Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz lordovravens #101 üzenetére

    Ha a kenyeret lehetne másolni veszteség nélkül és adnál belőle az éhezőknek attól neked nem lenne kevesebb léd, csak valaki nem pusztulna éhen.

    Ezzel csak ott a probléma, hogy mi gátolja meg a nem éhezőt abban, hogy ingyen kéje a kenyeret? Márpedig ha senki nem fizet a kenyérért, akkor nem lesz pék, és nem lesz kiről másolni, ergo mindenki éhen marad.

    biztos egyikük sem hajtott gyorsan, ment át piroson vagy csalt adót és persze az ő indokaik kikezdhetetlenek voltak, ha mégis

    Általában nem az a probléma a warezolással, hogy van, hanem hogy az emberek úgy veszik, hogy ez nekik jár. Tehát a példád alapján: nemhogy áthajtok a piroson, de le akarok rúgdalni minden közlekedési lámpát, és felháborodok, ha kitesznek egyet a kereszteződésbe.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz lordovravens #135 üzenetére

    Miért most senki nem vesz programokat?

    De igen. Nő a warezarány? Igen.

    (kenyér)(szóval te nem adnál, nehogy olyan is kapjon, aki meg tudná venni?)

    Ha én tönkremegyek bele, akkor nem. Megjegyzem, vannak alapítványok, akik azzal foglalkoznak, hogy pl. a rászorulóknak juttassanak. Önkéntesen te is annak "juttatsz", akinek akarsz. Szerintem nem lenne jó, ha én helyetted eldönteném, hogy szerintem ki a rászoruló, és te, vagy a céged kiket fog mostantól támogatni, ha akarja, ha nem.
    Mellesleg roppant teátrális, dobpergetően drámai ez a kenyér vs. éhező életkép, csak ne legyen már egy film, zene vagy játék a kenyérhez hasonlítva, könyörgöm, mert menten éhen halok, mivel nem jött még meg az Ed Wood dvd-m... :U

    pont te szoktál olyanokat írogatni, hogy te megveszed, akkor a másiknak nehogymá' ingyen legyen

    Így van. Nekem eszemben sincsen megfizetni a többletköltséget azért, hogy a kismiska otthon ingyér' GTA4-ezhessen. Tényleg eszemben sincsen.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • bullseye

    addikt

    válasz lordovravens #150 üzenetére

    lehet, de közben ő is szubjektíven állapítja meg a jogos árat. És az ég szerelmére, nem alapvető élelmiszerekről beszélünk. Ha sokallja az árat, nem veszi meg. Magyar nyelvterületen ez a luxuscikk.

    A forgalmazó is megállapít egy árat a maga módján, és aztán kiderül lesz-e elég vevője annyiért. Pl. én nem veszek Ferrarit, mert drágának tartom :U, sőt milliárdnyian vagyunk így, de mégis megélnek abból a párból, amit évente eladnak. De a sima autóknak már nagyobb forgalom kell, ők most egymásra licitálgatnak árengedménnyel, hogy a válság miatt csökkenő kereslet náluk csapódjon le. Előbb utóbb a játékipar is csökkenthet árakat, hogy nagyobb tömegeket érjen el, vagy pl. idehaza is jobban mennek a DVDk, mióta nem 7-8000 hanem 1-3000 forintot kérnek értük átlagban.

    De a "szabadságharc" nem a warez. A szabadságharc max. nem megvenni, és nem használni a terméket... vagy mondjuk azért harcolni, amiért értelmes: hogy a warez polgári úton, szerződésszegésként rendeződjön, és nem börtönévekkel való fenyegetőzéssel. Én pl. eztet szeretném.

    'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

  • Morden24

    nagyúr

    válasz lordovravens #158 üzenetére

    Ha a kismiska ingyen nem játszik vele, az neked pont annyiba fáj

    Nem egészen. A kicsi vagy szűkülő piac azt jelenti, hogy a termékek a) magasabb árról indulhatnak b) nehezebben esik az áruk c) egyáltalán nem kapnak a termékből. Nekem, a vásárlónak egyik sem túl jó. Magyarország elég jó példa mind a három hatásra (természetesen nem kizárólag a warez okolható ilyenért, még mielőtt rámhúzod).

    Akinek egyébként van rá, szerintem is vegye meg, de akinek meg nem az meg örüljön, hogy levegőt vehet?

    Nem, találjon magának olcsóbb vagy ingyenes szórakozást. Esetleg barátnőt :P
    Viccet félretéve: azért sajnáljak valakit, mert warez nélkül nem játszhatna mondjuk havonta 3 játékkal? :U

    Sectumsempra - For Enemies

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz lordovravens #158 üzenetére

    nem teátrális, te lángelme, hanem arra a teljesen abszurd hozzáállásra volt egy ellenpélda, h a cégnek örülnie kéne, h ingyen használják a termékét, mert - idézek - nagyobb a piaci részesedése. a bkv is örüljön a buszon lógóknak, mert mellette teszik le a voksukat. stb.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz lordovravens #434 üzenetére

    a kiadók a genyák

    Az alapvető baj, hogy a legtöbben nem ismerik a kiadók feladatait. Félreértés ne essék, sok gond van a mostani hozzáállással, és természetesen cégek között is vannak különbségek, de aki azt állítja, hogy egy kiadó semmit nem csinál, csak úgy pénzt szed, az olyan mértékben inkompetens, hogy nem kéne hozzászólni. Mivel szólásszabadság van, ezutóbbi elkerülhetetlen, csak le lesz hülyézve elég sokak által.

    inkább azt szeretné, ha mindenkinek jogtiszta software lenne a birtokában

    Én úgy vettem észre, ezt elég sokan leszarják. De persze nyilván, ez lenne a normális.

    A letöltés azért nem gyerekgyilkosság

    Ezt szerintem senki nem mondta.

    És szerintem, ha valaki nem ágál habzó szájjal a torrentezés ellen, attól még nem bítat rá és nem is érzi magát feltétlenül szabadságharcosnak.

    Általában azzal és akkor vitatkoztunk, aki és amikor kardinális marhaságot mondott. Mondjuk volt alkalom.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Penge_4

    veterán

    válasz lordovravens #760 üzenetére

    de ha nem akarnak éhen pusztulni, akkor holnap is el kell menniük melózni.

    Én nem is mondtam, hogy mást tegyenek. Ahhoz, hogy holnap valaki ne menjen be melózni kollektíven az egész világon legalább 3 000 000 000 embernek kellene így dönteni. Ha éhenhalunk, azzal nem segítünk és nem is ébresztünk rá senkit, hogy másképp kellene.

    Morden24: Megszokja a jófej állampolgár, hogy kicsiben mutyizik, aztán meg beválasztják politikusnak, aztán elkezd nagyban mutyizni.

    A politikus mindig csak egy bábu volt. Te meg ékes példája vagy, hogyan működik az oszd meg és uralkodj elv. "Rohadjon meg, aki warezol, mert én azért fizetek többet a szoftverért." "Rohadjon meg, aki warezol, mert én szoftverfejlesztő vagyok és ezért kell túlóráznom és itt van fölöttem a kaszás főnököm, aki elegendő profit hiányában ki fog rúgni.", "Rohadjon meg, aki nem tartja be a mai jogszabályokat, mert abszolút betartható és ha nem tudja, akkor vele van a ba, meg különben is húzza meg magát, mert törvényt sért."
    Az senkinek meg sem fordult a fejében, hogy talán a rendszer működik rosszul és így mindig lesz valaki, aki "rohadjon meg" és aki "kapja be"?

    Nem olyan régen még azzal érveltél, hogy a warez gyakorlatilag ingyenreklám, és meg kéne neked köszönni. Most már bojkott, mert éppen ez jutott eszedbe.

    Igen, de ha visszanézel, azt is hozzátettem, hogy amíg a warezolók aránya nem növekszik számottevően, addig. Ha számottevően növekszik, esetleg megtörténik a sokak által felhozott "mi lenne, ha mindenki warezolna", akkor már megérzi a cég, esetleg csődbe megy, így már bojkott. Máskor nagyon jól össze tudod kapcsolni a dolgokat, máskor meg nem.

    adalbert1: De ha mindenki így gondolkozik, mi a biztosíték hogy lesz annyi bevétele a szoftvert fejlesztő cégnek hogy készítsen majd újabb verziót a programból?

    Semmi. De talán akkor ráébrednek, hogy rosszul működik a rendszer.

    De mióta világ a világ, mikor nem voltak társadalmi különbségek?

    Kb még az ősemberes időszakban, amikor az egyik odaadta a másiknak a szakócáját, vagy a kőbaltáját, amikor éppen nem volt rá szüksége, hogy ő is meg tudja nyúzni a zsákmányt és tudjon enni, illetve megosztották egymással a zsákmányt, amit vadásztak és egyiknek sem fordult meg a fejében, hogy ezért most bérleti díjat kéne szedni, vagy valami. Közösségi alapon működött minden. Erre mondtam, hogy ugyanilyen közösségi alapokon a technológiával karöltve hatalmas fejlődéseket érhetnénk el.
    Tudom, hihetetlennek és furcsának tűnik egy ilyen világ, de azért ha elgondolkozol rajta te is belátod, hogy nem kéne hozzá más, akárcsak a szelektív hulladékgyűjtéshez, hogy a Földön minden ember meghozzon egy döntést.

    Vagy az egész hátterében egy világméretű évezredeken átívelő összeesküvés áll?

    Nagyjából igen, de éppen a hihetetlensége (és minden apró mozzanat) biztosítja, hogy az emberek többsége csak leggyinteni fog rá, így tovább folytatódik.

  • Penge_4

    veterán

    válasz lordovravens #950 üzenetére

    Már újra elérhető az oldal. Technikai gondok voltak. Ha a jogvédők miatt állt volna le, annak nagyobb visszhangja lenne.

Új hozzászólás Aktív témák