Új hozzászólás Aktív témák

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz BalaNce87 #300 üzenetére

    Vagy kurvák és kokain. De szerencsére itt notebookokról van szó. Legalább tettedd volna off-ba.

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Xero #297 üzenetére

    Az hogy neked jobb használni tök jó, még akkor is szarrá veri egy TP billentyűzet, de bármelyik corporate, mint a tesztelő is írta túl nagy a touch pad és zavaró, nekem sokkal jobb kázbe venni a T61-emet mint a 13"os MCBP-t,mert masszívabb, és erősebb a thinkpad. A különbség közted és köztem, hogy én a valódi ergonómiára megyek (billentyűzet kijelző, használhatóság), míg Te max a kinézetre, de azt ki nem szarja le. Ha valami szép de szar használni, és ezt szeretik is ezeket a mókusokat fan-ak hívják, nem felhasználónak.
    De legalább ha nincs tükröd, akkor a kijelzőt annak is tudod, használni, meg ha előveszed, akkor a csitrik megnéznek, egy komoly power User meg max exotikusnak találja, de komoly munkaeszköznek véletlenül sem.
    Ja ki nem sajnálja le az idióta unibody házat ami rajtad vezeti el a hőt vagy éppen a feszültséget, mikor mit :D.
    Szép de ennyi. Marad a T.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Xero

    nagyúr

    válasz alamuszi #303 üzenetére

    Ha az olvasással nem lennének gondjaid feltűnt volna, hogy a gépem nem glossy és nem is vennék glossy-t!
    A touchpad nyugodj meg nem túl nagy, ezt maximum olyan hangoztatja, aki megszokta a körömhegynyi semmit nem érő touchpadet és a kötelező egeret mellé.

    Arról szerintem egyébként kár lenne vitatkozni ki power user és ki nem az. Előfordulhat, hogy komolyabb emberek komolyabb dolgokra használnak Apple mobil gépet mint te vagy akárki egy Thinkpadet! :U

    Egyébként nem tűnik föl számodra, hogy te és pár társad kerestek fel minden Apple termékkel kapcsolatos topicot köpködni? Mikor láttál te Apple user-t Lenovo topicban szarozni?

    Elkezdjem én is? Hidd el én is fel tudnék sorolni egy rakás olyan indokot ami miatt lazán leszarozhatnék bármilyen gépet, mégsem teszem.

    Az meg hogy ki megy az ergonómiára ismételten vicc...

    Jah és még mindig windowst futtat az összes többi gép ergo hagyjuk kategória! :C

    [ Szerkesztve ]

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Xero #304 üzenetére

    do not feed the troll!

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • attila9988

    őstag

    Nem azért de ezek a billentyűk eszméletlen csúnyák.. :(
    A régi apple design sokkal szebb volt.

    Ennyi pénzért pedig gyakorlatilag egyáltalán nem éri meg.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • rroar

    csendes tag

    Hozzá vehetjük a relatív drágasághoz azt is, hogy itthon mondjuk minimálbérből, ha semmit nem költesz, kb 7.5 hónapig gyűjthetsz egy 15ös próra.. Angliában ugyanez 2 hónap alatt van. Amcsiban gondolom még jobb a helyzet :) Én sem vettem volna itthon az tuti :)

  • Digitalis

    senior tag

    válasz rroar #307 üzenetére

    Ha Magyarországon a magyar állampolgárokat veszed alapul minimálbér tekintetében, akkor Angliában az angol állampolgárokat vedd alapul (!), ne a bevándorlókat és vendégmunkásokat. ( az más kérdés, hogy itthon a magyar állampolgárság sajnos nem ok a vidámságra, mivel ha nem vagy hajlandó bejelentés nélkül dolgozni "bevándorlói" béren, akkor keresnek olyat aki hajlandó, és te meg mcdougles )

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

  • zoli03

    őstag

    Aljáról hogyhogy nincs fénykép? Mindegyik notebooknál szokott lenni. Jobban érdekelt volna mint a matrica meg a DVD-k.

  • kacsyx

    aktív tag

    Ultraronda, nulla szerviz, Apple túlárazás.

    u.i.: Fele ennyi pénzért talán már nem mosolyognám meg azt aki ilyet vesz. Talán.

    [ Szerkesztve ]

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz kacsyx #311 üzenetére

    Mutass egy gépet felennyiért (vagy akár ennyiért is) ami ugyanezeket a dolgokat tudja, amit egy Macbook Pro. Fél éve böngészek mindent, hogy alternatívát találjak, de nagyon úgy néz ki, hogy az Apple a legolcsóbb ott, ahol

    - 13"-nál ne legyen nagyobb
    - a billentyüzetnek háttérvilágítása legyen
    - a ház nem müanyag és jól nézzen ki
    - sokat bírjon az akkuja és mégis könnyü legyen

    Ha mindezeket a követelményeket figyelembe vesszük, akkor itt a Macbook Pro a nyerö.
    1800€ alatt nem kapsz más gyártótól ilyen gépet. Mondom ezt úgy, hogy abszolut nem vagyok Apple fan. Win7 a király nálam és Ubuntu is van fönn az egyik notebookomon, de az asszonynak karácsonyra be fog figyelni egy 13-as MacbookPro :DD

    Az egyetlen hátrány a GARANCIA. Valóban nevetséges az 1év.

    [ Szerkesztve ]

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Jaffafa #312 üzenetére

    Mondj egy olyan notebookot mint a Panasonic ThoughBook, ami tök olcsó és keresztülmehetsz rajta uazzal is, csak 1,2 millió, és mutass egy olyat mi ezt tudja ennyi pénz alatt. Mutass egy olyan szabványos gépet, mint a Lenovo TP X301, és olyan masszív hogy ráállhatsz, és olyan könnyűm, és addig bírja, és olyan szervize, nem tudsz. És kit érdekel, ez a demagóg apple duma, ja csak magamutogató magyar szokásokat, amiket egyre több magyar követ, hogy mennyire menő.

    Elmagyarázod, hogy egy HP Probook 4520s miért rosszabb, mint ez a túlárazott átlagtermék, mert gyorsabb, és fele ennyibe kerül. Igaz nem bírja eddig az akkuja, de mutass már olyat 180 000 ezerért. :DD Hagyjad már ezt a demagóg, maga magyarázó baromságot.... :((

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz alamuszi #313 üzenetére

    Gondolom elkerülte a figyelmedet, hogy az általam felsorolt (mert ezekre a dolgokra van szükségem) tulajdonságokkal az említett HP Probook 4520s nem rendelkezik. Eleve nagyobb/nehezebb, ami nálam hátrány, mert cipelem és nem TV helyett használnám. A billentyüzet háttérvilágításáról nem is beszélve.

    Inkább azt tartom demagógnak, hogy azok akik nem hajlandóak kiadni, vagy nem tudnak annyit áldozni egy gépre, azok alapból fikázzák ezeket a termékeket. Nem védem az Apple-t, mert nincs miért, ha tudsz szöveget értelmezni (láthatólag nem ez az erösséged) akkor megérted, hogy miért írtam az elözö hozzászólásomat is.
    A HP Probook 4520s példa azért nem jó, mert ennyiböl mondhattál volna egy sima netbookot is, kb annyi köze van a kettönek egymáshoz. Ne menjünk bele a flame-be, mert nem érdekel, hogy kinek melyik rendszer/gép a jobb. Nekem van otthon Win7 mellett egy netbook Ubuntuval és valszeg az lesz lecserélve egy MacBook Pro-ra (13"). A sima MacBook-ért én sem adnék 1000€-t, épp ezért inkább dobok hozzá 150€-t.
    Eleddig egyetlen Apple terméket használtam huzamosabban, egy ipodot. Immáron 4ik éve teszi a dolgát probléma nélkül. Sikerült az iTunes-ra is áttérnem és meg vagyok vele elégedve. Attól, hogy neked Apple fóbiád van, attól még van olyan ember, aki szereti ezeket a termékeket használni és ami a legfontosabb dolog asszem az almások körében (én nem vagyok az :P ) az az, hogy meg vannak elégedve a pénzükért kapott szolgáltatással. Egyébként meg jó volna, ha egy kicsit levennéd a szemellenzöd, mert ahol én lakok ott abszolut nem "menö" egy Apple termékkel szaladgálni, pont olyan, mint egy Asus-szal. Nyilván, aki csak azért vesz Apple-t, mert ezáltal felsöbbrendübbnek érzi magát, annak úgy kell. De semmivel sem rosszabb az, mint amikor valaki ezért (irigységböl) fikázza öt. :(

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • xedos

    addikt

    Nesze neked flame:-)
    15"-os macbook pro helyet egy ilyen :-) Kellene bele kicsit több alu és bill világítás + OSX és már is repül a PRO :))
    [link]

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz xedos #315 üzenetére

    Az igazság az, hogy én egy Dell-t néztem ki elöször, de az világítós billentyü nélkül is többe került volna, mint az alap 13"-os MacBook Pro. Link

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • xedos

    addikt

    válasz Jaffafa #316 üzenetére

    Ezt én is nézegettem :-)
    De nem egy kategória az ACER-el...
    Maradok MAC-nél. :DD

  • Rushmachine

    csendes tag

    Csak annyit mondanék :

    http://www.laptop.hu/index.php?main=main&page=bolt&subpage=kirakat&itemid=12016&op=details&mode=laptop_uj

    Ezen azért el kéne gondolkodni .Mennyi pénzért mit kapsz És nézd már 3 év gari :D
    Az skacok az Alienware az Alienware , aki próbálta már az tudja a különbséget .
    R

    [ Szerkesztve ]

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • Gemyny

    csendes tag

    válasz Rushmachine #318 üzenetére

    Ezzel csak 1 a baj.Marpedig az hogy gamergep,egy mac pedig elsosorban nem arra valo!Egy cipoben jarok Xero forumtarsal.3 eve hasznalok macintosht(2007-es modell 3.1-es macbook pro) es nem sznobsagbol de elegge nehezemre esne visszaulni windows ele.Elismerem en is sokallom az arat egy kicsit.De egy kicsit gondoljunk bele.Kapsz egy viszonylag jo hardvert,szoftverrel egyutt.Semmikepp sem feledkezzunk meg arrol hogy gyakorlatilag ugyanazok fejlesztik a hardvert mind a szoftvert es tobbek kozott ennek is koszonheti a stabilitasat.Szamoljuk csak ossze ha veszunk egy ugyanilyen hardverrel felszerelt gepet es megvasaroljuk azokat a szoftvereket,nem pedig lewarezoljuk,amiket az apple ad alapbol a gep melle akkor melyik tabor fogjobban kijonni anyagilag.Teny hogy letezik pc-s tabor ill. mac-es tabor de tenyleg viselkedjunk mar felnott modjara,meg lehet vitatni mindent kulturaltan eszervekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz Gemyny #319 üzenetére

    Erre reflektálva ,nem azt akartam szemléltetni ,hogy gémer vagy nem ,hanem azt ,hogy mennyi pénzért milyen szintű gépet kap az ember.És most itt nem a minőségre értettem ,mert mind az Alienware ,mind az Apple profi gépeket gyártanak ,csak azt akartam szemléltetni ,hogy nagyából ugyan annnyiért mennyivel jobb gépet veszel hasonló szinvonalas márkából.
    Persze egyértelmű ,hogy a Mac jobb Zeneszerzésre,Photo és Video szerkesztésbe ,de ezt nem is vitatja senki,habár ez elsősorban az OSX nek és nem a hardware nek köszönhető.
    Persze most bele lehetne kötni abba ,hogy az Alienware nél 1 millából is összelehet rakni gépet ,de nem ez a lényeg.Hanem az ,hogy az Apple gépek egy kicsit túlárazottak a tudásukhoz képest . Ha egy 20% kal olcsóbb lenne azt én teljesen reálisnak tartanám ,természetesen a bruttó végfelhasználói árból gondoltam.
    És még mondhatni így se lenne olcsó ,viszont elfogadható áron lenne.

    [ Szerkesztve ]

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • Gemyny

    csendes tag

    válasz Rushmachine #320 üzenetére

    Ebben tökéletessen igazat adok!Ki mire használja...mint ahogy írtad is.Én remixer lévén zenével foglalkozok,sokat számít nekem a hordozhatóság is.Régebben sok fajta lapossal próbálkoztam de végül az apple-nél kötöttem ki.De ahogy fentebb írtam ne felejtsük ki a géphez adott szoftveres tartalmat.Ezt gyakorlatilag hazaviszed,kibontod,felnyitod,megcsinálod a first contactot és már használhatod is,akár zenére,fotóra,videóra.Ezek természetessen pro felhasználóknak kevéske,de ahhoz bőven elég hogy 1 átlagfelhasználó igényét maximálissan kielégítsék.Aki játszani akar egy lapossal és megteheti az ugysem apple gépet vesz hanem pl. az általad linkelt szörnyet,aki viszont komoly munkára akarja használni annak a macintosh jó alternatíva lehet.

  • Damage

    senior tag

    válasz moonman #239 üzenetére

    HP busines class(!!!) laptopomra 1 év garanciát kaptam. Súlyos tízezrekért vehettem volna + 1 vagy 2 év garit.
    MacBook-omra 2 év (magyar) garanciát adtak alapból. (helye válogatja, hogy ki mennyit ad)

    A HP gépemet 255 ezerért vettem és 2 évesen alig tudtam eladni (75 ezer HUF-ért).

    A MacBook 260 ezer HUF volt és már most kíváncsi vagyok, hogy mennyiért fog elmenni 2 évesen, de egészen biztos vagyok benne, hogy nem 70-80 környékén!

    Ezek ellenére én is drágának érzem a 15"-os MacBook-okat, de a 13"-nak szerintem korrekt az ára. Amúgy se akartam 15" vagy nagyobb gépet, mert kényelmetlen hordozni. Ráadásul a 13"-as Mac-eknek iszonyatosan jó az akku üzemidejük. Itthoni használatnál ki van kötve egy full HD monitorra.
    A világ bármely pontjáról elérhetem a gépem (iPhone-nal), megnézhetem a dokumentumokat, távirányíthatom a gépet, természetesen teljes grafikus felület mellett és ez csak egy apróság a sok kényelmi szolgáltatás mellett. A multi-touchpadot kipróbálva az ember már nem szívesen nyúl más notebook-ok touchpad-jához, nagyon kényelmes a használata. A kijelző LED-es, a ház unibody és műanyag mivolta ellenére is strapábbnak tűnik a régi HP-mhez képest (al-mg volt).
    Lehet érveket és ellenérveket felhozni, döntsön mindenki saját belátása szerint, én nem bántam meg a váltást!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Damage #322 üzenetére

    Azt kell mondjam Te kevered a szezont a fazonnal. Garancia? Na ezt elő ne hozd, alaphelyzetben az összes Apple termékre egy év garancia van. És ha ez egy MacBook Pro, akkor 100000 Ft a garancia bővítés ehhez a csodához, szerinted ez olcsó ????? Kellj fel ember.
    A HP bármilyen gépéhez ez 30 - 40 Ezer Ft. Súlyos 10 ezrek? Na ne viccelődjél már.
    100 000 Ezer Ft, a hp esetében a házhoz mennek és 5 év garancia. Mikor nyújtott ilyet a csodamac, bárhol is. HA beszarik ez a tűlárazott átlagtermék, akkor 3 - 4 hét a javítás minimum, főalkatrész csere esetén. De csak azért mert annyira premium szalarrel parter a sok magyar kereskedő, hogy pótalkatrész sincs, ha nagyon kellene. Komolytalanok az érveid, Mint a többi fanboy,nak is azok.

    "A HP gépemet 255 ezerért vettem és 2 évesen alig tudtam eladni (75 ezer HUF-ért)."

    Értem és mit szeretnél eladni garancia nélkül?
    Aki garancia nélkül vesz ilyen eszközöket, az minimum hülye, aki pedig ráadásuk garancia nélkül vesz megy egy Mac-et Magyarországon, az meg még nagyobb barom, mert itt azt gondolják, az emberek, hogy ez a túlárazott átlagtermék, az aranyborjú, és a csodájára járnak, de nem az, csak van egy két f@sz,aki ezt híreszteli, ezek meg beveszik. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • tildy

    nagyúr

    válasz Digitalis #308 üzenetére

    Minimalber az minimalber itt is ott is... Az angolnalk is ugyanannyi a minber, mitn aki bevandorlo...
    Jobb azt fgyelembe venni, mint az angol atlagbert.
    Egyebkent itt egy tenyleges minimalberbol megvan egy macbook pro 13as. 866 font volt szalitassal egyutt. A minber meg nettoben kb 820 /840. Attol epp csak egy hajszalnyival kerul tobbe.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Damage

    senior tag

    válasz alamuszi #323 üzenetére

    Azt kell mondjam Te nem olvastad el figyelmesen az általam leírottakat...
    Garancia?
    A HP-re (busines class) 1 évet kaptam anno, a Mac-re 2 évet a "magentától".
    Igen, a 30-40 ezer súlyos 10 ezrek (nem 100 ezrek, ez tény).
    Számomra elegendő a 2 év garancia, általában 2 évre vásárolok gépet. Nem mondom, hogy mindenki 2 évre vesz laptopot, én csak a saját nézőpontomból írtam le a dolgokat...
    Ha "beszarik", cseregépet biztosítanak vagy cserélik, utána kérdeztem (ugyanez igaz az iPhone-ra, nem vacakolnak, kicserélik)!

    A fanboy-t sértésnek veszem, de nem haragszom! Próbálom a pénzemből a számomra lehető legfunkcionálisabb ár/értékkel rendelkező terméket megvenni!

    Ezek szerint hülye voltam, hogy garancia nélkül adtam el a HP-t? A Mac-et is 2 évre vettem, eladósorba fog kerülni. És szinte biztos vagyok benne, hogy kevesebbet fogok vele bukni, mint a HP-vel.

    Én kérek a Nevedben elnézést attól a sok "baromtól", aki használt MacBook-ot vagy egyéb gyártótól származó notebook-ot vásárol garancia nélkül!
    Szerinted az a helyes megoldás, hogy a lecserélendő (garanciával nem rendelkező) gépet dobjuk ki a veszélyes hulladék közé ahelyett, hogy megpróbálnánk eladni???
    Nálam fontos szempont többek között az is, hogy adott esetben mennyiért fogom tudni tovább értékesíteni!

    Hasonlítsd össze az árakat (a MacBook Pro valóban túlárazott, szerintem is). A 13,3"-as MacBook-nak nem nagyon van ellenfele az adott méretben, adott akku teljesítménnyel, 2 év MAGYAR garival, (használható) OP rendszerrel....stb-stb.
    Senkire nem próbáltam rábeszélni, csupán elmondtam a tapasztalataimat...
    A cinikus HSZ-od ellenére sem bántam meg a döntésem, nem áll szándékomban trendinek, sem "fanboy"-nak lenni. Egyszerűen a legjobbat akartam a pénzemért...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Damage #325 üzenetére

    Nekem sem állt szándékomban megsérteni sem téged sem bárkit. Eleve komolytalan dolognak tartom, ha egy ilyen gépet minimum fél év garancia alatt vesz meg valaki, teljesen mindegy, hogy Mac, vagy más. A miért-re nagyon egyszerű a válasz, ki az aki pl alaplapot vesz majd bele, ha bedöglik 100 000 Ftért.
    Pontosan ez a baj, amit Te is leírsz. Semmivel nem ér többet a Mac, sőt ha beleszámolom az alkatrész árakat, és a szerviz intervallumokat, akkor fele annyiért lehetne eladni, mint egy bármely más notebookot. Mivel ha bedöglik akkor htványozottan nagyobb a szívás vele, mint bármely más gyártó termékeivel, árban szinte biztos, időben, pedig szinte megint biztos. Ez nem normális dolog, ez hype. De aki ilyenbe beleugrik, az meg is érdemli.

    "Szerinted az a helyes megoldás, hogy a lecserélendő (garanciával nem rendelkező) gépet dobjuk ki a veszélyes hulladék közé ahelyett, hogy megpróbálnánk eladni???"

    Nem nem az, és miért is kellene egy ugyanolyan sőt kisebb teljesínényű gépért többet fizetnie, bárkinek is, amire hatványozottan jobban ráfázhat, ha beüt a crach. Nem logikus, hanem felelőtlen.

    "Ezek szerint hülye voltam, hogy garancia nélkül adtam el a HP-t? "

    Nem, az volt a felelőtlen aki ennyiért megvette. Garancia nélkül

    "Én kérek a Nevedben elnézést attól a sok "baromtól", aki használt MacBook-ot vagy egyéb gyártótól származó notebook-ot vásárol garancia nélkül!"

    Én ezen a felelőtlenségen csak nevetni tudok, mer ismerjük a magyar embert mindig más a hibás.

    "Hasonlítsd össze az árakat (a MacBook Pro valóban túlárazott, szerintem is). A 13,3"-as MacBook-nak nem nagyon van ellenfele az adott méretben, adott akku teljesítménnyel, 2 év MAGYAR garival, (használható) OP rendszerrel....stb-stb."

    Ez kicsit elcsépelt, mi az, hogy nincs ellenfele? De van csak nem az van rajta, hogy Apple.

    "Egyszerűen a legjobbat akartam a pénzemért..."

    Elhiszem, hogy nem vagy trendi fanboy. Viszont ez a mondat hát hogy is mondjam, inkább fogalmazd át, arra, hogy neked ez felel meg e legjobban, mert ezért a pénzért ez luxuscikk, nem a legjobb. És nem tévedek nagyon ha azt mondom, hogy rétegtermék, azzal sem tévednék nagyot, ha azt mondanám, hogy ennyi pénzért ez divatcikk, de az sértő lenn. Pláne, ha belegondolog, abba az apró ténybe, hogy ezért a pénzért Corporate Business gépek vannak, ami nem a mecbook kategória, hanem jóval felette van.
    Szóval a legjobb, kicsit sántít, nem is kicsit.... :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Én még nem vettem macbookot, az egyetlen apple cuccom egy 8 gigás Ipod Touch, amit imádok (bár most a kevert ipad, iphone4 firmware frissítéssel kicsit elrontották)

    Amiért most mégis tervezek venni egy Macbook Pro 13", az elég hosszú szülés eredménye.
    Rövidre véve a story-t, épp notebook vásárlás előtt állok és a végeredmény azt lett, hogy egy 13 collos, vékony és könnyű gépre lenne szükségem, amire eddig a legjobb megoldást egy acer TimelineX 3820TG személyében találtam meg. Ez kb. 230 ezer Ft. Keresés közben bejött a képbe az ipad és eszembe jutott, hogy milyen jó is lenne ipod-ra, ipad-ra készíteni alkalmazásokat (anno nagyon szerettem programozni). Ekkor derült ki, hogy ehhez Mac OS kellene, amit persze össze is lehetne valahogy buherálni PC-n is, de bármikor frissithetnek valamin a OS-ben, SDK-ban, Xcode-ban, ami keresztbe tehet nekem. Szóval jobban járnék egy rendes mac -el. Persze vehetnék egy kicsi mini mac-et, de az is túl drága, ráadásul eredetileg notebookot akartam venni. Így jutottam el, a macbook-hoz, aztán a kisebbik macbook pro-hoz, mivel ez utóbbi alig drágább. Most ez a gép itthon legolcsóbb helyen kb. 340 ezer Ft, vagyis több, mint egy százassal drágább, mint a kinézett acer. Az acer-ben kicsivel erősebb a proci és a vga, a macbook viszont vékonyabb, full fém a háza, jobban is tetszik az ezüst, mint a sötétszürke, van benne dvd író, háttérvilágítás a billentyűzetnél, talán jobb kijelző. Mindkettőre 1 év garancia van, bár az acer-hez jóval olcsóbb a kiterjesztés. Szóval a macbook pro kicsivel jobb gép, de ez nem indokol ekkora árkülönbséget. Drága....rohadt drága...főleg itthon. Amcsiban lennénk, holnap csuklás nélkül vennék egyet az első shop-ban, de Európában már sokkal drágább, itthon meg kész rablóbandára bízták a forgalmazást. Nem értem Steve Jobs -nak miért éri meg az hogy az eleve drága termékeit olyanokra bízza, akik gyakorlatilag eladhatatlanul drágán árulják nálunk, ezzel is rontva a márka imázsát.

    Szóval kellene vennem egy ilyen gépet, csak meg kellene találnom a megoldást, hogy külföldről minél olcsóbban tudjam megvenni.

    Szóval most ott tartok hogy kellene vennem egy 13 collos macbook pro-t, csak ki kellene találni

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • *Szájber*

    tag

    A PC azoknak való, akik a mindennapjaikat azzal töltik, hogy játszanak, tunningolnak, szertnek resetleni és nap mint nap cserélgetni az alkatrészeket...ezek még gyerekeke..:)Mac azoknak való akik felnőttek, dolgoznak rajta, egy biztos és stabil rendszert szeretnének, megfelelő minőségben mint hardver, mint softver terén...Nem elhanyagolható ez egyszerű, letisztult dizájn, és nem akarnak hozzá nyúlni 1-2 évig vagy akár 3-4 évig minimum!!!Ennyi

     *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

  • raay

    csendes tag

    Sziasztok!

    Érdekelne, hogy ti milyen laptopot vásárolnátok, mik a vásárlási szokásaitok. Szerintetek miért jó a Machintosh, főként a MacBook? Miért szeretitek, vagy épp miért nem?
    Válaszaitokkal egy egyetemi hallgató szakdolgozatához járulnátok hozzá! Kitöltése maximum 15 percet vesz igénybe az alábbi linkre kattintva:

    https://spreadsheets0.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEZZWXNqX1E1M1RrMXlCcmhIUFUyd2c6MQ

    A kitöltés önkéntes és névtelen, a válaszok csak a szakdolgozat elemzéséhez lesznek felhasználva, és csak az összesített eredmények kerülnek publikálásra.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

  • zsomle98

    csendes tag

    Ki az aki tud macbook prot i7es procival 15" kijelzővel nem újonan háromszáz körül?

  • Kamikazeman

    aktív tag

    Sziasztok!
    Van egy 2010 mid 13" -os macbook pro-m. Szeretnek bele SSD-t milyen meretu kell bele a HDD helyere, Illetve milyen csatis ez? Esetleg van-e valami fontos kriterium meg? Szoval milyet ajanlotok?
    Koszi

Új hozzászólás Aktív témák