Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz moonman #239 üzenetére

    HP busines class(!!!) laptopomra 1 év garanciát kaptam. Súlyos tízezrekért vehettem volna + 1 vagy 2 év garit.
    MacBook-omra 2 év (magyar) garanciát adtak alapból. (helye válogatja, hogy ki mennyit ad)

    A HP gépemet 255 ezerért vettem és 2 évesen alig tudtam eladni (75 ezer HUF-ért).

    A MacBook 260 ezer HUF volt és már most kíváncsi vagyok, hogy mennyiért fog elmenni 2 évesen, de egészen biztos vagyok benne, hogy nem 70-80 környékén!

    Ezek ellenére én is drágának érzem a 15"-os MacBook-okat, de a 13"-nak szerintem korrekt az ára. Amúgy se akartam 15" vagy nagyobb gépet, mert kényelmetlen hordozni. Ráadásul a 13"-as Mac-eknek iszonyatosan jó az akku üzemidejük. Itthoni használatnál ki van kötve egy full HD monitorra.
    A világ bármely pontjáról elérhetem a gépem (iPhone-nal), megnézhetem a dokumentumokat, távirányíthatom a gépet, természetesen teljes grafikus felület mellett és ez csak egy apróság a sok kényelmi szolgáltatás mellett. A multi-touchpadot kipróbálva az ember már nem szívesen nyúl más notebook-ok touchpad-jához, nagyon kényelmes a használata. A kijelző LED-es, a ház unibody és műanyag mivolta ellenére is strapábbnak tűnik a régi HP-mhez képest (al-mg volt).
    Lehet érveket és ellenérveket felhozni, döntsön mindenki saját belátása szerint, én nem bántam meg a váltást!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz alamuszi #323 üzenetére

    Azt kell mondjam Te nem olvastad el figyelmesen az általam leírottakat...
    Garancia?
    A HP-re (busines class) 1 évet kaptam anno, a Mac-re 2 évet a "magentától".
    Igen, a 30-40 ezer súlyos 10 ezrek (nem 100 ezrek, ez tény).
    Számomra elegendő a 2 év garancia, általában 2 évre vásárolok gépet. Nem mondom, hogy mindenki 2 évre vesz laptopot, én csak a saját nézőpontomból írtam le a dolgokat...
    Ha "beszarik", cseregépet biztosítanak vagy cserélik, utána kérdeztem (ugyanez igaz az iPhone-ra, nem vacakolnak, kicserélik)!

    A fanboy-t sértésnek veszem, de nem haragszom! Próbálom a pénzemből a számomra lehető legfunkcionálisabb ár/értékkel rendelkező terméket megvenni!

    Ezek szerint hülye voltam, hogy garancia nélkül adtam el a HP-t? A Mac-et is 2 évre vettem, eladósorba fog kerülni. És szinte biztos vagyok benne, hogy kevesebbet fogok vele bukni, mint a HP-vel.

    Én kérek a Nevedben elnézést attól a sok "baromtól", aki használt MacBook-ot vagy egyéb gyártótól származó notebook-ot vásárol garancia nélkül!
    Szerinted az a helyes megoldás, hogy a lecserélendő (garanciával nem rendelkező) gépet dobjuk ki a veszélyes hulladék közé ahelyett, hogy megpróbálnánk eladni???
    Nálam fontos szempont többek között az is, hogy adott esetben mennyiért fogom tudni tovább értékesíteni!

    Hasonlítsd össze az árakat (a MacBook Pro valóban túlárazott, szerintem is). A 13,3"-as MacBook-nak nem nagyon van ellenfele az adott méretben, adott akku teljesítménnyel, 2 év MAGYAR garival, (használható) OP rendszerrel....stb-stb.
    Senkire nem próbáltam rábeszélni, csupán elmondtam a tapasztalataimat...
    A cinikus HSZ-od ellenére sem bántam meg a döntésem, nem áll szándékomban trendinek, sem "fanboy"-nak lenni. Egyszerűen a legjobbat akartam a pénzemért...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák