olykor.)

    A jelenlegi rossz szabályozást csak köztes megoldással lehet megoldani. Az nem jó, hogy egy lényegesen szűkebb réteg fizet mindent, mint a tényleges fogyasztók, mert van egy rakás olyan ember, aki tudna fizetni, de "neki jár ingyen". Meg az sem jó, hogy a kiadók foggal-körömmel harcolnak egy elavult rendszer életben tartásáért és nonszensz kártérítéseket kérnek és próbálnak kriminalizálni.
    (Nem, nem sajnálom senkitől, de akinek van annyi pénze mint nekem vagy több, ahelyett had ne én fizessek.)

    A köztes megoldás viszont csak akkor lesz, ha van rá igény. A fogyasztói oldalon, ahol én is vagyok, bőven lehet még erősíteni pl. a szellemi termékek tiszteletét. Sok embernél csak elhatározás kérdése lenne, hogy pl. igénybe vesz-e egy legális zeneforrást vagy tolja a warezt orrba-szájba.

    Az pedig, hogy egy-egy szerzőnek mennyi pénze van, irrelevánsnak kellene lennie, a fodrásznak sem az alapján fizetek, hogy mekkora háza van, hanem hogy mennyit kér az adott szolgáltatásért. Nyilván az lenne az ideális, ha nem lenne az emberek anyagi helyzete között különbség, de a jelenlegi gazdasági berendezkedés mellett ez sajnos utópisztikus gondolat. (Pedig mennyivel jobb lenne, ha nem lenne éhezés a Földön.)

    A lopás helyett meg mindegy milyen szót használunk, a lényegen nem változtat. Amúgy amikor felnyomnak egy szervert és jogosulatlanul hozzáférnek egy rakás adathoz, azt adatlopásnak hívjuk. Amikor valaki jogosulatlanul fér hozzá audiovizuális tartalomhoz, azt miért nem lehet ugyanúgy (adat)lopásnak hívni?
    Értem én, hogy erős szó és a Bibliában is benne van, hogy ne lopj, de akárhogy hívjuk, a lényegen nem változtat.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák