Keresés

Aktív témák

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Youri #191 üzenetére

    Erre csak azt tudom mondani, hogy nézz körül a hazai egészségügyben. Szerinted ha az összes káros szenvedélyhez használt, jövedéki adós termék adóját odatennék, így nézne ki? Szerintem nagyon nem. Elég, ha nagyságrendileg megnézed, hogy mennyi jövedéki adó folyik be, és mennyit kap az EÜ, szerintem elég nyilvánvaló, hogy a töredékét csak...

    A csikkeket ne is mondd, én bagózok, de soha nem dobom el a csikket az utcán. Amúgy meg egy 72 albetétes társasház gondnoka vagyok, és minden áldott reggel felsöprök egy 200 méter hosszú, 4 méter széles járdát a ház előtt. 3 kuka van ezen a szakaszon, de csak elvétve dobják bele a csikket, és ami a legszomorúbb, hogy pont a kukák körül van a legtöbb belőle. Azt nem értem, ha már a kukáig elment, akkor miért mellé dobálja?
    De nincs mit tenni, mert a földszinten üzemelő fodrászat alkalmazottai is mind cigiznek, kint a bolt előtt, pont szemben van egy kuka az üzlet előtt, de Ők sem mennek oda, és teszik bele a csikket, hanem azon versenyeznek, hogy a bolt ajtajából ki tudja belepöckölni a kukába. Persze senki. És nem érdekli Őket, hiába szólok, úgyhogy most azt találtam ki, hogy reggel a bolt előtt összeszedett csikkeket szépen odaöntöm a bejárati ajtajukba, hátha észreveszik magukat. Ez a szomorú, hogy még a közvetlen környezetükre sem igényesek az emberek, és mindenhol ezt látni. Bezzeg ha egy csöves odarondít a boltjuk ajtajába éjszaka, akkor meg megy a hiszti ezerrel... :(

    Frissen feltakarított járdán, mikor egy kretén eldobta a csikket, volt, hogy megcsapkodtam, mert nekiállt hőzöngeni. Aztán leintettem egy járőrt, annak meg nem győzött magyarázkodni...

    [ Szerkesztve ]

  • rainmen

    aktív tag

    válasz Youri #191 üzenetére

    A csikkek eldobálása az nem a dohányosok hibája. Azon kívül, hogy ők dobják el. Hanem az alapvető nevelés, nem szemetelünk. Közel húsz évvel ezelőtt Németországban nyaraltunk, ahol sétálgattunk a faluban. Anyukám a csikket be tudta dobni a csatornába, mert ott senki nem szemetelt az utcán. Akkor nálunk miért nem lehet beledobni a használt zsebkendőt, csokipapírt, csikket, buszjegyet, használt rágót, stb. a kukába? :B
    Sokat kell még fejlődni a "kúltúrált szintehez".

Aktív témák