Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz Vigec #281 üzenetére

    ám legyen;
    Te ezt érvként hoztad fel a hazai gyakorlat alátámasztására - nem, csak írtam példát, hogy másként is működhet, és a két rossz közül az egyik jobb.
    Itthon jogszerűtlen letölteni torrenten bármit - nem, nem az! a letöltéssel semmi probléma, ha amellett nem osztod vissza/töltöd fel!
    ...kazettamásolás ugyanezen folyamat, ez mégsem szúrja a szemüket - ? teljesen más a technológia, amellett fizikálisan is azonos helyen kell lenni egyszerre a forrásnak és az elkészítendő másolatnak, amíg torrent esetén a net mondhatni alig küzd határokkal/korlátokkal, így előbbi úton csak a töredéke kárt okozták, ráadásul a minőség is romlott valamennyit, pláne ha a másolatokról készültek további másolatok, de torrent esetén ilyen probléma sincs, és még lehetne sorolni...
    Része a beszerzési folyamatnak, amit ha nem teszel nem jutsz hozzá - hozzájutok, mert fizetek érte, bár nem fizikális optikai korongokat veszek - de aztán készítek róla másolatot olyan formátumban is, mert szükségem van rá -, és így még olcsóbb és egyszerűbb is a dolog.
    Persze nekik sokkal jobb lenne ha a hagyományos úton menne a terjesztés, mert az könnyebben ellenőrizhető - pont úgy, de akár még egyszerűbben és gyorsabban ellenőrizhető az - "online" - forgalmazás, ha az legális keretek között történik.
    ...a magán másolatok alatt azt érted, hogy mindeki megveszi az eredetit, és annyit másolhat belőle magának, amennyit akar, mert ez a magán használat, akkor a beszerzés egyéb formája miért legális? - a magáncélú másolat készítése a szabad felhasználás egyik speciális esete, csak és kizárólag azt értehetem alatta, amit a kapcsolódó szabályozás meghatároz. nem vizsgálják a forrást, hogy honnan szerezted be, és az eredetivel sem feltétlenül kell rendelkezned.
    nem képviselek semmiféle szemléletet, csak leírtam a véleményemet, hogy szerintem van rosszabb módszer is, mint ami jelenleg magyarországon működik, és akkor inkább már ez legyen.
    a fentiek közül kezeld fenntartásokkal a válaszokat, valamelyik csak a saját véleményem, azt nem kell elfogadnod, de van néhány - a letöltés torrent útján sem illegális, ha megfelel a vonatkozó feltételeknek...stb -, amik konkrétumok, mert hivatalosan szabályozva vannak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák