Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raucher

    tag

    válasz bozont #294 üzenetére

    Szerintem meg azt kellene elérni hogy a "tiszta" ne legyen drágább a "piszkostól"

    Igen.
    De van egy kis probléma. nem ismerjük az utat, ennek a célnak az eléréséhez.

    Szerintem olcsó és tuti megoldás lenne ha a napelemeket külső falakra festhetnék.
    Nem foglal helyet. A hatásfok sem izgalmas mert sok szabad felületünk van.
    Ha az egész föld egyetlen Ilyen hálózatba lenne kötve, folyamatos lenne az energia ellátás. Valahol mindig nappal van.

    Szép álom. Már csak a hogyan lehet megcsinálni kérdésre hiányzik a válasz.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • lapa

    veterán

    válasz bozont #294 üzenetére

    "De ehhez egy nagy szemléletváltásra lenne szükség, ami nem hiszem hogy mostanában bekövetkezik sajnos."

    megkérdezhetem, hogy téged személy szerint mi akadályoz a szemléletváltásban? ezzel csak a gondolatot vetem fel, nem párbajra hívlak. simán lehet, hogy kisebb a lábnyomod, mint nekem. volt ez a "fogyasztás a lakásban" topik pár napja, ott is csak pislogtam, hogy egyesek elélnek 50 meg 60 kwh-val havonta. mindegy, majd megházasodnak egyből odaugrik az "1" a számok elejére höhö.

    szóval szerintem neked meg nekem kell (szándékosan nem "mindenkinek"-et írok) saját lelkiismeretünk szerint járni az utat, a többiek majd ugyanúgy a maguk tempójában haladak.

    ha meg neked megvan a magad egészséges szemlélete, akkor kit érdekel, hogy a többiek mit csinálnak?

    csak arra próbálok sokadszor kilyukadni, hogy senki más nem fogja megoldani helyetted a szart, amit csináltál a létezéseddel. meggyőződésem, hogy ha bele szakadok sem fogom tudni kinullázni a születésem óta keletkeztetett károkat (kezdve onnan, hogy 3 x 100w csillárom volt, és egy hatalmas nagy, szigeteletlen szobám villanykályhával).

    sőt, nyilván minden nap, minden lélegzetvétel csak ront a helyzeten. de belátom, hogy fékezni kell, és fogcsikorgatva (én ugyanolyan fogyasztóborg vagyok, mint te) lépegetek a fékre. a gyerekemnek sok minden természetes lesz, ő már csak harmada-negyede erőforrást használ most is, mint én akkor (használt ruha, használt lego, szigetelt lakás, led vilács, szürkevíz-felhasználás, kerti kaja).

    természetesen minden élőlény szükségszerűen "lábnyomos", egyik se él összhangban a természettel. szóval az átlag EU-lábnyom ötöde mondjuk kielégítő lenne, mint személyes átlagos fogyasztás.

    a kormányok gyakorlatilag a lobbi kezében vannak, lásd Merkel leállíttatta az erőműveket, egyből elzárták a megújulós pénzalap csapját az elektronyosok. szóval nem valószínű, hogy a tiszta valaha is olcsóbb lesz, mint a piszkos. persze amíg a napkollektor 3-6 éven belül megtérül, addig inkább tőkehiányról van szó, nem a drágaságról.

    a másik oldalon viszont sokáig volt 30% vissza nem térítendő támogatás lakossági beruházásra is, vagy 80% kamatmentes hitel is. most épp nincs, de úgy gondolom ezek jelentős támogatások voltak és bármikor lehetnek újra. cégeknek most is van, ahogy olvastam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák