Aktív témák

  • turho

    addikt

    válasz Lousha #2163 üzenetére

    OK, én arra gondoltam hogy a nikotin teljes kiürülése 2-4 nap egyéntől függően, természetesen jóval hamarabb kezd hiányozni hogy zuhan a szintje.:)
    A tüdő érhálózata, és az egész szájüregi nyálkahártya ugyanúgy felveheti mindkét fajta belégzési móddal a nikotint. Ez nekem nem csak azt igazolja hogy a felszívódás eltér, hanem esetlegesen azt is hogy még mindig nem látom biztosnak, valóban 24 mg nikotin van-e a kínai és egyék 24 mg-osnak mondott löttyökben. Sajnos számomra ez a rendszer egyik gyenge pontja.....és bizony zavar is a dolog. Amiről az ember meggyőződhet házi labor nélkül, az csak az íz és a TH. A nikotintartalmat maximum saccolom....

    Idézet egy orvosi fórumról:

    Ha abbahagyja a dohányzás, a következőket tapasztalja:

    - 20 perc múlva: vérnyomás és a pulzus normalizálódik, a vérkeringés javul
    - 8 óra múlva: a szénmonoxid szint a vérben csökken, javul a fizikai közérzet
    - 48 óra múlva: a vérből a szénmonoxid teljesen eltűnik
    - 2-3 nap múlva: kevesebb nyák képződik a garatban, csökkennek a légzési panaszok, köhögés, krákogás
    - 5-7 nap múlva: az ízlelés és szaglás javul, a lélegzet frissebb, a fogak tisztábbak, és a személy energikusabbnak érzi magát
    - 2-3 hét múlva: a megvonási tünetek megszűnnek, és már több órára is képes megfeledkezni a személy a dohányzás csábításáról
    - 2-3 hét múlva: a vérrögképződés kockázata csökken
    - 4 hét múlva: a köhögés és a légzési problémák rendeződnek, Kevesebb fáradtság, több energia, nagyobb ellenállóképesség
    - 2-3 hónap múlva: a légzésfunkciók öt százalékkal javulnak
    - Egy év múlva: a szív-érrendszeri betegségek kockázata felére csökken
    - 2-3 év múlva: súlyos tüdőgyulladás, légúti betegség, influenza kockázata a nem magasabb nemdohányosokkal összehasonlítva
    - 5 év múlva: a tüdő, garat, nyelőcső és hólyagrák kockázata felére csökken
    - 5-10 év múlva: a keringési betegségek és a thrombózis (vérrögképződés) kockázata megegyezik a nemdohányzókéval
    - 10 év múlva: a tüdőrák kockázata feleződik, csökken az osteoporozis (csontritkulás) kockázata
    - 15-20 év múlva: a tüdő, garat, nyelőcsőrák és hólyagrák kockázata a nemdohányzókéval megegyezik

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

Aktív témák