Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    Érdekes cikk, személy szerint engem még sosem foglalkoztatott az e-cigi! A hozzászólok között akad pár idegesítő ember! Volt aki a vízipipát védte. Annak üzenném, hogy jó ha tudja, hogy a vízipipa sem éppen olyan nagyon jó dolog! Persze nagy divat parkokban pöfékelni stb. Az elv ami miatt jobbnak tartják mint a hagyományos dohányzást és füvezést (mivel van aki ebből szívja a mariskát) az az, hogy a vízben lerakódnak veszélyes karcinogén anyagok amik így nem kerülnek a szervezetünkbe. És mivel lehűti a füstöt azt kevésbé érezzük kaparósnak. Van egy árny oldala, de ez mondjuk inkább a füvet vízipipából szívóknak probléma. A füvet ugye lent tartják és jó nagyokat szívnak belőle, nos a vízipipából sokkal több füstöt tudunk leszívni a lehűtésnek köszönhetően ami tüdőtágulatot okozhat. Bár a sima cigi is, de a vízipipa sokkal jobban!

    A cigivel sajnos nekem is meggyűlt a bajom! Jó pár évig szívtam napi rendszerességgel 1 doboz/nap kb. Aztán a rendszeres sportolás következtében egyszerűen magától abbahagytam, különösebb erőfeszítés nélkül csak egyszerűen nem kívántam. Sajnos nekem is voltak kilengések így voltak időszakok amikor kevésbé vettem komolyan a sportot és a cigi is visszatért! Többször próbáltam abbahagyni és többször estem vissza! Szerintem ez nem újdonság a dohányosok körében! Amire rájöttem, legalább is nálam működik, ha rendszeresen sportolok akkor sokkal kevésbé kívánom és különösebb erőfeszítés nélkül abba tudom hagyni! Mondjuk sosem voltam egy igazán erős dohányos aki cigivel indítja a napját! Viszont ha elkezdek sörözni pl egy bulin akkor egy pár korsó legurítása után egészen biztos, hogy rágyújtok! Ez már többször volt a vissza szokásom oka! Utóbbi pár évben nálam úgy nézett ki a dohányzás, hogy ha egy hétig vagy 2 hétig nem ittam sört akkor 1 hétig vagy 2 hétig nem dohányoztam, amikor haverokkal összeültünk sörözni akkor cigiztem is! Sajnos ha megiszom egy sört elindul egy folyamat ami rossz irányba visz! Szerencsére most már egy jó pár hónapja nem gyújtottam rá, komolyan veszem az edzéseket ez nálam heti 2 box edzést és heti 2 body-t jelent! Mellette még kerékpározom is! Szóval nem lehet panasz a mozgásra! 2 dologra jöttem rá! 1. Ha alkoholt fogyasztok akkor erős késztetést érzek arra, hogy rágyújtsak! 2. Ha rendszeresen sportolok nem hiányzik a cigi! Persze ehhez szükséges az alkohol fogyasztás mellőzése is!
    Minden dohányosnak javaslom próbálja ki ezt! Ne igyon egy korty alkoholt se és rendszeresen sportoljon valami, mind1 mit csak élvezettel csinálja! Ne azért sportoljunk mert muszáj hanem mert örömet okoz! Sajnos a legtöbb ember muszájból sportol, ami nem jó! Meg kell találni a mozgásban az örömet! Sokan szeretnek pl futni illetve ez mostanában nagyon népszerű! Ezzel nincs semmi baj, de ha ezt választjuk akkor ne városban a szmogban tegyük és lehetőleg ne betonon! Hogy a cikkhez is írjak valami, nekem ez az e-cigi nem túl szimpatikus! Nem gondolom azt, hogy károsabb lenne mint a sima cigi sőt valószínűleg sokkal kevésbé káros! A baj az, hogy szerintem ezzel nem tesszük le a cigit. Bármikor visszatér a rendes cigi ha ez nincs nálunk pl épp egy buliban! A cél minden dohányosnak a cigarettázás elhagyása nem pedig helyettesítése! Jó sportolást és sikeres leszokást kívánok!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák