Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz RoundRobin #300 üzenetére

    " pl. a magáncélú másolás is a szabad felhasználás körébe esik."

    ezt már leírtam tegnap én is :D

    A törvény a magáncélú másolást nem szankcionálja, de attól még ez nem jelenti azt, hogy kifejezetten jogszerű volna.
    nem csak, hogy nem szankcionálja, hanem kifejezetten megengedi és jogszerűvé teszi :)

    Hogy is engedhetné már meg?
    :)))))))))))))))))))))))))
    Mondjuk úgy, hogy nemzetközi egyezményeknek és EU-s direktíváknak megfelelően hoz egy vonatkozó jogszabályt. lásd SZJT 20.,21.,35.§.

    "Még hogy más tulajdonának ingyenes letöltése jogszerű? "
    Zene, irodalmi mű,kép és film esetében igen, amennyiben magáncélra történik.

    " Komolyan, az eszem megáll."
    Azok a szemét törvényhozók, nem kérdezték még RoundRobin véleményét...

    Polgári peres eljárás pedig bárki ellen indulhat.
    Olyanért, amit a SZJT kifiejezetten jogszerűnek ítél, olyanért nem.

    Jogot pedig a jogalkotó nem érvényesít
    Ilyenről nincs is szó.

    csak némileg kompenzál, méghozzá veszteséget, kárt, ami éppen a jogellenes letöltésekből, magáncélú felhasználásokból ered.
    a némileg nem jogi kategória. kompenzál, de nem jogellenesség miatt te szerencsétlen, hanem azért, mert jogszerűvé teszi a magáncélú másolást. jpogellenességért nem kompenzál az állam, hanem lehetővé teszi, hogy pered a jogsértőt.

    bemásoltam már: az EU-s irányelv kimondja, hogy tagállamok jogszerűvé tehetik a magáncélú másolást, de ebben az esetben kompenzálni kell az alkotókat, jogtulajdonosokat egyéb módon. ez történik. jogellenességről, perelhetőségről, erkölcstelen magatartásról szó nincs.

    #304: itt is 2 fogalmat keversz. az egyik az, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít, mert lehetőséged van megismmerni, a másik meg az, hogy valaki nem büntethető, ha nem beszámítható.

    a youtube-on közzétett videóról nem képes eldönteni, hogy annak megtekintésével valakinek a jogait sérti, valakinek kárt okoz.
    ilyen szóba sem jöhet :D

    Többek között ezek az alapvetően jó szándékú emberek kapnak felmentést a magáncélú felhasználással, nem pedig a warez-lapátolókat kivánja a törvény dekriminalizálni.
    a magáncélú másolást jogszerűvé tévő jogszabály nem felmentést ad, és nem dekriminalizál, hanem kifejezetten megenged, jogszerűvé tesz egy bizonyos viselkedési formát az életszerűség követleményének megfelelően. nem rendel mértéket a magáncél mellé a törvény, tehát teljesen mind1, hogy 10 albumot és 3 filmet töltesz le magáncélra, vagy 1000-t, 1000-t. Ameddig a magáncél keretein belül marad az illető, addig jogszerűen jár el, jogkövető magatartást tanúsít, és sem erkölcsileg, sem jogilag nem vonható felelősségre.
    Még RoundRobinok által sem.

    sztem tényleg vegyél egy XT alaplapot, oszt akkor nem írsz ide hülyeségeket :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák