Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz Pug #668 üzenetére

    Oh. Üdv a topicban kedves Pug. Minő öröm olvasnom kedves, kulturált és legfőképp szánalmas irományod! Vegyünk sorra pár apróságot:

    1.
    Fúúúúú!!!!
    Egészen eddig meg tudtam állni a sok elvetemült kreténség ellenére, hogy közbeszoljak...

    a sok elvetemült kreténség az tényleg zavar engem is... főleg ha olyan kretének tollából jön épp nekem, akik olvasni még csak csak, (bár későbbi példa alapján ezt is kétlem), de értelmezni már egyáltalán nem tudnak - nyugodt szívvel vedd magadra. :)

    2.
    Nehogy már ténylegesen azt állítsd, hogy a visszaverődő (nem teljesen sík, tehát nem teljesen tükröző felületről) fény azonos intenzitásu kitetségnek számít a szem számára, mint mondjuk a papírról való olvasás
    báááááááá

    Ki és hol állított ilyet? Talán ha linkelnél vmit... mert én nem nagyon emlékszem, hogy ilyet irtam volna. Sőt! Pont ellenkezőleg. Kifejtettem a #375 hsz-ben (alapszinten, hogy a kretének is értsék - bár ahogy látom, igy is tul tudományos szintű lett) hogy a fénynek milyen az alapvető természete és mindez miért és hogyan változik, és ezután hogyan befolyásolja a vizuális látást. Sajnálattal közlöm, hogy emiatt a kretén szót innentől csak rád értem.

    3.
    De ezt lenyelem, legyen az én bajom, h engem ez érdekel
    Innentől kezdve leszarom a véleményed, már bocs. Egyszerűen aki arra nem képes hogy elolvasson vmit és felfogjon, mielőtt kinyilik a szája, annak a véleményére minek adjak... főként ha még ezek után következetesen a gondolkozása sem lehet ép - ergo egy igazi kretén - bizony, rád gondolok. :)

    4.
    De tényleg szomorú, h ennyire sötét és elvakult emberk vannak.
    Menj el a játszótérre homokozni mint egyszemélyben egy komplett kretén csoport, és akkor máris csak okos emberek maradnak itt, akik felfogják a másik mondanivalóját, és csak eztán kezdenek el vitázni a témáról. Ráadásul teszik mindezt kulturált módon.

    Még egyszer köszi a semmit sem érő hozzászólásodat, melyek után a szememben uj teret enged a szánalom fogalma, méghozzá nem más mint a te részedre, kedves Pug.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Parson

    addikt

    válasz Pug #670 üzenetére

    Nem gondolod, hogy ezek után még meg is simogatom majd a buksid, debilkém?

    Debil, értelmezd ezt a mondatot vagy vidd be a magyar tanárnődnek, az oskolába, hogy elmagyarázhassa ő a jelentését.
    Ami lényeges, az a fény erőssége és frekvenciája. Ezért érdeme ilyenkor levenni a fényerősséget és LED-es megvilágítású panelt olvasni.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Parson

    addikt

    válasz Pug #672 üzenetére

    Nézd amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten... Még jobban kifejtve csak neked hogy felfoghasd: tudományos leirások szintjét meg nem közelitő, mégis normális szövegekre, kulturált előadásmodokra ha igy reagálsz, ne csodálkozz hogy a válasz is olyan lesz mint amilyen.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Pug #668 üzenetére

    "Nehogy már ténylegesen azt állítsd, hogy a visszaverődő (nem teljesen sík, tehát nem teljesen tükröző felületről) fény azonos intenzitásu kitetségnek számít a szem számára, mint mondjuk a papírról való olvasás"

    Elmondanád, hogy ezt ki írta és főleg hol?
    Mert én nem ezt állítottam, hanem azt, hogy egy LED-es megvilágítású IPS panel megfelelő fényerő beállítások mellett kényelmesebb olvasási élményt nyújt, mint az e-ink panel mesterséges megvilágításnál.
    Amivel kevered a dolgokat az az, hogy leegyszerűsítve leírtam, hogy a papírlapról ugyanúgy fény jut a szemedbe, mint egy kijelzőről, csak az a nem mindegy, hogy annak a fénynek milyen a frekvenciája és az erőssége. Senki nem állította azt, hogy a két dolog azonos.

    Szóval nem ártana, ha megtanulnád értelmezni azt amit olvasol.

    " igen vaze, az nem takarékosság, hogy külön kell megvenni az alpból elhelyezhető interfészeket, az nem takarékosság, hogy 2-3-4-5 dolgot vegyünk meg míg egy dolog is tudja kényelmesen, jól, hatékonyan egyben, mint az az 5 másik külön külön."

    Mondod te, de én nem akarok kártyaolvasót, usb portot, kamerát és a jófene tudja még mit a készülékre, mert NINCS rá szükségem, ergo számomra takarékos megoldás mert nem fizetek ki olyasmit amit soha nem használnék.
    Egyébként nyugodtan mondhatsz másik tablet-et amiben mindezek benne vannak és megfelelnek az iPad meglévő tulajdonságainak is. (Sorry, ilyet nem tudsz még mondani, majd talán fél év múlva az MSI és a Viewsonic tabletjét mondhatod majd.)

    "Azért nem írtam volna, mert nem veheti mindenki észre, hogy ha hosszútávon szeretne ez a faj ezen a bolygón élni, akkor talán nem a sznobság, nem a cool-ságnak kéne lenni az elsőnek…."

    Nem is, hisz Te mint nagy természetvédő egy sima e-book olvasáshoz is teljes funkcionalitású eszközt használnál jóval nagyobb energiafelhasználással, felesleges anyagpazarlással..
    Köszönjük Emese, leülhet.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Pug #670 üzenetére

    Elmondanád, hogy, ha már beidézted, hogy hol olvastad azt, hogy a kettő azonos?

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Pug #680 üzenetére

    Tán ha elolvasnád a következő mondatot is, akkor nem írnál hülyeségeket.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Parson

    addikt

    válasz Pug #680 üzenetére

    Jé ember, tanulj meg szövegeket értelmezni. Igaz, hogy mögötte nincs ott, hogy 'mert' de attól még felfogható a lényeg, és eddig csak neked nem sikerült, mert Ami lényeges, az a fény erőssége és frekvenciája.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák