Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Skynet258 #32 üzenetére

    Biztosak vagytok a ceremóniamesterben? Én abból még jót nem láttam, vagy olyan, mint ha ott sem lenne, vagy olyan mint egy lakáj, és nektek kellemetlen.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Skynet258 #32 üzenetére

    "BTW az egész esküvői szervezkedés nem piskóta (még úgy sem, hogy nagyrészt asszony intézi)."
    Mi jövőre tervezzük, már előre félek tőle. A "rablánc" kevésbé rémít el, mint az esküvői szervezés körüli macera.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Skynet258 #37 üzenetére

    @Yutani és @Skynet258: nálunk is vőfély volt, a különbséget én a vőfély és a ceremóniamester között ecseteltem, nem a van/nincs között.

    Egyetértek abban, hogy kell, szükséges, de ami ceremóniamestert én eddig láttam, az rend szerint annyira szolid és visszahúzódó volt, hogy semmit nem csinált a vendégek fogadásán (üdvözlöm, ott az asztaluk) és a vacsora megnyitásán (hölgyeim és uraim a vacsora tálalva, jó étvágyat) kívül. Az este további részében kólázott, és próbálta megdugni az aktuális piros ruhás hölgyikét, akivel beszélgetett. Több esküvős tapasztalat.

    Biztosan van jó, talpraesett, és igazán stílusos, de én még nem láttam.

    Nálunk vőfély volt, stílusra ugyan hagyományos, de fiatal, nem közönséges, nem harsány. Mondott verset, de nem sokat, pont amennyi kellett, nem voltak cicis-fütyis poénok, volt viszont szervezés, csinálta a hangulatot, amikor kellett játszottunk, amikor kellett ültetett, és amikor kellett mesterien felvitt mindenkit a táncparkettre.

    Én a kettő közötti különbséget ott látom, hogy a vőfély "közelebb" van, többször nyúl bele akár láthatóan is a dolgok folyásába, ami több lehetőséget ad a kezetekbe. Ettől nem kell közönségesnek lennie, és ha jó az arányérzéke, akkor nagyon jól meg tudja találni, hogy mikor kell neki szerepelni, és mikor nem.

    Ez persze csak személyes vélemény, amolyan input, ettől persze azt csináltok amit akartok :)

    [ Szerkesztve ]

  • *Ropi*

    félisten

    válasz Skynet258 #37 üzenetére

    Akkor Ti ceremóniamestert választottatok, nem vőfélyt. :)

    Aki már eldöntötte, hogy szüksége van egy megbízható, stílusos személyre, amolyan központi figurára, aki az esküvő stílusának, hangulatának megteremtésén kívül az esemény koordinálásának feladatkörét is professzionális módon elvégzi (tájékoztat, konferál, egyaránt összefogja a vendégsereget és a szolgáltatókat), az két utat választhat: ceremóniamestert vagy vőfélyt. A két szakterület feladatkörében sok átfedés van. A fő különbségek a megvalósításukban, a jellegükben, stílusukban rejlenek. Manapság már az is mindenki számára egyértelmű, hogy a vőfély a tradícionálisan vidékies esküvők és lakodalmak jellegzetes szereplője népies stíluselemeivel, verseivel, játékaival és azok kellékeivel együtt. A ceremóniamester a modern kor interaktív animátora: jobban illik egy szálloda báltermében megrendezett partyra, vagy egy fogadás jellegű esküvőhöz. Természetesen az utóbbi feladatai között ugyanúgy ott van egy-egy játék levezetése, illetve a megfelelően adagolt humorral fűszerezett műsorvezetés. Ahhoz, hogy a házasulandók megfelelően tudjanak választani, alaposan át kell gondolniuk az eseménnyel kapcsolatos szempontokat. Nem mindegy például, hogy a vőfély / CM mennyire van tisztában az adott helyszínen még élő, tájjellegű szokásokkal. Előfordult már, hogy egy vidékről származó, de Budapesten dolgozó pár ceremóniamestert kért fel vidéken megrendezett lagzijához, a kettőszáz főre rugó falusi násznép viszont hangosan követelte a levesverset, a pikáns játékokat. Akinek vőfélyre van szüksége, keressen azt magának, akinek pedig ceremóniamesterre, az azt, mert a két személyiség igencsak eltérő. Lehet menet közben a tollas kalpagot öltönyre cserélni, de nem hiteles alakítás: ezen a területen a legmeghatározóbb tulajdonság a személyes stílus. A házasulandóknak tehát el kell dönteniük, hogy a két külön szakma melyikéből szeretné kiválasztani az esküvő meghatározó figuráját, közülük pedig megérzéseikre és személyes benyomásaikra támaszkodva választva rutinos, meggyőző és hiteles kollégát.

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák