Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #19 üzenetére

    Ne haragudj, de ekkora butaságot rég olvastam.

    Hátul egész film alatt max két effekt szól.

    Valószínű a forrásod is agyon van tömörítve, illetve egy PC 5.1 szett alapján megítélni a házimozi élményt eléggé félrevezető. Ott kezdődik, hogy a Geniuson csak analóg bemenetek vannak, tehát a PC-vel kell dekódolni az audio hangsávot és azt 6 elfogadható minőségű RCA kábellel eljuttatni a mély hangsugárzó erősítőjéig. Így van bekötve nálad?

    Sokkal inkább érdemes abból a pénzből amit házimozi erősítőre költ az ember (főleg korlátozott büdzsével) egy normálisabb sztereót venni. Azoknak üzenet, akik gondolkoznak valamilyen szetten...

    Ez maximum a korlátozott büdzsé esetén igaz, viszont erősen szobaméret függő is.

    Hallgass meg akár egy komponensekből (A/V erősítő, 5.0 hangsugárzók, aktív mély hangsugárzó) összerakott belépő (tehát nem kellenek milliók hozzá) szintű házimozit. Szerintem meglepődnél...

    A cikkírónak: A lényeg, hogy te elégedett legyél, viszont igaza van azoknak, akik szerint használtan ennyiből klasszisokkal minőségibb sztereót össze tudtál volna hozni.

    [ Szerkesztve ]

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #28 üzenetére

    1-2 filmet (Lucasfilm) leszámítva lófütty ami a hátsó sugárzókból jön (és nem vígjátékokra gondolok), nem éri meg sztem azért 1-2 kategóriával gyengébb falakat és erősítőt venni...

    A lövéseken és robbantásokon kívül is van feladata a háttérsugárzóknak. A hangtér kialakításában nagyon nagy szerepük van. Pl. egy erdőben, vagy bárhol kint a szabadban játszódó jelentnél.

    csak olyat szedek le aminek a képe és hangja is jó

    A gyakorlatban ez mit jelent? Tényleg érdekel. Hiába kábelezel át mindent, ha a forrásanyagod és készüléked nem képes minőségi jelet előállítani, nem lesz semmi hatása. Egyébként a bekötésed még mindig nem értem. Forrás oldalon hova dugod a 3 jacket?

    [ Szerkesztve ]

  • Osynho

    addikt

    válasz MC Pite #31 üzenetére

    "Pécén forrás oldalon hova kötöd a 6 RCA-t?"

    Például 6 rca kimenettel rendelkező hangkártyára. :)

    Szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett. Más-más igények merültek fel. A másik, hogy azért ne egy Genius elemekből összerakott rendszer legyen már a kiindulási pont, amihez mérjük a dolgokat és ami alapján kijelentjük, hogy mit képvisel a 2 surround sugárzó. :U

    Kis pénzből valóban ésszerűbb egy (lehetőleg használt) sztereó rendszer, mint egy olcsóbb egybe-bögreszett. Ugyanakkor egy valamirevaló 5.1-et is össze lehet rakni okosan, viszonylag kevés pénzből és nem is kell egyszerre mindent megvenni. A végeredmény pedig valami emészthető hang lesz. :K

    [ Szerkesztve ]

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #31 üzenetére

    1, Te milyen anyagból szoktál filmet nézni, milyen hangjuk van?
    REMUX verziót nézek, amelyben a kép és a hang is tömörítetlenül kerül le a BD-lemezről. A 4-8 GB-os release-ek erősen tömörítettek, azért ezt szerintem te is belátod.

    2, Szerinted mi az a szint kártya/formátum terén ami nem nagyon fog már vissza (nem audiofil/hifista felállásról beszélünk, átlag juzernek amire még érdemes befektetnie)?
    Szerintem eleve a PC-t (ha nem filmezésre dedikált, minden szoftveres feleslegtől megpucolt célhardverré van alakítva) kódolatlan jel küldésére érdemes használni, amelyhez valamilyen digitális csatlakozó (HDMI, optikai, digitális koax) szükséges. Egy dedikált házimozi erősítő beépített DAC-ja sokkal jobb minőségben elvégzi a dekódolást. Formátumot fentebb írtam.

    +1, 5.1-et esetleg (akár sztereó)zenére is preferálod? Ha igen, normális szélessávú frontokkal vagy szubbal?
    Amikor belekezdtem a saját rendszerem építésébe eldöntöttem, hogy a film fontosabb, mert zenét hallgatni nincs időm úgy, hogy leülök elé és csak a zenére figyelek. Ebből következik, hogy házimozi erősítőt használok zenehallgatásra, aminek tisztában vagyok a korlátaival. Én úgy tartom, hogy zenét 2.0-ban hallgat az ember. Mély hangsugárzót zenéhez illeszteni nem olcsó móka tekintve, hogy reflexes szub csak rombolni tud a zenei élményen a pontatlanságával, egy jobb zárt meg 150e-től indul.
    Koncert BD-hez pedig egyértelmű a felállás.

    (#32) Osynho +1

    [ Szerkesztve ]

  • Osynho

    addikt

    válasz MC Pite #35 üzenetére

    "Mi köze annak hogy min hallgatod, ahhoz hogy egy átlagos 90 perces filmben hányszor jön a hátsó sugárzókból hang?"

    Nagyon sok köze van!!! Pont erre utaltam a Genius szetteddel kapcsolatban. Egyszerűen nem fog ugyanolyan teret képezni egy egyszerűbb rendszer, mint egy jobb! És nem az a lényeg "hányszor jön" a hang, hanem hogy hogyan. Félelmetes különbségek vannak ugyanazon hangfal elhelyezéséből adódóan is, nemhogy jobb minőségű rendszer esetében. Egy jobb erősítő mikrofonos bemérést is végez, ez alapján számolja ki a hangfalak távolságát, hangerejét, stb. És nem nagy pénz egy ilyen, most találtam például Denon 2105-öt 70 euroért a sógoroknál. Ok, nekem itt a határ, könnyen beszélek, de még postázva is megéri!

    "Egyébként ha ismered a frontot(hogy mit lehet belőle kihozni), vagy a szett többi elemét, akkor el tudod dönteni hogy átlagjuzernél ami képbe kerülhet 50-60ezerből az összes csatornát lefedő hangfalszett"

    Ez addig van így, amíg nem hall egy jobb rendszert, amit okosan válogatva nem sokkal drágábban meg tud venni. Persze kell hozzá fogékonyság a minőségre, meg minimális hallás, de nem kell whitefülűnek lenni. Akit egyszer megfertőz a hifi, az nem áll meg a "bögréknél". És ehhez nem feltétlenül kell rengeteg pénz, de amíg van pénz nagy tv-re, meg 1-200 ezres telefonokra, addig egy hifire, ami évek múlva is hifi lesz és számtalan örömteli percet okoz, csak jut pár 10 ezerrel több. Nade ez más téma, nem is akarom elvinni erre a beszélgetést. :B

    "Nyilván pl egy JAMO S 606 HCS3 szerű szett már leveri, de bő százassal több az ára is."

    Nem újat kell venni.

    "Szerinted ha pl 100ezred van a hangrendszerre, megéri inkább 5.1-ben gondolkozni, ad annyi plusz élményt, mintha ugyanennyiből (lehet 50 vagy 200.000 is ahol nézzük) egy jobb sztereó rendszert rakna össze az ember?"

    Ha elsősorban a film a cél, akkor az 5.1 többet ad. Ha nem is százból, de 200-ból használtan (és nem egyszerre kifizetve) hallgatható motyót lehet összerakni. A sztereó meg tök más. Almát körtével. Viszont utóbbira is igaz, amit feljebb írtam, hogy két jobb hangfal, jobb erősítővel, kábelekkel "kicsit" máshogy ad elő egy zenét, mint egy gyengébb rendszer. Megjelennek részletek, az ének nem nyávogás lesz, a gitár gitárhangú, a zenének kialakul a tere, körbevesz. 5.1 nélkül.

    "de elsősorban arra próbáltam rávilágítani hogy szerintem az a kevés hang ami hátulról jön, nem mindenkinek ér meg annyi kompromisszumot."

    Nem érted a lényeget. Filmeknél 6 különálló csatornára van keverve a hang. Ezeket a hangokat sztereóra le lehet keverni, de az nem ugyanaz lesz. És nem kevés hang jön hátulról, hanem a stúdióban, arra a 2 csatornára szánt hangok jelennek meg, amik képesek megteremteni azt a térhatást, amit a film készítői oda szántak. A centerből a beszédhangok különülnek el, az LFE csatorna pedig a mély hangokért felel. Ezek sem felesleges dolgok. Ilyen erővel elölről is csak pár hang jön. :)

    "Ezzel nincs baj, csak annyi hogy az teljesen más liga mint amiről itt a cikkecskében szó volt."

    Mire összerakja az ál 5.1-ét a cikkíró mennyit fog elkölteni? Vajon használtból nem kapna jobbat? A másik, hogy egy digitális bemenettel rendelkező erősítő esetén nem kell külön hangkártyára költeni. A tied mennyibe került?

    "Egy házimozi erősítő dacja sokkal jobb - FALSE!"

    Az alaplapra integrált hangkártyáknál biztosan jobb! Persze, ha erősítőről van szó, nem valami annak nevezett kacatról. Ha meg diszkrét hangkártyáról van szó, akkor erre is vonatkozik az általad említett "átlagjúzer", aki nem fog hangkártyáért fizetni, amikor ott van az alaplapon.

    "Nem, nem lesz, az olcsóknak ugyanolyan műanyag visszafogott hangja van mint egy olcsó hangkártyának."

    Mi számít olcsónak? A feljebb említett Denon mondjuk 150-200 ezer Ft volt újkorában. Ez talán már nem lesz rossz (2106-om volt, mondhatom, hogy az nem olyan sz.r ;-) ). Most 21 ezerért árulják. :U

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #35 üzenetére

    Egy gondolat és befejeztem. :)

    Nem, nem lesz, az olcsóknak ugyanolyan műanyag visszafogott hangja van mint egy olcsó hangkártyának.
    Ez nem csak a DAC-on múlik. Az olcsó attól olcsó, hogy minden elemében gyengébb minőséget képvisel a bementektől, a DAC-on át a végfokokig.
    A surroundok szerepét szerintem továbbra is rosszul ítéled meg.

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #40 üzenetére

    Szted 4 percnél több ideig van hang a hátsó sávokon? Szerintem nem.

    Ezt magyarázom, hogy van. :) Próbálj ki egy érintetlen BD lemezt és meglátod, ott nincs összenyomva a dinamika és bizony sok hang jön hátulról is.

    [ Szerkesztve ]

  • Osynho

    addikt

    válasz MC Pite #40 üzenetére

    "Kevered a szezont a fazonnal.

    1;Én állításom: 90ből max 4 percnyi anyag jön hátulról (van a hátsó csatornán).
    Te állításod: "Egyszerűen nem fog ugyanolyan teret képezni egy egyszerűbb rendszer, mint egy jobb!"
    Oké, de két különböző dologról beszélünk."

    Nem-nem! A válaszom a te "Mi köze annak hogy min hallgatod, ahhoz hogy egy átlagos 90 perces filmben hányszor jön a hátsó sugárzókból hang?" kérdésedre vonatkozott. Itt szó nem volt árról, kategóriáról, általánosan tetted fel a kérdést. Nem 4 percnyi jön, hanem 90 percnyi. Max ennyit mutat meg a rendszered, vagy nem jól van beállítva, vagy nem hallod. ;-)

    Én csak annyit állítok, hogy az újan megvett (és olcsónak tűnő) rendszer nem fog olyan hangot produkálni, mint egy jobb komponensekből összerakott rendszer. És ez kizárólag a házimozi rendszerekre állítottam. Hogy egy sztereó rendszer jobban-rosszabbul szól, az más kérdés. Az 5.1 azonban szempont lesz az embereknél. Mert "kötelező", a marketing által diktált dolog. Persze gagyi szinten nem sok értelme van, ezért állítom, hogy használtan érdemes nézegetni. Érdemes rászánni az időt ,energiát.

    "erősítő+effekt sugárzók cseréje lenne a következő lépés, de: 2-4 percért nem költök tízezreket a hátsókra;"

    Szerintem direkt nem érted, de nem is muszáj. :R

    "Éééés egyetértünk. :C És itt mondom hogy sokan inkább örülnének ilyen sztereónak, mint fahangú 5.1nek"

    Örülök. :C A második felével csak részben értek egyet. Sokan nem is tudják milyen így zenét hallgatni, így igényük sincs rá. És itt jön a fertőzöttség, mert te is az vagy. :D Csak te a sztereó felé. Szóval el kell fogadnod, hogy az "átlagjúzert" nem érdeklik a finomságok, a zenét is 5.1-re állítja (mert ugye szóljon mind, ha már ott vannak) , jó kis mélyhang kiemeléssel és kész. Az lesz a "brutális hangzás". Persze, nevelni mindig lehet. :D

    Ízlések és pofonok, nem lehet sztenderdizálni a hifizést. Én egy más utat választottam, jobb hm erősítőre építettem, amivel azért a zene is élvezhető, de nem kell lemondanom a filmek alatt (az elejétől a végéig :P ) szóló térhangokról sem. Amennyiben valakit csak a zene érdekel, az 100 e alatt is összerakhat használtan egy tényleg jó hangú sztereó rendszert. Persze ezekhez kell rendes hangkártya is, mivel digitális bemenet nem jellemező.

    "DE ha azt mondod ennyiért hallgasson meg sztereó szetet (filmmel is)/vagy csak hogy sokkal jobbat kap, sokan választanák inkább ezt."

    Nem olyan egyszerű, ki van mosva az emberek agya. Nevetséges áron vannak egybeszettek, amik tudnak wifin, BT-on lejátszani, 3D-sek, csilli-villi-ledes kinézetűek. Nem a hangminőség az elsődleges sajnos. :(((

    "A jamo szerű hangfalas ismerősök is mind megbánták hogy olcsó 5.1es erősítőt meg 5.0-ás szettet vettek annyiért, mert így semmi nem szól szépen rajta, de van 2-4 perc effektjük cserébe."

    Nem jól választottak, de ez ismét nem jelenti azt, hogy maga a térhangzás a rossz. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Osynho

    addikt

    válasz MC Pite #43 üzenetére

    A jó, az drága. Főleg, ha új. Ezért kell okosan építkezni. Egyébként az a drága, amit megveszel sokért, majd rájössz, hogy gagyi és buksz rajta egy csomót, illetve az olyan rendszerek, amiket nem lehet bővíteni, fejleszteni. A mostani erősítőmet nagyon szeretem, cserén nem gondolkozok, de ha el kellene adnom, 2x annyit kapnék érte, mint amennyiért vettem.

    "Hát a BD/dolby thd-s anyagok q..a nagyok. Valamit leszedek, de moziba is (relatív) sokat járunk, és ott se szokott olyan rengeteget szólni."

    Amíg nincs internet adó, addig ez miért szempont? Nem olcsóbb kisebb filmet kölcsönözni. Maximum a tárhely lehet problémás, de ilyen hdd árak mellett ez se lehet akkora probléma. 1tb-os 100/100-as hdd-t 8ezerért tudtam eladni. :B

    [ Szerkesztve ]

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #43 üzenetére

    Szerintem te vitatod. Ugyanis hiába van mindenből high-end cuccod, ha nem lenne ott információtartalom (ahogy te állítod), akkor a high-end se szólna ott semmit. A lényeg ez, hogy igenis több, mint 2 effekt, vagy több mint 4/90 perc audio tartalom van a hátsó hangsugárzók csatornáján is. Ergo az információtartalom ténye nem pénzfüggő, maximum az információ kinyerésének és élvezésének a minősége. De nem is erről vitatkozunk.

    [ Szerkesztve ]

  • sixpak

    nagyúr

    válasz MC Pite #40 üzenetére

    Biztos van ilyen film is...nem tudom te milyeneket nézel...valami elvont művészfilm, némafilm....
    De a legtöbb filmnél szinte folyamatosan dolgoznak a surroundok...nem is értem ezt a 4 percezést.
    Ha jól értem, akkor te megkérdőjelezed a térhatású hang létjogosultságát....vicces.

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

  • Osynho

    addikt

    válasz MC Pite #48 üzenetére

    "szerintetek nagy élvezeti plusz minden(?) sokcsatornás filmben."

    Nem minden film hangsávja igazán jó. Természetesen vannak különbségek, de összességében elég nagy plusz tud lenni egy térhangzás a filmek alatt.

    Továbbra is az a gond, hogy a saját - magad által is csak "filmre/játékra hallgatható szettnek" nevezett - rendszeredből vonsz le következtetéseket az 5.1-re vonatkozóan. Ez ugyan olyan, mintha valaki azt mondaná neked, hogy az ő aktív pc-s 2.0-ás rendszerénél nem szól jobban a te sztereó cuccod, nincs jobb színpadképe, stb. 5.1-nél ugyanígy megvannak a különbségek!

    (#50) E770: "töredék áron olyan sztereó rendszereket raktam össze mostanában használt, de szinte makulátlan eszközökből, hogy kiesett a szemem is, ha zenéről volt szó"

    Pont azért, mert nem divat a sima sztereó! Oldschool kinézetű, újabb csatlakozásokat, formátumokat nem támogató eszközök, amik nem is 5.1-esek. Ez megfigyelhető a hm erősítők között is. Amin nincs hdmi, az máris hátrányba kerül, mindegy milyen a hangja. Sőt, sokan elvárják a HD hangokat is, attól függetlenül, hogy egy belépő kategóriás erősítőnél kb semmi pluszt nem fog nyújtani egy DTS hangsávhoz képest.

    [ Szerkesztve ]

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #48 üzenetére

    * Nem keverve azzal, hogy jó hangcuccon eleve élmény filmet nézni. Élvezem, tv-re is azért lett rendes cucc kötve, de mikor felmerült hogy a hálóba is rakjak-e fel surroundokat, és pár filmet sztereóban néztem meg (hogy mennyire hiányzik az effekt) ill figyeltem más filmeknél mennyiszer szól hátulról, ezek alapján úgy voltam vele hogy ennyiért nem veszek surroundokat/vezetéket, meg nem rakom fel a falra. Volt 1-2 dolog ami leesett/koppant, roppant egy ág, elhaladt valami mellett a jármű, robbanás volt hátulról, vagy madárcsicsergés, vagy egyéb apróságok, de kevésszer tűnt fel és rövidek voltak. De egy egészségesebb, részletesebb, dinamikusabb hangért hely és lóvé szűkén a tévénél beáldoztam az 5.1et. Pc-re/házimozizásra ott a fentebbi-

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #48 üzenetére

    Az hogy a centerből jön a beszéd vagy a frontokból az annyira nem izgat, vakteszten kevesen mondanák meg szvsz normális frontok mellett hogy kevert hang vagy centerből jön.

    Ezzel is lehet vitatkozni, ugyanis sztereó esetén ha már nem a sweet pointban (egyenlő távolságra a két frontsugárzótól) ülsz, akkor már az egyik hangsugárzót hangosabbnak hallod, így a center "képe" is elcsúszik. Jó minőségű sztereó filmezéshez is mélyebben zsebbe kell nyúlni, hogy jó térleképezéssel rendelkező hangsugárzód legyen.
    Elbeszélhetünk egymás mellett, de ha nem feneketlen a pénztárca, akkor bizony vagy itt, vagy ott kompromisszumot kell kötni.

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #48 üzenetére

    Tegnap néztem ezt a filmet. A 130 perces játékidőből 120 percen át biztosan jött hang hátulról, ami az élményt is befolyásolta. Bár maga a film nem volt nagy eresztés, azért javaslom megtekintését a fentiek miatt.

    (#79) sixpak Mekkora a szoba mérete? Eléggé be van zsúfolva a bal oldali front a sarokba, ráadásul előtte ott a fotel/kanapé közvetlenül a hang terjedésének az útjában. Kisebb front is elég lenne nem? Nem érzed soknak a nagy Heco-t?

    [ Szerkesztve ]

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #84 üzenetére

    Addig is (x-fi épp dobozban, de aktiválva lett 887-esen a DTS/DD) újranéztem a Walter Mitty titkos életét DTS-es angol hanggal. Kaptak +5dB-t a hátsók hogy tuti ne maradjak le semmiről.
    Tényleg, sokat szóltak. A zene. Meg a város zaja meg a madarak, meg vagy 3 olyan beltéri jelent volt ahol volt visszhang, szal olyan (háttér)hangok, amik elölről is (főként onnan tűnt fel) is jöttek. Csak (legalábbis elsősorban) hátulról jövő hang a közel két órából volt vagy 2 perc. Én speciel nem szeretem annyira ha a zene mindenhonnan jön (így picit hangsúlyosabb is volt mint kellett volna a surroundból), de ez ízlés kérdése (legyen film vagy zene, vagy autó, stb). Nekem az élményhez az a 2 perc rakott hozzá, nem a hátra is kevert háttérzaj/zene. :R A majmok bolygóját is leszedem és megnézem még, csak előbb a 2011-est akarom.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • junkpod

    nagyúr

    válasz MC Pite #48 üzenetére

    Ezt azért érzed a háttér sugárzóval kapcsolatban mert egyáltalán nincs behangolva az 5 hangszóró. Ráadásul ha jól értem valami PC progi jatsza le a filmeket, gyanús hogy még a dekodolas sem jó. Amúgy nem kell HD hangszórókat leszek teljesen jó a 800-1500 kbps dts vagy ac3.

    Box's don't touch!

  • junkpod

    nagyúr

    válasz MC Pite #91 üzenetére

    "HD hangszoro" = HD hangsáv SwiftKey tréfa.
    Amúgy pont erről beszéltem, a legnagyobb tévedés, hogy a hatsoknak elválóan kell szólni. Pont, hogy akkor jó ha nem hallod ki a direkt irány effekteken kívül a sugárzók helyét hanem egységes hangtérben ülsz. Ezt még tetézni +5db kiemeléssel hiba.
    Miből gondolod, hogy az ac3 rosszabb mint a dts? Ugyanolyanok.
    Már csak arra lennék kíváncsi hogy vannak elhelyezve a hátsó sugarzoid...

    Box's don't touch!

  • E770

    senior tag

    válasz MC Pite #93 üzenetére

    lehet küzdeni, de szvsz a térhatásnak sokkal nagyobb szerepe van és sokkal jobbak játékokban
    sajnos, szerintem sem állnak hegyekben azok a filmek, ami elvarázsolna a térben

  • junkpod

    nagyúr

    válasz MC Pite #93 üzenetére

    Szerintem az nagyon hatul van, inkább 20-30cm mögéd és 170cm magasra (ülve fél egy méterre magasra).
    Dts és DD (ac3) azonos bírálta esetén kB ugyanazt tudja hangminosegileg, a lényeg az 5.1 diszkrét csatorna.
    DtsHD vagy DD-MA bitrata többletet soha nem fogod hallani azon a rendszeren, na az felesleges nem az 5.1
    Nem az effektek a lényeg, egy kedvenc jelenetem pl. éli könyvében, amikor a fickó walkman hallgat és először a kiszurodo hangot hallod azután ahogy elmelyul a zenében fokozatosan körbe ölel téged is mintha a te füledbe lenne dugva majd mintha belülről hallgatnak a fejedben...

    [ Szerkesztve ]

    Box's don't touch!

  • Osynho

    addikt

    válasz MC Pite #96 üzenetére

    HD hang-hoz valóban kell a komoly cucc, hogy érezhető különbség legyen hangban. A THX minősítés meg pont nem jelent semmit. :)

    [ Szerkesztve ]

  • junkpod

    nagyúr

    válasz MC Pite #96 üzenetére

    Igen mondom. Nem a center és front helyétől függ a háttér sugárzók optimális helye hanem a keverestol es ez szabványokat ilyen elhelyezést kíván. A hangszórók kényszerű rossz elhelyezését kell kalibracioval kompenzálni.
    És azt is állítom, a HD hangsav és nem HD hangsáv közti különbség megmutatasahoz a "rendszered" egyik eleme se alkalmas😉

    Box's don't touch!

Új hozzászólás Aktív témák