Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sweet Lou 6 #118 üzenetére

    természetesen nem. de szerintem nem kell jósgömb ahhoz, hogy betájoljuk a szintjét. pl. egy openoffice-t simán belerakhattak volna, de nem tették. még választani se lehet. vagy az alap van, vagy semmi.
    az openoffice nem JS-ben van megírva, és nem fut böngészőben, tehát nem tudják belerakni, mert az OS lényegében eg yböngésző. viszont választásod attól még van, ugyanúgy lehet OWA-t használni itt is, de lehet például távoli asztal eléréssel komplexebb szoftvereket is futtatni akár. az, hogy jelenleg relatív kevés alternatíva létezik, az nem kifogás. lehetett például '94-95 táján azért kampányolni, hogy mekkora fasság ez a mobiltelefon dolog, mert aig van lefedettség, drága és csak két készülék közül választhatsz, de azért egy induló szolgáltatásnál igen nehéz igazi választékot felmutatni. ha majd használják, elterjed jobban, akkor biztos lesz több lehetőség.

    egyébként az a nagy helyzet szerintem, hogy ez is pontosan azon a gondolatmeneten halad, amit péládul az MS az új telefonos rendszerével hangoztat, hogy "it's time to save us from our phones", csak ez számítógépekre értve. a legtöbb embert nem érdekli a gép lelki világa, nem akar kernelt forgatni, de még azt sem akarja tudni, hogy mi az az ftp, vagy .exe, csak egyszerűen le akar ülni, és használni az eszközt egy konkrét feladatra. tehát nem programokat akar telepígetni, meg szenvedni a "nem találom", "hova lett az ikonja", "miért lassul be", "most elindult...?" problémákkal, hanem fényképeket akar nézegetni, levelezni és csetelni akar, videókat nézni, zenét hallgatni akar. és a legtöbb embernek tökre teljesen mindegy, hogy ehhez milyen eszközt kap, amíg kényelmesen és egyszerűen meg tudja csinálni ezeket. egy ilyen chromebook nem feltétlen akar elsődleges számítógép lenni, de sok ember zámára erre is tökéletesen jó. például mondhatnám anyukámat, akinek semmi más igénye nincs a géptől, minthogy tudjon levelezni és böngészni, játszani ilyen solitare/mahjongg cuccokkal, meg videótelefonálni velem, amikor külföldön vagyok, vagy néha megíni egy dokumentumot. ezek (az ő szokásait tekintve) 99%-ban kell internet amúgy is, és viszont ezekre 100%-ban alkalmas egy chromebook is. és akkor nem kéne azzal problémázni, hogy karban kell tartani, meg frissítéseket telepíteni (amiket ő nem tud, és nem is akar foglalkozni vele), és lenne egy hangtalan, gyors gépe, amit olyan könnyedén tud használni, mint mondjuk a tévét.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Morden24 #141 üzenetére

    szerintem sok embernek tetszeni fog, sok embernek meg nem. és sok ember vérre menő vitákat fog folytatni róla.
    de azért egy ilyen gépnél, ahol lényegében a böngésződ frissül, szerintem elég jó esélyed van rá, hogy 5 év múlva is ingyen a legfrissebb rendszer lesz a gépen. ellenben mondjuk sok más, fizetős platformmal, ahol az upgrade is fizetős.
    plusz a bértelti opciónál megvan az a jóság, hogy a hardvert is upgradelik, és benne van ez is a bérleti árban. úgy már nem olyan rossz azért a dolog.

    én sem fogok jelenleg erre váltani, mert nincs rá igazán szükségem. van már laptopom, az viszonylag hordozható (bár egy ilyen 12"-os 1kg-ot inkább alulról súroló netbook még hordozhatóbb), és van szép érintőképernyős telefonom is, ami közé jelenleg nem igazán van szükségem még egy eszközre. szóval nem kell azt feltételezni, hogy az emberek végigvásárolják az egész palettát. llesz, akinek ezeréves gagyi telefonja lesz, meg mondjuk tabletje, meg egy dektopja. vagy okostelefon, meg egy ilyen, meg egy desktop. vagy butatelefon meg egy ilyen (anyukám). és így tovább.
    a Motorola koncepció is kb ugyanezt tudja, ezzel is lehet dolgokt csinálni offline, és egyre több dolot, ahogy rászoknak majd a fejlesztők az offline api-ra. amúgy az az Attrix akor lenne izgalmasabb, ha nem hátulra tolnád be, hanem a touchpad helyére pattintanád be, és a telefon képernyője lenne a touchpad :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Morden24 #151 üzenetére

    igazából itt azon lett volna a hangsúly, hogy ingyen megkapják a frissítéseket. de az a másik dolog, hogy ennek a rendszernek valószínűleg nem kicist kisebb az erőforrásigénye, mint egy teljes windows-nak. ez működési időben is meglátszik, meg a hardver amortizációján is valamennyire.

    igazából nekem a Moto koncepció azért nem annyira jön be, mert ott akkor vagy gépként használod, vagy netezel. bár egy bluetooth headset sokmindent megold, de azért nem teljesen ugyanolyan.
    a win8-at mindenhova nekem kicsit azért nem szimpi, mert egyrészt csak elvileg ugyanaz a szoftver, de gyakorlatilag mondjuk egy arm verzióra újra kell forgatni a programokat, így nem lesz egy ideig azonos kínálat rá (persze a gyári alkalmazásokat nem érinti ez). másrészt nekem mindig az jut eszembe, hogy a win jelenleg eléggé felfúvódott, csak az alap telepítésem megeszik 15 gigát, és akkor még nem csináltam vele semmit. persze, ki lehet valahogy biztosan gyomlálni belőle a 32 bites dll-eket, meg az egy giga nyomtatódrivert, meg a legacy cuccokat, de azt sem értem, hogy miért majdnem másfél giga a koreai-kínai-japán nyelvi támogatás, amikor más rendszeren ez kb néhány tíz mega, és így tovább. ezzel egy netbookra nem annyira jó választás. biztos sokat fog még fejlődni, de ha mondjuk választhatok, hogy mondjuk egy 200 megás chrome os, vagy a 10 gigás win8 fusson a netbookomon, akkor szerintem én az elsőt fogom választani, és inkább tárolok még rajta 10 giga zenét offline-ban :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz stevve #157 üzenetére

    itt nekem kicsit az az érzésem, hogy összemosod a lehetőségeket. az előbb én az egyéni felhasználókról beszéltem, ott megveszed a gépet egyszer, és a tiéd örökre. a frissíŧések így is jönnek ingyen amíg létezik a platform. a bérlős dolgot nyilván nem magánszemélyekre tervezték, ezt az is mutatja, hogy közintézményeknek és cégeknek elérhető opció, ahol például az a fontos, hogy előre tervezthető fix költségek legyenek. néha nem teljesen világos nekem, hogy amikor itt érveltek, akkor a magyar csődszéli kisvállalatot veszitek alapul, vagy egy több ezer dolgozós multit. nyilván a magyar kisvállalatnak nem fogja megérni, meg az iskoláknak sem, mert így sincs elég pénzük, egy normális internet kapcsolatra sem, meg úgy általában még krétára sem, amivel órán írnak, de most azért ne várjuk el, hogy egy új szolgáltatás bevezetésénél azt vegyék alapul, hogy még a feketeafrikai törzs általános iskolája is meg tudja venni. ez ugye elsősorban USA, Európa (szebbik fele) meg hasonló területeket célzó szolgáltatás, ahol az sem ritka, hogy a suliban macbook-ot osztogatnak a tanulóknak. most majd lehet választani, hogy macbook vagy chromebook. de továbbra sem több gép árát fizeti ki, hanem úgy fél gépét évente, de cserébe kap egy új gépet amikor megjelenik, illetve folyamatos support-ot és frissítéseket. ahol van pénze brand gépet vásárolni egy intézménynek, ott ez sem vágja őket a földhöz. igazából szerintem könnyebb az ilyen havidíjas szolgáltatásokkal számolni, mert könnyen átláthatóak és tervezhetőek. ráadásul nem kell egy összegben túl sokat kifizetni. nyilván nem véletlenül annyira népszerűek a hitelek és részletfizetéses konstrukciók, és nem csak nálunk, hanem nyugatra is. ahogy például egy szifont is megvehetsz függetlenül boltban mondjuk 180 ezerért, de megveheted szolgáltatással együtt mondjuk 30-ért, és majd fizeted havonta a díjat. ilyesmi konstrukció ez is, és szerintem inkább a szolgáltatásoké lesz a jövő, nem hiába invesztálnak online áruházakba, meg általánydíjas zene és videó anyagokat kínáló portálokba a nagyobb cégek.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz MichaelSD #179 üzenetére

    szerintem simán ki tud váltani desktopot ez a megoldás. csak nem mindenkinél. de sok embernél akár igen.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz KAMELOT #182 üzenetére

    te jó ég, ennyi hülyeséget ilyen kis helyre összezsúfolni... :U

  • #16820480

    törölt tag

    válasz BonFire #214 üzenetére

    ki mondta, hogy nincsenek meg offline is a dokumentumaid :F szerintem nagyon félreolvastál valamit. megvannak offline is, és felhőben is. és amikor van net, akkor szinkronizálja őket, hogy bárhonnan nyitnád meg, akkor is ugyanazt a naprakész verziót kapd, és legyen egy mentésed belőle a szerveren is. komolyan nem értem ezen mit nem lehet megérteni, pedig annyian annyira értelmesen leírták már...

    julius666: +1, pontosan így vagyok. itthon kb filmeket tudok nézni meg zenét hallgatni, ha nincs net, munkában még ennyit sem, mert ha nem is böngészőben dolgozunk, de a munka 90+%-a az neten át megy, ha az nincs, akkor gyakorlatilag megállt az élet, tök mindegy, hogy egyébként ott vannak offline az adataink, vagy sem...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz BonFire #221 üzenetére

    omg... :U
    ezt kéne belássad, hogy nem, nem te vagy a potenciális vevő. nem mindn eszközt neked akarnak eladni, ne legyél már ennyire énközpontú. az epilátort, meg a vibrátort meg a pelenkát sem neked találták ki, de ettől még nem értelmetlen eszközök. nem akar senki meggyőzni, hogy ez jó. ha neked nem tetszik, akkor ne használd, ilyen egyszerű. nem értem egyszerűen az olyan embereket, akik személyes sértésként fogják fel, ha egy olyan eszköz/szolgáltatás jelenik meg, amit nem nekik szántak...

    amúgy meg milyen instabil 3rd party megbízhatatlan szoftverek kellenek hozzá, hogy rátegyél egy skint? :Y te mégis miről beszélsz? ráteszel egy aero skint, és pont olyan szépen igazodik a rendszerbe, mint az IE-akárhány. vagy lehet más fajtát is, ha nem tetszik az aero. nyilván te sem bővíted "3rd party megbízhatatlan programokkal" a windows-od, hanem csak az alap rendszereszközöket használod, mert az jó :U

    egyébként nem tudom mond-e valamit, hogy valami fejlesztés alatt áll? a html5 offline api a gdocs-hoz meg a gmail-hez fejlesztés alatt volt, tehát ezért nem került be a fél évvel ezelőtt kiosztott chromebook-ba, most lett kész, és a debütáláskor már használható lesz a nagyközönség számára. mi ezzel a gond?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #231 üzenetére

    dolgozni tökéletesen lehet nélküle is
    ez így persze nem igaz. sódert lapátolni lehet nélküle, de egy rakás munkakör szart sem ér net nélkül.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #236 üzenetére

    konkrétan az én munkámat nem lehet ellátni net nélkül, mert:
    - nem működik a repjegy foglaló rendszer
    - nem lehet szállodai és gépkocsi foglalásokat intézni (lehet, nem tudtad, de mindenhova email-ben kell elküldeni a dolgokat, tök mindegy telefonon mit beszélgetsz velük)
    - hirtelen kényelmetlenné válik az ügyfelekkel kapcsolattartás, mert a világ másik felére kell telefonálgatni
    - nem lehet rendesen útvonalakat tervezni (ja, papír térképen lehet, de ez a "fallback mode" kicsit lassabb kiszámolni a távolságokat és utazási időt)

    szóval kb tudok dokumentumokat tologatni jobbra-balra, és ennyi, amiből persze semmi haszna nincs a cégnek, de offline munka, éljen! :U

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #240 üzenetére

    én meg azt mondom, hogy bőven van olyan munka, amit nem lehet érdemben végezni net nélkül, tehát az a felvetésed, miszerint lehet bőven net nélküls is dolgozni, nem állja meg a helyét.

    egyébként ha nekem mondjuk ugyanannyi pénzért ajánlanak egy S osztályos Mercit, meg egy Golfot, akor gondolkodás nélkül a Golfot választom, mert a Merci nem fér be a garázsba, sokat fogyaszt, drága fentartani, és tele van olyan extra cuccokkal, amire semmi szükségem nincs (segglyukmelegítőtől kezdve az elektromos üléseken át egészen hosszú sor).
    legfeljebb úgy választanám a mecit, ha utána eladnám, és vennék belőle valami praktikusabbat.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #244 üzenetére

    de nem arról van szó, hogy 1kg alma helyett kettőt kapsz ugyanabban az árban. hanem arról, hogy mondjuk 1 liter almalé helyett kapsz 15 kg almát, egy magozót, egy turmixot, egy prést, egy szűrőt meg mosogató eszközöket, hogy karban tudd tartani a magozót, turmixot, prést és szűrőt. hát ki az a hülye, aki nem a 15kg almát venné?? :B

    egyébként meglepődnél biztosan, mert ha működne a repjegyezős kliens (nem lehetetlen egyáltalán technikailag, csak nem írta még me senki) böngészőben, akkor tökéletesen ugyanazt a munkát tudnám ellátni egy chromebook-ról, mint most az asztali gépemről. és ugyanúgy megállna az élet, ha nincs net, mint most is.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz arnyekxxx #255 üzenetére

    nem szenvedésgenerátor, de azért kicsit többet kell tenni érte. egy éve vettem laptopot, márkás, meg minden. volt rajta egy rakás trial verziós szoftver, amit le kellett tisztogatni, nem volt viszont értelmes vírusirtó, ezt a usernek kell összevadászni. az MSE nem triviális megoldás, ugye nincs integrálva, már ezután is neten kell keresgélni, ahogy az összes többi program után. a frissíéseket nekem kellett feltenni, és vagy fél napig tartott, mert akkora a rendszer, hogy csak a frissítések egyenként nagyobbak egy komplett chrome os-nél :) úgy kb 20 gigát elfoglal a vinyóból csak a rendszer, ahelyett, hogy értelmes dolgokkal tölthetném meg (ez még egy hdd-n elmegy, de ssd-n azért drágább a tárterület). aztán ha valamit rosszul csinál vele az ember, akkor főhet a feje, hogy hogyan csinálja vissza, mert a programok képesek beavatkozni a rendszer magjának működésébe is, felülírni fájlokat, stb.
    én értem, hogy egy IT fórumos tagnak ezek nem okoznak problémát, de egy átlagos embernek meg lehet, hogy mégis. sőt, nem is kicsit. mennyire tudnának az emberek tévézni, ha úgy kéne használni, hogy bekapcsolod, megvárod azt a 2 percet, amíg bemelegszik, aztán neked kéne telepítgetni egyesével a csatornákat, amik magukkal rántanak reklámokat, meg kéretlen adókat, és le sem tudod szedni őket rendesen, és amikor bekapcsolod megint, akkor alapból a blue hustler meg azone reality villan az arcodba, hogy nézd őket. :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Integra #273 üzenetére

    balkézzel seggből szart kapar, jobbal eszik...
    szerintem összekevered az arabokkal...

Új hozzászólás Aktív témák