Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #100 üzenetére

    tldr

    bocs, de tovabb nem farasztom magam veled.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Воланд #101 üzenetére

    Értem. Mikor az állításodat cáfoló konkrét kérdésekre kellene konkrét válaszokat adni, nem a marketing bullshitet, akkor már annyira elfáradtál, hogy nem sikerül. De máshol majd jössz azzal, hogy így meg úgy az apró tévedéseim (értsd totál inkompetenciám) milyen félreviszik a gondolkodásomat.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #100 üzenetére

    Most linkeljem neked ide azt a x 100/ 1000 db hsz-t, amit az elmúlt években termeltél?? Ja, bocsánat, nem is tudom, mert azóta egy része ignorálva lett, annyira túlment egy bizonyos szinten... :DDD :DDD

    Ehhez a mókoláshoz meg annyit, hogy csaknem minden OS-nél kell vmit állítgatni, mert az első telepítés után nem biztos, hogy minden kézreáll, tartalmaz minden összetevőt, amire a usernek szüksége van. Van, akinek xy programot kell felrakni, mert nem jó a gyári, vagy alapból nincs benne, amire szüksége van. Van, aki hátteret cserél, vagy átskinezi a felületet, vagy a tálcaelemek csoportosítását állítja át a korábbi OS-ekben megszokottra. Arról nem is beszélve, hogy bizonyos OS-knél driver híján, nem lehet a notin fényerőt állítani és a google-t kell túrni, vagy a rendszer bizonyos beállítófájljait átszerkeszteni.
    De megoldható és kis időráfordítással beállítható kedvünk szerint a rendszert. És ugye a start scren boot kapcsán is baromira nehéz 1 db program felrakása, ami automautkisan beállította az oda bootolást 2012-ben is, ha vkinek erre szüksége volt. Vagy éppen egyet kattintani a desktop csempére is nagyon nehéz. Csak azt nem értem, ha ez gondot okozott, akkor egy másik böngésző, egy pdf olvasó, egy torrent kliens, egy Skype, egy új háttérkép, tálca testreszabása vajon hogyan történt, hogyan került fel a gépre...odavarázsolták??

    Meg az a fölöttébb érdekes, hogy múltkor valamelyik topikban nagyon ekézted a Win10-et. Amit megint nem találtam meg, mert vsz takarították, de pont woland_y2k-val vitáztál, ő is tudja igazolni... Hogy még mindig milyen tré ez az OS, mert desktop felületen továbbra is vannak "tapis szutykok", nem tanult az MS a korábbi hibából stb. Bezzeg más rendszereknél desktopon semmi "tapis szutyok" nem jelenik, csak tapis módban használva.
    Erre most, ha a Win8-cal kell szembeállítani, amit annyira szeretsz fikázni, akkor máris milyen jó a Win10, tanultak a hibából, igazodtak a nép akaratához stb. Érdekes....úgy látszik nem kell a szomszédba menni napraforgóért, de kaméleonért se... :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #103 üzenetére

    Igen, linkeld. Mert ez így hazugság, amit ráadásul elég gyenge érvvel próbálsz alátámasztani. Megsúgom: nem fogsz ilyet (kiemelem neked, milyet is keress: „Mondtál, írtál te a Win8.x-re is sok mocskot”) találni. Addig úgy veszem, hogy sunyi, hátba támadó provokátor vagy. Ha emiatt kitiltanak, akkor ez fokozottan igaznak tekinthető.

    A többi, a regény, amit alább írsz, irreleváns. Hisz’ ha arról van szó, hogy valami alaptelepítésben van-e vagy nincs, ott hótmindegy, milyen egyszerű utólag felrakni vagy letörölni. Tudod, ez olyan, mint mikor hirtelen szaladnod kell, akkor kijött vagy nem jött ki. Hogy utólag milyen gyorsan és könnyedén tudod tisztára mosni a gatyád, az nem befolyásolja a korábbi események megtörténtét.

    „nagyon ekézted a Win10-et”
    Nem találtad? Nem csoda. Tipikus, minden valóságos alapot nélkülöző hsz-eid egyike, ahol egyértelműen látszik, hogy pont semmit nem olvastál el abból, amit írtam. Nyilván az utóbbi is ilyen eset.

    „ő is tudja igazolni”
    Miért is? Te eddig semmit nem igazoltál. Ne bújj más háta mögé! Kicsit nevetségessé teszed magad.

    A költeményeddel amúgy magadnak mondasz ellent, ráadásul a korábbi állításomat igazolod, amikor is azt írtam, hogy te (is) összekevered a felületről és az OS működéséről szóló kritikákat.

    „Erre most, ha a Win8-cal kell szembeállítani, amit annyira szeretsz fikázni, akkor máris milyen jó a Win10”
    Képzeld, van ilyen is. Hogy valamit önmagában nem tartasz jónak, de egy még annál is rosszabbnál jobbnak tartod. Jó, mi? Nem tudom, tisztában vagy-e azzal, hogy valamit minősíthetünk abszolút és relatív értelemben is. Ha nem, akkor elmagyarázom.

    Ja, és ha már kollégád háta mögé bújsz… Neki (ahogy neked is) feltettem RT-homokozó-kitörő program témakörben kérdést. Esetleg azt megválaszolnád a felesleges, hazug és nem bizonyítható vádaskodásod helyett.

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz #40553216 #95 üzenetére

    ‒ arról szól, hogy alaptelepítésben a start screen-re boot-olt a Windows 8/8.1

    Miért jó neked állandóan bebizonyítani, hogy látatlanba fikázol, de még csak el se olvasod a "mit hozott nekünk a w8.1" cikkekert?

    Egyébként komolyan nem értem, hogy a linuxmessiásokat miért érdekli ennyire a win.

    [ Szerkesztve ]

  • cog777

    senior tag

    válasz arnyekxxx #105 üzenetére

    (Arnyekxxx: bocs, nem neked akartam valaszolni)
    Szerintem az irany jo amit az MS kijelolt, csak elsore nem lett tokeletes :)

    El kezdtem gondolkodni hogy egy Surface Pro 3 tablet egesz jol megvalositja a hurcolasos tabletes megoldast amit hazaerve becsatlakozok a dokkoloba es a nagy monitorral tovabb tudom hasznalni mint teljes szamitogep.

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #104 üzenetére

    Komolyan ezt letagadod, de tényleg....? :U
    Pont woland_y2k linkelt neked a Continuum működéséről videót, de a 8.1 alkalmazásnézet és társairól is volt szó, screenshotokkal illusztrálva, mert azt sem tudtad, hogyan működik....
    Nem emlékszem pontosan melyik 10-es topikban volt a rengeteg közül, de ha nem találom meg, nem is csoda, mert tudjuk, hogy utánad mindig pucolnak, elég csak megnézni a mostani AV topikot, ahol szintén kellett egy kis igazítás, mert már az ottaniak is megunták, amit leművelsz...szal gondolkodj el a "hazug és provokátor" szó jelentésén.
    "pont semmit nem olvastál el abból, amit írtam" - jellemzően csak ezt tudod ismételgetni minden topikban. Mintha amiket te itt és más topikokban leírogatnál, az az etalon, az itteni Windows szakértőknél, de a rendszert napi szinten használó usereknél is mindig, mindent jobban tudnál, nagyobb rálátásod lenne a dologra. Közben meg olyan zagyvaságokkal és pontatlanságokkal vannak tarkítva ezek a kisregények, hogy az ember csak szakad rajta..."start screen visszkapcsolható" meg hasonlók, ergo csak a tavalyi 98xx buildot próbáltad ki és így akarsz okosabb lenni itt mindenkinél Win10 kapcsán?
    Tökéletesen igaza volt a szakinak, amit ezen hsz utolsó bekezdésében írt. :DDD :DDD

    RT kapcsán ugyan mit is akarsz bizonygatni, hogy egy megfelelően képzett hacker, betörhet akármilyen mobil rendszerbe, kihasználhat bizonyos sebezhetőségeket? És akkor már hú de sz@rok a Windowsos mobil kütyük... az Androidosra meg már AV-t kell pakolni, meg tele van egy csomó fertőzött appal a Play, az bezzeg mennyivel jobb, de tényleg.

    Aztán amúgy mi történt? Hirtelen annyira megtetszett a Windows(10), hogy majd upgrade-eled a Win7-et (mert említetted korábban, hogy van olyanod is, de tudom csak én találom ki ezt is...), a "tapis szutykok" nélküli rendszert, a "tapis szutykus" változatra? És utána itt a fórumon egy topikban sem fogod tovább ekézni a(z új) Windowst, vagy majd mikor a megjelenés után kijön a szokásos 2-3+ db új cikk, akkor újból indul a keresztes hadjárat?? ;]

    Egyébként már válaszolni se muszáj annyira, mert az elmúlt években kiismertem a taktikát és a stílust, újat vsz nem fogok olvasni. És, ha ez ellen már többen is felszólalnak, kifogásolják több topikban is, akkor az már jelent vmit barátom... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz arnyekxxx #105 üzenetére

    "Egyébként komolyan nem értem, hogy a linuxmessiásokat miért érdekli ennyire a win."

    Ezt én se, biztos gyorsan felpakolja egy tesztre, hogy ha fikázni kell, akkor legyen róla némi tapasztalata. Csak akkor legalább alaposabban is megnézegethetné, hogy ne legyenek malőrök.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #107 üzenetére

    „elég csak megnézni a mostani AV topikot, ahol szintén kellett egy kis igazítás”
    Éppen annyira pontos és igaz minden állításod, mint ez?

    „Komolyan ezt letagadod, de tényleg....?”
    Le. Ha te állítasz valamit, ahhoz neked kell hozni bizonyítékot. Jó, mi? Ezek az állításaid pont annyira megalapozottak, mint az AV-topikról írtak?

    Felesleges szakértőket emlegetned, mikor én végig a kezelőfelület agyatlanságát kritizáltam. Ki is lenne egy „szakértő” ebben a szövegösszefüggésben? Biztos, hogy nem a Windows MPVCDTTFSINSA vizsgázott itteniek. Hanem mondjuk egy olyasvalaki, aki szoftverergonómiában jártas? Te az vagy? Alig hiszem, hisz’ még mindig az látszik, hogy nem fogtad fel a problémát, és nem tudod elválasztani a saját fantáziád által kreált valóságot a valós élet történéseitől.
    „És akkor már hú de sz@rok a Windowsos mobil kütyük...” Pl. ilyeneket gondolsz, és ennek alapján gondolod tovább az agyszüleményeidet. Pedig én csak annyit írtam, hogy nem sokat ér a marketingszövegekben hangoztatott korlátozott API, meg sandbox, mert ugyanúgy rommá törik, törték. Ahogy te gondolkozol, az tipikus női agyműködés, amikor egy egész mesevilágot gondolsz mögé, és nyilvánvalóan magadban vitatkozol a magad fantáziálta tézisekkel és antitézisekkel, amikből a végén lesz egy szintézis, aminek buta tartalmát aztán rajtam kéred számon. Pedig közöm…

    „És, ha ez ellen már többen is felszólalnak, kifogásolják több topikban is, akkor az már jelent vmit barátom...”
    Érdekes logikával bírsz. Jelen esetben úgy gondolod, hogy többen kifogásolnak valamit, akkor igazuk van csak amiatt, mert úgy véled, a te véleményeddel egyező az övék. De ha éppen a te véleményeddel szemben vannak többen, adott esetben sokkal többen, akkor azok idióták. Lásd a Windows 8 skizo felületét. Még az MS is veled szemben van.

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #109 üzenetére

    Ja, mikor ott is a topikgazdával (aki a téma szakértője), de másokkal is vitába szálltál és egy felesleges dolgot feszegettél puszta ellenszenvből, nem hiába írta ezt [link]. És ez még az enyhébbek közül való.
    Nem vártám mást, ha szorul a hurok, akkor jellemzően megy a kihátrálás és mellébeszélés...

    Tudod a töréssel kapcsolatban, rommá törnek szinte minden desktop és mobil OS, ha akarnak. Bár, a WP-t a többihez képest nem is olyan könnyű [link]. Csak az a különbség, hogy egy átlagos használatnál egy Windows alapú mobil kicsit nagyobb védelmet nyújt, mint mondjuk egy Android, aminek szeretsz mindig a piaci részesedésével villogni, mert a Linux kernelre épül.

    "Jelen esetben úgy gondolod, hogy többen kifogásolnak valamit, akkor igazuk van csak amiatt, mert úgy véled, a te véleményeddel egyező az övék"
    Hát tudod sok olyan téma és topik volt itt a PH!-n, ahol a te álláspontodat többet kritizálták és többekkel összetűzésbe keveredtél, talán nem véletlenül. Szinte majdnem az összes MS, Windows és Office (bulvár)topik. De biztos nekik nincs igazuk és ők a hülyék, amit te állítasz, csak az lehet jó és elfogadható... :U
    Az "s" (leírtad) kezdőbetűs jelződre meg annyit, hogy a gyártó meg kénytelen igazodni a fogyasztói igénykehez, ha el akarja adni a termékét. De az nem azt jelenti, hogy mindenben egyetért velük, vagy a saját elképzelését végleg kukázza. Lásd, desktopon magát a modern felületet kritizálták mindig, hogy mért van ott alapból, nem való oda semmilyen formában. Erre fel, ugyanúgy része a 10-esnek is. És, ha mélyebb ismereteid lennének Windows terén, akkor pontosan tudnád, hogy mi a különbség az előző rendszerben prezentált 2 elkülönülő felület és az újban bevezetett összemosott megoldás között, meggondolnád, hol emlegeted azt a bizonyos jelzőt... vagy csak a bulvárcikkek szintjéig terjed a tapasztalat valószínűleg, illetve a 7--->10 upgrade kérdése se tiszta, ha már annyira tetszik.

    Azokat a jelzőket, amiket meg velem kapcsolatosan megeresztesz, inkább fel sem veszem....de látszik, hogy már nem nagyon tudsz mire, mit reagálni, ezért vágsz bele más témákba és dobálózol ilyenekkel. Na meg persze ismételten magadat minősíted vele, újfent sikerült bemutatkozni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #110 üzenetére

    De mondok jobbat:
    Nálad valójában nem arról van szó, hogy egyszerű (Windows) userként teszel időközönként az aktuális hírekkel foglalkozó topikokban megjegyzéseket, illetve a gyakori használatból fakadó saját tapasztalataidat, véleményedet osztod meg.
    Hanem régóta módszeresen fúrod az MS-t és minden termékét puszta ellenszenvből.
    Persze ügyesen kell csinálni, ki kell használni, ha éppen a IT-s szaksajtó / bulvármédia is ad erre lehetőséget. A Win8.x-nél speciel adott, így túlságosan magas labda lett volna, nem lecsapni. Nem arról van szó, hogy neked napi szinten meggyűlt volna vele a bajod, hanem egyszerűn lett támadási felület, amit, az adott cikkekre építkezve ügyesen ki lehet használni. Több, hasonló beállítottságú fórumtársad is pontosan ugyanezt a taktikát alkalmazta az adott topikokban.
    A Windows 10 esete ezzel szemben kicsit nagyobb falat és veszélyesebb, mivel jelenleg pozitívan van feltüntetve a rendszer, itt a fórumon is sokan várják, tehát nem biztos, hogy okos dolog volna durván nekimenni. Jobb kis lépésben haladni és első körben azt fikázni, amit jobb eséllyel és kisebb ellenállással lehet betámadni.
    Csak ugye itt nem arról beszélünk, hogy a Windows 10 eljövetelével már ok minden és totál szimpatikus az MS és a rendszere is, hanem csak kivárunk. Ha majd a média megszellőztet a Win10 kapcsán is negatív kritikákat, akkor újra ott lesz a nagyszerű lehetőség keményen beleállni és a linkelt cikkekkel az igazat bizonygatni, hogy én bezzeg megmondtam... Nagyon kíváncsi leszek erre. :)
    Valamint az elkövetkezendő hónapok termésében, az előbbin kívül szinte borítékolhatóak az MS terjeszkedésével, sikereivel, vagy éppen sikertelenségével (mobil fronton) kapcsolatos negatív megjegyzések és támadások. De ott van a népszerű MS Office vs. LO témakör, ODF vs. OOXML örökzöld, mindig előhúzható ütőkártya, amit vsz az Office 2016-os verziójánál sem fogsz csak úgy kihagyni.

    Szóval az a lényeg, hogy az elkövetkezendő időszakban sem fogunk unatkozni, mert egyvalaki biztosan lesz, aki a módszeresen felépített, tudatos lejárató hadjáratával szórakoztatni fog minket. :))

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #110 üzenetére

    Ez a két szó mond neked valamit:
    homoiousios vs. homoousios?

    A helyzet (ugyanúgy része a 10-esnek) általad történt értelmezése és a valóság között éppen ilyen kicsi a különbség. Merthogy nem ugyanúgy, hanem másként része a rendszernek. És emiatt a másként miatt elfogadható. Tetszik érteni? Annyira makacs vagy, hogy a makacsságodat sem vagy képes belátni. Részemről ennyi.

    Nyugodtan írhatnál fantasy regényeket, a gondolatvilágod megvan hozzá…

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    Különben meg amíg te jogot formálsz arra, hogy a saját véleményedet leírás bármilyen témában, én ugyanígy formálódó jogot. Ha nem tetszik, nem olvasod és nem reagálsz. Hátsó kerülő utakon sem. Ennyi.
    Természetesen engem sem érdekel a te véleményed. Ha valahol mégis reagálok, akkor nem neked írom, hanem hogy másvalaki más véleményt is lásson. Ha tetszik nekem, ha nem.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #112 üzenetére

    Ilyen szavakkal példálózást már láttam a másik nagy kollégádtól is...

    Én értem ám, amit mondasz, pont nekem nem kell magyaráznod, hogy változtattak a felületen, a 7-eshez igazodva egy szamárvezetősebb formára, mert az eredeti koncepció elsőre nagy újdonság volt, nem volt annyira fogyasztható széles körben.
    De egyrészt 8.1-gyel jelentős változtatás volt a fogyaszthatóság irányába és ott a legelején is a külsős progi lehetőség, ha vkinek annyira kellett. Az már a híresztelés miatt van leginkább, ha nem lett meg a kellő hatása...
    Tudod erre mondtam azt is, hogy egy szakmai fórumon nem feltétlen a bulvárcikkekre, meg csak a laikus véleményekre kell alapozni, mert ez alapján az átlagnak a Linux is förmedvény.... holott maga a rendszer és egyes DE-k látványos, effektekkel tarkított felülete lehet akár sokaknak tetszene. Csak, ha meg sem adják neki az esélyt, meg az "azt hallották róla, ezt mondta az ismerősük" dolgok a mérvadóak, akkor valóban nem is lesz belőle semmi.
    Jössz itt a Win10-zel, hogy itt aztán mennyire eltalálták, de pont, aki belekóstolt rendesen, az tudja, hogy ez az egybekutyult megoldás se feltétlen lesz az igazi mindenkinek. Elég csak megnézni a Start menüt, ami nem éppen a sokak által megszokott Win7 félére hajaz....ha majd az átlagfelhasználót zavarja benne a csempe, vagy a telós stílusú gombok és alkalmazáslista, akkor mert magától nem fogja/ tudja átszabni, 3rd party menüt nem tud feltenni, akkor majd ez is bukik, meg Update 1/2/3 kell hozzá...?

    Másrészt meg mind a ketten tudjuk, hogy másról van itt szó esetedben...az az előző hsz és tartalma pont betalált, nem a fantáziám szüleménye, hanem pontosan a valóság, ami az évek óta tartó itteni tevékenységedet jellemzi és jellemezni fogja a jövőben is.
    Leírhatja a véleményét mki szabadon, de az előzőekből kiindulva, nálad ez pont nem csak erről szól és ha minden MS témában, mindig ugyanaz a sárdobálás megy, akkor nem kell csodálkozni, ha egyeseknek ez feltűnik és nem értenek vele egyet.
    Valóban, lehet hogy jobban járok, ha a jövőben ettől megkímélem magam, de ha én, vagy woland, vagy más fórumozó nem, akkor ne aggódj, lesz helyette 10/ 100 másik, akivel szájkaratézhatsz... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #40553216 #113 üzenetére

    Jól sikerült prediktív szövegbevitel mobilról. :DDD

    Különben meg amíg te jogot formálsz arra, hogy a saját véleményedet leírd bármilyen témában, én ugyanígy formálok jogot.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #114 üzenetére

    Erről lemaradtam.

    „mind a ketten tudjuk, hogy másról van itt szó esetedben...”
    Nem. Én azt tudom, hogy neked ez a vesszőparipád. Akárhányszor cáfoltam már.

    „Betalált”
    Ja, azóta is ápolom magam… Hagyjál már! Azt sem tudom már, mit írtál.

    Ahogy fentebb írtam: nem érdekel, válaszolsz-e, mert nem a véleményed érdekel. Hisz’ azt már unalomig ismerem. Ellenvéleményt írok.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #116 üzenetére

    Mintha nem volna igaz, az az egy-néhány sor, nem foglalná össze jól az elmúlt éveket....(?)
    Jössz itt ebben a topikban, hogy a korábbi Windows ellenében, bezzeg a 10-esnél aztán megoldották, megcsinálták, amit kellett, jó így, de a másik topikban már nekiállod burkoltan szapulni, hogy egyáltalán minek akkorát változtatni a felületen (minek a csempe ás társai?), mert bezzeg az OS X-nél sem tették. Utána meg rám akarod olcsó módon fogni, mintha nem tudnám, nem érteném, hogy az adott program/ rendszer napkészsége, fejlődése nem csak a kinézet változásában van. De úgy látszik azt nem veszed figyelembe, hogy azért x év után szokás bizony azon is újítani kicsit, igazítani az adott trendhez, korhoz, amit igazol egy rakás program, weboldal, de éppen a Win10 megújuló (asztali) felülete is. Mert bizony egy termék eladhatóságához kell néha az új csomagolás is, ha ez nem lenne, akkor még mindig egy XP klónt nézegetnénk Windows 10 név alatt... Még szerencse, hogy MS-nél is így gondolták és nem 7.1-et adtak ki 10-es verzió alatt.
    És azért, még ha nekem nem is minden tetszik a 10-esben, aminek a topikjában hangot is adtam, de talán, bizonyos elemeiben egy szebb és látványosabb desktop fogadja az embert a 7-eshez képest, pl. idő és dátum, naptár is sokkal jobb így. De ezeket neked ugye hiába is magyarázom, úgysem te vagy a célközönség.... :DDD

    Szal nagyon is betalált az a hsz, azért nem jön rá normális válasz, csak az elcsépelt, általános klisék, meg a kitalált, ellenem kényszerből kreált koholmányok...de hát én megmondtam, hogy ez lesz, bár azt nem is gondoltam volna, hogy ilyen hamar megindul ismét az ekézés... :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #118 üzenetére

    Igen, ilyenkor jobb híján, csak ilyen szintű válaszokra és téveszmékre futja, mintha mindent én találnék ki és az állításaimnak abszolút nem lenne semmi valóságalapja...
    De én nem is vesztegetem erre az időmet, játszd tovább egyedül a kis játékodat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák