Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz vvvbandi #76 üzenetére

    Az agy nagyon hamar alkalmazkodik ám ilyen kis mértékű térbeli eltéréshez. Szerintem ha egyezik látószögben és optikailag, akkor pillanatok alatt megszokod, hogy kicsit előrébb van... kipróbáltam egyszer a fotógép EV-jén keresztül "látni" és már ez sem okozott semmiféle térbeli problémát. Azon kívül, hogy lassú és ronda színű volt.

    OR-t csak egy példát hoztam, nem a konkrét eszközt. Mint teljes VR szemüveg szimulálva az AR élményt. Szerintem ilyen eszközök biztosan lesznek a jövőben. A technika adott, átültethető a Hololens ebbe. Talán a szemmozgás és fókuszkövetés ami nincs megoldva kamerákkal.

    Nekem az nem áll össze a Hololensnél, hogy nappali világos szobában, munka közben hogyan használható. Elképzelni sem tudom mekkora fényerőt lehet belőle kifacsarni, és mennyire napszemüveg élmény ebben flangálni. Illetve mennyire érződik ilyenkor, hogy csak egy hologram? Mondjuk ez egy sebészeti vagy kutatási alkalmazásnál nagyjából tökmindegy. Játékoknál sem különösebben zavaró... de egyszer biztosan igény lesz fotorealisztikus tárgyakra is, nem hologramokra. Ilyenkor vagy az egész külvilág legyen virtuális, vagy nem tudom mi a megoldás... mert tárgyakról szóródó, visszaverődő fényt képtelenség szimulálni.

Új hozzászólás Aktív témák