Új hozzászólás Aktív témák

  • bozont

    veterán

    válasz lapa #267 üzenetére

    Te írtad: "a teljes fogyasztását kiváltsa" - ez totális zsákutca. rengeteg tanulmány (és a cikk is) kimondja, hogy amennyit most fogyasztunk az túl sok.

    Vagyis teljesen helyénvaló amit állítok, az most tök mindegy hogy ennek az összfogyasztásnak nagy része csak pazarlás. A jelenlegi (folyamatosan növekvő) fogyasztási igény mellett nem megoldható hogy csak megújuló energiaforrást használjunk.

    Az megint egy másik dolog, hogy ha az emberek nagyon akarnák nagy mértékben lehetne csökkenteni ezt az igényt, ebben egyetértek veled. De ehhez egy nagy szemléletváltásra lenne szükség, ami nem hiszem hogy mostanában bekövetkezik sajnos.

    ez a legnagyobb rákfenéje a dolognak egyébként. egy napelemnél mindenki egyből megtérülést számol, de se kocsiban, se tévében, se pc-ben soha. a megtérülés mindig hazudni fog, mert nem az energiát, hanem az energia árát veszi alapul. a "piszkos" energia (olaj, szemétégető, atom, lopott erdő) mindig olcsóbb lesz, mint a "tiszta", azaz mindig lesz egy olyan alternatíva, ami miatt a "tiszta" nem lesz gazdaságilag a legjobb választás. szerintem pont az a lényeg, hogy nekünk kell túltennünk magunkat a dolog gazdasági vetületén, és rászánni egy kis pénzt a "tisztaságra".
    Szerintem meg azt kellene elérni hogy a "tiszta" ne legyen drágább a "piszkostól", mert bárhogy is szépítjük manapság fontos tényező az ár (nekem is).

Új hozzászólás Aktív témák