Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozont

    veterán

    Nem olvastam el ugyan a linkeket, most meló után vagyok nincs kedvem, majd később. De. Mióta a jelenlegi munkahelyemen vagyok, ahol fizikai munkát végzek és sokszor pörögni kell rendesen, 2-3 hónap alatt ledobtam 12kg-ot. Előtte nem mozogtam semmit, csak jöttek a kilók, 86 voltam 176 cm magassággal, ami talán nem is lenne olyan sok, de minden a pocakra jött sajnos. Most beálltam 73-74-re, a pocak is szépen visszahúzódott, közben az izomtömeg is növekedett kicsit. Ami még lényeges változás történt, hogy többet eszem valamivel, de az étrendem nem sokat változott (van benne sok kenyér meg tészta is pl).

    Ha nem az aktív mozgás miatt fogytam le, akkor mitől?

    De logikusnak is tűnik. Egy intenzív testedzés közben (ami lehet futás, úszás, biciklizés, stb) több energia kell a szervezetnek, ezért felgyorsul az anyagcsere, több kalória ég el. Ennek a jelei, a megemelkedett testhőmérséklet->intenzív izzadás, mivel ugye veszteségként hőmérséklet is keletkezik az égés során. Minél intenzívebb ez az "égés", annál több hő is keletkezik.
    De elég laikus vagyok ebben a témában, bioszból sem voltam a legjobb. Szóval nem állítom 100%-ra hogy jó a gondolatmenetem.

Új hozzászólás Aktív témák