Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Egy részről nyomatják az agresszív jogvédelmet, szabadalmi rendszert, másfelől pedig üzleti titkot és adatvédelmet megkérdőjelező döntések születnek.

    "Rendkívül fontos ítélet született tegnap egy, a Microsoft és az amerikai kormány között folyó perben. A bíróság úgy döntött, hogy az amerikai cégek által kezelt adatokat akkor is ki kell adni adatigénylés esetén, ha azokat nem az Egyesült Államok területén tárolja a vállalat." [link]

    (#2) Lorenzo9:
    az árak már rendben lehetnének, csakhogy pont a digitális tartalomvásárlásnál korlátozzák regionálisan az eladást. Papírkönyvet vagy dvd-t vehetek az usa-ból, brittektől vagy németektől is. Azonban ugyanazt digitálisan csak az usba-ból, mert a többi bolt csak abba az országba adhatja el a terméket, amelyben üzemel. Pont az eu-ban nincs szabad verseny a digitális tartalomfogyasztásban, mert nem vehetem igénybe a német vagy britt eladótól, hanem várhatom mikor lesz magyar változat. Szerencsére már vannak szolgáltatók, aki bejöttek hozzánk. Az is igaz, hogy sok példa van rá, hogy digitálisan nem olcsóbb valami, pedig a fizikai tartalomnál a fizikai előállítás, terjesztés és a bolt 40% árrése is benne van az árban, amit megúsznak digitálisan. A szerver üzemeltetése pedig sokkal kisebb tétel ezeknél.

    (#9) Lenry
    Igen, sok esetben az usa nettó * itteni áfa = euro. Viszont van sok példa arra is, hogy usa nettó = euro nettó és majd ezután kerül csak rá az áfa. Csak egy példa, amiről nemrég szó volt a ph-n is: chromebook. Usa-ban az ottani legmagasabb adóval számolva 50eft, míg nálunk bruttó 90 eft. Érdekes módon a az egyszerű notebookoknál tudnak hasonló nettó árakat adni. Csak a 300 dollár alattiak kerülnek duplájába az eu-ban.

    (#28) Crystalheart:
    Az it cuccok például vámmentesek... mégis... de ahol van vám, az sem olyan mértékű, mint a különbség.

Új hozzászólás Aktív témák