Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz stevve #22 üzenetére

    Hát igazából, hogyha a chromeOS végfelhasználói árát vesszük alapul (499$ a legdrágább 349 a legolcsóbb), akkor nagyjából 1,5-2 év után térülne meg a bérléssel szemben, Most ugye a bérlést 3 év hűséggel árulják, tehát úgy tűnhet, hogy a vásárlás sokkal jobb.

    De egynél több felhasználónál azért nagyon nem mindegy, hogy ezért az árért bármikor jönnek és kicserélik neked a gépet, ha elromlott vagy sem. Az igéretek szerint, ha új generációs chromebook jelenik meg akkor azonnal küldik az újat. Ez azért nagyon nem mindegy.

    A vékony kliens mivoltából adódóan pedig nem nagyon jár plusz költséggel a gép újra beállítása sem, csak bejelentkezik a felhasználó, ahogy szokott. Ráadásul, ha egy intézmény 3-4 évente cseréli is a teljes gépparkot, vagy annak nagy részét akkor is jól jöhet, hogy csak kötnek egy új szerződést, és a géppark újítás nem egy tételben keletkezik mint költség, így nem kell bele kalkulálni a géppark újítást a költségvetésbe, csak továbbra is fizetni a havi díjat.

    (#25) MichaelSD
    Mire gondolsz? a Web Console-ra más szolgáltatás tudtommal nincs benne a az előfizetésben.

    Nyergeld meg a nagyot

  • orbano

    félisten

    válasz stevve #18 üzenetére

    persze, én nem a google vonatkozásában említettem szorosan, csak tényleg mint alapötlet. francnak sem kéne core i7 a laptopba, meg ssd, meg szinkronizáció, meg imapi, meg kutyatöke. nagy sávszélesség meg remotedesktop hogy észre se vegyem oszt' csá :)
    persze mindet az RDPnél valmai kifinomultabb rendszerrel megoldva...

    A vér nem válik VAZZE!™

  • floatr

    veterán

    válasz stevve #154 üzenetére

    Egyrészt a felhő így kínált része eddig is ingyenes volt. Másrészt az előfizetéses rendszer opció, meg is lehet venni a gépeket, bár az nem akkora "üzlet". Marad az "utálom a guglit/felhőt" érv :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz stevve #157 üzenetére

    itt nekem kicsit az az érzésem, hogy összemosod a lehetőségeket. az előbb én az egyéni felhasználókról beszéltem, ott megveszed a gépet egyszer, és a tiéd örökre. a frissíŧések így is jönnek ingyen amíg létezik a platform. a bérlős dolgot nyilván nem magánszemélyekre tervezték, ezt az is mutatja, hogy közintézményeknek és cégeknek elérhető opció, ahol például az a fontos, hogy előre tervezthető fix költségek legyenek. néha nem teljesen világos nekem, hogy amikor itt érveltek, akkor a magyar csődszéli kisvállalatot veszitek alapul, vagy egy több ezer dolgozós multit. nyilván a magyar kisvállalatnak nem fogja megérni, meg az iskoláknak sem, mert így sincs elég pénzük, egy normális internet kapcsolatra sem, meg úgy általában még krétára sem, amivel órán írnak, de most azért ne várjuk el, hogy egy új szolgáltatás bevezetésénél azt vegyék alapul, hogy még a feketeafrikai törzs általános iskolája is meg tudja venni. ez ugye elsősorban USA, Európa (szebbik fele) meg hasonló területeket célzó szolgáltatás, ahol az sem ritka, hogy a suliban macbook-ot osztogatnak a tanulóknak. most majd lehet választani, hogy macbook vagy chromebook. de továbbra sem több gép árát fizeti ki, hanem úgy fél gépét évente, de cserébe kap egy új gépet amikor megjelenik, illetve folyamatos support-ot és frissítéseket. ahol van pénze brand gépet vásárolni egy intézménynek, ott ez sem vágja őket a földhöz. igazából szerintem könnyebb az ilyen havidíjas szolgáltatásokkal számolni, mert könnyen átláthatóak és tervezhetőek. ráadásul nem kell egy összegben túl sokat kifizetni. nyilván nem véletlenül annyira népszerűek a hitelek és részletfizetéses konstrukciók, és nem csak nálunk, hanem nyugatra is. ahogy például egy szifont is megvehetsz függetlenül boltban mondjuk 180 ezerért, de megveheted szolgáltatással együtt mondjuk 30-ért, és majd fizeted havonta a díjat. ilyesmi konstrukció ez is, és szerintem inkább a szolgáltatásoké lesz a jövő, nem hiába invesztálnak online áruházakba, meg általánydíjas zene és videó anyagokat kínáló portálokba a nagyobb cégek.

Új hozzászólás Aktív témák