Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz MacCaine #15 üzenetére

    "Valami újdonságra gondoltam, nem egy régi cucc új verziójára. Tudod, iPhone, iPad, iBoard, iMat... "

    Úgy érted iToilet [link] és iVigyazzba [link] :DDD

    Viccet félretéve, Jobs nélkül nem tudom még, hogy alakul a jövőben, de a "gárda" egy-két kilépőtől eltekintve még mindig megvan és szerintem, ha másuk nem lenne is, Jobs pár, azéfben őrzött ötletéből még évekig elvannak. Remélem, minden jól alakul, mert kedvelem a céget, meg a termékeiket, innovációikat. A Foxconn gyáraiban uralkodó állapotokról meg:

    - Kínai mércével nézve nem keresnek rosszul

    - Apple nemrég küldött oda egy neves független ellenörző bizottságot, aminek lett is eredménye ahogy olvasom

    - Az Apple tudtommal már nem gyárt semmit, csak gyártat, a Foxconn meg a Samsung, valamint a Sharp, Hitachi stb. cégvezetési gyakorlata/dolgozóikkal, gyári munkásaikkal való bánásmódja NEM az Apple felügyeleti hatáskörébe tartozik, ahogy a dolgozók fizetése és munkakörülményeik sem..

    - A felhozott indokok között sok olyan szerepel, mint pl. "egy iPad-en dolgozó kínai foxconn munkásnak esélye sem lenne megvenni egy iPad-et a fizetéséből" ami szerintem elég sok gyárra igaz, szerintem még egy házgyári betonpanel öntő melósra is (ha létezik ilyen még magyarországon) pedig az nem egy iPad innováció.. (A merci gyárakról nem is beszélve)

    - A "nehogymá alma monnyameg mit akarjak, mi tetsszen" szerű böffenetekre meg:SENKI nem kényszeríthet arra, hogy vegyél iPhone-t, iPad-et, Macbook-ot, vagy iAkármit tudtommal legalábbis. Van számos alternatíva, lehet válogatni, ha nem tetszik Apple, vagy az üzletpolitikája, árai, design-ja, vagy bármi, senki nem fog pisztolyt szorítani a fejedhez, hogy márpedig vagy megveszed, vagy megdöglesz.

    Fikázni meg mindent lehet: csinálj jobbat (kapsz te is rá 35 évet) hajráf! :DDD

    Ja bocsi MacCaine, nem neked szólt, csak úgy általában írtam ezeket. Neked csak a linkek szóltnak :)

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    Most olvasom, hogy az új iPad előállítási stb. költsége 375$, míg az elődjéé 220$ volt, az Apple meg "benyelte" a különbözetet és azonos áron adja a régivel szóval.. gondolom sokkal nagyobb mértékű eladásokra számítanak, ha fenn akarják tartani a nyereség szintet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák