Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Skynet258 #37 üzenetére

    @Yutani és @Skynet258: nálunk is vőfély volt, a különbséget én a vőfély és a ceremóniamester között ecseteltem, nem a van/nincs között.

    Egyetértek abban, hogy kell, szükséges, de ami ceremóniamestert én eddig láttam, az rend szerint annyira szolid és visszahúzódó volt, hogy semmit nem csinált a vendégek fogadásán (üdvözlöm, ott az asztaluk) és a vacsora megnyitásán (hölgyeim és uraim a vacsora tálalva, jó étvágyat) kívül. Az este további részében kólázott, és próbálta megdugni az aktuális piros ruhás hölgyikét, akivel beszélgetett. Több esküvős tapasztalat.

    Biztosan van jó, talpraesett, és igazán stílusos, de én még nem láttam.

    Nálunk vőfély volt, stílusra ugyan hagyományos, de fiatal, nem közönséges, nem harsány. Mondott verset, de nem sokat, pont amennyi kellett, nem voltak cicis-fütyis poénok, volt viszont szervezés, csinálta a hangulatot, amikor kellett játszottunk, amikor kellett ültetett, és amikor kellett mesterien felvitt mindenkit a táncparkettre.

    Én a kettő közötti különbséget ott látom, hogy a vőfély "közelebb" van, többször nyúl bele akár láthatóan is a dolgok folyásába, ami több lehetőséget ad a kezetekbe. Ettől nem kell közönségesnek lennie, és ha jó az arányérzéke, akkor nagyon jól meg tudja találni, hogy mikor kell neki szerepelni, és mikor nem.

    Ez persze csak személyes vélemény, amolyan input, ettől persze azt csináltok amit akartok :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák