Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz #40553216 #46 üzenetére

    Mi ez a fejedelmi többes? Tisztában vagyok vele, hogy mi a baj vele. A gyakorlati szempontból a legfontosabbat épp az előbbi hozzászólásomban olvashatod. Úgy látszik viszont te csak blikket olvasol! :P

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz #40553216 #48 üzenetére

    Éremben semmit, vagy csak trollkodni akarsz? Azért fogalmaztam erősebben, mert minősítésedre csak így lehetett.

    Nekem címezted, én viszont nem felelhetek más hozzászólásáért. Ha valaki még odatartozik, akkor illik a nevét is odaírnod.

    Amúgy ha válaszolsz, akkor erre válaszolj, mert ez volt a lényeg: "Tisztában vagyok vele, hogy mi a baj vele. A gyakorlati szempontból a legfontosabbat épp az előbbi hozzászólásomban olvashatod."

    Te írod hogy olvassak vissza, amikor ott van előtted a véleményem? Ez jó. :DDD

    (#49) arnyekxxx: A kérdésedből látni, hogy nem ismered az átlag felhasználót. Amúgy egy picivel több a változás. Gondolom a beállításokról, csempékről, modern appkról, billentyűkombinációkról, stb, stb nem hallottál, ?

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz #40553216 #52 üzenetére

    Akkor ne írj blikkről, amikor épp előtted a válaszom. Ha tőlem elvárod a visszaolvasást, akkor én is elvárhatom tőled ugyanezt.

    A Windows 10 változásairól feltételes módban beszéltem. Amúgy nem engem kell meggyőznöd, hanem a sok felhasználót, aki azért is kétségbe esik, ha az asztalon egy ikon 1 mm-rel arrébb csúszott.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz #40553216 #56 üzenetére

    Ok.

    Nem minősítettem senkit idiótának, akkor sem, ha a te olvasatodba ez jött le. Azonban tetszik-vagy sem az emberek többsége, akár mondhatom döntő többsége a technikai újításokkal szemben konzervatív. Ezért is olyan alacsony többek között a digitális kultúra Magyarországon. Hangsúlyozom többek között, mert ez csak az egyik, de nem elhanyagolható oka. Ez másutt is megvan, de ott oktatással, IT szektor támogatásával ezt egy kicsit kompenzálják. Nemcsak a technikával szemben, de magával a tudománnyal szemben is konzervatívok az emberek többsége. Lásd a rekombináns DNS technika (génsebészet). Nagyon félnek tőle, de jórészt teljesen alaptalanul.

    "főleg, ha az MS ugyanakkor semmiféle kritikát nem kap." ezt a megjegyzésedet gondolom nem nekem címezted, mert én ezt hangsúlyoztam, azzal, hogy az MS figyelmen kívül hagyta a Windows 8 fejlesztésekkor az emberek véleményét.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #48 üzenetére

    Nem, mert nem kell teleszemetelned ezt a topikot is a hülyeségeiddel és a kötözködéseiddel. Tudjuk, hogy mindig mindenben igazad van, szia.

  • Kékes525

    félisten

    válasz #40553216 #58 üzenetére

    "A magyar digitális elmaradást nem a "konzervativizmus" miatt van." Egyetértek. Írtam is, az oktatás nagyfokú hiányossága és az IT szektor különadóztatása, nemhogy támogatása adókedvezményekkel. A konzervativizmus az csak ezekre jön rá. Együtt már túlságosan is sok.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #63 üzenetére

    Téged ismerve ez nem költői kérdés volt, de legyen.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #67 üzenetére

    Nincs mit cáfolnom. Odaböfögtél nekem valamit, aminek semmi köze ahhoz, amit másnak válaszoltam, vitázni meg nem fogok veled semmiről. A további válaszaid nem érdekelnek. Szia.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz #40553216 #50 üzenetére

    Meg a két készletet az eltérően működő programokból, meg hogy ide-oda ugrál a két felület között, meg még egy sor egyéb.

    A desktop ugyanugy müködik, Akit nem érdekelnek a metrós vackok azok nem használják, persze kemény munka lehet megtanulni nemhasználni valamit amit előtte se használtak. Az asszonyt nem tartom valami IT zseninek, mégse volt neki 10 percnél több, hogy ugyanugy használja továb a gépét a w8-ra frissités után mint előtte.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #40553216 #80 üzenetére

    Ezért kell az új név, hiába futhata simán a win10 projekt 8.2 név alatt.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #92 üzenetére

    "és az asztali gépeken megszüntette a skizofrén rendszert"

    te se hasznaltal meg windows 10-et.

    "a Surface-ek miatt milliárd dolláros leírás volt"

    igy van, a lenyeg, hogy ismet naprakesz vagy.

    itt az rt-vel, pontosabban a metros appokkal kapcsolatban megint lemaradtal valamirol. a windows 10 tele van metros appokkal (aranyaiban sokkal tobb minden metros benne, mint a windows 8-ban): word, excel, powerpoint, edge, groove, cortana. sot, az egesz uap a metros alkalmazasokra epul. amit te itt nagy lendulettel linkelgetsz hibakat azok a rendszerben levo hibak es a kerdes az, hogy egy homokozoban futo edge-bol pl ki lehet-e majd hasznalni. kis olvasnivalo.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #92 üzenetére

    Igen, tudjuk Atyánk, hogy ha Microsoftról van, akkor elgurul, aminek el kell gurulnia... :DDD

    Látszik, hogy ismét nem nagyon képben és tapasztalat híján, csak a Windows desktop market shrare és hasonló dolgokkal tudsz újfent jönni...Holott fentebb arnyekxxx fórumtárs is pontosan leírta, hogy átlagfelhasználók tekintetében sokszor nem éppen a tapasztalat, hanem a híresztelések a mérvadóak.
    Vagy talán az általad kedvelt másik platform, ami ~1,5%-ot hasít a tortából szerinted a tényleges tapasztalat és kipróbálás, vagy a negatív híresztelések miatt van?? Mindig azt hangoztatod, hogy bezzeg vállalti szektorban, de főleg otthon aztán teljes egészében elég lenne az és nem kell senkinek Windows. Ezek szerint a felhasználók 9x%-át totál hülyének nézed?? :U
    Amúgy meg mit is látott be az MS? Mert az a modern felület, amit te annyira leminősítesz, az ugyanúgy benne van a Windows 10-ben is, csak kicsit más formában. Sőt, ami még a 8.x-ben két különálló felület volt, most a 10-ben össze lett mixelve az asztalra, desktopra vannak bezsúfolva a tabletes elemek, asztali vezérlőpult helyett modern gépház stb. Gondold kicsit át, hogy azt az "s" kezdőbetűs szót hol emlegeted.
    Híresztelés....most a Win10 kapcsán pozitív, holott vannak benne fura dolgok, de userek millióinak elég a pozitív harsona ahhoz, hogy ugorjanak rá, még ha ők maguk ki sem próbálták eddig, vagy lehet nem minden fog elsőre tetszeni nekik. De, ha azt mondják nekik, hogy jó, akkor biztos az is.

    Illetve kettőnk között az a különbség, hogy én veszem a fáradtságot arra, hogy megismerjek, kipróbálják más platformokat, OS-eket is és utána alkossak véleményt. Na csak holmi netes cikkekből, azok linkjeiből építkezzek.
    Jössz itt biztonsági résekkel, mintha más rendszereknél nem lenne, illetve mintha ezek a folyamatos frissítésekkel nem lennének javítva. Meg a modern app önmagában egy elszeparált, Sandbox szerű környezetben fut. Nem tudom én nem tapasztaltam, hogy ezek miatt annyira megborult volna a rendszer, de az adott topikokban mástól se hallottam érdekes módon.
    Na meg, neked az újabb Windowsokhoz és MS tapis kütyüihez közöd nincsen... ergó milyen alapon akarsz te véleményt formálni ezekről, egy komolyabb IT-s fórumon, mikor nem is nagyon használtad őket :F Múltkor még azt sem tudtad, hogy a 8-asokban a kezdőképernyő, alkalmazásnézet, csoportosítás hogyan működik, vagy éppen a Win10-nél a Continuum...
    Ez nem az a bizonyos napilap, vagy másod,-harmadrangú fórum, amivel a másik topikban példálóztál.
    Mert, aki használja napi szinten és nem csak a híresztelések írányítják, az tudja, hogy a 8.1 nem egy rossz rendszer, sőt és ha kell start menü, akkor tehet bele. Ugyanúgy nem nyel be minden marketingdumát a 10-es kapcsán se, hanem maga kipróbálja és tapasztalja, hogy neki éppen megfelel, avagy sem.

    Szal ezeken kéne elgondolkodni, mert akinek görbe a tükre, az nem biztos, hogy én vagyok...Nálad ez csak pusztán arról szól évek óta, hogy lehessen vmi fogást találni a hőn utált MS-en és újra, meg újra beléjük kötni a legapróbb dolgok kapcsán is. Csak éppen sokra nem mész vele, ettől a 8.x részesedése nem fog helyet cserélni a preferáltaddal, de a Win10 se 5%-on fog stagnálni, ahogy az általad kedvelt platform se fog 90-re felmenni. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #95 üzenetére

    Hiába ragozod tovább, én már megmondtam, annyi topikban, hogy ezzel nálam és másnál se mész semmire, hiába írsz ide hosszú hsz-eket.... :N

    Szerinted az a 70% mind ki is próbálta és utána maradt a 7-esen, vagy aki 8.1-et használ, az csak abból a kényszerből, mert épp azzal vette a gépét? :N Tévedésben vagy, ha ezt hiszed.
    Mért keverem ide? Mert úgyis az lett volna a következő húzásod, illetve, ha már egy 8,x-nél a nagy felhasználói véleményre és tapasztalatra érvelsz, ami szerinted helytálló és kicsit sem játszik közre a híresztelés, akkor a másik platform esetében is az?? Csak arról van szó, hogy mindenki kipróbálta és utána váltott vissza Windowsra, mert nem tetszett nekik?
    A "fals" dolog kapcsán, ha feléd fordítják a tükröt, megint nem tudsz mit mondani, inkább jellemzően elslisszolsz.

    Én leírtam, hogy bizonyos téren ez a desktopra összemixelt desktop-modern megoldás se annyival jobb, te meg ezt nem akarod megérteni. Használtad... meddig, feltelepítetted, aztán ment 20 percet, 2 órát, vagy egy fél napot, majd utána dd-vel legyalultad? :DDD A fenti hsz-ben említett 2 dolog, is azt támasztja alá, hogy igen csak felületes módon sikerült kipróbálni, már ha egyáltalán tényleg megvolt.
    A 8.x full screen appjait említve látszik, hogy nem ismered eléggé az Alt+Tab, Alt+D gyorsbillentyűket, valamint 8.1 alatt az előhúzható tálcát, forró sarkokat, appok fejlécét. Illetve mintha általános felhasználásnál az lenne a jellemző, hogy egyszerre, egy időben dolgozik az átlag desktopon és modern felületen, vagy éppen böngészés, filmnézés, vagy Skype-olás is nem full screen módban menne sokaknál? Ja és a 8.1 óta asztalra bootol a rendszer. Na meg 4K-s, 8K-s kijelzője se mindenkinek van, sőt.
    Majd akkor nem kérdőjelezem meg, én és más sem, ha látszanak az irományban a konkrét használatra utaló dolgok és nem csak a Google-s infók, meg cikkáradat.

    Mondtál, írtál te a Win8.x-re is sok mocskot, ahogy az MS-re is, hadd ne kelljen már a fél PH!-s cikkáradatot idelinkelni. Valahogy soha nem derült ki, nem jött le, hogy különállóan a magát a rendszert nem fikáztad volna, lehúztad az egészet a klotyón, ahogy van. Elég csak "sz@rkupac" és hasonló kifejezésekre gondolni, amit jutalmaztak is az illetékesek.
    Meg, amit AV topikban is olvasok, jobb, ha nem említem....Ha az itteni, vagy előbb említett másik topik kapcsán, már többen nem értenek egyet ezen nagy gondolatokkal, akkor lehet nem ők élnek fantáziavilágban.

    [ Szerkesztve ]

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #95 üzenetére

    "Ok. Tehát nálad 1 milliárd forgalom kilövi az 1 milliárd buktát. Adóellenőrnek ne menj!"

    jesszusom, legalabb arra venned a faradtsagod, hogy elolvasod, amit linkelek.

    "Microsoft on Tuesday reported that it sold $1.1 billion worth of Surface tablets in its fiscal Q2 2015 earnings, marking the first time ever that the company sold more than $1 billion in Surfaces. Last quarter, the company generated $908 million in Surface revenues, which have grown significantly ever since the launch of the Surface Pro 3."

    ez mar marhara nem egy milliard, gondolom ezt meg te is ossze tudod adni.

    "arról szól, hogy alaptelepítésben a start screen-re boot-olt a Windows 8/8.1"

    ujabb tevedes, a 8.1 update friss telepiteskent az asztalra boot-olt.

    "Az utólagos mókolás lehetősége nem játszik."

    pff, az mokolas, mikor egy checkbox-ba beteszel egy pipat? lol.

    "A Windows 10-ben ahhoz kell mókolás, hogy a start screen-re boot-oljon vagy váltson."

    ujabb tevedes, a windows 10-ben nincs ugyan az a start screen, mint 8.1 eseteben, nem lehet oda bootolni. pont ugyan ugy mukodik, mint egy sima start menu, csak akkor nyilik meg, amikor megnyomod a start billentyut, vagy a start gombra kattintasz.

    latod, pontosan az ilyen aprobb figyelmetlensegek, tenybeli tevedesek es a hozzajuk kapcsolodo esz nelkuli szajtepesed miatt nem vesz teged senki komolyan. a biztonsagrol meg annyit, hogy ha egy szakember leirja, hogy tortentek elorelepesek, tomtyika a ph-n meg csak hajtogatja a hulyesegeit evek ota, akkor nyilvan nem utobbi velemenyet fogjak komolyan venni. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #95 üzenetére

    jah, meg rt-vel, meg a sandbox-al kapcsolatban: a windows rt nem mas, mint egy windows 8 arm-en, a rendszerben csak olyan valtoztatasok es limitaciok vannak, hogy maga a rendszer elfusson arm-en, es az alkalmazasok telepitese csak a store-bol tortenhessen. a windows rt-n futo office es ie (nem a teljes kepernyos metros) ugyan az az alkalmazas, mint a desktop os-en futo (szinten a platformhoz tartozo limitaciokat figyelembe veve, pl nincs makro futtatas). innentol valahogy nem meglepo, hogy ugyan azok a serulekenysegek vannak benne, mint a desktop os-ben es a desktop-os alkalmazasokban. viszont ezek a serulekenysegek nem a sandbox-ot erintik. ugyanis azok az appok nem sandbox-ban futnak. ami sandbox-ban fut office az az uj word, excel, powerpoint, amik mostanaban jelennek majd meg, plusz az edge, ami a windows 10-el jon.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #100 üzenetére

    tldr

    bocs, de tovabb nem farasztom magam veled.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #100 üzenetére

    Most linkeljem neked ide azt a x 100/ 1000 db hsz-t, amit az elmúlt években termeltél?? Ja, bocsánat, nem is tudom, mert azóta egy része ignorálva lett, annyira túlment egy bizonyos szinten... :DDD :DDD

    Ehhez a mókoláshoz meg annyit, hogy csaknem minden OS-nél kell vmit állítgatni, mert az első telepítés után nem biztos, hogy minden kézreáll, tartalmaz minden összetevőt, amire a usernek szüksége van. Van, akinek xy programot kell felrakni, mert nem jó a gyári, vagy alapból nincs benne, amire szüksége van. Van, aki hátteret cserél, vagy átskinezi a felületet, vagy a tálcaelemek csoportosítását állítja át a korábbi OS-ekben megszokottra. Arról nem is beszélve, hogy bizonyos OS-knél driver híján, nem lehet a notin fényerőt állítani és a google-t kell túrni, vagy a rendszer bizonyos beállítófájljait átszerkeszteni.
    De megoldható és kis időráfordítással beállítható kedvünk szerint a rendszert. És ugye a start scren boot kapcsán is baromira nehéz 1 db program felrakása, ami automautkisan beállította az oda bootolást 2012-ben is, ha vkinek erre szüksége volt. Vagy éppen egyet kattintani a desktop csempére is nagyon nehéz. Csak azt nem értem, ha ez gondot okozott, akkor egy másik böngésző, egy pdf olvasó, egy torrent kliens, egy Skype, egy új háttérkép, tálca testreszabása vajon hogyan történt, hogyan került fel a gépre...odavarázsolták??

    Meg az a fölöttébb érdekes, hogy múltkor valamelyik topikban nagyon ekézted a Win10-et. Amit megint nem találtam meg, mert vsz takarították, de pont woland_y2k-val vitáztál, ő is tudja igazolni... Hogy még mindig milyen tré ez az OS, mert desktop felületen továbbra is vannak "tapis szutykok", nem tanult az MS a korábbi hibából stb. Bezzeg más rendszereknél desktopon semmi "tapis szutyok" nem jelenik, csak tapis módban használva.
    Erre most, ha a Win8-cal kell szembeállítani, amit annyira szeretsz fikázni, akkor máris milyen jó a Win10, tanultak a hibából, igazodtak a nép akaratához stb. Érdekes....úgy látszik nem kell a szomszédba menni napraforgóért, de kaméleonért se... :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz #40553216 #95 üzenetére

    ‒ arról szól, hogy alaptelepítésben a start screen-re boot-olt a Windows 8/8.1

    Miért jó neked állandóan bebizonyítani, hogy látatlanba fikázol, de még csak el se olvasod a "mit hozott nekünk a w8.1" cikkekert?

    Egyébként komolyan nem értem, hogy a linuxmessiásokat miért érdekli ennyire a win.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #104 üzenetére

    Komolyan ezt letagadod, de tényleg....? :U
    Pont woland_y2k linkelt neked a Continuum működéséről videót, de a 8.1 alkalmazásnézet és társairól is volt szó, screenshotokkal illusztrálva, mert azt sem tudtad, hogyan működik....
    Nem emlékszem pontosan melyik 10-es topikban volt a rengeteg közül, de ha nem találom meg, nem is csoda, mert tudjuk, hogy utánad mindig pucolnak, elég csak megnézni a mostani AV topikot, ahol szintén kellett egy kis igazítás, mert már az ottaniak is megunták, amit leművelsz...szal gondolkodj el a "hazug és provokátor" szó jelentésén.
    "pont semmit nem olvastál el abból, amit írtam" - jellemzően csak ezt tudod ismételgetni minden topikban. Mintha amiket te itt és más topikokban leírogatnál, az az etalon, az itteni Windows szakértőknél, de a rendszert napi szinten használó usereknél is mindig, mindent jobban tudnál, nagyobb rálátásod lenne a dologra. Közben meg olyan zagyvaságokkal és pontatlanságokkal vannak tarkítva ezek a kisregények, hogy az ember csak szakad rajta..."start screen visszkapcsolható" meg hasonlók, ergo csak a tavalyi 98xx buildot próbáltad ki és így akarsz okosabb lenni itt mindenkinél Win10 kapcsán?
    Tökéletesen igaza volt a szakinak, amit ezen hsz utolsó bekezdésében írt. :DDD :DDD

    RT kapcsán ugyan mit is akarsz bizonygatni, hogy egy megfelelően képzett hacker, betörhet akármilyen mobil rendszerbe, kihasználhat bizonyos sebezhetőségeket? És akkor már hú de sz@rok a Windowsos mobil kütyük... az Androidosra meg már AV-t kell pakolni, meg tele van egy csomó fertőzött appal a Play, az bezzeg mennyivel jobb, de tényleg.

    Aztán amúgy mi történt? Hirtelen annyira megtetszett a Windows(10), hogy majd upgrade-eled a Win7-et (mert említetted korábban, hogy van olyanod is, de tudom csak én találom ki ezt is...), a "tapis szutykok" nélküli rendszert, a "tapis szutykus" változatra? És utána itt a fórumon egy topikban sem fogod tovább ekézni a(z új) Windowst, vagy majd mikor a megjelenés után kijön a szokásos 2-3+ db új cikk, akkor újból indul a keresztes hadjárat?? ;]

    Egyébként már válaszolni se muszáj annyira, mert az elmúlt években kiismertem a taktikát és a stílust, újat vsz nem fogok olvasni. És, ha ez ellen már többen is felszólalnak, kifogásolják több topikban is, akkor az már jelent vmit barátom... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #109 üzenetére

    Ja, mikor ott is a topikgazdával (aki a téma szakértője), de másokkal is vitába szálltál és egy felesleges dolgot feszegettél puszta ellenszenvből, nem hiába írta ezt [link]. És ez még az enyhébbek közül való.
    Nem vártám mást, ha szorul a hurok, akkor jellemzően megy a kihátrálás és mellébeszélés...

    Tudod a töréssel kapcsolatban, rommá törnek szinte minden desktop és mobil OS, ha akarnak. Bár, a WP-t a többihez képest nem is olyan könnyű [link]. Csak az a különbség, hogy egy átlagos használatnál egy Windows alapú mobil kicsit nagyobb védelmet nyújt, mint mondjuk egy Android, aminek szeretsz mindig a piaci részesedésével villogni, mert a Linux kernelre épül.

    "Jelen esetben úgy gondolod, hogy többen kifogásolnak valamit, akkor igazuk van csak amiatt, mert úgy véled, a te véleményeddel egyező az övék"
    Hát tudod sok olyan téma és topik volt itt a PH!-n, ahol a te álláspontodat többet kritizálták és többekkel összetűzésbe keveredtél, talán nem véletlenül. Szinte majdnem az összes MS, Windows és Office (bulvár)topik. De biztos nekik nincs igazuk és ők a hülyék, amit te állítasz, csak az lehet jó és elfogadható... :U
    Az "s" (leírtad) kezdőbetűs jelződre meg annyit, hogy a gyártó meg kénytelen igazodni a fogyasztói igénykehez, ha el akarja adni a termékét. De az nem azt jelenti, hogy mindenben egyetért velük, vagy a saját elképzelését végleg kukázza. Lásd, desktopon magát a modern felületet kritizálták mindig, hogy mért van ott alapból, nem való oda semmilyen formában. Erre fel, ugyanúgy része a 10-esnek is. És, ha mélyebb ismereteid lennének Windows terén, akkor pontosan tudnád, hogy mi a különbség az előző rendszerben prezentált 2 elkülönülő felület és az újban bevezetett összemosott megoldás között, meggondolnád, hol emlegeted azt a bizonyos jelzőt... vagy csak a bulvárcikkek szintjéig terjed a tapasztalat valószínűleg, illetve a 7--->10 upgrade kérdése se tiszta, ha már annyira tetszik.

    Azokat a jelzőket, amiket meg velem kapcsolatosan megeresztesz, inkább fel sem veszem....de látszik, hogy már nem nagyon tudsz mire, mit reagálni, ezért vágsz bele más témákba és dobálózol ilyenekkel. Na meg persze ismételten magadat minősíted vele, újfent sikerült bemutatkozni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #112 üzenetére

    Ilyen szavakkal példálózást már láttam a másik nagy kollégádtól is...

    Én értem ám, amit mondasz, pont nekem nem kell magyaráznod, hogy változtattak a felületen, a 7-eshez igazodva egy szamárvezetősebb formára, mert az eredeti koncepció elsőre nagy újdonság volt, nem volt annyira fogyasztható széles körben.
    De egyrészt 8.1-gyel jelentős változtatás volt a fogyaszthatóság irányába és ott a legelején is a külsős progi lehetőség, ha vkinek annyira kellett. Az már a híresztelés miatt van leginkább, ha nem lett meg a kellő hatása...
    Tudod erre mondtam azt is, hogy egy szakmai fórumon nem feltétlen a bulvárcikkekre, meg csak a laikus véleményekre kell alapozni, mert ez alapján az átlagnak a Linux is förmedvény.... holott maga a rendszer és egyes DE-k látványos, effektekkel tarkított felülete lehet akár sokaknak tetszene. Csak, ha meg sem adják neki az esélyt, meg az "azt hallották róla, ezt mondta az ismerősük" dolgok a mérvadóak, akkor valóban nem is lesz belőle semmi.
    Jössz itt a Win10-zel, hogy itt aztán mennyire eltalálták, de pont, aki belekóstolt rendesen, az tudja, hogy ez az egybekutyult megoldás se feltétlen lesz az igazi mindenkinek. Elég csak megnézni a Start menüt, ami nem éppen a sokak által megszokott Win7 félére hajaz....ha majd az átlagfelhasználót zavarja benne a csempe, vagy a telós stílusú gombok és alkalmazáslista, akkor mert magától nem fogja/ tudja átszabni, 3rd party menüt nem tud feltenni, akkor majd ez is bukik, meg Update 1/2/3 kell hozzá...?

    Másrészt meg mind a ketten tudjuk, hogy másról van itt szó esetedben...az az előző hsz és tartalma pont betalált, nem a fantáziám szüleménye, hanem pontosan a valóság, ami az évek óta tartó itteni tevékenységedet jellemzi és jellemezni fogja a jövőben is.
    Leírhatja a véleményét mki szabadon, de az előzőekből kiindulva, nálad ez pont nem csak erről szól és ha minden MS témában, mindig ugyanaz a sárdobálás megy, akkor nem kell csodálkozni, ha egyeseknek ez feltűnik és nem értenek vele egyet.
    Valóban, lehet hogy jobban járok, ha a jövőben ettől megkímélem magam, de ha én, vagy woland, vagy más fórumozó nem, akkor ne aggódj, lesz helyette 10/ 100 másik, akivel szájkaratézhatsz... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #40553216 #113 üzenetére

    Jól sikerült prediktív szövegbevitel mobilról. :DDD

    Különben meg amíg te jogot formálsz arra, hogy a saját véleményedet leírd bármilyen témában, én ugyanígy formálok jogot.

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #116 üzenetére

    Mintha nem volna igaz, az az egy-néhány sor, nem foglalná össze jól az elmúlt éveket....(?)
    Jössz itt ebben a topikban, hogy a korábbi Windows ellenében, bezzeg a 10-esnél aztán megoldották, megcsinálták, amit kellett, jó így, de a másik topikban már nekiállod burkoltan szapulni, hogy egyáltalán minek akkorát változtatni a felületen (minek a csempe ás társai?), mert bezzeg az OS X-nél sem tették. Utána meg rám akarod olcsó módon fogni, mintha nem tudnám, nem érteném, hogy az adott program/ rendszer napkészsége, fejlődése nem csak a kinézet változásában van. De úgy látszik azt nem veszed figyelembe, hogy azért x év után szokás bizony azon is újítani kicsit, igazítani az adott trendhez, korhoz, amit igazol egy rakás program, weboldal, de éppen a Win10 megújuló (asztali) felülete is. Mert bizony egy termék eladhatóságához kell néha az új csomagolás is, ha ez nem lenne, akkor még mindig egy XP klónt nézegetnénk Windows 10 név alatt... Még szerencse, hogy MS-nél is így gondolták és nem 7.1-et adtak ki 10-es verzió alatt.
    És azért, még ha nekem nem is minden tetszik a 10-esben, aminek a topikjában hangot is adtam, de talán, bizonyos elemeiben egy szebb és látványosabb desktop fogadja az embert a 7-eshez képest, pl. idő és dátum, naptár is sokkal jobb így. De ezeket neked ugye hiába is magyarázom, úgysem te vagy a célközönség.... :DDD

    Szal nagyon is betalált az a hsz, azért nem jön rá normális válasz, csak az elcsépelt, általános klisék, meg a kitalált, ellenem kényszerből kreált koholmányok...de hát én megmondtam, hogy ez lesz, bár azt nem is gondoltam volna, hogy ilyen hamar megindul ismét az ekézés... :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #118 üzenetére

    Igen, ilyenkor jobb híján, csak ilyen szintű válaszokra és téveszmékre futja, mintha mindent én találnék ki és az állításaimnak abszolút nem lenne semmi valóságalapja...
    De én nem is vesztegetem erre az időmet, játszd tovább egyedül a kis játékodat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák