Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz erdoke #25 üzenetére

    tudod hogy abba kéne hagynod az általánosítást és az extém példák kivetítését? just sayin' erre még visszautalok lennebb...

    "Soha annyit nem zabáltam, mint a nyári délutánok on megkezdett, estébe nyúló foci maratonok után."

    nyilván maratoni intervallumos futások javasoltak 5-6 órásak a fogyni vágyóknak. nyilván. ezt honnan sikerült szűrni? az 500 kcal-os edzésből? és vissza is tértünk az első mondatomhoz. egy órás laza, épp beszélgetni nincs kedved tekerés vagy kocogás köszönő viszonyban sincs a te példáddal viszont bőven fedi az enyémet...

    "ráadásul lehet egy olyan pszichológiai vetülete, hogy "megdolgoztam érte"."

    jah viszont a lehettel ellentétben egészen biztosan van egy olyan, hogy megdolgozott azért hogy fogyhasson, és nem csipszet fog zabálni hanem csirkemellet natúrban párolt zöldséggel. és mivel nem 5 órát fut vagy csak teker hanem 45-60 percet így nem 12 tojást eszik meg hanem kettőt... ha már felemeli a seggét hogy dolgozzon érte, akkor csak az igazi balfaszok tolják a fárasztó edzés után a tarkóba a csokit. azok meg meg is érdemlik.

    " A mozgás és a jó minőségű étel a két legjobb gyógyszer, viszont ezek közül csak az egyik alkalmas igazán fogyásra."

    ez ebben a formában megint az első mondatomat kérem elolvasni. egész egyszerűen kiegészítve azzal hogy hazugság. a kettő együtt a leginkább alkalmas a fogyásra. értelmes és fentartható sport, és normális étkezés. ezt hívják életmód váltásnak... elé a 3 naponta egy óra futás és odafigyelt étkezés normális alapanyagokból... nem egy swarci szintet kell megütni...

    "Legalább három olyan gyógyszer (hormon) van ma is forgalomban, amivel úgy el tudnálak hizlalni, hogy túl sok mindent nem tehetnél ellene."

    ugye nem akarunk elmenni az árnyékkormány-kemtrél-ufók szentháromság irányába... nem mondtam hogy nincs aki hormonális problémák miatt hízik el. de van. elég hamar ki is szűrik az orvosok. csak ne akard beadni nekem hogy pl a legtöbben cukrosok lesznek és azért híznak el. nem... világviszonylatban az elhízás miatt lesz cukorbeteg a legtöbb ember és nem fordítva.

    "Nem, nem értem. Említettem, hogy vannak durván egészségtudatos sportolók, akik súly problémákkal küzdenek. Maratoni futók, triatlonosok, stb."

    első mondatomat megint olvasd el. komolyan képes vagy érvelni egy olyan példával, amiről te is tudod hogy minden egyes névre aki aktív sportoló legalább amatőr szinten hivatalosan és beleesik ebbe a kategóriába 200.000 olyan van aki nem? ugye csak vicceltél... persze sumo, amerikai foci erre tenyésztett falemberei és hasonló direkt méretre menő sportolókat hagyjuk ki, az intended. olyanról beszéljünk akik nem direkt híztak.

    "t, olyan emberek is léteznek, akik évek óta napi 1400 kcal körül esznek, és rettenetes hájasok"

    az ember szereti diéta alatt alulbecsülni a kcal bevitelét. aki tudja milyen 1400 kcal körül enni, az azt is tudja hogy az durva grammozást, és tervezést igényel. aki évekig nem tud lefogyni úgy hogy valóban ennyit eszik annak 1: nem 1400 kcalt kéne ennie mert így is sok neki, 2: évekkel ezelőtt orvoshoz kellett volna mennie, 3: első mondatom. ezer példa van viszont minden egyes ilyen tudatos emberre, aki mekin és wendy's-en él, és bevisz napi 3000 kcalt aztán a wallmartban rokikocsival görög körbe.

    "Könnyebb lesöpörni az asztalról, miszerint hirtelen mindenki lusta zabagép lett. "

    nem. sokkal egyszerűbb fogni egy igen szűk rétegnek se nevezhető valóban beteg embert és globálisan kinyilatkoztatni hogy mindenkinek ez a baja vagy a legtöbbnek. van aki tényleg betegség miatt hízik el. a jelentős többség viszont maga tehet róla. és ezért jó példa a dohányosoké. jutalmazó mechanizmus ugyanis az evés is. megnyugtatja őket. boldoggá teszi. tudom dohányoztam is, ettem is... nem mindenki. de a legtöbb bőségesen ebben a cipőben jár. ezzel kezeli a stresszt, a szomorúságot, a boldogságot, bármit, vagy egyszerűen családi példa, mert anyu is akkora mint a ház a gyereket is tömi mint a libát. az dagadt, csúfolják, szomorú lesz, eszik, megint hízik, cukkolják, etc...

Új hozzászólás Aktív témák