Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz moonman #351 üzenetére

    Köszönöm a válaszod. Ezt amugy én is hallottam már. Amúgy az orvosok ezt vajon miért mondják? Ők sem istenek, csak emberek, akik tudtában vannak vmilyen szinten (feltételezem elég jo szinten) a szem és a fény kapcsolatával (plusz a szem működésével).
    Jelen esetben mi csak a fény természetét tárgyal(hat)juk, feltételezve hogy a te vagy én vagy épp a többiek szeme alapból olyan amilyen, és ahhoz képest nem kivánjuk a 'romlást'.

    Na most amit mondasz a szórt fény a természetes/egészséges a szemnek, ez igy van. Az emberi szem, mint minden állaté a földön, arra rendezkedett be, hogy a napból érkező fénysugarak a tárgyakról visszaverődve nyelődjenek el benne, és a fény energiáját elektromos impulzusokká alakitva az agy feldolgozza, vizuális látást eredményezve ezzel. (Apró megj.: az állatvilágban egy állat sem néz a napba - nem közvetlenül azért, mert az nem visszavert fény, hanem azért mert a napból érkező fényhullámoknak még akkora energia tartalma van, ami már sok a szemnek, és károsodást, romlást okoz.)
    A fénynek két alapvető tulajdonása van, a hullámhossza (ebból következnek a szinek) és az energiája (ebből következik a fényerősség).
    A visszavert fény következésképpen a napból érkező fényhez képest módosult tulajdonságokkal rendelkezik:
    - csak egy bizonyos szinű fény verődik vissza (egyszerűbben szólva) - ez lesz a tárgy szine, amit érzékel a szem
    - módosult (többnyire csökkent) energiatartalommal / fényerősséggel hagyja el a testet, és érkezik a szembe
    (- a levegőben és egyéb közegben való terjedés során lévő változásokat most nem tárgyaljuk)

    Mindebből következően amugy az orvosok helyesen mondják, hogy ne nézz a napba. Mer az nem jó. :) De ők csak azért mondják ennyire lebutitva hogy a hülye is megértse.
    A fény az fény... teljesen mindegy honnan jön, a szemedben kell landolnia hogy felfogd a képet. Ehhez pedig szin és fényerősség kell. Csak az nem mindegy mekkora.

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák