Keresés

Aktív témák

  • wxppro

    aktív tag

    Sziasztok, én is bagózok, és én is a "buksztárca-kímélő" módszerrel, veszek dohányt, meg cigarettahüvelyt, és töltöm otthon, már elég régóta. "Gyári" cigit már el sem tudom szívni, egyrészt túl erős, másrészt xar az íze, meg drága.
    Van egy leszokási módszerem, megosztom, hátha valakinek bejön. Nekem is működött egy darabig, de aztán felhagytam vele, mert meguntam. Pedig egyszerű, viszont csak olyan környezetben működik, ha olyan helyen vagy, vagy dolgozol, ahol bármikor rá tudsz gyújtani.
    Nem én találtam ki, hanem egy külföldi oldalon jó pár éve olvastam egy ilyen intelligens, elektromos kütyüről, amit használni kellett hozzá. A lényege az volt, hogy amikor rágyújtottál, fogtad ezt a kis tamagocsi-szerű vackot, és megnyomtál rajta egy gombot, ebből tudta a kütyü, hogy Te most bagózol. Ezt minden egyes rágyújtásnál eljátszottad, mondjuk egy hétig. Ezután a kütyüt átállítottad, és kiszámolta, hogy Te mikor és milyen időközönként gyújtasz rá. Ezután már akkor kellet rágyújtanod, amikor a tamagocsi bejelzett, és az a kis sunyi észrevétlenül elkezdte megnövelni a rágyújtások között eltelt időt, így elvileg X idő alatt fokozatosan leszoktatott a bagóról.
    Én erre találtam ki, hogy kiszámoltam, átlagban egy nap hány órától hány óráig vagyok aktív, ami alatt bagózok is, és az elfogyott bagó mennyiségét szépen elosztottam az aktív időszakra, így jött ki, hogy kábé 40 percenként gyújtok rá.
    Fogtam a telómat, elindítottam egy 40 perces visszaszámlálót, majd rágyújtottam. Lejárt az idő, megint újraindítottam a számlálót, megint rágyújtottam.
    Minden nap egy perccel megnöveltem az időt, így két hónap alatt már 2óra20perces időközönkét gyújtottam rá, vagyis sikerült 6-7 cigi/napra redukálni a fogyasztásomat.
    Valamiért, már nem tudom az okát, ez abbamaradt, és visszaálltam a napi 20 szálra. Szóval nekem eddig ez az egy komolyabb kísérletem volt, amúgy 15 éve bagózok.

  • wxppro

    aktív tag

    Az azért érdekelne, hogy amíg egy autó kilószámra pöfögi tele a levegőt jóval károsabb anyagokkal, addig mi a büdös francért kell csesztetni a dohányosokat a pár milligramm füst miatt?
    Majd ha nem füstöl a pofámba minden áldott nap 40 diszkóterepjáró, 50 Ikarus meg 60 kamion, majd akkor kérjék számon rajtam, hogy én miért pöfögök, addig meg lehet kussolni... :(((

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Runner_fxr #139 üzenetére

    Ööö, pont nincs a klavidon véletlenül? Kicsit sok a felkiáltójel...

  • wxppro

    aktív tag

    válasz deniro2 #149 üzenetére

    Lehet, hogy a kínaiak így csinálják ki az ellent...az e-cigivel....:)

    Runner_fxr: és még több fiatalnak öltözött homokost...

    [ Szerkesztve ]

  • wxppro

    aktív tag

    válasz LadyLorien #147 üzenetére

    Ha xar a térded, akkor sürgősen kezdjél el bringázni... :K

  • wxppro

    aktív tag

    válasz The DJ #153 üzenetére

    Én nem tartom magam akaratgyengének, mert bagózok. Miért?

    Szerintem az a baj a legtöbb nem dohányzóval, hogy szánalmasnak és elesettnek lát minket dohányosokat, mert nem tudunk leszokni a cigiről.
    De itt álljunk már meg egy kicsit. Az nem jut eszébe egyiknek sem, hogy esetleg van olyan bagós, aki nem is akar leszokni? Én már vagy 10 éve nem zizegek ezen, eszembe sem jut, hogy megpróbáljam. Volt az a kísérletem, amit fentebb leírtam, aztán kész. Tisztában vagyok a dohányzás minden részével, lehetséges élettani hatásaival, stb. De ne gondolja azt rólam senki, hogy azért bagózok, mert szerencsétlen függő vagyok, aki nem tudja abbahagyni. Én NEM AKAROM abbahagyni...

  • wxppro

    aktív tag

    válasz D1Rect #155 üzenetére

    De az utánzás a bagóra is igaz, meg a követés, és itt most a cigi a téma, DJ meg általánosságban írt, én meg levetítettem a bagóra, mert én bagózok, nem szájat pumpálok... :)

  • wxppro

    aktív tag

    válasz benedekco #156 üzenetére

    The DJ: Értem, lásd 159-es... :K

    [ Szerkesztve ]

  • wxppro

    aktív tag

    válasz benedekco #156 üzenetére

    Cipőt a cipésztől, kerékpárt meg a kerékpárboltból, gondolom ez alap... :R

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Youri #185 üzenetére

    Megsúgom, az államnak sokkal, de sokkal kevesebbe kerül a dohányzás elleni kampány, a dohányosok gyógyítására fordított összeg, meg egyáltalán a dohányzással kapcsolatos bármilyen költség, mint amennyit a cigi adójából beszed... :K
    Ellenben egy autótulajdonos kétszer annyiba kerül az államnak, mint egy átlagember, akinek nincs autója, és még bagózhat is, akkor se kerül annyiba... :N
    Leszokni akaróktól tudom, hogy sokuknál nem az a baj, mikor le akarnak szokni, hogy nem gyújthatnak rá, hanem a tudat, hogy nincs náluk cigi. Szóval az, hogy ilyen-olyan praktikákkal elvonjuk Tőlük, nem vezetne a leszokáshoz.
    Nézz meg egy alkoholistát. Akármilyen csóró, mindig le tudja inni magát. Így lenne a bagóval is, bármilyen drága és tiltott lenne, aki akarná, úgyis hozzájutna...

    [ Szerkesztve ]

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Youri #191 üzenetére

    Erre csak azt tudom mondani, hogy nézz körül a hazai egészségügyben. Szerinted ha az összes káros szenvedélyhez használt, jövedéki adós termék adóját odatennék, így nézne ki? Szerintem nagyon nem. Elég, ha nagyságrendileg megnézed, hogy mennyi jövedéki adó folyik be, és mennyit kap az EÜ, szerintem elég nyilvánvaló, hogy a töredékét csak...

    A csikkeket ne is mondd, én bagózok, de soha nem dobom el a csikket az utcán. Amúgy meg egy 72 albetétes társasház gondnoka vagyok, és minden áldott reggel felsöprök egy 200 méter hosszú, 4 méter széles járdát a ház előtt. 3 kuka van ezen a szakaszon, de csak elvétve dobják bele a csikket, és ami a legszomorúbb, hogy pont a kukák körül van a legtöbb belőle. Azt nem értem, ha már a kukáig elment, akkor miért mellé dobálja?
    De nincs mit tenni, mert a földszinten üzemelő fodrászat alkalmazottai is mind cigiznek, kint a bolt előtt, pont szemben van egy kuka az üzlet előtt, de Ők sem mennek oda, és teszik bele a csikket, hanem azon versenyeznek, hogy a bolt ajtajából ki tudja belepöckölni a kukába. Persze senki. És nem érdekli Őket, hiába szólok, úgyhogy most azt találtam ki, hogy reggel a bolt előtt összeszedett csikkeket szépen odaöntöm a bejárati ajtajukba, hátha észreveszik magukat. Ez a szomorú, hogy még a közvetlen környezetükre sem igényesek az emberek, és mindenhol ezt látni. Bezzeg ha egy csöves odarondít a boltjuk ajtajába éjszaka, akkor meg megy a hiszti ezerrel... :(

    Frissen feltakarított járdán, mikor egy kretén eldobta a csikket, volt, hogy megcsapkodtam, mert nekiállt hőzöngeni. Aztán leintettem egy járőrt, annak meg nem győzött magyarázkodni...

    [ Szerkesztve ]

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Shufny #196 üzenetére

    Nálunk csikktartósak vannak. De ahogy néztem, a nem csikktartósoknál is van felapplikálva egy ilyen 'koptatócsík' szerű valami, amin el lehet nyomni az égő cigit, mielőtt bedobod.
    Az is igaz, hogy néha kiborítják, mert ugye a fém csikktartó forgatható, így a nagy kuka levétele nélkül üríthető.
    Egyik nap éppen a kukát ürítő közteres takarító borította ki, mert véletlenül mellément a vödörnek, amit alátett. Azt hiszed föltakarította? Egy frászt, otthagyta, aztán sántikált a másik kuka felé. Úgy kellett rászólnom, hogy szedje fel. Tiszta szégyen, hogy már az is otthagyja a szemetet, akinek az a dolga, hogy felszedje, ezért fizetik.
    Ugyanezeket az embereket hajtottam már el a ház elől is nem egyszer, mert télen csapatokban járnak, és felszórják homokkal a gyalogátkelőhelynél, meg a megállókban a járdát, hogy ne csússzon. A sztori az volt, hogy szétszakadt a csapat, és épp a mi házunk előtt várták be egymást, ott van egy lámpás zebra, ott szoktak átmenni a túloldalra. Amíg várták a többieket, ott szotyiztak, meg bagóztak, és ugyanúgy szétköpködték a szotyihéjat, meg eldobálták a csikkeket, mint bármelyik másik, igénytelen ember. Kimentem, és nagyon csúnyán elhajtottam Őket a búsba, persze előtte feltakaríttattam velük amit odaszemeteltek. Pont Őket, akiknek az a dolguk, hogy rend és tisztaság legyen. Fel is hívtam a Közterület Felügyeletet, hogy ugyan mit várnak el az átlagembertől, ha saját maguk is annyira igénytelenek, hogy ilyeneket csinálnak az embereik? Persze, csak ment a hümmögés, meg a sajnálkozás, meg a kivizsgáljuk az esetet, meg a sok habos duma...

    Amúgy meg a társasházon belül, a lépcsőházban is eldobálják a csikket a lakók, meg a liftben is, pedig ezeken a helyeken tilos dohányozni...

    [ Szerkesztve ]

  • wxppro

    aktív tag

    válasz deniro2 #202 üzenetére

    Hehe, szerintem az öcsémről beszélsz. Ő egy pont ilyen figura, életében egy szál cigi nem volt a kezében, egy korty alkoholt nem ivott meg, és egyszer megkóstolta a kávét és kiköpte.
    35 éves, 185cm magas, 130 kiló, 25 éves kora óta szívpanaszokkal, légzési nehézségekkel, néhány túldolgozott nap után menetrendszerű esti összeeséssel, ájulással, stb.
    És persze Ő osztja nekem az észt, hogy miért bagózok, miért kávézok. Alkoholt én sem iszok, max. szilveszterkor egy pohár pezsgő.
    Azon szoktam a legjobban röhögni, mikor olyanokat mond nekem, hogy Ő sokkal jobban szeret 130 kiló lenni, minthogy 80 legyen, mint én. Miközben marékszámra eszi a szívgyógyszert, meg mindenféle ketyeréket, hogy egyáltalán életben maradjon...

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Dante84 #206 üzenetére

    Ezt én sem értem, hogy miért kapálóznak a jövedéki adó miatt.
    Eddig bárkivel beszéltem, aki leszokott, senki nem mondta, hogy 'jaj de jó, 20k-val több marad meg havonta'. Nem marad meg, ugyanúgy elmegy másra, és feltehetőleg adóba is jut belőle bőven...Szóval a sáp ugyanúgy az államhoz vándorol, csak más formában. Lehet, hogy kicsit kevesebb, de viszont az EÜ-n meg megspórolják, nincs annyi krákogó, légzőszervi beteg ember...

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Dante84 #208 üzenetére

    Tudom, én sem úgy értettem, hanem az államot nem értem, hogy minek kapálózik a jövedéki adóért ennyire. Úgyis befolyik máshol, hiszen a leszokott dohányos se fogja élete végéig eltenni azt a napi 5-600 pesót, hanem elkölti másra. És mivel mindent adó terhel, előbb-utóbb úgyis az államnál köt ki a zsé...

  • wxppro

    aktív tag

    válasz kw3v865 #239 üzenetére

    Az szerinted miért rossz gondolkodásmód, hogy a kipufogógáztól 5 perc alatt kinyúlsz, a cigifüstöt meg szívhatod passzívan órákig, akkor sem lesz bajod? Az nem zavar, hogy sétálsz az utcán, és az összes melletted elhaladó autó füstjét tüdőzöd le? Azt miért nem gyűlölöd? Mert konkrétan nem érzed a szagát? Mert azt hiszed, olyan szaga van a levegőnek, pedig nem.
    m Ha meg megcsap a cigifüst, akkor már öklendezel...nem értem.

  • wxppro

    aktív tag

    válasz kw3v865 #242 üzenetére

    Helyben vagyunk. Ha így gondolod az autózást, és ennyire tisztában vagy vele, hogy milyen káros a kipufogógáz, akkor remélem egy autós topicban 100x ennyire megmondod a magadét az autósoknak, ugyanis ők kb. annyiszor nagyobb kárt tesznek a tüdődben, mint a néha beszívott cigifüst... :K
    Szóval, a Te gondolatmeneteddel élve, azért mert van a ciginél nagyságrendekkel károsabb gáz, amit állandó jelleggel beszívsz, még nem jogosít fel arra, hogy ezért azokat szapuld, akikkel nagyságrendekkel kisebb problémád van... :) Vagy azt hiszed, jobb lesz a levegő, ha az emberek nem dohányoznak az utcán? Elárulom, hogy nem... :N

Aktív témák