Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz b0bcat #2 üzenetére

    Igen ez van leirva. Ezt nagyon kevesen tartjak be Magyarorszagon. A kereskedo ha elad valamit azt nem fogja neked visszavenni sem 3 sem 8 napon belul. A torvenyre nagy ivben tesznek a magyar kereskedok. Mar csak azert is, mert nagyon jol tudjak, hogy nincs semmi a vasarlo kezeben. Ha a termek nem hibas a magyar kereskedi nem veszi vissza a termeket. Miert? Mert az Fogyaszto Vedelem igy sem meg ugy sem tud semmit tenni. A bekelteto testulethez kuldi a vasarlot, ha pedig ott sem sikerul megegyezni (miert sikerulni, a kereskedonek nem erdeke) akkor mehet az ugyfel a birosagra, amit meg nem vallal be, mert tobbe kerul a leves, mint a hus.

    A fogyasztovedelem nem tud mit tenni a tipikus elektromos eszkozokkel, mert ugyan hogyan bizonyitja be, akkar egy telefonrol, hogy hibas az eszkoz. Sehogy, mert sem eszkoze, sem szakembere nincs.

    Persze, ha egyertelmu a hiba, akkor OK. De a lefagy a gepem neha hibakra nincs megoldas, sem szerviz. Meg ujraindul a telefonom 1 ev utan, pedig gyari az oprendszer rajta.

    Azt pedig nem eri meg senkinak, hogy a gyarba visszakuldje a termeket, hogy valojaban mi tortent vele.

    A gyar letojja, mert Tavolkeleten nincs garancia, mert nem letezo fogalom. Kuldenek egyet cserebe, de mivel minimum 1000 DB-ot vehetsz a legtobb gyartol, esetleg 500-at nem fog foglalkozni a Fogyaszto Vedelemmel, a magyarral plane nem.

    Innentol kezdve a legjobb esetben is a nagyker/kereskedo altal uzemeltetett szerviz joindulatan mulik, majd, hogy cserelnek-e alkatreszt vagy nem. Ami meg nem sok.

    Ezeket a dolgokat fokeppen az elektromos nagyobb bonyolultsagu eszkozokre ertem (Telefon, Notebook, Szamitogep, PDA, Tablet stb....)

    Termeszetesen Tisztelet a remelhetoleg minel tobb kivetelnek.

    (#6) FlekkeN

    Ez nem U.S.A. Neked erre van igenyed, de a masik 100-nak nincs. Nekem sem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz b0bcat #9 üzenetére

    Én sem azt mondtam, hogy semelyik nem csereli, hanem azt, hogy sok nem csereli.

    Klasszikus: Mistral, Bluefish. Ma mar nem leteznek. De ez a ketto ceg csak a kezdet volt, azota gomba mod szaporodnak a webshopok, csak az a baj ezzel, hogy a ez a modell egy U.S.A. ban megy, mert ott van Fogyasztovedelem, de Magyarorszag nem mellesleg ebben is a vicc kategoriajaba esik.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • daninet

    veterán

    válasz b0bcat #5 üzenetére

    Jólmondod. Tmobile nem szereti tartani. Volt egy SE xperia x10 telom, darált rajta a zene, illetve egy ora hasznalat utan gyakran ujraindult. Főzött romokkal a zenedaráláson lehetett segíteni, de az ujraindulason nem. 5x vittem vissza a t-hez, folyton ugyanugy adták vissza. Mikor mondtam, hogy kérem vissza a pénzt mert ez egy szar a szemembe hazudtak, és azt monták ilyenre nincs lehetőség, írattak a szervizzel egy papírt, hogy a telefonnak nincs baja (!!) és mondták, hogy többet ide ne hozzam. Írtam a sony magyarországi nagycégének vmi vezető beosztású ember cimét kigugliztam, mindent szépen összegyűjtöttem, elküldtem a levelet. 3hét után válaszoltak, hogy vigyem ujra a t-be és ha beérkezik a telefon különös figyelmet fordítanak rá. Ez azt jelentette, hogy 2 percig hallgatnak rajta egy zenét. Ezt 5 alkalommal nem tudták megtenni, holott a hiba felvételénél szépen odairattam. Volt, hogy mikor visszakaptam a telefont ott helyben elinditottam a zenét, és persze szar volt adtam vissza csavonak. Sajnalom, hogy naiv voltam es tudatlan rajuk kellett volna boritanom az asztalt a 3. alkalom utan. :(

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • llaszlo

    veterán

    válasz b0bcat #2 üzenetére

    Ha már ilyennel huzakodsz elő, akkor legalább pontos lennél. 3 MUNKANAP és 8 MUNKANAP.

    A cikkhez: TFC (Br 10e Ft feletti vételár) esetén 3 év az előírt szavatosság Mo-on nem pedig 2 év. Az EU-ban van előírva a 2 év.

    A konkrétan erre vonatkozó részt most nem találtam meg, de itt több helyen is olvasható a 3 év.

    [link]

    "BH1992. 187. Ha a jogosult szavatossági jogait nem tudta érvényesíteni, mert a hiba nem volt felismerhető, és a hiba felismerésétől számított három hónapon belül igényét keresettel nem érvényesítette, szavatossági igénye akkor is elévült, ha a tartós használatra rendelt dologra előírt hároméves idő, illetőleg az ennél hosszabb kötelező alkalmassági idő még nem telt el [Ptk. 308. § (1) és (2) bek., 326. § (2) bek.].
    BH1990. 179. Szavatossági jogok kifogás utján való érvényesítésének lehetősége a"

    "BH1985. 154. Ha a tartós használatra rendelt dolog kötelező alkalmassági ideje három évnél hosszabb, a szavatossági jogokat a hosszabb jogvesztő határidőn belül lehet érvényesíteni [Ptk. 308. § (1) és (2) bek.,
    16/1981. (VI. 3.) ÉVM sz. r. 3. §]."

  • Tapsi

    addikt

    válasz b0bcat #37 üzenetére

    "Más kérdés, hogy a FV tv. miért nem szabályozza azt, hogy mi van akkor, amikor a készülék nem tudja azt, amit tudnia kellene." - ez alatt mit értesz? Valamilyen "hibából" eredő alul működést? Mert ha igen, akkor természetesen vonatkozik rá az esetleges garancia/jótállás.

    Minden más esetben távollévők között a 8 napos elállás segít. Ha személyesen vetted, akkor pedig a te felelősséged, hogy a termék funkcionalitásáról meggyőződj.

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz b0bcat #43 üzenetére

    Semmi nem tiltja a boltnak, hogy jofej legyen, de nem is kötelezi rá jogszabály.

    Akkor hogyan győződsz meg arról, hogy tudja-e azt, amit tudnia kell?

    Olyan boltban kell vásárolni, ahol van kipróbálható készülék. Ha meg olcsó, raktárból dobozban áruló boltban akarsz olcsóbban vásárolni, akkor rendelj neten és van 8 napod kipróbálni a cuccot.

    [ Szerkesztve ]

  • Tapsi

    addikt

    válasz b0bcat #44 üzenetére

    Igazándiból olyan termékeknél, ahol fennáll ez a kérdés (tudja-e, amit kell) általában van bemutató darab (lásd: Tv, rádió, stb.) a mintaboltban. Egy videokártyát nyilván nem tudsz így kipróbálni, de nem is kell, hiszen ott mégis hogyan győződnél meg róla? Hiszen ezek teljesítménye erősen konfigfüggő is, és a variációk száma végtelen.

    Egyébként pl. az Aquánál kérés nélkül (automatikusan) kibontják a gyári csomagolást, megelőzendő a későbbi reklamációt - persze már akkor, amikor a vásárlásra kerül a sor, csak úgy pofira nem hiszem.

    Mellesleg nem is értem ezt a dolgot. Mégis mit akarnál megnézni egy videokártyán, alaplapon, stb-n, ami nem derül ki a specifikációból/mellékelt képből? Egy TV-nél/projektornál még megértem, hogy csekkolni akarod a képét, de szinte semmi másnál nem látom értelmét.

    #41 csibe1: Az "almás csetveszeknél" némi felárért vásárolható hozzá garancia kiterjesztés. Ha úgy veszed, akkor ez a módszer még felhasználóbarátabb is, mint a többi gyártóé, hiszen a vásárló eldöntheti, hogy hajlandó-e felárat fizetni a több garanciáért, míg máshol erre nincs lehetősége.

    [ Szerkesztve ]

  • Tapsi

    addikt

    válasz b0bcat #53 üzenetére

    Nálam ez még beleesik az említett Tv/projektor kategóriába, de akkor pontosítok: minden, aminek kijelzője van.

    #54 hallador A gép tájékoztatójában benne van, hogy mennyi a napi ajánlott használati idő. A napi 12 órai használattól pedig nem megy tönkre még egy konzumer gép sem, legalábbis 1 év alatt tuti. Szóval nem hivatkozhatnak nem rendeltetésszerű használatra (btw. honnan tudnák, hogy mennyit ment?).

    #55 csibe1 Nem vagyok hajlandó belemenni az Apple-vitába, 1000x lerágott csont. A végén pedig mindig kiderül, hogy nem is olyan túlárazott, mint egyesek gondolják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák